PDA

צפייה בגרסה מלאה : יכול להיות שקרע באטם שבין הסעפת פליטה לראש מנוע גורם לגמגומים בסלד גבוה?

גלדיאטור
29-10-11, 20:16
זה המצב אצלי בטנדר למישהו יש מושג?

לאחרונה הוחלף אטם מכסה שסתומים בגלל שקודמו נזל

כמו כן: שמתי אפוקסילינה (הורדתי כבר) במקום שבו היה רווח בלי אטם בין הסעפת פליטה לראש מנוע

התחלתי לנסוע ושהגעתי לטורים גבוהים יותר מנסיעה של 10 קמ"ש הרכב החל לגמגם ולהחנק

לא נכבה

למישהו יש רעיון?

shmulikbg
29-10-11, 20:44
ושהגעתי לטורים גבוהים יותר מנסיעה של 10 קמ"ש....
תסביר את המשפט הזה בבקשה.

razzamataz
30-10-11, 01:11
האם הרווח גדול? יוצאים הרבה גזים? אם כן אולי הרכב נושם אותם בחזרה ואז חסר לו חמצן?
אם לא תבדוק אולי יש הפרעה בצנרת האגזוז\סתימה שמלכתחילה גרמה לרווח לקרות (לי היה דוד סתום שגרם ללחץ במערכת, בורג סעפת פליטה נשבר ומשם הדרך הייתה קצרה להישרפות האטם ובריחת גזים, וכל זה אצל הבעלים הקודמים שהעביר לי את הבעייה)

גלדיאטור
30-10-11, 09:55
ושהגעתי לטורים גבוהים יותר מנסיעה של 10 קמ"ש....
תסביר את המשפט הזה בבקשה.

הרכב נוסע ועובד עגול בלי לגמגם

שעוברים בנסיעה (לא בעמידה) את ה2000 3000 סלד הרכב נותן שיעול בדומה לסתימת דלק...

shmulikbg
30-10-11, 23:16
בדוק מסנן דלק, ואם יש לך אפשרות,
בדוק לחצי דלק במערכת. אם אתה יכול גם
בנסיעה בזמן שהתקלה קיימת לבדוק לחצים,
אז זה יתן לך אינדיקציה מדוייקת יותר.
בהצלחה.

דרור ברלי
30-10-11, 23:47
אני מניח שמדובר במנוע ג'יפ 258.
איזה בית מסנן אויר יש לך?
האם יש צינור שרשורי שמחובר לאן שהוא בחזית האוטו ומוביל אוויר לתוך בית המסנן?
אם כן, בדוק את שלמותו מבפנים. יש מצב שהוא קרוע, וכשאתה נותן גזו עובר סל"ד מסוים, המנוע יונק את החתיכה הקרועה ממקומה ואז מה שאתה מקבל זה חסימת אוויר = מנוע נחנק.

גלדיאטור
31-10-11, 00:12
יש מסנן שטוח
בלי צינור שרשורי... הוא יונק אויר מהתא מנוע

אולי הוא נושם את הפליטה שבורחת..? אבל לא יוצא ממש הרבה

אני רוצה להחליף לאטם חדש-כמה קשה זה לפרק את הסעפת פליטה? אני יודע שהברגים נוטים להשבר
האם אני צריך לפרק את הסעפת יניקה גם כן?

גלדיאטור
31-10-11, 00:16
יש לי מנוע של גלדיאטור 1979 יוצא חברת חשמל
לא יודע איזה מספר זה נקרא
מכסה שסתומים מפח אם זה עוזר (לא פלסטיק ולא אלומיניום)

דרור ברלי
31-10-11, 01:01
אני מניח שיש לך מנוע ג'יפ/AMC שש בטור דגם 258 (258 אינץ' מעוקב = 4,229 סמ"ק)
ממה שאני זוכר אז כן, סעפת יניקה יוצאת לבד, אבל כדי להוציא סעפת פליטה צריך לפרק את שתי הסעפות. אולי אני טועה? אשמח אם יתקנו אותי.
טכנית זה רק לפתוח כמה ברגים ולשלוף החוצה את הסעפות, אבל בפועל עבודה לא קלה, בעיקר בגלל ברגים חלודים ותפוסים שנשברים תחת הפעלת כוח רב מדי, כמו שציינת.

אחרי שפירקת תחליף את כל הברגים שתוכל לחדשים. חשוב לסגור לפי מומנט נכון אחרת הברגים ישתחררו, המנוע ייקח אוויר מחיבור הסעפת לראש ויזייף קשה.

גלדיאטור
31-10-11, 12:16
תודה דרור אני אמשיך לעדכן

לאחר החלפת האטם וכל המבצע, אצטרך לעשות כיוון קרבורטור? וכיוון הצתה?

דרור ברלי
31-10-11, 14:18
אם הקרבורטור וההצתה היו מכוונים פיקס לפני שהתחילה הבעיה עם האטם, אני מניח אין צורך בכיוון נוסף.
זה לפחות מה שאני זוכר מהרפתקאותיי עם ה-CJ5 שכללו לימוד ארוך, יקר וכואב של עבודה עצמית על הג'יפ, לפני המון שנים....

גלדיאטור
31-10-11, 22:10
היו מכוונים פיקס לאטם שחסר לו שלושה סנטימטר ממנו... אז נלך לכווןהאם יש למנוע הזה כמה סוגי סעפות? כך שאני צריך קודם לפרק ולקחת איתי ליאנוביץ או אולי יש קצת רחמים והסעפת מגיעה רק בצורה אחת?

גלדיאטור
03-11-11, 13:58
אוקי הגמגום נבע מבנד שהשתחררעדיין צריך להחליף אטם

דרור ברלי
03-11-11, 14:01
הכי פשוט - קודם כל תפרק. ממילא תצטרך לפרק, לא?
קח את האטם הקרוע שלך שיהיה לך דוגמה מה להראות אצל ינוביץ או בכל חנות חלפים אחרת שמתעסקת בג'יפים.
אני מהמר שזה אטם סטנדרטי של CJ.

ואל תשכח - לפני הפירוק, תתיז הרבה WD על הברגים, תפרק בזהירות שלא יישברו, ותחליף כל בורג שאפשר באחד חדש.

-->