PDA

צפייה בגרסה מלאה : תעלומה-המיים נעלמים

מאיר רוטברג
09-01-05, 08:17
בוקר טוב ושבוע טוב,
מה יותר טוב מאשר לפתוח את השבוע עם תעלומה?
בבוקר יום שישי מגיע לרכב ,אופסס , מתחת לרדיאטור יש שלוית מיים ירוקים יש פותח מכסה מסתכל בודק חסר אולי קצת מיים במייכל עיבוי הכל יבש אין נזילות כל הצנרת חדשה דנדה, מפעיל את הרכב מחכה 10 דקות ,נאדה

היום בבוקר יורד למטה מסתכל שוב ,הפתעה
שוב שלולית ירוקה
מהייכן לכל השדים??
לא בצנרת לא בפקקי מיים (חדשים)
לא משאבה (חדשה)

השמשוני יחיעם
09-01-05, 09:00
מאיר,,
אל תיתן לעובדות לבלבל אותך !!!!!

יש לך נזילה :lol: :lol: :lol:

מאיר רוטברג
09-01-05, 09:16
יחיעם יקירי
נראה לי כי מאז שנהיית מנכ"ל התחלת בכיסוי תחת
הלו כאן לא העיריה
אני יודע שיש לי נזילה אבל מהייכן?? :cry:

איציק - 4X6ZH
09-01-05, 09:29
הגנב הגדול היא משאבת המים .
למשאבות מים יש תכונה לפתח נזילות כאשר המשאבה קרה . וגם אז נזילה מאד קטנה .
במידה וזאת משאבת מים חדשה . לא למהר לפרק . להמשיך להפעיל את הרכב ולהשתמש בו רגיל . יש סיכוי לביטול עצמי של הנזילה .
כמובן שיש לבדוק ביסודיות נזילות במערכת ולצורך כך יש להעלות לחץ על ידי משאבה חיצונית
ושוב לבצע את הבדיקה על מנוע קר ועל מנוע חם .
אנחנו מצפים למצוא את הנזילות כאשר הלחץ עולה . אבל לא פעם הנזילה היא כאשר הלחץ יורד .
כל עליה בלחץ גורמת לביטול הנזילה .
איציק

מאיר רוטברג
09-01-05, 09:40
אכן
כי כאשר המנוע עובד אין כל נזילה
אז מה איציק למשאבות מיים חדשות יש חיים משלהן?

איציק - 4X6ZH
09-01-05, 10:21
כן ולא
טכנית זה אפשרי וכמו שכתבתי לא למהר לפרק .
יש יצרני משאבות המתקינים אגן ניקוז קטן בתחתית המשאבה כך שלא כל טיפה שנוזלת מיד מקפיצה את המוסך .
הרי מה מבצע את האטימה על ציר מסתובב כאשר יש לחץ ? זה לא מחזיר שמן כמו שכולם מכירים .
זה משטח מלוטש שצמוד אליו משטח מלוטש מחומר רך יותר . בדרך כלל פחם .
איציק

מאיר רוטברג
09-01-05, 10:24
נזילה מזערית ניחא,אבל יש ש ל ו ל י ת מתחת לרכב בבוקר
וזה מפחיד אותי ,
יודע פחדן שכזה מנוע משופץ ,עוד עלויות , וכאלה

grand
09-01-05, 13:41
מאיר , יה עצלן.
קשה לך להתכופף ולראות מהיכן זה נוזל?

יתכן שאחד הבנדים של צינורות הגומי לא מספיק מחוזק ואז הצינור בקור בגלל כווץ/התרחבות נוזל.

מאיר רוטברג
09-01-05, 15:27
רמי נשמה
מה זה התכופפתי עם בגדיהשבת מתחת למנוע מהייכן הנזילה היום בבוקר שוב לא רואה כלום
צריך אולי בלש

אדם
09-01-05, 19:26
סתם ניחוש פרוע...
תבדוק טוב טוב את הבנדים כמו שנאמר מספיק שאחד לא יושב מספיק טוב ובהפרשי לחצים בין עבודה למנוחה תתפתח נזילה...
תבדוק במיוחד את מערכת החימום ( בכניסה לקיר האש - זה בד"כ המקום בו שוכחים לסגור את הבנד כמו שצריך )
בכל אופן אל תתיאש....

six 4 life
09-01-05, 20:45
קצת בנאלי אבל בכ"ז, כאחד שעבר סרט שלם על הנושא-

אתה משוכנע ב100% שהפקקים יושבים טוב בבלוק ובראש המנוע?
נזילה מפקקי המים בראש המנוע קשה לזהות (כי מן הסתם אי אפשר לראותם כאשר הסעפת מורכבת.)

מקווה שתעלה על הנזילה ללא התעסקות עם הפקקים.

בהצלחה.

-ארז 8) -

עמיקם
09-01-05, 21:21
מאיר אתה בטוח שזה מהרדיאטור? מה המיקום המדויק של המים.
אני שואל כי יש פקקים על המנוע שאתה לא יכול לראות.זה לא יאומן ,ואולי כן ,אבל האמריקאים האלה שמו 2 פקקים נוספים בצד האחורי של המנוע.אחד קרוב לקיר האש ואחד, לא יאומן ,בין המנוע למצמד. כידוע מים יכולים לצאת ממקום אחד ולטפטף במקום אחר.היות שיש לך מים ירוקים אתה יכול ביתר קלות לעקוב אחרי המים.
אני מאד מקווה בשבילך שזה לא הפקק האחורי.....מניסיון מר.

מאיר רוטברג
09-01-05, 22:31
כל הפקקים חדשים(אוברול זוכרים?)
הנזילה מהחלק הקידמי

Bulldog
10-01-05, 00:52
בדיקה בלחץ עשית?

דרור ברלי
10-01-05, 01:27
1. עושים בדיקה בלחץ ורואים.
2. גם פקקים חדשים יכולים לנזול, אם לא הרכיבו אותם כמו שצריך.
3. מרפי טוען שהפקקים שינזלו יהיו תמיד אלו שמתחת לסעפות ו/או זה שצמוד לקיר האש ו/או זה שצמוד לגלגל התנופה. מרפי תמיד צודק, אגב.
4. לגבי משאבות מים - איזה משאבה הרכבת? אם זו יפנית של GMB, זה לא פלא שהיא כבר נוזלת. מדובר בזבל זול ונחות, כמו הרבה מוצרים "איכותיים" כביכול, שמגיעים מארץ הדייהטסו והסושי. אצלי היא נזלה חזק כבר אחרי 5K ק"מ, אחר כך הפסיקה לנזול, והתאבדה סופית כעבור עוד 10K ק"מ.
5 ואחרון חביב - תבדוק שאיזה ילד לא "חמד לך לצון" ופתח את ברז הניקוז שבתחתית הרדיאטור שלך...

איציק - 4X6ZH
10-01-05, 08:11
כך שתי כפיות קפה טורקי
בתוך הרדיאטור וסע לשלום
זה לא סותם את הרדיאטור !
זה מתישב במקום הנזילה ( פקקים \ סתמים ... ) החלודה והליכלוך במערכת מתישבים על זה
ותוך כמה כמה שעות עד כמה ימים אין נזילה .
איציק

מאיר רוטברג
10-01-05, 08:50
דרור
הכל אבל כל החלקים מקוריים,
איציק רעיון ענק אבל קודם אבדוק היום בדיקת לחץ לשקט הנפשי
והרווחת קפה
לא מהרדיאטור כמובן :wink:

barak4*4
10-01-05, 09:25
כך שתי כפיות קפה טורקי
בתוך הרדיאטור וסע לשלום
זה לא סותם את הרדיאטור !
זה מתישב במקום הנזילה ( פקקים \ סתמים ... ) החלודה והליכלוך במערכת מתישבים על זה
ותוך כמה כמה שעות עד כמה ימים אין נזילה .

ברשותכם, ארכב על השרשור ואשאל:
אנחנו כל כך מקפידים על ניקיון הרדיאטור, שמים רק מים ירוקים (ולא רק בשל האנטי פריז, אלה גם בשל התכונות האנטי קורוזיביות) ואז... שמים קפה במערכת??
:shock: :shock:

אני לא מכונאי, אבל נראה לי שזה נוגד את כל מה שיצרני המים הירוקים שואפים אליו, לא?
(במיוחד אם מתיחסים לזה כאל תיקון קבוע ולא אילתור מהיר לצורך יציאה דחופה מהשטח)

חנן א.
10-01-05, 09:30
אני לא יודע מה איתך, אבל אני לא ממש מקפיד על הנקיון במערכת (לא שאני מלכלך אותה מאידך אבל זה לא אישו מבחינתי, אין לי ממש הזדמנות ללכלך משהו במערכת) . אני כן מקפיד על חומר טוב-מוכן לשימוש ללא מהילת מים, על מנת למנוע קורוזיה.

עכשיו, אם אתה יודע שקפה הוא קורוזובי , או שוחק את משאבת המים, אז ספר לנו על כך.
אם לא, וזה פותר בעיות לדברי מכונאי ותיק, מה רע?

yanivcj
10-01-05, 09:36
מאיר, אני אוהב את הקפה עם 2 סוכר ותשתדל להכניס את הקפה לרדיאטור שהמים חמים, כך זה יותר טעים :lol:
ועכשיו ברצינות, זה לא שאני צוחק על השיטה (אני בעצמי השתמשתי בה לא פעם בטיול שלמישהו היתה נזילה וזה הפסיק עודות הקפה ואפילו תה), אבל עדיף קודם באמת לראות מהיכן הנזילה, אולי אפשר ללא הקפה (שמעתי שגם אם מכניסים ביצה זה עובד, ברצינות, לא ניסיתי אז אני לא יודע).
נ.ב אם אתה עושה את בדיקת הלחץ, תזהר לא לנפח יותר מדי על מנת לא לגרום נזק.
בהצלחה.
יניב.

נמרוד
10-01-05, 10:00
אני ניסיתי את הביצה פעם. שתי ביצים, בנחל אלות במוצאי שבת לפני שלוש (?) שנים. היו נזילות מהחזית של הרדיאטור, בדיעבד משפשוף של ברקט של רדיאטור המזגן על הרדיאטור הראשי. הביצים לא עבדו, ובאותו לילה פירקנו בסופו של דבר את הרדיאטור וחתכנו וביטלנו שורות. מה שכן, הסרחון של הביצים לא עזב את תא המנוע במשך חודשים. שבוע אחרי טיילתי עם שמוליק ושחר בהר חורשן, כמובן לפני שטרחתי לתקן כמו שצריך, והתחילה שוב הנזילה. נתנו לי לנסות את החומר שנקרא gunk, גרגירים כאלו שזה אותו דבר כמו קפה/פלפל שחור/ וכן הלאה, רק "יעודי" ויקר יותר. גם לא עבד ובאותו שבוע הלכתי לרדיאטוריסט שתיקן כמו שצריך (הלחים וסידר את ביטולי השורות המאולתרים שלי).

הבעייה העקרונית עם השיטות האלו היא שאם יש נזילה מספיק חמורה שמשביתה אותך - הם פשוט לא יעזרו, הם קטנים מדי בשביל לסתום את החורים. ונזילה קטנה שכן יכולה להסתם על ידי קפה ועוגה, היא... נזילה קטנה, שאתה יכול גם למלא מים מדי פעם ולסחוב את המשך הטיול.

הלקח שלי - אם יש נזילה חמורה, לא להתעצל, לפרק את הרדיאטור, לחתוך ולבטל את השורות/ או מה שלא יהיה, עם פרופוקסי. זה לא לוקח יותר משעה קלה גם בחושך. לקפה השחור יש תפקיד חשוב משלו בתהליך התיקון, בפינג'אן.

מאיר רוטברג
10-01-05, 15:13
טוב
הכנסנו לחץ מסתבר שיש בריחת מיים מהחלק העליון של הראדיאטור

six 4 life
10-01-05, 16:22
מיכל עודפים יש?
פקק מקורי של הרדיאטור יש?

-ארז 8) -

מאיר רוטברג
10-01-05, 16:56
יש ויש
הנזילה מחיבור הרדיאטור לחלקו העליון :cry:

מאיר רוטברג
11-01-05, 16:10
עידכונים
לאחר בדיקה של "משפר" שבה נמסר כי יש נזילה מחלקו העליון של הרדיאטור
הלכתילמשפץ רדיאטורים לא רחוק ממני
בדק,בדק,בדק,בדק,
אדוני אין לך נזילה תחליף פקק של הריאטור וזהו,
בחור ישר לא? במיוחד אחרי שאמרתי לו שהרדיאטור נוזל
האם ציינתי שהראדיאטוריסט סמי שמו בן דוד?(יענו ערבי)
בכניסה לקלאנסווה יושב אדם ישר
לידיעתכם

yanivcj
11-01-05, 20:35
נשמע קצת תמוה, כאשר בדקת בלחץ ראית כי הנזילה היא מהרדיאטור מלמעלה.
ואח"כ התברר שזה מהפקק ?
רק במידה והמכשיר בדיקה בלחץ לא תקין אז זה הגיוני אחרת, איך היתה נזילה מהפקק כאשר בבדיקה הפקק לא מחובר ?
אני מקווה שהנזילה נעלמה.
יניב.

six 4 life
11-01-05, 20:35
יש ויש
הנזילה מחיבור הרדיאטור לחלקו העליון :cry:

פקק מקורי של הרדיאטור יש?

:roll:

בכל אופן- שמח לשמוע שעלית על הבעיה ובמקרה הזה פשוטה לגמריי.

איחולים על המנוע החדש.

-ארז 8) -

-->