PDA

צפייה בגרסה מלאה : פריקת אויר לסעפת (טורבו מאולתר)

dizza man
10-01-05, 18:52
בעיקרון אני מתחיל פרוייקט הנדסאי רכב .. וחשבתי על הפרוייקט הבא

מיכל אויר של 15 ליטר שיש לו כניסה יציאה ופורק לחץ

הוא יחובר למדחס מזגן ויפעל עם מתג מתא הנהג ,

חוץ מלהפעיל כליי אויר וניפוח גלגלים אני אחבר לו צינור אויר לתוך סעפת יניקה (סמוראי 1.6 קרב') שיתוזמן עם שסתום מכני שהולך לשבת מתחת לדוושת הדלק ויופעל בלחיצה עד הסוף

ברגע של לחיצה ישתחרר לי אויר דחוס לתוך הסעפת (ליד הואקום של הבוסטר אני יצור עוד פיטמה באותו גודל בערך) וברור שאת הדיזה המשנית בקרב' אני יגדיל שתשתחרר לי תערובת עשירה רק בפול גז ובנסיעה יומיומית רק המצערת הראשית תעבוד -אני כין מתג חשמלי שיפסיק לי ואקום לתוך המצערת המשנית וכך יבטל אותה על מנת ליצור רכב חסכוני

או שגם חשבתי על מיכל חמצן נקי שיחובר באותו אופן בערך אבל אין לי הרבה מידע בנושא
אם למישהו יש מידע בשבילי אני אשמח לעזרה..

אומי5
10-01-05, 21:51
מיכל חמצן נקי זה דבר נפיץ מאוד במיוחד כשיש לו קשר להצתה(בבוכנות),לכן מיכל כזה ברכב מסוכן כשהוא מחובר למנוע .
אומרים שהנייטרו מבןסס אל אותו רעיון רק ששם הוסיפו עוד גז שימנע ניפוץ לא בזמן .
חוץ מזה עם תעלה את עוצמת הניפוץ המנוע שלך עלול לא לעמוד בזה

אמיתי
10-01-05, 22:09
כן זה מה שגם אני חושב אם תשתמש בחמצן טהור. השימוש בגז ניירו בכלל לא יקר דרך אגב
במועדוני צלילה אפשר למצוא כאלה בשפע במחיר של בער 20 שקלים למיכל של 12 ליטר עם אני לא טועה זה 200 אטמ'.

נמרוד
11-01-05, 09:03
חמצן טהור זה דלק טילים! תשפוך כבר דלק על האוטו וזרוק גפרור, יותר זול ופחות מסוכן.

אויר דחוס זה רעיון נחמד, אם כי חשוב לדגיש שבשביל כמות משמעותית של אויר במיכל אתה תצטרך לדחוס יותר לכיוון 200 אטמוספירות ולא 10 כמקובל במתקנים עבור ניפוח צמיגים וכלי עבודה, זה אומר מיכל לחץ מתאים ובטיחותי (כמו מיכל צלילה) ואני לא חושב שמדחס מזגן מסוגל לעבודה מהסוג הזה. אבל למה לשבור את הראש - NO2 יעיל יותר, מוכח, נו באמת דיזה מן, לא נראה לי שאני מחדש לך משהו ... ניטרוקס. קנה מערכת NOS מהמדף, או שתלמד איך הן בנויות ותעתיק. שיהיה לך בהצלחה - ואם תתפוצץ לחתיכות קטנות - גם לא נורא :twisted:

בכל מקרה, הנושא עולה כל כמה חודשים - הנה הפעם האחרונה:
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=5200

אולי כדאי להמשיך שם.

מבחינת חומר טכני, כדאי להתחיל מהאתר של המקצוענים - Holley:
http://www.holley.com/HiOctn/TechServ/TechInfo/NOSTech.html
http://www.holley.com/nosnitrous/Collage.gif

גיא
11-01-05, 11:26
באמת ראיתי אתמול בלילה ( בפעם הראשונה ) מהיר ועצבני 1.

שאלתי את עצמי איך לא קם הגאון אצלינו פה ...

סמוראי ב 300 קמ"ש ... נישמע מצויין !

אתה עולה את מחמל ..... וממשיך למסלול גיאו-סינכרוני ... :twisted:

gil4
11-01-05, 15:59
דיזה מן-אתה חולה, גרמת לי להסתובב חצי יום ,עם חיוך מרוח על הפנים. פלאש גורדון בסמוראי.
תודה :D :D :D

dizza man
11-01-05, 22:54
אין כמו חיוך של דביל ברגע שאתה לוחץ על דוושת דלק והאוטו טס!

ונמרוד בקשר למיכל האויר .. בעיקרון המנוע יונק אויר לפי מה שהוא צריך וכל מה שאני יוסיף הרי זה משובח!

בעיקרון בעבודה שלי אני עובד עם דיזלים מוגדשים למשל טרופר שאני מכיר את המנוע שלו
עד לרמת הבורג ..(4 אוברולים קומפלט בחודשיים) האויר היחיד שנכנס למנוע זה האויר שנשאב דרך הטורבו -זאת אומרת אין אפשרות לאויר להכנס כתוצאה מיניקת המנוע ..

לכן אצלי האויר שנכנס דרך היניקה הרגילה +התוספת שאני הולך לתת לו שמגיעה רק במצערת מלאה פתוחה .. זה הולך לעבוד.. זה נשמע הגיוני ואני אפילו חושב שאני הולך לחנוק אותו ביותר מידי אויר
אבל מצד שני אין כמו להרגיש שהמנוע "חנוק "באויר ולפתוח קרב' ולהחליף דיזות עד שיש תערובת טובה ובערה נקייה!!

בעיקרון בשביל פרוייקט ללימודים אני צריך שיפור של 10 אחוז מדוד בדיננומטר אני מקווה להגיע לסביבות ה20 אחוז

ויש לי שאלה קשורה...

יש לי פלאגים סיכה של סאאב 2.3 טורבו --יש מצב שהם יעבדו אצלי תקין?
בעיקרון אני יודע שזמני ההצתה שונים בין מנוע עם מחשב מוזרק ומנוע קרב' עם מודול..
אבל עדיין אני סקרן ונמאס לי ללמוד מטעויות!!

כי מה שמפחיד אותי .. שאני ינסה להרכיב אותם( ואני בטוח ינסה) והם יחוררו לי את הבוכנות..

בעיקרון אני יכול גם להתקין טורבו של קורסה דיזל שגודש 0.5 bar
אבל נראה לי שהמנוע לא כל כך יעמוד בלחצים ולא בא לי להתחיל למגן את מכסה המנוע שלא תעוף לי בטעות איזה בוכנה לפרצוף

karnaf
12-01-05, 01:14
לפרוייקט כזה עם טורבו בגדישה נמוכה היית צריך ללכת על מנוע 1.3 gti של סוויפט
יש אתרים של אנשים שעשו פרוייקט כזה מנוע שבא במקור עם 100 סוסים
אני יחפש את האתר

karnaf
12-01-05, 01:16
הנה מצאתי

http://www.eyecatch.nl/projectgti/

sunnyboy
13-01-05, 17:18
במנועי טורבו הגדישה היא לכיוון המנוע ויחס התערובת מותאם. האויר ממיכל הלחץ שאתה מתכנן יכנס לסעפת ויצא דרך המקום שהכי "קל" לו לצאת ז"א דרך הקרבורטור לאויר החופשי ולא יגדוש את הבוכנות ולא יהיה שום אפקט ו/או תוספת הספק.לגבי השימוש בנייטרו או נייטרוס (כן זה לא אותו דבר) המנוע המדובר ללא שינויים לא יוכל לסבול את הכוח המיתפרץ אשר קיים במערכות האלה כמו גם שאר מיכלולי ההנעה . חפש רעיון אחר :wink:
שי.

dizza man
13-01-05, 18:29
באתר של הנייטרוס רשום שיש להם חבילות נייטרוס שמותאמות למנועים סטנדרטים
שמוסיפים כ40 אחוז כוח מתפרץ... בלי נזק מיוחד למנוע במידה והמצב שלו תקין
אולי קצת בלאי מוגבר ולחץ לקראנק שמנוע תקין יכול לסבול (וגם אם לא אז מקסימום ניסיתי נהנתי שברתי!)

בקשר לבריחת האויר מהקרב' .. אני לא מעוניין לגדוש את המנוע כמו טורבו אלא רק להוסיף לו
אויר במילים אחרות לעזור לו לינוק ו10 אחוז אני כמעט בטוח שאני יקבל אבל עד שאני לא ינסה אני לא אדע!

זה כמו במכוניות מרוץ שהמצערות נמצואת מחוץ למכסה המנוע וככל שאתה נוסע יותר מהר אויר זורם לך לתוך המנוע הוא לא נדחס הוא פשוט שם! ועוזר למנוע להגיע להספק יותר גבוה

בסוף אני יתעצבן ואני יהפוך את הטורבו של הסאאב שיש לי בבית לסופרצ'ארג'ר

אני יפרק לו את הצד של סעפת הפליטה יחבר לו פולי עם גלגי שיניים ואני יגדוש 2 bar
נגדיל דיזות ל200 כל אחת ואני ישבור את כל האוטו!!!

אני צריך עוד כוחחחח ופסיכיאטר לא יעזור לי!!

asafk
13-01-05, 18:41
בסוף יהיה לך סמוראי עם V8.

אסף.

dizza man
13-01-05, 19:41
זה נראה לי מה שיקרה...

מוריד מספרים .. משתיל לו מנוע v6 וורטק , מגביה לשמים, סרנים של טויוטה ,צמיגים 35

ואז אולי אני ירגע!!

נמרוד
13-01-05, 20:04
זה נראה לי מה שיקרה...

מוריד מספרים .. משתיל לו מנוע v6 וורטק , מגביה לשמים, סרנים של טויוטה ,צמיגים 35

ואז אולי אני ירגע!!

אתה חושב בקטן, ילד.

אתה צריך כזה לפחות:
http://www.sallee-chevrolet.com/ChevyBigBlockV8s/images/572B620.jpg

מעניין אם תצליח להכניס את הסמוראי שלך בין שורות הצילינדרים... :twisted:

חימושניק
13-01-05, 21:17
9400 סמ"ק !!!!
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

אמנון
13-01-05, 22:09
זה לא אמור להיות 9600 סמ"ק?
9596.567=572*3^2.56
(572 אינצ'ים ריבועיים)

:roll:

חימושניק
13-01-05, 22:29
אם אינץ' אחד היה שווה ל-2.56 ס"מ אז זה באמת היה שווה ל-9600 סמ"ק
אבל במציאות אינץ' אחד שווה ל 2.54 ס"מ ולכן:
9373.4=(3^2.54)*572
ואם מעגלים את זה אז מקבלים 9400 סמ"ק.

שחף110
14-01-05, 00:18
באמת, יחי ההבדל הקטן :twisted:

dizza man
14-01-05, 02:38
קצת עבודה עם דיסק 9 והכל יכנס!

מה אתם אומרים על twinturbo ומנוע 9400 יהיה לו כוח ??

להשתיל זאת לא בעיה הבעיה היא לשלוט בסמוראי בווילי ,שאני בווילי באופנוע אני מוציא רגל כדי לאזן .. מה אני יוציא כדי לאזן את הסמוראי?? אולי נפתח דלת :wink:

אתם עוד תשמעו ממני ... סמוראי v6 הראשון בארץ יהיה שלי!

בינתיים אני עוד משלם על ה1.6 אז ייקח קצת זמן...

סולי
14-01-05, 04:10
סמוראי עם V6 כבר נעשה בארץ..

sunnyboy
14-01-05, 08:58
זה כמו במכוניות מרוץ שהמצערות נמצואת מחוץ למכסה המנוע וככל שאתה נוסע יותר מהר אויר זורם לך לתוך המנוע הוא לא נדחס הוא פשוט שם! ועוזר למנוע להגיע להספק יותר גבוה

זה לא מדויק המערכות האלה במכוניות מרוץ וגם באופנועי ספורט חוקיים לכביש נקראות ram-air system ובמהירויות גבוהות מיצרות לחץ/גדישה של עד 0.5 באר ויש שם אפקט דחיסה .ככל שהמהירות עולה האויר שהמנוע יונק בתוספת הלחץ שנבנה בתוך מערכת הram-air גורמים לעלית הלחץ האפקטיבי של האויר שנכנס לתאי השריפה כל זה החל ממהירויות של 180-200 ק"מש והלאה. גי'פים ומהירות לא הולכים יד ביד אז הרעיון הוא לא מעשי :wink:
שי.

אמנון
14-01-05, 15:56
מוזר.. משום מה היה לי נתון בראש שאינצ' זה 2.56 :oops: תודה על התיקון :P

dizza man
14-01-05, 21:59
אם כבר בנו v6 אז אני יכניס מנוע טורי של סופה ואני יעביר את המושבים הקידמיים אחורה!

קיד
14-01-05, 23:20
באופנועי ספורט חוקיים לכביש נקראות ram-air system ובמהירויות גבוהות מיצרות לחץ/גדישה של עד 0.5 באר ויש שם אפקט דחיסה ...שי.
אתה בטוח? 0.5 BAR??
נניח ששטח הפנים של האופנוע הוא 100 ס"מ על 60 ס"מ = 6000 סמ"ר
6000 סמ"ר*0.5ק"ג / סמ"ר =3000ק"ג
תגיד אתה משוכנע שאופנוע יכול לדחוף התנגדות של 3 טון??
זה אופנוע או משאית???
שיעורי בית: נא ללמוד את נוסחת ברנולי, לפני שהופכים לחץ דינמי ללחץ סטטי.

דיזהמן.
נניח שיש לך מנוע קטן בנפח 1 ליטר. יחס הדחיסה הוא 1/8, והמנוע מסתובב ב-3000 סל"ד.
1*8*1500= 12 קוב אויר.
המנוע שלך צורך 12 מטר מעוקב בדקה!!!! איזה מיכל אתה רוצה להתקין על מנת לעזור לו?

מיכל צלילה סטנדרטי של 12 ליטר * 200 אטמ' = 2400 ליטר. וזהו.
זה אומר שאתה צריך 5 מיכלים כל דקה. לא ממש ריאלי.

משהו נוסף.
נייטרוקס: אויר מועשר בחמצן (לצרכי צלילה) לא ממש עוזר למנוע, שוב בגלל נפחי איחסון לא ריאליים עבור ק"ג חמצן. אם נחזור שוב לחישובי הנפחים, אז גם אם נרצה תוספת הספק של 10% ע"י הוספת 10% חמצן לאויר, אזי מיכל חמצן טהור של 10 ליטר , יספיק ל-2 דקות.

ניטרוס-אוקסיד: גז מחמצן, ע"י פרוק מולקולה. דומה לשימוש של NA,NO3 באבק שריפה.
קיד.

dizza man
15-01-05, 22:20
5 מיכלים לדקה .. 10 שניות מיכל אחד.. בערך

10 שניות בגן עדן זה לא טוב?

תן לי להרגיש סופה ל10 שניות כל פעם שיהיה בא לי וזה מספיק לי

דרך אגב רק סופות עם צמיגים רחבים ובלי ניתוק הצתה עולים דיונות יותר טוב ממני

אז נשאר לי לשפר עוד קצת ואז אני יהיה שקט מבחינת כוח

מישהו יודע אם המנוע שלי יכול להחזיק גדישה של 0.5 bar??

כי טורבו של אסטרה דיזל או קורסה דיזל נשמע לי ממש טובבבב
ואני יכול להשיג אחד משומש -להרכיב לסעפת זה שטויות נהנדס מתאם..

חיבורים של לחץ שמן אני יכול למשוך מהיוניט שמן בעזרת מפצל וחזרות אני מחזיר לתוך הקרטר
עם ניפל שאני יקדח לו , דלק זאת לא בעיה "דיזה מן"
וצינורות גדישה לא בעיה לארגן .. אבל האם הקרב' שלי יעבוד עם טורבו?

רק כואב לי הלב על המנוע שרק הרכבתי אין לי איתו חודש אפילו וכבר אני רוצה לבתול אותו!

sunnyboy
16-01-05, 11:23
קיד:
א. ברנולי הוא בחור נחמד
ב. אפשר לבדוק באתר של יאמהה על מערכות ram-air ולהיווכח לגבי יעילותן
ג. אם תוכל לנסוע במהירות של כ-200 ק"מש+ ותוציא יד מהחלון
או תכוון לתוך הרכב מכיוון החזית צינור קונוס 80 מ"מ -ל-40מ"מ ותרגיש את הלחץ והדחף שנוצר.
ד.באופנועים החדישים של הנ"ל אם מנתקים את צנרת הכניסה/יניקה לתיבת האויר ישנה ירידה משמעותית בהספק!!!
ה.זה מנסיון ולא מכתבות באינטרנט וזה עובד גם מעל 300.....ב-R1

נמרוד
16-01-05, 11:34
קיד:
א. ברנולי הוא בחור נחמד
ב. אפשר לבדוק באתר של יאמהה על מערכות ram-air ולהיווכח לגבי יעילותן
ג. אם תוכל לנסוע במהירות של כ-200 ק"מש+ ותוציא יד מהחלון
או תכוון לתוך הרכב מכיוון החזית צינור קונוס 80 מ"מ -ל-40מ"מ ותרגיש את הלחץ והדחף שנוצר.
ד.באופנועים החדישים של הנ"ל אם מנתקים את צנרת הכניסה/יניקה לתיבת האויר ישנה ירידה משמעותית בהספק!!!
ה.זה מנסיון ולא מכתבות באינטרנט וזה עובד גם מעל 300.....ב-R1

קיד צודק, אבסולוטית.

זה שיש אפקט ram-air שאפשר לנצל להעלאת הספק - נכון. אבל אתה נקבת במספר - 0.5 bar. מאיפה הבאת אותו?

אני יכול להגיד לך שבמהירות של 200 קמ"ש, תוספת הלחץ התיאורתית המקסימלית שאתה יכול לקבל כתוצאה ממהירות הנסיעה שלך היא בערך 1.5% של בר (חישבתי, זה לא מסובך). רחוק מאד, מאד, מאד מ50% שאתה כתבת. במהירות של 300 קמ"ש - 3% בערך. שזה עוד שלושה-ארבעה כוח סוס לאופנוע שמוציא גם ככה בסביבות 150.

אני וקיד יכולים לגבות את הדברים שלנו, אתה יכול? אין באתר של ימאהה מספרים שיגבו את טענתך, בדקתי.

sunnyboy
16-01-05, 18:15
טעות קטנה אך משמעותית כתבתי 0.5 באר במקום 0.5 p.s.i בכל מקרה צירפתי קישור של בדיקה בקאווסאקי 900 בשנת 1995 כשה-ram-air היה עוד בחיתולים.נוספו שם 10% להספק.
ד.א ל-R1 של יאמהה יש 180כ"ס ממנוע של 998 ס"מק

כל הענין היה להדגיש לדיזהמן את הצורך במהירות גבוהה מאוד כדי ליצור אפקט גדישה/דחיסה דבר שלא מעשי בג'יפים .http://sportrider.com/tech/146_9508_ram/

נמרוד
16-01-05, 20:02
טעות קטנה אך משמעותית כתבתי 0.5 באר במקום 0.5 p.s.i בכל מקרה צירפתי קישור של בדיקה בקאווסאקי 900 בשנת 1995 כשה-ram-air היה עוד בחיתולים.נוספו שם 10% להספק.
ד.א ל-R1 של יאמהה יש 180כ"ס ממנוע של 998 ס"מק

כל הענין היה להדגיש לדיזהמן את הצורך במהירות גבוהה מאוד כדי ליצור אפקט גדישה/דחיסה דבר שלא מעשי בג'יפים .http://sportrider.com/tech/146_9508_ram/

אוקי, טעות קטנה אך קטלנית... :lol:

חצי PSI זה בערך 3.5% של באר. ב250-300 קמ"ש, זה בתחום ההגיוני וקרוב למספרים שאני כתבתי. לכן, אין מחלוקת.

-->