PDA

צפייה בגרסה מלאה : כיפוף צינור פי.וי.סי 3 צול

riko
25-10-11, 00:05
הכוונה לכופף צינור העשויי פי.וי.סי בקוטר 3 צול , בעצמי ( "בחצר הבית" ) ,
האם מישהוא התנסה , או שיודע על איזה שיטה לגשת לעיניין ?
כמובן ללא מעיכות באזור הכיפוף
תודה מראש
ריקו

bizon
25-10-11, 00:28
משהו שראיתי שעושים באלומיניום תמלא את הצינור בחול ים יבש דפוק אותו ברצפה כמה פעמים כדי שידחס טוב (זה מה שאמור למנוע קפלים בכיפוף) ותחמם את הצינור עם פאן תעשייתי (לא בעיה להשיג) מן הסתם יש לסגור את קצוות הצינור

גילוי נאות לא ניסיתי את זה אף פעם אבל ניראה לי שזה יעשה את העבודה

שיהיה בהצלחה מור

zviki
25-10-11, 00:51
השאלה לאיזו זווית אתה רוצה להגיע.זווית קהה או חדה. אם לזווית קהה אז קבל את שיטת זקני צפת. סתום קצה אחד של הצינור עם מלט בעובי של 4-5 ס"מ.שפוך לתוך הצינור חול נקי [כשהצינור זקוף] והדק היטב את החול עם מוט, אפילו של מטאטא כל בערך 2 ק"ג של חול. כשהצינור מלא בחול נקי ומהודק סגור את הפתח העליון שוב במלט. עכשיו- לאחר שהמלט התייבש היטב והחול יוצר התנגדות פנימית לקפל, כופף את הצינור ברגש. ככל שהצינור יהיה יותר ארוך כך יהיה לך מנוף טוב לכפוף ואח"כ תחתוך למידה הרצויה. השיטה עובדת מצויין ומתאימה למי שאין אמצעים מקצועיים. דווח תוצאות

zviki
25-10-11, 00:54
מישהו הקדים אותי,כתבנו ביחד, בהצלחה

riko
25-10-11, 08:37
תודה רבה , עזרתם הרבה .
אדווח על תוצאות .

טל חסיד
25-10-11, 08:51
אם הכוונה שלך היא לצורך ביוב לא הייתי מציע לך לעשות בשיטה שהציעו לך לפני אתה עלול להחליש מאד את הצינור ובמהלך הזמן הוא התפוצץ באיזור הכיפוף והחימום.
אם הכוונה היא לבנות שנורקל גם כאן אני לא ממליץ לך אל השיטה הזאת. בשני המקרים עדיף צינור שנקרא גיברית יש לא זויות ומלחימים אותם איך שאתה רוצה.

טל

zviki
25-10-11, 09:45
גיברית מצויין אתה צודק ויש לי אחד שמלחים [חצי ק"מ מהבית שלי בראשלצ ליד קומפיוטסט] וגם בונה מיכלי מים לגיפים, אבל הבן אדם שאל על פי וי סי אז קיבל תשובה בהתאם, רק בריאות

BackDoorMan
25-10-11, 12:52
כשאתה מכופף לזוית החומר נמתח ברדויוס החיצוני ובעצם נהיה דק יותר ואילו ברדיוס הפנימי הוא מקבל קפלים.
PVC ניתן לרתך , תקנה זוית מתאימה בחנות אינסטלציה, הריתוך פשוט מאוד עם מלחם חשמלי, ריתכתי בהצלחה צינורות בקוטר הזה מספר פעמים, רק תדאג למאוורר
שיפנה את האדים מהחומר.

riko
25-10-11, 17:04
היום קניתי גיברית , ולבסוף הלכתי על הלחמות
את נושא כיפוף הצינור ע"י חול וחימום , אנסה בכל זאת , רק בשביל ההתנסות
תודה

zviki
25-10-11, 17:53
העיקר הבריאות

-->