PDA

צפייה בגרסה מלאה : מיני ספול בסרן אחורי מול נעילה אוטומטית

אלי אהרוני
25-10-11, 23:35
ערב טוב
מדובר ברכב שני הנוסע רק לטיולים.
ויטרה 97.
אני שוקל לשים מאחורה מיני ספול במקום נעילה.
האם יש כאן מישהו שיודע ממקור ראשון איך הנסיעה בכביש עם מיני ספול?
האם זה כזה גרוע כמו שאני חושב שזה או לא נורא?
תודה

אלי

omri_t
25-10-11, 23:42
לא נסעתי עם מיני ספול.

אבל למה לא נעילה אוטומאטית? מטעמי חסכון? ההבדל זניח....

הסבר את הסיבה, ידעו לעזור לך.

GodsFather
26-10-11, 06:11
ספול זה כמו לנסוע בטרקטורון - הסרן נעול כל הזמן, אין שחרור לחצים. בפניות בכביש תשמע חריקות והצמיגים יגמרו יותר מהר. עומס על ציריות יגבר גם כן אבל זה גם תלוי באופי הנהיגה.

מצד שני - אין משחקים, הסרן נעול כל הזמן ונכנס נעול לכל מכשול וכדי לשבור אותו או כדי שיהיה כשל צריך כשרון של ממש. להבדיל מרכבים עם מנוע בריא שיכול לגמור את המכלולים בדרך, הויטרה פחות תושפע מכך.

הויטרה אוטומטית ? אם כן, אז אין סיבה לחשוש מנעילה אוטומטית כי היא לא מורגשת עם גיר אוטומט, להבדיל מגיר רגיל.

אני מניח שאתה שואל על ספול גם כי המחיר זול יותר וההרכבה פשוטה יותר.

חיפוש היה מניב תוצאות דומות ולא רק בפורום סוזוקי.

jeep
28-10-11, 10:25
שלום איש
אני נסעתי הרבה שנים בסופה וסי ג'י עם מיניספול או מרותך.

א. נהדר בשטח.
ב. בכביש לא תמיד שורק בסיבוב רק בסיבוב פרסה. בכביש כדאי אוויר מלא .

בכלל לרכב טיולים מומלץ.

הערה צריך ללמוד את התנהגות הרכב

עדי

אלי אהרוני
29-10-11, 21:55
ערב טוב חברים
תודה על ההתייחסות.
כמובן מטעמי חסכון.
בויטרה הקודמת היתה נעילה אוטומטית על גיר אוטומט ולפעמים קיבלתי בומים בסיבובים.
לפחות הספול הוא צפוי ואתה תמיד יודע מה יהי בסיבובים. אף פעם לא יפתיע אותך איזה בום באמצע, לא?
זה רכב שנוסע רק לטיולים ולכן פחות רלוונטי.
ספול עולה 100 דולר ואוטומטית 200.
אני שוקל להזמין אוטומטית באינטרנט.
מה הסיכוי שלא יעבירו לי את זה במכס?
מישהו ניסה פעם להזמין כמו ילד טוב? בלי מזוודות וכאלה..

danip
02-11-11, 02:03
עוד נקודה למחשבה היא מה קורה בבדיקת בלימה בטסט השנתי כשאתה בא עם מיני ספול...

tzagi
02-11-11, 05:14
אהרוני,
אין ארוחות חינם,
את מה שתחסוך לעומת האוטומטית תבזבז על צמיגים
מיני ספול, או ספול נועד למרוצי דראג, , בלבד לזה, זה בסדר בשטח, זה יכול להיות גהנום פינסי על הכביש,
לדעתי, לא שווה את זה.

מעוניין ביבוא? דבר איתי בדואר פרטי.

GodsFather
02-11-11, 06:08
עוד נקודה למחשבה היא מה קורה בבדיקת בלימה בטסט השנתי כשאתה בא עם מיני ספול...

עם נעילה אוטומטית אתה שומע לפעמים בום. עם ספול, לא.

six 4 life
02-11-11, 13:38
ערב טוב חברים
תודה על ההתייחסות.
כמובן מטעמי חסכון.
בויטרה הקודמת היתה נעילה אוטומטית על גיר אוטומט ולפעמים קיבלתי בומים בסיבובים.
לפחות הספול הוא צפוי ואתה תמיד יודע מה יהי בסיבובים. אף פעם לא יפתיע אותך איזה בום באמצע, לא?
זה רכב שנוסע רק לטיולים ולכן פחות רלוונטי.
ספול עולה 100 דולר ואוטומטית 200.
אני שוקל להזמין אוטומטית באינטרנט.
מה הסיכוי שלא יעבירו לי את זה במכס?
מישהו ניסה פעם להזמין כמו ילד טוב? בלי מזוודות וכאלה..

וכמה עולה ציריה אחורית לויטרה?
כדאי שתבדוק מראש כי ספול מסכן את הציריות במקום שהכי פחות תצפה לו- בתוך העיר.

ניר ל
02-11-11, 14:20
ספול מתנהג הרבה יותר טוב מנעילה אוטומאטית . אין לו רעשי לוואי , ההתנהגות שלו לינארית (כלומר אין שינויים פתאומיים כלשהם) , אין לו תופעות והשפעות על ניהוג הרכב שהן שונות מאלו של נעילה אוטו' לרעה.
היה לי סיקס נעול , עם צמיגים 33" , הייתי זהיר מאד בנהיגה וחיכיתי במשך חדשים לאיזו הפתעה לא צפוייה בעיקר בימים של גשם וכו' - שום דבר לא קרה. אח"כ צברתי בטחון וניסיתי להכניס את הג'יפ במכוון למצב כזה - גם זה לא צלח.
אני ממליץ לך , בצורה מאד פשוטה - אחרי התקנת הספול , לקחת את הרכב למגרש החלקה מבוקר ולערוך עליו ניסויים , לנסות להוציא אותו משוו"מ וכו' , בהצלחה.

תופעת הלוואי הייחודית היחידה היא שבסיבובים הדוקים הצמיגים מרעישים. הקפדתי למלא אוויר ללחץ גבוה ככל האפשר (מעל 30) בכל עלייה לכביש, צמיג 33" + 20PSI + סיבוב איטי בכיכר או פניית פרסה = שמח ! אפקט של צפירה .

לא קורה שום דבר לצמיגים, אלא אם הרכב נוסע במעגלים אינסופיים , הרכב שלי לשעבר היה עם צמיגי MTR בני 3 לפחות כשמכרתי אותו לפני 5 שנים , הם עדיין עליו ... מתפוררים מזקנה מן הסתם אבל חיים. גם שבירת ציריות זה בולשיט, אלא אם לויטרה יש ציריות מעץ של מטאטא - אני בטוח שזה לא כך.

נ.ב. אני הייתי נכנס עם הרכב הזה לטסט . לא הייתה שום בעיה. זה אמנם בא לידי ביטוי על הגלגלות והבוחן אולי ישאל אותך אם יש לרכב נעילת דיפ' או מוגבל החלקה - תגיד שכן.

אלי אהרוני
06-11-11, 20:20
ערב טוב חברים
תודה רבה על התשובות.
עכשיו הסתבכתי עוד יותר...
כנראה שנלך על אוטומטית שוב כמו בויטרה הקודמת..
תודה רבה

אלי

gmb
25-01-12, 16:18
ספול מתנהג הרבה יותר טוב מנעילה אוטומאטית . אין לו רעשי לוואי , ההתנהגות שלו לינארית (כלומר אין שינויים פתאומיים כלשהם) , אין לו תופעות והשפעות על ניהוג הרכב שהן שונות מאלו של נעילה אוטו' לרעה.
היה לי סיקס נעול , עם צמיגים 33" , הייתי זהיר מאד בנהיגה וחיכיתי במשך חדשים לאיזו הפתעה לא צפוייה בעיקר בימים של גשם וכו' - שום דבר לא קרה. אח"כ צברתי בטחון וניסיתי להכניס את הג'יפ במכוון למצב כזה - גם זה לא צלח.
אני ממליץ לך , בצורה מאד פשוטה - אחרי התקנת הספול , לקחת את הרכב למגרש החלקה מבוקר ולערוך עליו ניסויים , לנסות להוציא אותו משוו"מ וכו' , בהצלחה.

תופעת הלוואי הייחודית היחידה היא שבסיבובים הדוקים הצמיגים מרעישים. הקפדתי למלא אוויר ללחץ גבוה ככל האפשר (מעל 30) בכל עלייה לכביש, צמיג 33" + 20PSI + סיבוב איטי בכיכר או פניית פרסה = שמח ! אפקט של צפירה .

לא קורה שום דבר לצמיגים, אלא אם הרכב נוסע במעגלים אינסופיים , הרכב שלי לשעבר היה עם צמיגי MTR בני 3 לפחות כשמכרתי אותו לפני 5 שנים , הם עדיין עליו ... מתפוררים מזקנה מן הסתם אבל חיים. גם שבירת ציריות זה בולשיט, אלא אם לויטרה יש ציריות מעץ של מטאטא - אני בטוח שזה לא כך.

נ.ב. אני הייתי נכנס עם הרכב הזה לטסט . לא הייתה שום בעיה. זה אמנם בא לידי ביטוי על הגלגלות והבוחן אולי ישאל אותך אם יש לרכב נעילת דיפ' או מוגבל החלקה - תגיד שכן.

אם אני לא טועה הם עדיין על הרכב, ועדיין נראים מצוין..
מדהים כמה שהצמיגים האלה מחזיקים...
בכל הטיולים שלי לא סבלתי אפילו פעם אחת מפנצ'ר או ירידה באוויר, אפילו כשהייתי מוריד ל 6-7 PSI
הם עדיין לא מתפוררים, אבל אולי אני טועה ובוזי יכול לתקן אותי..
בכל מקרה, היה לי יותר נוח/בטוח לנסוע על הסיקס עם המיני-ספול מאשר על הסופה הקודמת עם הדטרויט לוקר..
ובקילומטראז' שנסעתי השחיקה בצמיגים לא באה לידי ביטוי...

אני באמת חושב שבדיעבד.. רכב טיולים, עדיף לו נעול מלא כל הזמן מאשר נעילות אוטומטיות...
אבל זה עם הנסועה שלי.. במקרה שגם הייתי נוסע הרבה על הכביש השחיקה בצמיגים כן הייתה משפיעה על השיקול שלי ואז הייתי בוחר בנעילה אוטומטית ולומד לחיות איתה בסיבובים/תאוצות חזקות.. שם זה מורגש ובעיקר ברטוב... פשוט להזהר..

רמי

raanan
25-01-12, 17:29
גם שבירת ציריות זה בולשיט, אלא אם לויטרה יש ציריות מעץ של מטאטא - אני בטוח שזה לא כך.
צר לי לאכזב אותך אבל, הציריות בויטארה פריכות !
ללא ספול, רק עם נעילה אוטמטית, אפשר לזהות (בפירוק שלהן) התעוותות ופיתול מעט לאחר הצד המשונן לנעילה.
אני מכיר מספר ויטארות שגזרו צירייה ולא "בהשתוללות" וסה"כ עם צמיגים 215/75/15 .
במודלים הישנים ניתן להרכיב ציריות מחוזקות של קלמיני.

רענן

ניר ל
25-01-12, 18:24
רענן, אין לי משהו חכם להגיד על ציריות ויטארה כי אני לא מכיר, אבל באופן יחסי - הספול לא מעמיס יותר מנעילה , כך שלגבי הברירה בין לבין - זה לא רלבנטי.

raanan
25-01-12, 18:35
רענן, אין לי משהו חכם להגיד על ציריות ויטארה כי אני לא מכיר, אבל באופן יחסי - הספול לא מעמיס יותר מנעילה , כך שלגבי הברירה בין לבין - זה לא רלבנטי.

אני חושב שאתה טועה .
נעילה אוטמטית (תקינה) משתחררת בעומס (מהירויות שונות בין הגלגלים) בכביש יבש.
ספול אף פעם לא. זאת אומרת שאחד מהגלגלים חייב להחליק למרות האחיזה הטובה.
במצב זה העומס על הציריות גבוהה מאוד !
בקיצור, ציריות מקוריות של ויטארה לא יחיזקו הרבה מעמד .

רענן

ניר ל
25-01-12, 21:57
זה נכון רק בדמיון. במציאות , כאשר אתה מבצע פניות גדולות בנסיעה מהירה - הקיזוז בין הגלגלים הוא זניח לחלוטין וכשאתה מבצע פניות הדוקות מאד במהירות נמוכה עם לחץ אוויר מלא נגרמת החלקה של הגלגלים על האספלט, היא יותר נשמעת ממורגשת, זה ממש לא דרמטי כמו שאולי היית מצפה. עם נעילה אוטו׳ עובר מומנט רק לגלגל הפנימי בסיבוב ועם טיפה גז הוא מפרפר ומרעיש הרבה יותר מעם ספול - כלומר הציריה סובלת לפחות כמו עם ספול. אני לא מאמין שקיים רכב שהציריות שלו חלשות מכדי לסבסב גלגל על אספלט. אפילו לא לנדרובר.*

-->