PDA

צפייה בגרסה מלאה : קניית רכב שטח, לאחר רכב כביש-שטח, עד 40K

Anonymous
09-01-05, 16:57
שלום רב!

כרגע ברשותי הונדה CR-V... שנה שלמה...
נוסע בה רק בסופי שבוע. ובהם אני מעדיף לצאת לטייל... בגלל סוג הרכב העדפתי לא להגזים בקושי של הטיולים.. אבל את זה אני מעוניין לשדרג... מה גם שעלות הרכב לא משתלמת לי לעומת השימוש שלי ברכב...
לכן, אני מוכר אותה ומקווה לקנות רכב שטח זול יותר...
דרישות: עלות עד 40K (אלא אם כן יש עד 50K אופציה ממש ממש שווה שעדיף לי להשקיע יותר וישתלם לי)
יכולת שטח טובה מאוד עד גבוהה!
עלות אחזקה לא יקרה מדי... רכב שישמש אותי לטיולים... אין לי צורך/רצון להוציא אלפים על ביטוח, רישוי, טיפולים יקרים מאוד וכדומה..
אמינות: כמה שיותר טוב, עדיף... לא אכפת לי לרכוש ספר טיפולים של היינס ולטפל ברכב... אבל לא להגיע למצב שכל יום שישי/שבת אצטרך לקפוץ מתחת לרכב לעוד איזה תיקון קטן...

פירוט עלויות "קטנות"
כרגע הוצאותי על הCR-V היו כדלהלן...
עלות ירידת ערך - בערך 10K-15K... ירידת ערך גבוהה בגלל מחיר גבוה של רכב
דלק - בערך 6.5K - 7K.. למרחק נסיעה של כ-12000 קילומטר בשנה... ובעיקר בשביל טיולים בשבת... באמצע שבוע כמעט שלא משתמש ברכב...
ביטוח מקיף + חובה - 5K למקיף וכ-2K לחובה
טיפולים - 2K בשנה.. כולל טיפולים גדולים והחלפת שמנים ופילטרים כוללים לאחר שרציתי לוודא שהכל יהיה פיקס ברכב לאחר הקניה.. על כל צרה שלא תבוא... ומצבר חדש...
טסט - 2K, רמת שווי 6... אין לי צורך ברכב יקר...

בגלל שאני אשתמש ברכב בעיקר לטיולים עם החברה/חברים. הCR-V שהוא מצויין בתור רכב "כללי" גם לכביש וגם לשטח פשוט חלש מדי לטיולי שטח שהם מעבר לחולות ים... ולמרות שהתרשמתי מאוד לטובה מיכולות השטח שלו, אני מעוניין ביותר מזה. מחסור בהילוך כוח, נעילות וכדומה, ואפילו זוויות גישה, נטישה ומרווח גחון...

קראתי כתבה בידיעות אחרונות על "קניית ג'יפ עד 20,000 ש"ח"... אז הייתי מעוניין לשמוע המלצה דומה רק שהרף הוא עד 40,000 ש"ח... אולי 50,000....

מה שאני חשבתי זה בכיוון של ג'ימני, ויטארה, סופה (אולי?) יתרונות/חסרונות של כל דגם? רכבים אחרים שיכולים לענות בצורה מיטבית ככל האפשר על הקריטריונים שהקצתי?

בתודה מראש לכולם
רמי

ארז
09-01-05, 17:38
אם בא לך להתפנק לך על הדיסקברי בנזין 94, רכב נוח מאוד,אוטומטי, וחזק עם יכולות שטח טובות ופונטציל שיפורים עד השמיים.

אם בא לך רכב שטח אמיתי שב40/50K אתה יכול להגיע לרמת עבירות גבוהה בהרבה מהל"ר(באותו התקציב) לך על סופה, תוכל לרכוש מאזור השנים 94/95 רכב שכבר עבר שידרוג מתלים+נעילה ועוד תוספות.
בתקציב המדובר, כרכב לסופי שבוע הסופה בעלת אמינות סבירה בהחלט ,ניתן בקלות לטפל לבד ואחרי שיפורים מדובר על פלטפורמה מעולה לטיולים וטיולי עבירות.

חנן א.
09-01-05, 17:42
אמרת נעילות? אמרת 40000 ש"ח? הבחירה שלך אכן מצטמצמת לדגמים בודדים.

לגבי הג'ימני, אני לא ממש בקיא בשוק, אתה בטוח שיש ג'ימני ב40000 ?

אם כן, אז מדובר ברכב חביב, צפוף וחלש, ועם שתי נעילות הוא יהיה מצוין בשטח-אם לא איכפת לך על הפלסטיקים.

כנ"ל הסמוראי (מתנצל ומבין אותך אם כבוגר CRV הקאת על המקלדת) רק שהוא הרבה הרבה יותר ספרטני ולא נוח מהגימני.

ויטרה: רכב נהדר, יחס אולי הכי טוב של פאן\שקל בנסיעת שבילים מהירה, במיוחד עם מנוע 16 שסתומים מוזרק, שהגיע למיטב ידיעתי מ95 וצפונה, וגם בעלת פוטנציאל מצוין בשטח טכני לאחר התקנת שתי נעילות והגבהה .
סופה: כאן אתה באמת מגיע לליגה העליונה של יכולת שטח, בתמורה לספרטניות, נוחות נסיעה בעייתית למפונקים, אמינות מפוקפקת משהו, וצריכת דלק גבוהה מאוד- בין 1:6 ל1:8 בכביש בינעירוני. שוק שיפורים אדיר מכאן ועד הודעה חדשה.

לנד-רובר דיסקברי בנזין, גם כן נכנס לתקציב שלך- צריכת דלק היסטרית, תדמית אמינות בעייתית כמו לכל דגמי לנד-רובר, שמנסיוני אכן נכונה, אבל מדובר ברכב מדהים בנוחיות שלו, כמו גם ברמת העבירות הגבוהה מאוד, לאחר שיפורים יקרים מאוד (לא ניתן להתקין בו נעילות זולות אלא רק נעילות מהדגמים היקרים בשוק-מעל ל12000 ש"ח לזוג נעילות ) .

אני חושב שאם תתאמץ ותשקיע מעל ל50000 ש"ח כבר תוכל למצוא היילקס (טויוטה) עם פוטנציאל עבירות גבוה מאוד, אמינות מדהימה, נוחות בעייתית. אם יש לך את הכסף ולא איכפת לך לנסוע ברכב בלי מנוע (83 כוחות סוס על קצת פחות משני טון-איכס) שווה לך להתאמץ. כל שאר הרכבים שהזכרתי יאכילו אותך בהרבה בוץ בעיניים, כשתשכב מתחתיהם לתקן תקלות.

אם כבר נכנסת לחשבון הוצאות... אז בכל אחד מהרכבים שהזכרת, שכח מהסכומים שהיו בHRV . רכב שטח ותיק ב40000 ש"ח זה רכב שיקח לך הרבה הרבה יותר, בתיקונים, שיפורים (שיגיעו מן הסתם בהתחשב בכך שאתה מדבר על דרישה לרמת עבירות גבוהה) ובדלק.

Anonymous
09-01-05, 19:22
תראו
קראתי והפנתי את מה שכתבתם
לחנן: לא הבנתי את המשפט: "כנ"ל הסמוראי (מתנצל ומבין אותך אם כבוגר CRV הקאת על המקלדת) רק שהוא הרבה הרבה יותר ספרטני ולא נוח מהגימני."
למה התכוונת?

הג'ימני מגיע כמעט ל-50K לשנת 99... לא רע? די חדש ולשטח הוא די טוב?
הוא לא מגיע כבר עם נעילות???

סמוראי נראה לי באמת ספרטני מדי... אולי גם יצריך יותר מדי עבודת ידיים בתיקונים וטיפולים... לא?
יש כנ"ל גם הויטארה... האם הוא לא מגיע גם עם נעילות? מהי עלותה של הגבהה כזאת? לערך?

לגבי ההיילקס... נראה לי כבר מוגזם מדי, גם לי יש גבולות :)

מישהו יכול להעריך מהי עלות החזקתה של רכב כזה, לדוגמא סופה או ג'ימני או ויטארה, מבחינת עלויות ביטוח, טיפולים וכדומה?

נקודה מעניינת שראוי לציין:
אני מתכוון לצאת לטיולי כיף, בעיקר כדי להנות עם החבר'ה או סתם לראות נופים ולקבל אתגרים.. אני לא ממש בטוח שאני מאלה שירוצו להתקין הגבהות, שיפורי מתלים וכדומה על מנת לקבל עוד עבירות לעבור איזה מכשול באיזה מקום שכוח אל :) ... למרות שאולי אני טועה ואולי גם לזה אני אגיע??? בכל מקרה... אולי אתם קצת פספסתם את כוונתי ואני לא צריך חיית שטח מוטרפת כדוגמאת ה CJ של חנן... אני חושב שגם סופה תספק אותי מבחינת יכולות השטח שלה, או שאני טועה?

רמי

נמרוד
09-01-05, 20:03
האם סופה תספק אותך? או שלא?

רק הזמן יכול לענות על שאלות כאלו.

כל העצות שאתה יכול לקבל כאן מבוססות בסך הכל על מעקב לא-מדעי של כמה וכמה שנים אחרי חברים ומכרים וירטואליים בקהילת השטח האינטרנטית הישראלית. ה"סטטיסטיקה" דמיקולו הזאת אומרת שהרכב שעונה על הדרישה שלך הוא סופה.

הסופה היא פשוט הכי הרבה אוטו פר שקל. המון כוח, כיף, תחושה של ג'יפ אמיתי, עולם אינסופי של כיווני שיפור... סמוראי(/ג'ימני) לא רע בכלל, אבל היתרון המשמעותי היחיד על הסופה הוא החסכון בדלק. עבור רכב סופש"ים בלבד, לא בתקציב תפרני (אני מבין בין השורות שאתה כבר לא סטודנט תפרן שסופר את החורים בכיסים) היתרון הזה בטל.

בכל מקרה מדובר בעולם אחר ממה שאתה מכיר, לטוב ולרע, כשההגדרות של טוב ורע תלויות בך. ברור שרוח האתר הזה והאנשים שגולשים בו נוטה בכלליות לעבר כלי רכב ספרטניים, פשוטים יותר, ולעבר תחזוקה עצמית - זה חלק בלתי נפרד מהספורט.

העלויות הכלליות לא יחרגו הרבה ממה שאתה רגיל - כשאתה משקלל את אובדן הערך שהרבה פחות משמעותי ברכב שטח ישן.

AvigdorAharon
09-01-05, 22:42
העלויות הכלליות לא יחרגו הרבה ממה שאתה רגיל - כשאתה משקלל את אובדן הערך שהרבה פחות משמעותי ברכב שטח ישן.

ואם לא מוכרים, מה שבדרך כלל קורה, אין אובדן ערך...

אביגדור

חנן א.
09-01-05, 22:44
לחנן: לא הבנתי את המשפט: "כנ"ל הסמוראי (מתנצל ומבין אותך אם כבוגר CRV הקאת על המקלדת) רק שהוא הרבה הרבה יותר ספרטני ולא נוח מהגימני."
למה התכוונת?

שהסמוראי הוא כמו ג'ימני: מנוע 1300 , שני סרנים חיים, אותו גודל בערך, רק הרבה יותר פשוט ולא נוח.

לגבי הקטע עם ההקאה: סתם... הומור כזה. פשוט חשבתי שאדם שרגיל להתפנק ברכב סטייל הCRV יקיא על המקלדת כשהוא יחשוב על זה שהוא הולך להטלטל בסמוראי עתיק ופרימיטיבי.

הוא לא מגיע כבר עם נעילות???
לא. חוץ מהסרן האחורי בהיילקס, אין באף אחד מהרכבים שדיברנו עליהם נעילות מקוריות. אם תרצה נעילות, תצטרך לקנות ולהתקין .

Anonymous
09-01-05, 23:00
לגבי הקטע עם ההקאה: סתם... הומור כזה. פשוט חשבתי שאדם שרגיל להתפנק ברכב סטייל הCRV יקיא על המקלדת כשהוא יחשוב על זה שהוא הולך להטלטל בסמוראי עתיק ופרימיטיבי.

אהה.... עכשיו הבנתי
טוב. את ה CR-V לא הייתי צריך לקנות מההתחלה.. אבל לצערי זה לא היה בידי.. הייתי צריך כסף מההורים בשביל לקנות רכב... והם היו מוכנים לרכב "נורמלי!"... הגיע זמן ה CR-V, למרות שאני חושב שבעתיד עם אישה, 2 ילדים וכלב... אחזור לקנות איזה CR-V מודל 2010 עם 40,000 קילומטר על השעון.. רכב ממש ממש שימושי, יעיל ונחמד.. דווקא אהבתי אותו לבסוף... :)

לא. חוץ מהסרן האחורי בהיילקס, אין באף אחד מהרכבים שדיברנו עליהם נעילות מקוריות. אם תרצה נעילות, תצטרך לקנות ולהתקין .

אז כנראה שאני טועה בקשר להבנתי מה זה בדיוק נעילות בגלגלים.. אתה לא מדבר על נעילת דיפרנציאלים? מה זה בדיוק הנעילות האלה?[/quote]

חנן א.
09-01-05, 23:16
אני מדבר על נעילות דיפרנציאלים.
בשביל ללמוד טוב יותר על מה מדובר כנס לכתבה של נמרוד:

http://www.jeepolog.com/j6tech_lockerguide.htm

asafk
10-01-05, 18:58
ויטרע, דיסקברי, סמוראי, ג'ימני, היילקס..... עזוב.
רכב שישמש רק לסופי שבוע- רק סופה. במחיר הזה אתה יכול למצוא יופי של ג'יפ בנזין, עם נעילה או 2, מוגבה ומסודר, או ג'יפ בסיסי ולשפר לבד. כל האחרים- אתה תהיה עם רכב ישן ומוזנח (היילקס, ויטרע, ג'ימני, דיסקברי), כי זה הצד התחתון של המחירון שלהם, ולא יהיו לך את אפשרויות השיפור בתוך הסכום שעומד לרשותך. סמוראי? למה זה טוב?

אסף.

Anonymous
10-01-05, 23:09
אני אחטא אם אשאל פה אם זה אפשרי לחסוך בעלויות תפעול הרכב ע"י התקנת ערכת LPG על הרכב?
מישהו כבר עשה כזה דבר?
יש היגיון בריא שלא לעשות כזה דבר לסופה???

רמי

Anonymous
10-01-05, 23:13
אני מדבר על נעילות דיפרנציאלים.
בשביל ללמוד טוב יותר על מה מדובר כנס לכתבה של נמרוד:

http://www.jeepolog.com/j6tech_lockerguide.htm

אז לסופה ולג'ימני אין נעילות רוחביות? רק אופקיות?

רמי

asafk
10-01-05, 23:25
כלי הרכב היחיד ממה שמנית, שיש לו נעילה רוחבית מקורית הוא ההיילקס (וגם, רק אחורית). לסופה, סמוראי, ויטרע, או כל אחד מהאחרים- אפשר ורצוי להתקין נעילות רוחביות, לסופה ולזוקים יש נעילות זולות יחסית, ללנדרובר יקרות יותר.

אסף.

חנן א.
10-01-05, 23:40

אני מנסה להבין אם אתה רציני או שזה קטע הומוריסטי.

מה זה "נעילות אופקיות" ?

בכל מקרה, אין להם נעילות, משום סוג, חוץ מאולי במקרה של הג'ימני , נעילות חשמליות לדלתות :lol:

Anonymous
11-01-05, 21:34

אני מנסה להבין אם אתה רציני או שזה קטע הומוריסטי.

מה זה "נעילות אופקיות" ?

בכל מקרה, אין להם נעילות, משום סוג, חוץ מאולי במקרה של הג'ימני , נעילות חשמליות לדלתות :lol:

טעות שלי
הכוונה הייתה בעצם לנעילת הדיפרנציאל המרכזי, שרק הוא קיים ברכבים האלה... (נעליה אופקית = נעילה בין הציר האחורי לקדמי, לפחות כך לימדו אותנו להתייחס אל זה בקורס נהיגה מבצעית שעשיתי בזמנו בצבא...)

רמי

gil4
11-01-05, 23:26
אני מתכוון לצאת לטיולי כיף, בעיקר כדי להנות עם החבר'ה או סתם לראות נופים ולקבל אתגרים..
1,איזה רכבים יש לחברים שלך?
2.כמה מהחבר'ה אתה רוצה שישבו ברכב שלך?
3.מה התקציב להוצאות אחרי שקנית את הרכב?

זאביק
12-01-05, 09:01
הכוונה הייתה בעצם לנעילת הדיפרנציאל המרכזי, שרק הוא קיים ברכבים האלה... (נעליה אופקית = נעילה בין הציר האחורי לקדמי, לפחות כך לימדו אותנו להתייחס אל זה בקורס נהיגה מבצעית שעשיתי בזמנו בצבא...)
רמי

לאף אחד מהרכבים, למעט דיפנדר, אין נעילה דיפרנציאל מרכזית,
פשוט כי אין להם דיפרנציאל מרכזי.

מה שיש זה תיבת העברה, ומצבי 2X4, 4X4.
מעבר מ-2X4 ל-4X4 לא "נועל" את הדיפ' המרכזי, אלא משלב גם את ההנעה הקדמית.

Anonymous
12-01-05, 22:42
אני מתכוון לצאת לטיולי כיף, בעיקר כדי להנות עם החבר'ה או סתם לראות נופים ולקבל אתגרים..
1,איזה רכבים יש לחברים שלך?
2.כמה מהחבר'ה אתה רוצה שישבו ברכב שלך?
3.מה התקציב להוצאות אחרי שקנית את הרכב?

1. אין לאף אחד ג'יפ. בעצם, גם מכוניות אין להם :)
2. עדיף כמה שיותר (כמו שהפתגם אומר THE MORE THE BETTER).. יותר מהנה לנסוע לטייל עם אנשים ולא לבדך, חוץ מזה לך תדע מתי תצטרך מכוון קדמי ימיני, שמאלי ואחורי ימני ושמאלי :) )
3. אחרי, ובכן... עדיף כמה שפחות... אבל כמו שנצטרך ליישר קו... אבל אני מפחד לקנות איזה סופה או רכב שטח שלבטח ראה שטח והרבה ואז לגלות שצריך להחליף רדיאטור, ציריות, מתלים, צמיגים ומי יודע מה עוד (למרות שלוקחים את הרכב לבדיקה).

רמי

Anonymous
12-01-05, 22:43
1.ב. כמובן שצריך גם לשנע מטען של אנשים... אני פשוט אוהב לטייל ליותר מיום אחד ולישון בחוץ/בצימר/כל מקום אחר... האם אפשר בכלל להטעין מטען על גג הג'ימני?

רמי

נ.ב
חבל שאין אפשרות עריכה להודעות קודמות שכבר כתבתי...

Anonymous
12-01-05, 22:50
3.ב. מה גם שרכבי שטח אמיתיים כמו סופה בטח נטחנו עד מוות (אולי אני טועה שאני חושב כך? אבל אפשר באמת למצוא סופה שלא ראתה יותר מדי שטח או שלא עברה טראומות במהלך חייהן?) ואילו רכבי ג'יפונים כמו הג'ימני (למרות יכולות שטח גדולות כפי שנטען פה בפורום ובעוד מקומות) מוצאים את מרבית חייהם מחוץ לשטח, כלומר על האספלט ולכן ההסתברות שמצבם עדיף על רכבי שטח גדולים כגון הסופה... מה גם שאפשר לקנות רכב ממודל חדש יותר...

אבל הבעיה אצל הג'ימני זה רק הכוח והגודל... חלש מדי וקטן מדי :)

רמי

Anonymous
06-02-05, 21:39
שלום לכולם
הCRV נמכר... מזל טוב לי ולקונה. ושיהיה לו בהצלחה ונסיעה שלווה

עכשיו הגיע הרגע לו חיכיתי, הרגע למצוא לי מחליפה אמיתית
לאחר חיפושים, דיונים ומחשבות מרובות (החברה כבר כועסת על כל הדיבורים ומבחינה כבר לקנות מה שלא יהיה, העיקר לא לדבר על זה יותר :) ) החלטתי לבחור או בג'ימני, או בויטארה משופרת (הויטארה הרגיל, לא הגראנד ויטארה, פשוט כי הגראנד יקר יותר), או שלבסוף אולי אפילו סופה... מישהו יודע אם בכלל קיימת סופה ארוכה פתוחה עם סגירת פיבר?
האם סופות עם סגירות פיבר אפשר לנסוע גם במצב פתוח וגם במצב סגור? (האם זה בכלל סופה פתוחה שהרכיבו לה סגירת פיבר?)
ויטארה, מודלים ישנים (בערך 1996-1995) האם תהיה יותר מרווחת מהג'ימני? האם היא עדיפה על ג'ימני מבחינת יכולות שטח (אני מקווה למצוא אחת שהוגבהה וננעלה כראוי)
ג'ימני, האם אין צורך בהגבהה גם לו? מרווח גחון עומד על 195 מ"מ, לא יציק קצת בשטחים טכניים?
מה אתם ממליצים, על מה יש לשים לב ועל מה אפשר לפסוח עין?
אני כרגע רווק עם חברה, אין בנתיים תכנונים רציניים ( :) ) לשנה הקרובה... אבל מעדיף רכב מרווח כמה שיותר משיקולי נוחות נסיעה עם חברים + ציוד.
האם אפשר להשתמש בג'ימני או ויטארה או אולי אפילו בסופה קצרה (גם שם אין הרבה מקום בגאז', לא?) בגגונים להעמסת ציוד? ישפיע בצורה דראסטית על יכולות שטח? (מרכז כובד וכדומה)

ולבסוף, מישהו מכיר כלים מהנ"ל שהוא מכיר ויודע שנמצאים במצב טוב פלוס או קרוב לזה ושווה לי לבדוק?

בתודה מראש על העזרה, ומקווה להצטר, אליכם לטיול הקרוב.
רמי

asafk
06-02-05, 22:18
מישהו יודע אם בכלל קיימת סופה ארוכה פתוחה עם סגירת פיבר?
בהחלט. אביב מכר כזו, כאן באתר, לפני מספר חודשים. אני בטוח שיש בשוק עוד כאלה.

האם סופות עם סגירות פיבר אפשר לנסוע גם במצב פתוח וגם במצב סגור?
ברשיון רשום "מסחרי רכב שדה פתוח" או "מסחרי רכב שדה סגור". אפשר לנסוע איך שרוצים- עד שפוגשים שוטר.

ויטארה, מודלים ישנים (בערך 1996-1995) האם תהיה יותר מרווחת מהג'ימני?
כן.

האם היא עדיפה על ג'ימני מבחינת יכולות שטח (אני מקווה למצוא אחת שהוגבהה וננעלה כראוי)
תלוי מאוד בשיפורים של כל אחד מהם. סטנדרטי מול סטנדרטי- העבירות דומה, עם יתרון קל לחוסן של הג'ימני, וקח בחשבון שג'ימני גם יותר קשה לשבור, והוא גם הרבה יותר צעיר.

ג'ימני, האם אין צורך בהגבהה גם לו? מרווח גחון עומד על 195 מ"מ, לא יציק קצת בשטחים טכניים?
מה אתה מתכנן לו? נסיעה ב99% מהשבילים המסומנים, ואפילו בכמה שבילים לא מסומנים- הוא לא ירגיש. הבעיה עם ג'יפון- הבעיה הכי בסיסית- היא הגלגלים הקטנים ובסיס הגלגלים הקצר. זה אומר שלעולם הוא יהיה פחות נוח, פחות עביר, ופחות מהיר מג'יפ בגודל רגיל (כלומר, אם תיסע לטייל עם מישהו שמטייל עם CJ, הוא יצטרך לחכות לך לא מעט. זה שאתה עובר הכל זה דבר אחד. איך אתה עובר... גם חשוב, וכאן כל הג'יפונים בבעיה).

האם אפשר להשתמש בג'ימני או ויטארה או אולי אפילו בסופה קצרה (גם שם אין הרבה מקום בגאז', לא?) בגגונים להעמסת ציוד? ישפיע בצורה דראסטית על יכולות שטח? (מרכז כובד וכדומה)

כמה שהציוד על הגג יותר כבד ביחס למשקל הרכב- זה יותר מפחיד. בסופה קצרה יש מקום בתוך הג'יפ לציוד שיש בג'ימני + גגון + עוד ג'ימני. קשה מאוד לארוז ג'ימני או ויטרע קצרה לטיול של יותר מיומיים בלי גגון (שגם הוא לא מוסיף לך המון מקום). עם סופה קצרה יצאתי יותר מפעם אחד לטיולים של מעל שבוע בלי לצאת לכביש (כולל גלגל ספר נוסף בגודל מלא בתוך הג'יפ, 2 ג'ריקנים של דלק ו3-4 ג'ריקנים של מים, ובנוסף כל הציוד הרגיל לשני אנשים).

אסף.

גיא
06-02-05, 22:26
1. אני יצאתי לטיולים של מקס 3 ימים בג'ימני פלוס ציוד לשני אנשים בלי גגון ובלי לקפל מושבים.
זה לא להיט אבל אפשרי.

2. ג'ימני יתן לך הכי הרבה במצב מקורי
3. ויטרה יותר גדולה ויותר נוחה

Anonymous
06-02-05, 23:30
תודה רבה על התשובות המהירות והמלאות...
אבל עכשיו אתם בלבלתם אותי יותר... אני מאוד מעוניין לקנות פעם אחד רכב שיספק אותי מעל ומעבר וזהו... אין לי כוח לקנות, להתבאס למכור ולהתחיל מהתחלה... גם אין יותר מדי כסף ספייר...
אז מה אתם מציעים? מה עדיף לי? ויטארה משופרת? ג'ימני יחסית חדש ובעל יכולות לא רעות, סופה שצריכה טיפולים תכופים יותר ובעלת יותר עלויות בשוטף?
מה שעוד לא הבנתי לגבי הסופה. הרכב הוא פתוח, הרכיבו לו סגירת פיבר, ועכשיו מותר לו לנסוע על הכביש רק כשהוא סגור??! איפה פה ההגיון? בתאכלס, זה נראה הפתרון הכי טוב, גם סגור וגם פתוח כשרוצים... TOO GOOD TO BE TRUE?

רמי

Anonymous
11-02-05, 10:08
טוב
אחרי הרבה התלבטויות, מחאות מצד החברה, הורים, חברים ומי לא.... החלטתי (כנראה לבנתיים?) על סופה...
מישהו מכיר סופה למכירה ויודע מניסיון אישי על רכב "כדאי" מבחינת תחזוקתו, מצבו ותוספותיו?
אשמח לעזרה במציאת רכב מתאים, ובמיוחד רכב שכבר שופר מבחינת נעילות וכדומה, לא? או שעדיף לי לקנות רכב יותר סטנדרטי מאשר משופר?

רמי

yoav
11-02-05, 11:06
רמי- אם הכותרת המקורית שלך עוד בתוקף- "רכב עד 40 K ש"ח"- אז ג'ימיני לצערי מחוץ לליגה כעת (ואם אני טועה ובאיזה מחירון שנת 99 מופיע במחיר כזה אז יהיה קשה מאוד מאוד מאוד מאוד מאוד מאוד למצוא אותו..).
ויטארה וסופות יש יותר בשוק כעת. הבעיה כמובן למצוא את הכלה הנכונה 8)
אני מכיר כמה חברים שהתחילו אגב עם אכבים גדולים (במושגים של אחד שיש לו סמוראי...) והתייאשו מהתחביב.. אולי שווה להתחיל בקטן, ואח"כ לעבור לגדול? במיוחד שאתה כרגע נטול זאטוטים. אתה מודאג מהחלפות תכופות- רוב בעלי הסמוראישאני מכיר (ולא - זה בהחלט לא מגדם מייצג וייתכן שאני טועה בגדול) מחזיקים את הרכב הרבה שנים, גם אם לא התכוונו לכך מלכתחילה- זה גם אומר משהו לא?

אינ ג'יפאי מתחיל ביותר, עמדתי לפני אותה ההתלבטות לפני שנה- ומאז מחזיק בסמוראי ומרוצה ממנו עד מאוד.

סתם שתדע 8)

Anonymous
11-02-05, 11:19
נכון, הכותרת היא עד 40K... אבל אין בעיה להשקיע 50K או אולי במקרה הגרוע ביותר 60K.. זה לא שאין לי את הכסף, הבעיה היא שאני לא רוצה להגזים בלקנות רכב יקר מדי... רק משהו שיספק אותי, ואוכל להנות ממנו כמה שיותר.... ג'ימני אכן קשה למצוא, מעל חודש אני מחפש והכי ישנים שמצאתי היו 2004/2005.... וכולם עם קילומטראז' מאוד מאוד גבוה...
אני פשוט חושב שהסופה תהיה הפשרה הטובה ביותר, אבל בידיעה שהיא תצטרך תחזוקה יקרה במקצת ובנוסף גם קצת עבודת ידיים עצמאית
אני טועה? שווה לי להתחיל מקטן עם איזה ג'ימני? או איזה ויטארה אולי?
רמי

yoav
11-02-05, 12:15
יש הבדל מהותי בין רכישה ב 30-40K לבין 60 K.
במקרה הראשון- אתה תאלץ להיות פחות בררן ב איזה סוג לקנות, להגדיל את טווח הסוגים שאתה מעוניין (נגיד סמו/ויט/סופה) ולהחליט על סמך הרכב הספציפי שתמצא שיהיה במצב טוב ומשופר לפי דרישותיך - ואותו תרכוש.
במקרה השני- אתה יכול להיות הרבה יותר בררן בסוג הרכב שאתה רוצה- כי ב 60 K - ויטארה, סופה או ג'ימיני יהיו כנראה במצב באמת טוב.

יוני5
11-02-05, 12:31
לי היתה סופה. רכב מדהים לדעתי, אבל אם אתה לא מתכוון ללכלך את הידיים עהגדרתך - עזוב. אתה תמצא עצמך מבזבז הרבה ימי עבודה על ללכת למוסכים וגם תשלם הרבה כסף. סופה זה, לדעתי, רכב למי שחלק גדול מהדברים עושה לבד.
למרות שזה נשמע מפחיד, תכליתו של האתר הזה הוא בדיוק לעזור לך לעשות את זה, גם אם אין לך דוקטורט במכונאות רכב.

ויטרה מאידך, רכב הרבה יותר עדין, באופן אישי אני מאוד אוהב אותו. שים לו נעילה אחורית, מיגון, צמיגים ואולי תחליף קפיצים וסע לשלום. לא תצטרך להתעסק איתו יותר מידי (כמובן שיש יוצאים מהכלל).

כך או כך, תחזיק את הרכב שנתיים, ואז תמכור ותעבור הלאה. זו לא חתונה קתולית.

בהצלחה, ותיידע אותנו מה החלטת.
יוני5

-->