PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיה מוזרה בקיה סורנטו.. לא מניע בבוקר

סופת המדבר
25-10-11, 08:02
לדוד שלי יש קיה סורנטו שנת 05
לאחרונה התחילה אצלו תופעה שהאוטו לא מניע בבוקר
ליפני כמה ימים שזה התחיל הוא נתן הרבה סטרטרים על מנת לנסות להניע ולא הניע
לבסוף הוא חיבר כבלים לעוד אוטו שיהיה סטרטר חזק- והניע
יש לציין שאחרי שהוא מניע בבוקר אז הוא מניע בשאר היום אבל אחרי סטרטר ארוך
פעם שניה שזה קרה גם מצבר לא עזר אז אמרו לו להחליף מצתים
גם אחרי שהוא החליף מצתים זה לא ניפתר
אז הוא נסע למוסך של איזה חבר שבוא מכיר אמר לו שהריליי שנותן הזנה למצתים לא עובד- החליפו ריליי
גם לא עוזר
נכון לעכשיו כל בוקר הוא מניע עם טיפה דלק והאוטו מניע אבל גם אח'כ צריך סטרטר ממש ארוך עד שמניע

מישהו יכול לתת כיוון לבדיקה

IlanHadar
25-10-11, 20:00
מציע שימצא מוסך שמבין במנועי סולר.

לסורנטו אין מצתים, זה מנוע סולר, אתה בטח מתכוון לסלילי הלהט. הם אכן יכולים לגרום לקשיים בהנעה. אם הם עובדים אז הבעיה במערכת הזנת הסולר, יכול להיות ממזרקים עד משאבה.

בהצלחה.

יעקב ניצן
25-10-11, 20:14
פתרנו בעיות דומות גם ברכב מהסוג הזה . תתקשר לאלי סרבי באור יהודה 0502334675. תגיד שיעקב היפנה

razzamataz
25-10-11, 23:28
לפני שהחליפו מצתי להט וריליי היה מאוד קל לבדוק את תקינותם בעזרת נורת ביקורת (סגירת מעגל) או רב מודד (התנגדות)
בכל אופן יש עוד רכיב במערכת שקובע את זמן פעולת המצתים בהקשר לטמפרטורה החיצונית, אפשר לבדוק זאת על ידי נורת ביקורת וסיבוב הסוויץ בבוקר ומדידת זמן לפי זמן הפעולה שרשום בספר הטכני של הרכב (במידה ויש)
מאחר וגם שהרכב חם ישנה בעייה הייתי מכוון לבעייה אחרת...לבדוק מזרקים, לחץ הזרקה וזרימת סולר חופשית, פילטר סולר ואפילו פילטר אוויר

סופת המדבר
27-10-11, 22:08
חלק מההשערות שהועלו פה נכונות
דוד שלי קפץ לעוד חבר מהמושב שיש לו מוסך
הוא בדק לא את המזרקים ככה על המקום (לא יודע איך)
ואמר לו שמזרק 2 דולף
הוא הגיע למישהו שמשפץ מזרקים והחליף למזרק משופץ
והבעיה נפתרה האוטו מניע בקלות ובמהירות (נכון להיום בצהריים- מחר בבוקר נדע ת'אמת)

IlanHadar
27-10-11, 22:28
בדיקת מזרקים נעשית ע"י חיבור של 4 בקבוקונים לצינור העודפים של כל מזרק. בודקים אם העודפים היוצאים מכל מזרק זהים. אם אחד המזרקים מזייף אז הבקבוק יראה את זה. בדיקה לא ארוכה במיוחד.

שמח שנגמר רק במזרק.

יעקב ניצן
28-10-11, 18:03
אם מרסס אחד לא תקין הרכב יניע קשה כל הזמן ולא רק בבוקר . במידה ומדובר במנוע CRDI של יונדאי מסילה משותפת . יש לך משאבה ידנית , תנסה לנפח איתה בבוקר לפני ההתנעה ותראה אם זה עוזר . תחזור לפורום להמשך דיווח .

-->