PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה טיפול ותחזוקה סמוראי

TOMN2
25-10-11, 17:59
אהלן, קניתי סמוראי חדש (1990) במצב תחזוקה טוב יחסית יש נזילת שמן ממחזיר שמן קדמי שמאל ועוד כמה דברים קטנים
אני לא מנוסה בטיפול ותחזוקה אבל מאוד היתי רוצה לילמוד ולהתמקצע,
אם יש מישהו מנוסה שבה לאולהתעסק אם סמוראי וללמד אותי מאוד היתי שמח.

reuvenk
25-10-11, 19:02
מאיפה אתה?
בוא נתחיל מזה

רון נחמן
27-10-11, 23:01
אחרי שתגיד מאיפה אתה, יעזור אם נדע עוד כמה דברים:
עד כמה אתה לא מנוסה? האם אי פעם ביצעת טיפול 10000 בעצמך, בדקת שמן או שיפצת מנוע?
אני שואל כי לפעמים אנחנו נותנים תשובות בנוסח "מה הבעיה, פשוט תפתח את הסרן ותחליף מחזיק שמן - הכל מול העיניים!" כשלמעשה האדם ששאל אותנו לא התמודד עם פתיחת בורג שהחליד במשך 21 שנה מימיו...

המלצה אחת - הזמן את הספר של היינץ (http://www.amazon.com/Samurai-Sidekick-Chevrolet-Tracker-Manuals/dp/1563924323/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1319749135&sr=8-1). הוא כולל הכל, מדיאגנוסטיקה (אבחון) של תקלות, דרך רשימות הכלים הדרושים ועד לתיקון בחצר הבית.
ועד שהוא מגיע, תקרא את המדריכים באתר (כנס לפורום סוזוקי, ותעבור על השרשורים הנעוצים).

ואל תשכח את האזהרה בתחתית העמוד.

בנוסף, יהיה מאוד נחמד אם תספר על האוטו ותפרגן בתמונות.

GodsFather
28-10-11, 05:32
ברוך הבא.

יש מדריכים רבים באתר וגם ספרים להורדה. זה יעזור לך להבין מול מה אתה מתמודד.

חברים יש פה בשפע ותמיד ישמחו להצטרף לטיפול כדי לסייע ולהתלכלך יחד.

קצת פרטים עלייך חבוב, כדי שיהיה לכולנו יותר קל לעזור.

פונקציית החיפוש מאד יעילה ותעזור לך גם כן בהתמודדות עם שאלות ותקלות שכבר נענו בעבר.

צביקה קרבורטור
28-10-11, 07:29
שלום רב !
טום מחיפה.
החלפת מחזיר השמן בוצעה כבר בצד שמאל ממחזיר שמן בחיבור ציריה קדמית לדיפרנציאל, צד שמאל נוזל גם כן, המחזיר שמן יוחלף גם כן במוסך בחיפה.
דרוש נקוי שפוץ וכוון קרבורטור, התנעה קשה בבוקר, תערובת דלק עשירה, סלד לא יציב בסרק, ריח דלק לא שרוף.
יטופל בהקדם האפשרי
הרכב שמור ומושקע בצורה בלתי רגילה .
בברכה
צביקה

TOMN2
28-10-11, 15:19
הי תודה על ההענות
קוראים לי תום כגע מחיפה במקור מקיבוץ הסוללים
הרכב שנת 90 שמור אם הרבה שיפצורים ותוספות תמונות יגיעו בהמשך...
אין לי ניסיון ברכבים בכלל אני בחור צעיר וזה הרכב הראשון שלי.אך יש לי הרבה מוטיבציה לילמוד (ולהתלכלך)
כשקניתי את הרכב עשיתי לו טיפול שמן ודלק מלא במוסך פלוס החלפת מחזיר שמן גלגל קדמי ימין חיזוק והחלפת צלבים.
היום היתי אצל צביקה קרבורטורים שטיפל בבעיות הדלק קרבורטור שהוא הסביר כאן למעלה.
צביקה הסב את תסומת ליבי המנוע נשאר קר יחסית כל הזמן יתכן ואילצו את התרמוסטט להשאר פתוח תמיד
בנוסף כבלי הנעה שיהיו איכותיים יותר ומתוצרת אחידה
מחזיר שמן קדמי שמואל נוזל
מעט חופש בהגה
פנסים קדמיים חלודים והיתי שמח להחליף אותם
איך ואיפה אפשר לסדר תקלות אלו מה ניתן לעשות לבד?
אילו חלקי חילוף חשוב להחזיק ברכב אילו כלי עבודה?
זהו נראה לי
תום

שגיא S
28-10-11, 15:45
יש לי חוטי הצתה להביא לך, הם חדשים אבל הם של BS שזה פחות טוב. בכל מקרה אני גם יכול לעזור ללמד אותך איך להחליף.
פנסים אם יש לך אני יכול לעזור לך להחילף...

TOMN2
28-10-11, 15:56
החוטים שיש לי הם BS והמליצו לי להחליף אותם אני מניח שעדיף לקנות משהו איכותי יותר.
חיפשתי כצאת פנסים כאלה ולא מצאתי אולי מישהו יודע איפה אפשר למצוא כאלה שלי פשוט חלודים
אני מגיע לאזור ב"ש הסופש אם אתה בסביבה ורוצה להעיף מבט

מוזנח
28-10-11, 18:45
אני אצטרף לשרשור, נראה לי שהשאלות והתשובות פה רלוונטיות גם אלי וגם לבחור (תום)

לאחר שיטוט רב בפורומים ובמאמרים שלכם וחיפושים בילתי נגמרים אחרי סמוראים בהתחלה ואז ויטארות, התייאשתי וקניתי לבסוף גראנד ויטארה 2002 אוטומטית. מצטרף לשאלה מה כדאי לעשות בתור התחלה לרכב כזה... בעקרון יש לי ניסיון במכונאות מהצבא אבל לא במכונאות רכב.

הרכב נרכש עם שתי צמיגי כביש אחוריים במצב טוב ומקדימה צמיגי 50/50 לפי דעתי שהם דיי שחוקים. בנוסף גלגל רזרבי שחוק. האם כדאי להחליף את הצמיגים הקידמיים שיהיו תואמים לאחוריים? או שלשים צמיגי 50/50 מקדימה בלבד זה בסדר? מישהו יודע סדר גודל של מחירים? (ממה שביררתי בסביבות ה500 שקל לצמיג)

הבעלים הקודם לא כ"כ היה מודע לרכב מבחינת טיפולים וכו' עכשיו הרכב עומד עד 174,000 קילומטרז'. האם לויטארות האלה עושים טיפול כל 15 אלף או עשרת אלפים?
הרכב הגיע ללא ספר רכב. הורדתי את כל הספרים שיש בלינקים שיש פה אבל לא מצאתי ספר רכב פשוט כזה סטנדרטי שמגיע עם הרכב.

לרכב אין לוקרים בגלגלים הקידמיים כמו שיש לויטארות הישנות והסמוראים. משמע שאין נעילות בכלל? או שהיא מתבצעת אוטומטית שמעבירים ל4X4?

שבת שלום, ותודה מראש, עדי מקיסריה.

שגיא S
28-10-11, 19:27
החוטים שיש לי הם BS והמליצו לי להחליף אותם אני מניח שעדיף לקנות משהו איכותי יותר.
חיפשתי כצאת פנסים כאלה ולא מצאתי אולי מישהו יודע איפה אפשר למצוא כאלה שלי פשוט חלודים
אני מגיע לאזור ב"ש הסופש אם אתה בסביבה ורוצה להעיף מבט

דבר איתי
0547
202
546

TOMN2
29-10-11, 17:03
הי
תודה שגיא לא הספקתי להגיע לאזור הסופש
אני רוצה להחליף מחזיר שמן קדמי שמואל בעצמי והייתי שמח לעזרה וכלים
איפה אפשר לקנות מחזיר שמן? איזה שמן צריך לקנות?

BeAsT
29-10-11, 17:48
היי אני אשמח לעזור, השבוע ביצעתי שיפוץ סרן קדמי מלא + שיפוץ גיר, בנוסף עשיתי עוד המון שיפוצים לרכב.

את המחז"ש אפשר לקנות או אצל מורי בראשון לציון, במכשירי תנועה בתל אביב או להזמין דרך מוסך של סוזוקי, בטוח שיש אפשרויות נוספות...

העבודה לא מסובכת אבל דורשת קצת כלי עבודה, גריז (הרבה) ושמן דיפרנציאל, העניין הוא שזה לא מסתכם רק במחז"ש, בדרך כלל מחליפים את כל המחז"שים אטמים לבד וכו' שווה גם לבדוק את מצב המיסבים,
אם אתה מעוניין דבר איתי בפרטי, שוב אני אשמח לעזור.
יואב.

reuvenk
29-10-11, 20:36
אתה מחיפה נכון?
אם אתה צריך כלים אני יחסית בצפון ויכול לעזור

TOMN2
30-10-11, 01:03
מצאתי את הרשימה הזאות בפורום
גומיה אקס קדמי 19.20 מק"ט P09283 50002

לבד למחז"ש הנ"ל 22.70 מק"ט P45600 82810

מחז"ש ציריה קדמית 44.30 מק"ט P09285 00002

פקונג עגול ללוקר 6.60 מק"ט P43842 80001

פקונג כוכב ללוקר 11.60 מק"ט P43813 60A00

ספייסר לקינג פין 7.20 מק"ט P45621 63000

הי מספיקה? צריך הכול?

reuvenk
30-10-11, 11:27
תבדוק טוב שאלה החלקים אני ממש לא בטוח שזה מה שאתה צריך
ועוד נקודה מה המצב של המייסב אם אתה מפרק אולי שווה להחליף גם את המייסב שווה בדיקה מה המצב שלו

TOMN2
30-10-11, 22:06
היתי היום במכשירי תנועה התיעצתי איתם והסתקלנו בספר רכב הם נתנו לי שלושה אטמים שבדרך כלל מתקלים
מחזיר שמן לציריה קדמי
לבד לגלגל קדמי
ומחזיר שמן אקס קדמי פנימי
אני מקווה שזה יהיה מספיק הם אמרו ששאר החלקים בדרך כלל לא מתבלים
איך אני יכול לבדוק מה המצב של המיסב? מבחוץ הוא נראה ונשמע בסדר

-->