PDA

צפייה בגרסה מלאה : מנוע 2800 טויוטה היילקס

dvirya
20-10-11, 10:11
שלום.מישהו יודע בוודאות כמה עולה מנוע 2800 3L בירדן?והאם מישהו יודע איפה מסיגים אותו שם ומה איכותם? אני צריך תשובות דיי בטוחות,תודה

mtntz
20-10-11, 15:54
וגם האם הוא מתאים לשדרוג היילקס אטמוספרי?
התאמות במערכת קירור ופליטה?
ניתן לעשות שימוש באותו גיר וטרנספר?

תודה!

dingo1st
20-10-11, 16:04
ונניח שיש והוא מתאים פיקס לגמל ...
מי אמר לך שתוכל להכניס אותו לארץ?(מכס אלנבי\נהר הירדן)

canaf90
21-10-11, 06:31
קרו דברים בעבר נסתרות דרכי המעבר באלנבי......השאלה היא איך בודקים שמקבלים משהו נורמלי ולגבי חלקים לתחזוקה מה בהישג יד בארץ אם בכלל.

integrala
21-10-11, 19:10
למה ללכת ככ רחוק שים מנוע D4D של לנד קרוזר וזהו

dvirya
22-10-11, 18:26
אם הD4D היה מתאים אחד לאחד הייתי הולך על זה תאמין לי.

ירוני אבן
23-10-11, 00:14
הוא מתאים(המחשב מייקר את הסיפור)

טל חסיד
23-10-11, 07:41
קודם כל אם אתה חושב שמנוע 2800 מתאים 1 ל1 יש לך טעות, דבר שני יש מספר בעיות נוספות שיש לשקול לפני כניסה לפרויקט כזה והם חלקי חילוף למנוע כזה בעתיד, חלק מהמכלולים לא מתאימים ויש לבצע התאמות, מנוע כזה לא הרבה יותר חזק ממנוע 2.4 טורבו רגיל ויש סיכוי שההרגשה בנסיעה בטורבו תהיה טובה יותר.
בעיות רישוי, בעיות ביבוא עצמו של המנוע, והמנועים האלה כבר ישנים ואתה לא תמצא משהו שנסע מעט.
לגבי מנוע הD4D יש גם הרבה מאד בעיות בהתאמה רק פה יש לך זמינות חלפים טובה, במידה ואתה הולך אל D4D אתה צריך גם את הגיר והטרנספר שלו, הגיר של ההילקס הישן לא מתאים למנוע אלה אם בונים פלטה מתאמת בין המנוע לגיר דבר שמייקר את הפרויקט מאד ומעתים יודעים בארץ לעשות את זה.אתה צריך לבנות תושבות מנוע אחרות, גשר גיר אחר, שינוי בשני הדרישפטים, אגזוז, צמת חשמל שלמה כולל החלפת לוח השעונים והמחשב ועוד.

טל

טל חסיד
23-10-11, 07:48
ועוד משהו חשוב שאתה צריך זה את הסוייץ אם המפתחות שלו אחרת המחשב של האמוביליזר המקורי לא יתן להניע אותו.

טל

dvirya
23-10-11, 08:20
בגלל זה אני לא הולך על הD4D הרבה הצאמות ושינויים,ה 2.8 הוא יושב אחד על אחד רק שינוי באגזוז ועוד כמה קטנות אולי,בקשר לנסיעה-אני מתכוון לשים עליו טורבו ואז בטוח הוא ייסע,יש מישהו שאני מכיר שלא מזמן קנה מנוע כזה[אומנם בארץ וביוקר],והרכב שלו נוסע מדהים.

יוני5
23-10-11, 10:57
בגלל זה אני לא הולך על הD4D הרבה הצאמות ושינויים,ה 2.8 הוא יושב אחד על אחד רק שינוי באגזוז ועוד כמה קטנות אולי,בקשר לנסיעה-אני מתכוון לשים עליו טורבו ואז בטוח הוא ייסע,יש מישהו שאני מכיר שלא מזמן קנה מנוע כזה[אומנם בארץ וביוקר],והרכב שלו נוסע מדהים.

אם כך, לא יותר הגיוני לשים מנוע טורבו 2.4 רגיל שיש בארץ?
יתרונות:
מחירים סבירים
זמינות חלקים
יבוא מקומי + אחריות
נסיון רב בשינוי מסוג זה
חוקי למהדרין
מחיר, מחיר, מחיר

חסרונות:
400 סמ"ק

נראה לי שכדאי לך לשקול שנית את הסוגיה

בברכה,
יוני5

dvirya
24-10-11, 07:57
נכון,אתה צודק,רק רציתי יותר כוח אז חשבתי לעצמי ש 3L עם טורבו זה יהיה מצוין.

s_n_p
24-10-11, 10:31
רק רציתי יותר כוח .... http://www.advanceadapters.com/products/toyota-truck-g52g54g85--w56-4-cyl-transmission-to-gm-v8-adapter-bell-housing-kit/חלומו הרטוב של כל בעל היילקס - v6 4.3

s_n_p
24-10-11, 18:51
http://www.advanceadapters.com/products/toyota-truck-g52g54g85--w56-4-cyl-transmission-to-gm-v8-adapter-bell-housing-kit/

ד ו ר ו ן
24-10-11, 19:10
מנוע 3L מקביל +\- בהספק למנוע 2LT, רק פשוט יותר מכנית (אין טורבו ושות')

מנוע 3L עם קיט טורבו (ויש כאלו ברשת במיוחד למנוע הזה) מגיעים להספקים של 120-130כ"ס וזה כבר עולם אחר.

אבל העלו את סוגיית התחזוקה במקרה של שבר, חלפים שוטפים לטיפולים זה לא העניין, הבעיה היא עם תיקונים גדולים שיכולים להשבית לך את הרכב ללא מעט זמן- המנוע הזה לא הגיע לארץ.
בחו"ל יש גם קומבינציות של מנועי פרדו מהדור הישן.

boazya
24-10-11, 20:28
למה אתה מתכוון שאתה אומר פראדו דור ישן?הרי פראדו גם מגיע עם מחשב וצריך להחליף צמות חשמל ושוב הגענו לתסבוך הזה. מנוע 3L זה הכי קרוב מבחינת ההתאמות השאלה היא כמו שאתם אומרים מה לגבי תיקונים מעבר לשוטף? כ״כ קשה להשיג חלפים מכניים?

ד ו ר ו ן
24-10-11, 21:36
הרכב שווק בחו"ל עם מנוע 3L בצורה מקורית מהחברה, מה שאומר שעם קצת עקשנות אולי תוכל להשיג אישור יצרן שזאת קונפיגורציה מקורית.
על הכריכה של הספר מנוע המקורי שך טיוטה רשום שהוא מתייחס למנועים 2L,2LT וחלק ממנו גם למנוע 3L, שחולק עימם הרבה מאד חלקים.

הבעיה שלך היא עם החלקים שלא משותפים שלא ייובאו לכאן כי אין כאן מנועים כאלו על רכבים ביבוא סדיר.

תנין
25-10-11, 16:49
האמת היא שאני חושב בדיוק על ההיפך. לשתול מנוע של היילקס 2.4L עם טורבו לפראדו 99 וזאת בכדי להפטר מהמחשב וממערכת הדלק העדינה .
האם זה אפשרי מבחינה חוקית ? ומעשית ?

dvirya
25-10-11, 19:45
תגיד לי אתה השתגעת ? אנחנו מחפשים כוח אתה מחפש ההפך..הלוואי והיה לי את המנוע שלך.

dvirya
25-10-11, 19:47
בכל מקרה ,ניראה לי שבכל זאת אני אעשה בירורים על 3L,אם יש למישהו עוד מידע אני אשמח לקבל.תודה

תנין
25-10-11, 19:52
אתם מחפשים כח ואני מחפש אמינות.

טל חסיד
25-10-11, 20:50
תנין אם אתה מחפש אמינות שים מנוע אטמוספרי ישן 2.4 ללא טורבו מבטיח לך הרבה אמינות, לפחות מיליון ק"מ אבל אתה תבלה הרבה שעות באוטו כי הוא יסע לאט לאט.
חברים אתם תוחנים הרבה מים הכל כבר ניבנה ונושא בארץ אף אחד פה לא ימציא משהו חדש למיטב ידעתי מנוע 2.8 לא היה משהו ובעיתי בזמינות שלו, מנוע 3.0 פרדו 125\160 כ"ס עבד מעולה החיסרון ההסבה עלתה הרבה כסף. קומבינות בזול יהיו הכי יקרות בסוף הפרויקט.

טל

תנין
26-10-11, 08:41
טל העניין הוא כזה ,רבות דובר בפורומים על ההבדל שבין הדור היישן של הטויוטות 75 והיילקס עד 2003 ,לבין הרכבים החדשים . מכיון שאני שייך לקבוצת האנשים שנוסעים ברכב בין 10 שנים ומעלה שמשמש בעיקר כרכב משפחתי ,ומטופל לבד ,ומיכיוון שההיילקס כבר מתחיל להיות קטן מבחינת מקומות ישיבה .
אני שואל את השאלה ,האם פראדו שמבחינת מתלים ומרכב הוא רכב שמתאים לי ,יוכל להכיל מנוע של היילקס 2,4 L וכך אני נהנה ממרכב של פראדו ואמינות מנוע של היילקס .
אם כח המנוע אני מסתדר כבר זמן רב .הכוונה לדגם עם הטורבו.
לגבי הגיר, אני מבין שהגיר בפראדו טוב ,ולכן למרות שהייתי שמח להעביר גם את הגיר הרגיל אני יכול לחיות עם האוטומט.

ארז
26-10-11, 18:27
מישהו חשב או בדק פעם על ה4.2 של ל"ק 75?
מנוע חזק יחסית(אם אני לא טועה הוא באזור ה135 או 140 כ"ס), פשוט מאוד ללא שום אלקטרוניקה, מאוד מאוד אמין ועם הרבה שיפורים למי שרוצה להגביר הספק

טל חסיד
26-10-11, 19:44
ארז אל תישכח אנחנו עדיין בישראל אולי עוד כמה שנים אנחנו נהיה בפ..... ואז נוכל לשים 6 צלינדר בתוך אוטו של 4 צילנדר וליסוע . העניין ניבדק ע"י לגבי רכב למרוצי עבירות , הדבר אפשרי אם מעבירים את הרדיטור אחורה ומרכיבים גם את הגיר טרנספר של ה75.

טל

ארז
26-10-11, 19:57
ההערה לגבי החוקיות לא רלוונטית לשירשור הזה מכיוון שכל האופציות שהועלו כאן לא חוקיות(מלבד להוסיף טורבו על המנוע הקיים)
ה4.2 לא יכול להתאים לגיר של ההילקס? אני דווקא חושב שזה שידוך נהדר, המון מומנט ועדיין סוג של טרקטור...

טל חסיד
26-10-11, 20:28
הוא לא מתאים, אפשר להתאים אותו אם פלטה מתאמת. אבל עדיף את הגיר של ה73.

טל

ד ו ר ו ן
26-10-11, 23:34
ההערה לגבי החוקיות לא רלוונטית לשירשור הזה מכיוון שכל האופציות שהועלו כאן לא חוקיות(מלבד להוסיף טורבו על המנוע הקיים)
ה4.2 לא יכול להתאים לגיר של ההילקס? אני דווקא חושב שזה שידוך נהדר, המון מומנט ועדיין סוג של טרקטור...
ארז,
למעט החלפה למנוע פראדו (ההצעה שלך בכלל לא ריאלית, פשוט כי אין מקום), האפשרויות להחלפה למנועי היילקס, גם משנתונים מתקדמים בנפח זהה למקורי חוקית, אולי לא כדאית כלכלית אבל חוקית.

אני מניח שאם תהיה מספיק עקשן ותוכל להוכיח שהמנוע 3L מותקן ברכב בצורה מקורית מהיצרן אולי תוכל להכניס גם אותו, אבל ממש לא בטוח שזה שווה את המאמץ הרב.

-->