PDA

צפייה בגרסה מלאה : סילברדו 3500 ארוך - מה היה לנו שם....?

MR BIG
24-10-11, 14:00
טוב, ברוב חוצפתי אחרי שנה ושלושה חודשים, 130,000 ק"מ, אני מעז להעביר ביקורת. לא כולה שלילית...אבל ביקורת.
יותר נכון, כל מה שייכתב כאן , כרשמים מהרכב הנ"ל כבר כמעט ידועים, או היו "חצי ידועים" לי . אז הנה, קיבלתי הוכחות חותכות, ואשמח לשתף אתכם:

אולי שווה לפתוח בזה שאני במשך9 שנים נוסע על טרקטורים כמו סמוראים ודיפנדר נעולים ומשופרים , לכן הסטנדרטים שלי אחרים.
לפני שנה ושלושה חודשים הבוס שלי החליט לעשות לי הסבה לקפטיין של ספינה והעלה אותי על סילברדו ארוך, סינגל. מאז עברו 130,000 ק"מ (כן, זה הרבה!) בשלל תצורות , כבישים, שבילים וכו'

כביש : חלום. כיף, פינוק, תעוזה, חוצפה ,כוחניות, זריזות.... הכל מאפיין את האוטו הזה.מושלם! לא משנה אם בירידה , בעליה, האוטו ריק , עמוס בציוד או גורר סירה של 2.5 טון ....האוטו נוסע אותו-דבר .
בעיר : סיוט לא נורמלי , למרות שזה עניין של הרגל ומפתחים חושים של חיפוש חניה למשאיות. לגור בתל אביב עם הדבר הזה אי אפשר. מנסיון!
הנדסת אנוש: לדעתי , מדהים! נח, מפנק וארגונומי. לדעתי הוא הטוב מבין השלושה ,בייחוד כשיש לי את השני מתחרים האחרים מול העיניים כל הזמן.
אמינות: נהדר! לא נתקעתי איתו מעולם "סתם ככה" . (קרה פעם אחת שנשבר משהו בשטח....ואפרט בהמשך)
צריכת סולר : תלוי בנהיגה . בנהיגה הרגועה שלי אני מגיע כמעט ל- 1:7 שזה בהחלט סביר לבהמה הזו.

בשטח : או....פה הגענו לנקודה כואבת!!
אני נוסע איתו כל יום בערך 50 ק"מ בשטח בשבילי ביקעת צין הכבושים היטב , ממש שבילים מהירים מאד. הוא כייפי ובסדר.
טיולים שעשיתי איתו עד לפני שבוע היו טיולי שבילי קק"ל בלבד.....לא מעבר לזה , והוא היה מעולה! חוץ מזה, לדברים קצת יותר מסובכים - סיוט נוראי.
ואני לא מדבר פה על עשוש וורדית....אני מדבר על נסיעה בשביל המוכר לעין עקב, או נחל נקרות , או כל שביל אחר שהוא לא כבוש מאד....- פשוט בלתי אפשרי.
הזויות (בטן, גישה, נטישה ) פשוט זוועתיות , כל קיפול בקרקע דורש כיוון קרקעי , וכמובן....עם מכסה מנוע כזה ענק ושדה ראיה אפס...- אתה נוהג על בסיס הזיכרון.
דוגמא: נסעצנו בנחל ציחור. הכל בסדר וזורם , עד אותו רגע שאתה רוצה לסטות מהמסלול המתוכנן וזה כרוך בעליה קצת אתגרית- שם אתה נעצר.
הטיולים עם הכלי הזה מאד מאד מאד מוגבלים!! זה לא כייף....
כל טריוס או ראב 4 יהנו מטיול בשטח הרבה יותר מהסילברדו.
אה....וכמובן....- תמיד יש מתח! כל דפיקונת , כל זעזוע. רק לא להיתקע....כמו שקרה לי עם זרוע עזר של תפוח שמאל שהתעקמה בגלל איזה אבן מצחיקה .
הכל כבד באוטו הזה , וזה הרסני. הוא עדין!
ואסור לשכוח שגם אין לו ביטוח גרירה...- כל תקיעה בשטח זה 2,000 שקל של גרר רק להגיע למוסך. עד השער....

זה לא רכב שטח , זה רכב עבודה מדהים , עם הנעה כפולה וכח שלא נגמר, זה הכל!

אגב, הרכב סטנדרטי לחלוטין.

אייל.

Orang
24-10-11, 21:01
אייל ידידי
טוב, אין חדש תחת השמש, ואני משוכנע כי רוב רוכשי הסילברדו ידעו מה הם "לא" מסוגלים לעשות עם הרכב.
בדיוק בשביל זה יש פורד F350 , אז נכון שבכביש הסילברדו נוח יותר מהפורד, ונכון שהקבינה שלו מפנקת יותר מהפורד, אבל מעבר לכך אין לו שום יתרון ממשי, בעצם, מכאן יש לו רק חסרונות מול הפורד.
וזה לא שהפורד בשטח נוסע כמו רוביקון, אבל לפחות הוא יכול להסתדר ברוב המסלולים המטויילים, גם כאלו שמוגדרים בעבירות קשה, כולל עשוש, ורדית, נחל פרצים עליון, אשלים לקדש ברנע, וכדומה, וכשאתה בפורד הדאגה האחרונה שלך זה שיקרה לרכב משהו למטה.
יתירה מזו, לא מעט הופתעתי מהקלות המזלזלת שהפורד עבר במקומות בהם רכבי שטח טובים ונחשבים עם נהגים מנוסים, התאמצו לעבור, וכל זה כשהוא במצבו המקורי לחלוטין וללא אף שיפור.
במסלול של נחל פרצים עליון התעקש מוביל הטיול שנחשב לנהג וטייל מנוסה מאוד כי לא אתחיל את המסלול היות והוא בטוח כי הרכב יתקע בכל מעבר ואין רכב מקביל שיוכל לחלץ, לבסוף בסיום המסלול אמר לי אותו מוביל כי הוא ממש נדהם מהקלות היחסית שבא עבר הרכב את המכשולים במסלול.
לסיכום, אומר את שאמרתי בעבר, מי שמחפש גם שטח, אין לו מה לחפש בסילברדו, מי שמעוניין במשאית קלה והשטח אינו מעניין אותו הסילברדו דווקא בחירה לא רעה.
בידידות, אורן

איש הצפון
24-10-11, 23:47
אין ולא היה ב 4 שנים האחרונות ולו טיול אחד שהסילברדו (ארוך 2007) שלי פיספס או איכזב בו.

וזה כולל את רוב המסלולים המוכרים בדרום הארץ וברמת הגולן.

השיפורים היחידים הם הגבהה קלה מאד (כ 2 - 3 ס"מ), מיגונים (מחורבנים) של אספיר, טמבון (מעולה) של אספיר ווו גרירה שמשמש כ"מחרשת מגן".

במסלול האחרון (נחל צין מנחל אביה עד מעלה העקרבים) קיבלתי סיוע קל בכיוון וקצת עבודת מע"צ לקראת סוף המסלול באחת המדרגות מבעל טראנו חביב ובתמורה, משכתי אותו במעלה מדרגה אחרת בהמשך המסלול.

(ועוד לא דיברנו על כמות הציוד שהכלי הזה סוחב לרווחתם של כלל המטיילים בקבוצה שלנו)

-->