PDA

צפייה בגרסה מלאה : ושוב פינת מסלול בידיעות אחרונות... והפעם- שולחים את האזרחים להיסחף בשיטפון

יונתןמצפה
28-10-11, 13:34
כבר היה דיון על החלמאות של החברה האלה שכתובים את פינת מסלול ב"ידיעות אחרונות".
הנה כאן: http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=47025&highlight=%F4%E9%F0%FA+%EE%F1%EC%E5%EC

הפעם, הם שולחים את הקוראים להיסחף בשיטפונות.
הפינה שולחת את הקוראים אל קניונו המקסים של נחל אוג, שלאחר השטפונות האחרונים יפה מתמיד.
באותו עמוד ממש, מתחת לפינת "מסלול", יש כתבה קטנה על מזג האוויר שמציינת כבדרך אגב כי השבת קיים חשש לשטפונות באזור הדרום.
מיותר לציים שכותבי הפינה לא טרחו לציין שהמסלול אינו מתאים כאשר יש חשש לשטפונות...

כבר כתבתי לכותבי הפינה מייל בעבר על הבעיתיות של שליחת מטיילים בחוסר אחריות למקומות לא מתאימים.
חבל שהם ממשיכים בקו הזה.
ועוד יותר חבל אם משהו יקרה בעקבות הרשלנות של השניים הללו!!!

אביעד פ.
28-10-11, 17:21
לא חדש.
לפני חודשיים בערך שלחו את מטיילי ישראל לרחוץ בבריכת הנופרים,
מקום שעל פי רט"ג אסור לרחצה עקב נסיונות שיקום מסיביים.
כמובן שבמקום שילוט שהרחצה אסורה, וזה לא משהו חדש.

העיתון הזה מנוהל בצורה די רשלנית חייב לציין.

מאקו
30-10-11, 20:49
לדעתי הם פשוט עובדים באוטומט
השנים סגרו עם ידיעות אחרונות על פירסום הטיולים שלהם במחיר זעום ובתמורה מקדמים את ספריהם
הם פשוט עושים אנדנדינו ומה שיוצא מתפרסם
נורא פשוט, לא צריך ליסוע שוב, יש כבר תמונות, מסלול כתוב, רק צריך לשנות ע"פ דרישת עורך העיתון
הם שוכחים שצריך להתחשב בעונה, ובשינויים בשטח

hadtomer
01-11-11, 19:36
העיתון הזה מנוהל בצורה די רשלנית חייב לציין.

http://jplg.jeepologltd.netdna-cdn.com/customavatars/avatar79_2.gif

דרור ברלי
01-11-11, 21:07
ועל זה נאמר - כושילאימש'ך....

בכוונה לא רציתי להתערב. כן, כי כידוע לכל העולם אני עובד בידיעות אחרונות.
אבל.... אני עובד באינפוגרפיקה וברכב, לא במוסף מסלול ולא קשור למסלול סופ"ש שמופיע בעמודי הכותרת.

מי שמכניס את זה הוא אחד מעורכי העמודים. בכל פעם מישהו אחר.
לאנשים האלה שרובם ככולם מאוד נחמדים ומשכילים ומוכשרים (ומאוד לחוצים, אתם צריכים פעם לראות עבודה בדסק חדשות בשעות הערב-לילה, תחת לחץ זמנים בלתי אפשרי), כמעט לעולם אין באמת מושג ירוק בידיעת הארץ בכלל ובחומר הזה בפרט. הם מקבלים את זה מבחוץ, עוברים על זה מבחינת העברית הנכונה, ממקמים את זה בעמוד ביחד עם מפה קטנה ושאר הידיעות של אותו עמוד ביחד עם "מעצב עמוד" שזה המינוח המכובס ל"מעמד" (עובד במחלקת העימוד) של פעם, ותו לא.

איפה הנגיעה שלי לזה? במפה הקטנה. רק אותה מכינים אצלנו, באינפוגרפיקה.
מין הסתם, אם וכאשר אני זה שמכין את המפה, אני עולה על הרבה טעויות ושטויות ומתקן באופן יזום (וכמובן מיידע את העורך שאחראי על זה). לא תאמינו כמה שטויות מגיעות עם הטקסט המקורי, אבל גם אני לא מעודכן אונליין בכל סגירה זמנית של בריכת נופרים כזו או אחרת.

הבעיה היא שכבר לא מעט זמן לא אני עובד על המפה - זה בעיקר בגלל שלאחרונה אני המון בחו"ל ולא יוצא לי לעבוד יותר מדי ימי חמישי כמו פעם, ואז כשמישהו אחר מאנשי האינפוגרפיקה מכין את המפה (אני היחיד שם בכל העיתון הזה שגם ג'יפאי וגם מטייל וגם נמצא הרבה יחסית בשטח. מה לעשות, קבלו ידיעה מרעישה, ממש סקופ - רוב העולם ממש לא מורכב מג'יפאים וממטיילים!...), אין לו בעצם שום מושג מה הוא רואה - סתם סורק מפה מהאטלס או מוציא מהגוגל-מאפס, בונה על זה מפה באילוסטרייטור לפי השפה הגרפית המקובלת אצלנו - זה הולך לאישור לעורך העמוד, ממנו לראש הדסק, לאף אחד מהם אין מושג ירוק, וזהו. יש אישור. זה נשמר ב-PDF והולך לעימוד ומשם זה נשלח לדפוסביחד עם כל העמוד ומודפס לדראון עולם.

אי אפשר לצפות מעורך עמוד או מראש דסק חדשות להבין בטיולים ובמה שקורה בשטח בכל מסלולון כזה. אבל אני מתכוון להעיר להם על הבלגן ונראה מה יהיה השבוע.

יונתןמצפה
01-11-11, 22:22
ואללה דרור...
כל יום לומדים משהו חדש. אפילו אם זה עליך..
עכשיו תגיד, אם כבר מדברים עליך...
התמונה הזו בפרופיל שלך, היא שלך או של משה פרסטר?

מידבר
02-11-11, 08:43
ועל זה נאמר - כושילאימש'ך....

בכוונה לא רציתי להתערב. כן, כי כידוע לכל העולם אני עובד בידיעות אחרונות.
אבל.... אני עובד באינפוגרפיקה וברכב, לא במוסף מסלול ולא קשור למסלול סופ"ש שמופיע בעמודי הכותרת.

מי שמכניס את זה הוא אחד מעורכי העמודים. בכל פעם מישהו אחר.
לאנשים האלה שרובם ככולם מאוד נחמדים ומשכילים ומוכשרים (ומאוד לחוצים, אתם צריכים פעם לראות עבודה בדסק חדשות בשעות הערב-לילה, תחת לחץ זמנים בלתי אפשרי), כמעט לעולם אין באמת מושג ירוק בידיעת הארץ בכלל ובחומר הזה בפרט. הם מקבלים את זה מבחוץ, עוברים על זה מבחינת העברית הנכונה, ממקמים את זה בעמוד ביחד עם מפה קטנה ושאר הידיעות של אותו עמוד ביחד עם "מעצב עמוד" שזה המינוח המכובס ל"מעמד" (עובד במחלקת העימוד) של פעם, ותו לא.

איפה הנגיעה שלי לזה? במפה הקטנה. רק אותה מכינים אצלנו, באינפוגרפיקה.
מין הסתם, אם וכאשר אני זה שמכין את המפה, אני עולה על הרבה טעויות ושטויות ומתקן באופן יזום (וכמובן מיידע את העורך שאחראי על זה). לא תאמינו כמה שטויות מגיעות עם הטקסט המקורי, אבל גם אני לא מעודכן אונליין בכל סגירה זמנית של בריכת נופרים כזו או אחרת.

הבעיה היא שכבר לא מעט זמן לא אני עובד על המפה - זה בעיקר בגלל שלאחרונה אני המון בחו"ל ולא יוצא לי לעבוד יותר מדי ימי חמישי כמו פעם, ואז כשמישהו אחר מאנשי האינפוגרפיקה מכין את המפה (אני היחיד שם בכל העיתון הזה שגם ג'יפאי וגם מטייל וגם נמצא הרבה יחסית בשטח. מה לעשות, קבלו ידיעה מרעישה, ממש סקופ - רוב העולם ממש לא מורכב מג'יפאים וממטיילים!...), אין לו בעצם שום מושג מה הוא רואה - סתם סורק מפה מהאטלס או מוציא מהגוגל-מאפס, בונה על זה מפה באילוסטרייטור לפי השפה הגרפית המקובלת אצלנו - זה הולך לאישור לעורך העמוד, ממנו לראש הדסק, לאף אחד מהם אין מושג ירוק, וזהו. יש אישור. זה נשמר ב-PDF והולך לעימוד ומשם זה נשלח לדפוסביחד עם כל העמוד ומודפס לדראון עולם.

אי אפשר לצפות מעורך עמוד או מראש דסק חדשות להבין בטיולים ובמה שקורה בשטח בכל מסלולון כזה. אבל אני מתכוון להעיר להם על הבלגן ונראה מה יהיה השבוע.

הבנתי, מעתה תקרא "פינת מסטול" ולא "פינת מסלול". העורך מסטול מהלחץ, מהשעה המאוחרת וכו'.

דרור ברלי
02-11-11, 09:55
הם לא מסטולים. אני חותם לכם שאף אחד מכם לא היה מצליח לתפקד בלחץ שהם נתונים בו.

אבל תחשבו שאתם צריכים להכניס לעמוד אייטם שעוסק במשהו שאין לכם מושג בו. אתם משוכנעים שהחומר שאתם מקבלים, על אחת כמה וכמה אם הוא מגיע מ"מקור מוסמך" כמו החברה להגנת הטבע או הרשט"ג, הוא נכון ומדויק.
לדוגמא - מסלול טיול לנחל אוג. הוא נכתב מין הסתם ימים רבים לפני פרסומו ולכאורה אין בו שום בעיה.
אממה, מזג האויר לקראת סוף השבוע משתנה, צפויים גשמים ושטפונות. העורך שלחוץ לסיים את שני העמודים שלו מין הסתם לא יודע מה זה ואיפה זה נחל אוג, לא עושה אחד ועוד אחד ואם הוא לא יחשוד שמשהו לא בסדר ולא ישאל מישהו שכן מתמצא (או שהמישהו היחיד הזה בכל העיתון, אני למשל, לא עובד באותו יום ומכיוון ששוב - אין להם מושג והם בטוחים במהימנותו של המקור ששולח להם מסלולי טיול, בכלל לא טורחים לברר) אז זה מה שקורה...

מצד שני, כבר מזמן אני חושב שגם למטיילים צריך להיות איזה שהוא מינימום של שיקול דעת. אלא שאת הסיכון שבשטפונות (ואולי הקסם והמשיכה?...) אנחנו יודעים, אבל תהיו בטוחים שאף אחד אחר שאינו ג'יפאי מנוסה/מטייל מנוסה, לא באמת יודע ואפילו לא חושב על זה.

וכן - התמונה הזו שלי, והנשים שעברו בחיי תמיד היו משוכנעות שאני יותר יפה מפרסטר... זו תמונה עתיקה אבל אני מת עליה.

zviki
02-11-11, 10:16
דרור,נו זה בדיוק מה שאמרתי:) כביש 6 לא מושלם, אני לא מושלם, אתה לא מושלם, הוא לא מושלם. והעולם חרא. כל הגלובוס הזה מסתובב לו כל היום ולא עושה כלום חוץ מרוח [ושטפונות] .תתכונן למחאת מטיילים מול החלון שלך במשרד -" המטיילים דורשים צדק מטאורולוגי" . חוץ מזה בפרטי- תגיד לסבר פלוצקר שאני מת עליו.

יונתןמצפה
02-11-11, 16:03
למען הגילוי הנאות אספר שכתבתי במקביל מייל לשניים מפינת מסלול.
אדגיש, כי אין לי שום כוונה לפגוע באדם זו או אחר ובטח שאין לי שום בעיה אישים עם פינה נחמדה כזו בעיתון.
יחד עם זאת, בתור מטייל, מדריך טיולים, לשעבר מתנדב ביחידת חילוץ הר הנגב, ואחד שנתקל לא פעם באנשים שמסתבכים בשטח (וגם עוזר להם) אני כן רואה טעם להציף בעיות פוטנציאליות...

דרור, השניים הללו חתומים על הכתבה. נכון, יש לעורך הפינה אחריות כזו או אחרת לוודא שהתוכן ראוי ובטוח אבל כמו שאני רואה את זה מי שחתום על הכתבה הוא זה שצריך לעשות את הווידוא הסופי.
במייל תגובה שקיבלתי מהם נאמר (בין השאר...):

"ובכן הנושא נבחן לפרטי פרטים ולא היה שום חשש למזג אויר בעייתי באזור נחל אוג."

אני מודה. לא בדקתי לפני העלאת השרשור מודלים מדויקים של חיזוי (כמו GFS לדוגמה) באזור אגן הניקוז של הנחל (שמתחיל מהר הצופים!).
לצערי לא ניתן באמצעים ביתיים למצוא ארכיון למודלים האלו בכל הנוגע למשקעים ולהוכיח כי היה חשש (כזה או אחר) לשיטפונות באזור.
אני כן זוכר ששמעתי תחזיות שדיברו על צפי למשקעים, עם דגש על שיטפונות בדרום בהתכנות כזו או אחרת.
בנוסף, ניתן לראות אחורה בפורום מזג אוויר בתפוז שנכון ליום חמישי עדיין היו תחזיות כאלו. (לא כל התחזיות...)

אני ראיתי את הכתבה ביום שישי. הנושא צרם לי כי זכרתי את ששמעתי לגבי התחזית. ואז ראיתי את הכתבה מתחת על מזג האוויר.
אין לי מושג אילו "פרטי פרטים נבחנו" ע"י כותבי הפינה אך אפשרי למען הספק הקטן שאכן ננקטו צעדים כאלו שבעקבותם העלאת הכתבה נראתה להם כבטוחה.

אני בכל אופן, הייתי מוסיף את השורה: "המסלול מסוכן בעת חשש לשיטפונות. יש להתעדכן במזג האוויר טרם הכניסה למסלול."
אבל כאמור, זו לא הפעם הראשונה שיש בעיות בפינה הזו...

בברכת טיולים בטוחים!
יונתן

-->