PDA

צפייה בגרסה מלאה : קיה סורנטו מעשן ולא סיגריות

ToMeR_m
30-10-11, 20:38
שלום לכולם ,
יש לי קיה סורנטו שנת 2006 רכב נהדר אין תלונות עד... ששמתי לב שבלחיצה על דוושת הגז (חצי דוושה) יוצא עשן שחור מהאגזוז לא יותר מדיי, אבל כשאני לוחץ דוושה מלאה קיק דאון יוצא המון עשן שחור מאחור שאפילו רואים מהמראה.
היה לי בעבר ניסן טראנו ולא זכור לי כמות עשן כמו של הקיה (לא בטוח זה היה ממזמן).
שמתי לב שלא כל מנועי הדיזל מעשנים ככה .(נסעתי אחרי מס' רכבי דיזל שונים ).
האם יש מה לעשות או שזה נורמלי בקיה?
שאלה שניה האם במאמץ נגיד נסיעה במהירות 140-150 לא יותר מדיי זמן + נסיעה בשטח גורמת לאכילת שמן נגיד חצי/קילו, ואיבוד חצי ליטר מים?
אשמח לתשובה במידה ומישהו מבין בעניין.
תודה, תומר

IlanHadar
30-10-11, 21:16
שלושת התופעות מראות על בעיות במנוע, יתכן וקשורות יתכן ולא.
מנוע הסורנטו לא מעשן ולא אמור לעשן. אתה מציין עשן שחור ככה שיתכן וזה לא קשור לבעיות האחרות, עשן שחור זה מערכת הדלק, יתכן מזרקים, בדיקת המזרקים היא עניין פשוט יחסית.
המנוע לא אמור לצרוך שמן בכמות שאתה מציין.
המנוע לא אמור לאבד מים בשום מצב.

מציע לך לבדוק את הבעיות במוסך מבין לפני שיגרם עוד נזק.

hadtomer
04-11-11, 18:57
שלום לכולם ,

האם יש מה לעשות או שזה נורמלי בקיה?
שאלה שניה האם במאמץ נגיד נסיעה במהירות 140-150 לא יותר מדיי זמן + נסיעה בשטח גורמת לאכילת שמן נגיד חצי/קילו, ואיבוד חצי ליטר מים?
אשמח לתשובה במידה ומישהו מבין בעניין.
תודה, תומר

1. לא אמור לפלוט כמויות רציניות של עשן שחור.
2. לא אמור לאבד כאלה כמויות של שמן
3 גם לא מים

e-sheta
16-11-11, 07:51
למגיבים הקודמים הבחור רושם שהוא נוהג במהירות 140-150 במנוע דיזל תמיד תהייה צריכת שמן גבוהה במהירויות כאלה הבחור לא ציין כמה קילומטרים יש על המנוע
הבחור גם לא ציין איך הוא מודד שחסר חצי ליטר מים אחרי נסיעה כזו ייתכן והוא ממלא יותר מידי מים מעל הרצוי ולכן חצי ליתר יוצא כעודפים {במידה והוא מחזיר את אותו חצי ליטר אז כל הזמן המנוע יוציא חצי ליתר עודף }.
לגבי העישון יש צורך לבדוק אינגקטורים או לבצע אינפוזייה לניקוי מערכת האינגקטורים רצוי לגשת למכון דיזל לביצוע איבחון לגבי העישון בהקדם כדאי למזער נזק במערכת הדלק אם עדיין לא ניגרם ...

-->