PDA

צפייה בגרסה מלאה : צבע של רכב קרבי ממלחמת ששת הימים

asafk
29-10-11, 14:10
שאלו אותי באחד הפורומים בחו"ל - הכלים שבתמונה נראים בהירים יותר מאשר ה"צהוב-עפר" הקיים היום. האם באמת היה שינוי בצבע לאורך השנים, או שמדובר בתמונה דהויה או צביעה לא מדוייקת?

51698

אסף.

RONI
29-10-11, 16:29
לפי דעתי אם אני זוכר היטב ..
הצבע אז היה בגוון בהיר יותר ,תואם את חולות סיני.
היום ,או יותר נכון בתקופתי ,הצבע היה מכונה "קקה" בגוון כהה יותר ,לא יודע עם איזה "טמבוריה" צהל עובד היום,אבל הגוון ללא ספק שונה.
כהה יותר היום.!

jeep.il
29-10-11, 16:50
כשאינו צובעים את הטנקים היה רשום על הקופסאות שהצבע נקרא צהוב אפור

asafk
29-10-11, 17:11
לא צהוב אפור אלא צהוב עפר. אבל השאלה היא לגבי צבע של סוף שנות ה60 והאם הצהוב עפר הרשמי אז היה שונה מזה של היום.

אסף.

shmil
29-10-11, 17:49
אתה מדבר כאן על דקויות של גיוון.
בוודאות, הצבע של המכוניות ההן כיום (אלו שנותרו) בהיר יותר, ויש לי אפשרות לראות מול העיניים.
זכרוני אמנם אינו מגיע עד מללחמת ששת הימים, אבל כן מגיע לא הרבה אחרי יום כיפור.
אני יכול להגיד לך שבסוף שנות השבעים ותחילת שנות השמונים הצבע שנצבע היה דומה עד זהה לזה של היום, ואני יכול להגיד בוודאות שהצבע דוהה אחרי פחות משנה, לגוון לא הרבה יותר כהה מזה שבתמונה.
תשובה יותר טובה מזו, קשה לי להאמין שתקבל.... :)

zviki
29-10-11, 19:47
רכבתי על הכלים האלה- [דודג'פאואר וואגון] גם לי היה קשה לשלוף מהזיכרון את הגוון המדוייק שלהם. זה היה רק ב-99% מבחינתי הגוון הנכון שזכרתי ושמתאים לתמונה.
גיגלתי -המצעד הצבאי 1967 ירושלים ומסתבר שהגוון מתאים בדיוק לתמונה.
אגב ,אפשר עדיין להתרפק על הקומנדקר הזה במוזיאון אגד בחולון

yes1952
29-10-11, 20:25
הצבע הינו הצבע
שמיל הגיל נותן אותותיו?
הייתי אז בן קצת יותר מ 15 ואני זוכר את המצעד בירושלים וכן את המצעדים הקודמים
לפני המלחמה(ששת הימים)כח המילואים ישב בהמתנה ואבי לקח אותי לדרום -הרכבים נצבעו בחום בהיר (גם רכבי השלל שהובאו היו בגוון מדברי בהיר)
בצפון היו רכבים צבועים בצבעים מנומרים
כמו מכנסי החייל שרואים בתמונה
יוסי

zviki
29-10-11, 21:10
הצבע הינו הצבע
שמיל הגיל נותן אותותיו?
הייתי אז בן קצת יותר מ 15 ואני זוכר את המצעד בירושלים וכן את המצעדים הקודמים
לפני המלחמה(ששת הימים)כח המילואים ישב בהמתנה ואבי לקח אותי לדרום -הרכבים נצבעו בחום בהיר (גם רכבי השלל שהובאו היו בגוון מדברי בהיר)
בצפון היו רכבים צבועים בצבעים מנומרים
כמו מכנסי החייל שרואים בתמונה
יוסי
הגיל נותן אותותיו? הגיל נותן את התותב

tzagi
30-10-11, 02:02
אם יש תמונה טובה ונטרלית, ועדיף בקלוס-אפ אין לי כול בעיה להביא את הפורמולה או את המספר.

zviki
30-10-11, 02:42
אם ידיעת מהו גוון הצבע כל כך חשובה ואם זכרוני אינו מטעה אותי, אני כמעט בטוח שניתן לראות נ.נ. כזה במוזיאון בלטרון [אני לא בטוח , לא הייתי שם כמה שנים טובות] כמו ג'יפים ישנים, תותחים . ה-נ.נ. המדובר ואשר נמצא במוזיאון אגד צבוע -אפור כחול.

yes1952
30-10-11, 11:31
אכן בלטרון יש כמה כלים ישנים-המשורינים בצבע הזה החדשים יותר בצבע שונה
אגב הג'יפ שבתמונה הינו רכב מגוייס
לאבא שלי היה ג'יפ 42 (שהיה שלי אחר כך) והוא קיבל הודעה שהרכב מגוייס אך מפאת גילו יקחו אותו רק במידה ולא תהיה ברירה
יוסי

zviki
30-10-11, 11:56
החזרת אותי לנוסטלגיה, כנראה שאקפוץ לשם באחת השבתות הקרובות. בחצר המנזר יש דוכנים של כל מיני. בהמשך לכיוון נווה שלום בשדה מטיסים מזל"טים, יאללה טיול לשבת. ב"ה

Tsafrir
30-10-11, 15:45
שווה לדעתי לשאול בפורום בוני דגמים. הם משתדלים לעשות התאמות גוונים מדיוקות ככל הניתן:
http://www.hydepark.co.il/forum.asp?cat_id=18&forum_id=20025
או כאן למשל:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/forumdisplay.php?f=143

איציק - 4X6ZH
30-10-11, 20:56
למיטב זכרוני ( ואני בחלט זוכר את כלי הרכב של ששת הימים )
הצבע אותו צבע
הוא פושט דוהה בשמש

asafk
30-10-11, 22:20
למיטב זכרוני ( ואני בחלט זוכר את כלי הרכב של ששת הימים )
הצבע אותו צבע
הוא פושט דוהה בשמש
כך חשבתי.

תודה לכולם בכל מקרה..

אסף.

-->