PDA

צפייה בגרסה מלאה : לאחרונה דיפנדר עובד עם התחממות קלה

ddl
29-10-11, 14:49
שלום רב. מורגש אצלי לאחרונה בדיפנדר [TDI300 110] התחממות קלה, כלומר מחוג המד חום מים היה תמיד נמצא על הרבע בשעון, עכשיו הוא נמצא בין הרבע לחצי. מה זה יכול להיות, או מאיפה להתחיל: החלפת טרמוסטט או ניקוי רדיאטור? תודה על כל עזרה

אמיר ב.א
29-10-11, 16:39
תתחיל מהקל אל הכבד ,
חסרים מים ?
ניקוז בועות אוויר מהמים,
ניקוי רדיאטור(בפנים ובחוץ),
פאן קלאטץ - האם תקין ?
אם כלו כל הקיצין , בעיות בטורבו או מנוע ...

nirs
29-10-11, 17:01
אני לא הייתי סומך על שעון החום.
מומלץ להתקין בקר חום נפרד (כגון דיקסל ודומיו).
בכל מקרה תתחיל עם מה שהציע אמיר אחר כך הייתי מחליף את בטרמוסטט.

asafk
29-10-11, 19:56
אם לא סומכים על שעון החום - אפשר להתקין לעון שכן סומכים עליו. אני עדיין לא מבין את העניין עם בקרים דיגיטליים.
עדיין - בין רבע לחצי - זה נשמע לי תקין, גם אם זה טיפה יותר ממה שאתה רגיל.
החשוד המיידי הוא פאן-קלאץ', אחריו ניקוי רדיאטור.
מתי המנוע חם יותר? בשיוט בכביש מהיר? בנסיעה איטית במאמץ? גם וגם?

אסף.

idanw
29-10-11, 20:46
דיפנדר תקין עומד קבוע על החצי. פחות מזה זה קר מדי.
שתי אפשרויות, או שאתה נוסע ללא טרמוסטט (מה שמעיד על בעיה אחרת במערכת) או שהשעון לא תקין.

nirs
30-10-11, 15:17
אם לא סומכים על שעון החום - אפשר להתקין לעון שכן סומכים עליו. אני עדיין לא מבין את העניין עם בקרים דיגיטליים.
אסף.

להבנתי, בקר דיגיטלי הוא פיתרון אלגנטי ופשוט לבקרת טמפ׳ מדוייקת. כזכור שעון החום המקורי רחוק מלהיות מדוייק ומודיע על עליה בחום שכבר מאוחר מידי (מנוע מטוגן).
אישית, אני לא מכיר שעון חליפי טוב יותר שמחליף את המקורי.

ddl
30-10-11, 22:14
תודות לעונים.

תתחיל מהקל אל הכבד ,
חסרים מים ?
ניקוז בועות אוויר מהמים,
לא חסרים מיים. ניקזתתי אוויר, בועות לא היו שם, זה לא הבעיה.
בהמלצת מכונאי לנדרובר ביצעתי בדיקה לראות האם יש בעיה של רדיאטור סתום: נסעתי עם הדיפנדר בעליות ממושכות לראןת האם יש שינוי- עליה בשעון חום. ובכן, אין שינוי בנסיעה בעליה בשעון חום, הוא נשאר אותו הדבר גם בעליות וגם בירידיות, המחוג חום מצביע איפהשהו בשליש המחוג [קודם זה היה על הרבע], יכול להיות שאני היסטרי וזה תקין, אבל אולי לא ויש סיבה לעקוב ולהיות זהיר. אם יש פה בעייה בפאן קלאטש איך אפשר לזהות אותה, מה הסימנים? שכחתי לציין שהטרמוסטט שמותקן אצלי זה טרמוסטט קר מהרגיל [אני משער 78 מעלות], לא יודע אם זה רלוונטי. בכל אופן אני הולך להתקין מד חום דיגיטאלי כדי לקבל אידיקאציות מדויקות על החום מנוע, האם מומלץ להתקין את הרגש של המד חום הדיגיטאלי טבול בתוך מיים [של המערכת קירור] או מוצמד לגוף או ראש המנוע?
תודות.

asafk
30-10-11, 23:58
לי נראה שאתה בסרט.
הרכב שלך לא מתחמם!
כשדיפנדר מתחמם, המחוג מגיע לאדום (רוצה לשאול איך אני יודע?? )
כשהמחוג קבוע בשליש, הוא לא מתחמם. מנוע שמתחמם - המחוג ממשיך לעלות, לא עוצר בשליש או בחצי או בכלל. אם קודם הוא היה קבוע ברבע ועכשיו הוא קבוע בשליש או חצי או לא יודע מה - יש במקרה הגרוע בעיית הולכה מאוד מאוד קלה באחד החוטים.

רוצה שעון מדוייק? VDO אפשר לקנות ב"אוו ספידומטרים".

אבל אם אתה רוצה בקר דיגיטלי מגניב - אני לא אעצור אותך. אבל תעשה את זה כמו שצריך - גם נוזל קירור, גם טמפרטורת שמן, גם CHT וגם EGT. אם כבר, אז כבר.
ואם אתה ממש רציני, יש את זה:
http://www.mglavionics.co.za/Infinitec/Images/E3%20small.jpg

אסף.

moshik999
31-10-11, 01:38
אני חושב שאתה צריך מד חום ממוחשב (כמו ברכבים חדשים)
לא משנה אם אם הרכב בטמפרטורה בין 75-95 המחוג לא זז מהחצי
ואז אתה תהיה רגוע.
בכל מקרה אני מציע לך לבדוק חיישן טמפרטורה
נראה לי שהוא תקול.

Gershon
31-10-11, 10:47
בנוסף
אם Fan Clutch עובד?

ddl
01-11-11, 20:02
תודות. OK, כדי לעקוב אחרי הסיפור הזה אני הולך להתקין בדיפנדר מד חום מכאני [כמו שיש לי בסיקס], זה אמין ולא קשור לבעיות חשמל, מגעים, הארקות וכו. אני רק צריך יעוץ לגבי איפה לשים את הרגש, נראה שהבורג אלן [החלפתי אצלי מהפלאסטיק המקורי לאחד אלן ממתכת] שנמצא מעל הראיאטור, בתוך בית אלומינים כזה [שמחובר לצינור גומי שמחובר לבית הטרמוסטט] מתאים בדיוק, אני מתכוון לבורג זהה לזה שנמצא בבית הטרמוסטט למעלה, איפה שמנקזים אוויר, אבל בהברגה שנמצאת בבבית הטרמוסטט לא נראה לי שרצוי להשתמש כי משם מנקזים אוויר. בקיצור השאלה שלי היא האם כדאי\תקין לדחוף במקום הבורג אלן שנמצא מעל הרדיאטור רגש באורך של כ 2 סמ" ?
תודות.

ddl
02-11-11, 07:39
במחשבה שנייה מיקום של הרגש מעל הרדיאטור זה רחוק מהמנוע ועלול שלא לתת אינדיקאצייה מדויקת. האם תקין לשים ניפל T במקום שבו מתחבר הרגש הסטנדרטי של המד חום של האוטו ולחבר לקצה ה T את 2 הרגשים?

אמיר ב.א
02-11-11, 18:03
אם אתה כבר מחליט להוסיף מד טמפ נוסף ,
מה קורה אם ניגמרים המים בבת אחת ?
(מניסיון - כשניפרץ צינור למשל , המים לא מספיקים להתחמם הרבה פעמים)
אתה מקבל מד חום שאומר שהכל בסדר , ומנוע רותח.

אם כבר אני בעד להוסיף מדידה ישירה של הראש מנוע - מתכת.

torchak
02-11-11, 18:29
+1
מצטרף להמלצתו של אמיר ומוסיף - אצלי מותקן (בנוסך למד חום דיגיטלי על הראש) גם מד לגובה המים במיכל העיבוי (מחובר לזמזם ולנורה בלוח השעונים, אחת שלא היתה בשימוש). לדעתי, זה נותן לך אינדיקציה טובה למדי על חום המנוע והתראה מספיק ארוכה במקרה ותהיה בעיה.

נועם.

Gershon
02-11-11, 19:36
במקום חיישן טמפרטורה C152
מתאים בשביל tdi300 ללא EDC
חיישן זה הוא אחראי על המערכת EGR -אבל היא אינו עבודות

asafk
02-11-11, 22:09
תרשו לי... שוב... למרות שמתעקשים להתעלם...
למה?
דיפנדר הוא לא רכב שנוטה להתחממות. אם לא התפוצץ צינור או מיכל עיבוי (ואין סיבה שזה יקרה אם מקפידים להחליף אותם כל כמה שנים, ממש כמו בכל מכונית אחרת), ואם הרדיאטור לא סתום (ואז יש הרבה זמן לעשות משהו בעניין) הוא לא מתחמם. זה לא דיסקברי.
אני מכיר הרבה דיפנדרים TDI, ולא מכיר כאלו שסבלו מהתחממויות. תדאגו שהמערכת קירור תהיה תקינה, וסעו לשלום. שלא תבינו לא נכון - צריך לבזבז כסף, אחרת יהיה כאן מיתון, אבל לפחות שיהיה על דברים מועילים...
בסוף עודף שעונים גורם לנהג להסתכל עליהם כל הנסיעה. כל סטיה של שתי מעלות מייד גורמת לך לעצור ולבדוק מה לא בסדר... במקום פשוט לטייל ולהנות מהחיים.

אסף.

שחף110
03-11-11, 23:10
אבל אם אתה רוצה בקר דיגיטלי מגניב - אני לא אעצור אותך. אבל תעשה את זה כמו שצריך - גם נוזל קירור, גם טמפרטורת שמן, גם CHT וגם EGT. אם כבר, אז כבר.
ואם אתה ממש רציני, יש את זה:
http://www.mglavionics.co.za/Infinitec/Images/E3%20small.jpg
אסף.
בוא נגזים :)

Gershon
04-11-11, 00:03
בקר דיגיטלי חום מנוע-דבר לא רע
אבל קודם צריך לעשות סדר
במערכת הקירור של המנוע

ddl
04-11-11, 08:16
תודות לכל העונים.
אמיר ב.א כותב

מה קורה אם ניגמרים המים בבת אחת ?
יש לי כבר חיישן מד גובה מיים עם אזעקה, בזה אני סגור דבר שהוא לדעתי חובה בדיפנדר.
התקנתי שעון חום מכאני, שמתי את הרגש בניפל T על בית הטרמוסט. ובכן האוטו לא מראה התחממות, המחוג במד חום המכאני, גם בעליות, לא עולה מעל 82 מעלות [צריך לזכור שמותקן אצלי טרמוסטט קר מהרגיל], נרגעתי עם זה.
חוץ מזה, רואים על ראש המנוע אצלי שקע או תקע מנותק ללא חוט, כנראה זה היה בשימוש אצל הבעלים הקודמים של הרכב. האם זה יוניט מד חום כלשהו? אם כן, איזה? Gershon מצרף תמונה מאד לא ברורה וקשה לראות בה האם הוא מתכוון לאותו הדבר שכבר מורכב אצלי. מאד ניסיתי, אבל, חבל שלא הצלחתי להעלות קבצים של תמונות עם הפוסט הזה כדי להבהיר יותר טוב לפחות את העניין השני עם היוניט הישן אצלי שנמצא על הראש מנוע. מקווה שמתישהו יהיה אפשר להעלות קבצי תמונות שצילמתי לעניין. ושוב תודות.

Gershon
04-11-11, 09:35
זה יוניט מד חום EGR לדגם שלך
דרך אגב הפתיחה של התרמוסטט ב TDI300 צריך להיות מעל 87 מעלות
82 מעלות-V8 3.9 בנזין

ddl
04-11-11, 12:25
תודות. התמונה הראשונה מראה את השקע\תקע של היוניט המיסתורי על הראש מנוע [חוט שחור מחוזק אליו באזיקון לא קשור אליו], Gershon או אם מישהו מזהה ויכול לתת מקט כדי שאוכל לקנות יוניט חדש או את השעון ב EBAY.
התמונה השנייה מראה את הניפל שחיברתי על בית הטרמוסטט, הרגש של המד חום מכאני מחובר לצידו הימני, בצידו השמאלי יש פקק בורג אלן לניקוז אוויר, כל ההברגות הם הברגות צנרת סטנדרטיות חצי צול.

5210552106

Gershon
04-11-11, 13:00
במקום חיישן טמפרטורה מערכת EGR באמצע הראש לשים את החיישן שלך מן המערכת בקר דיגיטלי
חיישן על בית התרמוסטט -יכול להיות גם,אבל הוא לא יעבוד בדיוק נכונה

-->