PDA

צפייה בגרסה מלאה : כביש 6 כביש שיש לו מדינה

ser
31-10-11, 16:22
כבר מספר פעמים ראיתי זאת - היום הצלחתי (בערך) לצלם.
7:00 בבוקר - מחלף קסם הרמזור על המחלף.
עומד אדם במדים כחולים ובוסט צהוב ומפעיל את הרמזור.
מתקרבים ומסתבר שזהו לא שוטר - זה סייר של כביש 6.
ועכשיו חידה - לאיזה כיוון של הרמזור הוא יתן עדיפות?

yes1952
31-10-11, 16:41
לא סתם מדינת כביש 6
כביש 6 הינה רשות תימרור עצמאית כמו מע"ץ והעיריות השונות
כל המחלפים שייכים לרשות כביש 6
אמצעי אכיפה של כביש 6
סמכות בלעדית לעצור לעכב ולהחרים רכבים שבעליהם חייבים כסף(נדיר במחוזותינו כח שכזה)
כל כבישי הרוחב נסללים לפי הסכם של מדינת ישראל עם מדינת כביש 6 ומתוחמים בזמן
כך גם עם 431 שעוד 4 שנים יהיה כביש אגרה
והסייר הינו פקח תנועה של כביש 6
אזי ברור לאן תזרום יותר תנועה
יוסי

boaz avrahami
31-10-11, 20:08
מה אתם מתפלאים בכלל?
אנחנו פה רק בשביל לשלם מיסים למדינה שמתנערת מלתת לנו שרותים.

במקום לצאת ולהפגין אנחנו יושבים בבית ומתלוננים למקלדת על מר גורלנו או גרוע יותר מתנדבים למוסדות השילטון כמו החבורה האומללה של סמפכ"ל מאיר רוטברג.

מתחת לאף מכרו לנו את הרפואה, החינוך, הצבא, המשטרה, הכבישים ועוד....
רוצה לקבל שירות שבגדול מגיע לך מהמדינה (שלה אתה משלם כמעט 80 אחוז מס) - שלם עוד!

תגידו לי אתם אם זה לא מגיע לנו??

דרור ברלי
31-10-11, 22:46
כך גם עם 431 שעוד 4 שנים יהיה כביש אגרה
יוסי

סליחה?..... מה זה?..... רק אני לא ידעתי על דבר כזה?

boaz avrahami
01-11-11, 01:00
זה נתון לא נכון - תירגע...
המדינה משלמת ליזם את האגרה במקום הנהגים וזה בסוף לא יהפוך לא יהיה כבייש אגרה כמו 6.
אחרי 20 או 25 שנה הכביר עובר מבעלות היזם לבעלות המדינה.

בנתיים ניצלנו

שגיא S
01-11-11, 07:25
האכיפה היא של כביש שש?

אז איך ניידת משטרה ניסתה לצלם אותי עם ממל"ז?

דרור ברלי
01-11-11, 09:47
בתוך תחומי מדינת 6 אין מצלמות מהירות.
מצד שני חוקי התעבורה של מדינת ישראל עדיין בתוקף גם במדינת כביש 6.
מדינת כביש 6 לא יכולה למנוע מניידת משטרה להיכנס לכביש ולאכוף שם את החוק.

Pageup
01-11-11, 09:51
זה לא כביש אגרה. החברה סללה את הכביש בשיטת BOT.
במקום שהמדינה תשקיע את הכסף בסלילה ואחזקה היא משלמת
לפי כמות התנועה בכביש. אחרי 20/25 שנה הכביש עובר
לבעלות המדינה.

יונתןמצפה
01-11-11, 09:57
בתוך תחומי מדינת 6 אין מצלמות מהירות.
מצד שני חוקי התעבורה של מדינת ישראל עדיין בתוקף גם במדינת כביש 6.
מדינת כביש 6 לא יכולה למנוע מניידת משטרה להיכנס לכביש ולאכוף שם את החוק.

אני מכיר לפחות מישהו אחד (אישית) שקיבל דוח בדואר על מהירות בכביש 6. נסע 150...
דרור, אמנם לא ידוע לי על מצלמות כפי שאתה מכיר ורגיל במדינת 6, אבל הטכנולוגיה שלהם יכולה ברגע להפוך להיות מערכת למדידת מהירות (ממוצעת לצורך העניין). ואז לא תשלם רק על השימוש בכביש אלא עוד הרבה הרבה...

דרור ברלי
01-11-11, 10:25
ברור שהטכנולוגיה קיימת, ולא בכדי נבחרה הטכנולוגיה הזו לשימוש בכביש ולא עמדות תשלום כמקובל בחו"ל.
וגם ברור שבשנייה שרק יתאפשר (טכנית/משפטית וכו'), מדינת ישראל תקפוץ כמוצאת שלל רב על האפשרות לעשות בטכנולוגיה הזו שימוש נבזי.

yes1952
01-11-11, 11:06
בוקר טוב ומבורך
בואו נעשה סדר בדברים
לגבי 431=התוכנית היתה שהיזם יסלול כביש ובעוג כ-20 שנה יעבור הכביש לרשותו ובנתיים המדינה תשלם לפי נפח התנועה-בלוף אחד גדול
היזם היה אמור לקבל בחמשת השנים הראשונות כסף מהמדינה לפי נפח תנועה ואז להיות עצמאי=בפועל מאחר ונפח התנועה לא מגיע למינימום הדרוש היזם רוצה להחזיר את ה"מפתחות"למדינה קרי החברה הלאומית לדרכים(מע"ץ)-בנתיים הוא רשות תמרור עצמאית וכן גם שם יש מצלמות וחדר בקרה משוכלל,
לגבי כביש שש ומצלמותיו
בשלב כזה או אחר המדינה ואולי כבר עכשיו מקבלת און ליין(מ"י)את הנעשה בכביש 6-כמו כן חברות האיתור השונות-עורכי דין במשפטי תנועה כאילו ואחרים(לפי דרישת בית משפט)
בואו לא נהיה נאיבים-רוב המדינה היום מצולמת וגם מהאוויר שלמעלה-לויינים-בשם הבטחון הלאומי
וכן זה זולג לכיסי המדינה השונים דרך קנסות תמלוגים ממלזי"ם וכל מיני שיטות
אך זו מדינתנו לטוב ולרע-לא מוצא חן בעיני מישהו?שילך לשנות בדרך המקובלת במדינה דמוקרטית-לבחור ,להבחר,להתאגד
אך להוציא סתם קיטור?חבל על האנרגיה
ולגבי קנסות על עבירות תנועה?פשוט סעו כחוק ובעיקר ליד אתרי עבודה של מע"ץ(כדי שלא אדרס כמו שנדרס לנו פקח בשבוע שעבר והוא פצוע קשה(כביש 35 בדרום)
יוסי

zviki
01-11-11, 11:11
במדינת 6 אתה לא אזרח אתה נתין. התרגלתי לזה ואני חי עם זה- שילכו להזדמן. אני מפיק מהם את התועלת הרצויה לי ובולע את הצפרדע. יש לי נסיעות קבועות לגליל עם רכב פרטי ומתאים לי ,יש לי גם פסקל. מעבר לקנסות הדרקוניים- שמעתי [זה עוד לא קרה לי] שהם גובים גם על שהות ממושכת בכביש ללא נסיעה,כלומר עצרת בתחנת הנוחות נרדמת על כסא פלסטיק לשעתיים וזה נכנס לחשבון-"שהות ממושכת" האם זה נכון?

GodsFather
01-11-11, 12:04
בוקר טוב ומבורך
ולגבי קנסות על עבירות תנועה?פשוט סעו כחוק
יוסי

מה הקשר בין החוק להשפעות של מהירות הנסיעה ? אתה באמת רוצה לפתוח את זה ?

מי שדרס לך את החבר-פקח יכול והיה אדיוט כי צפצף על העולם ויכול שמשהו הפריע לו מלהבחין בחברך, מבלי שאכיר את פרטי האירוע אני מעדיף לא לשפוט לכאן או לכאן. זה לא קשור למהירות החוקית אלא לכך שהיה משהו שהפריע את הסדר לו ציפו הצדדים.

לגבי מה שצביקי אומר - שווה בדיקה מול מוקד השירות שלהם ואמנת השירות שלהם.

yes1952
01-11-11, 12:09
אין דבר כזה שהות ממושכת
החיוב הינו על קטעי הדרך בלבד
יש לי 3 מכוניות עם פסקל
אני עוקב אחרי כל החיובים
כן קיבלתי(ולא רק אני)זיכוי על עמידה של שעה וחצי בפקק עקב תאונה-הנהלתכביש 6 זיכתה באופן גורף את כל הנהגים שנתקעו בפקק-למעט אילו שנכנסו לכביש 6 לאחר התראות על כך ברשתות השידור
צריך לזכור כביש 6 הינו כביש נוחות על נוחות משלמים ולא רק הארץ
יוסי

zviki
01-11-11, 12:43
למען האיזון הקדוש. צריך להגיד גם את הדברים הטובים.אין ספק שהכביש גרם למהפכה [חיובית] מבחינה תעבורתית . עובדה, אני משתמש בו קבוע.[נתעלם כרגע מטענות הירוקים]. אבל ,אי אפשר להתעלם מאחיזת הפרוייקטור באשכי המדינה וחזק בכל מה שקשור לקנסות [מעולם לא קיבלתי] ובכלל- ההתנהלות כלפי לקוחותיו. אבל כך זה במונופולים. כל העסק הזה לא מריח טוב, יותר מדי כח, קנסות דרקוניים. יבוא יום , אני מקווה ומאמין בזה, יקום איזה כחלון אחד וישנה דברים. אין ספק

דרור ברלי
01-11-11, 13:10
חרטא.
לא יקום לא כחלון ולא צהבון ולא שום פוליטיקאי נאלח אחר שישנה את זה סתם ככה מיוזמתו. אל תשכח שפולטיקאים מחוברים בזונדה לאילי ההון ומשרתים רק אותם. שינויים יכולים לבוא רק בעקבות התפוצצות מהדהדת של מחאה אלימה.

עצם קיומו של כביש אגרה במדינה שבה בעלי הרכב משלמים את המס הגבוה בעולם על המכוניות עצמן על החלפים ועל הדלקים, זו שערוריה.
אם חלק גדול יותר מהמיסים הללו היה הולך לפיתוח תשתיות, לא היה כאן צורך בכבישי אגרה.
ובכלל, מה זאת אומרת "כבישי נוחות"?... צורת חשיבה כזו היא תקדים מסוכן - אין דבר כזה "כביש נוחות", מה זה ההגדרה הזו? סימפטום מתקדם של תסמונת שטוקהולם? לא מדובר כאן בשטח פרטי.אף אחד לא עושה לך טובה. נהפוך הוא - כביש 6 נסלל ברובו על אדמות מדינה. המדינה המזויינת הזו גובה ממך כבעל רכב מיסים מטורפים, היא מחוייבת לתת לך תמורה. בעיקר בתשתית מודרנית ובטוחה. היא לא מעוניינת לספק לך את השירות הבסיסי הזה כי יש לה תוכניות אחרות לכספי המיסים שלך, למשל לשפוך אותם בישיבות ובשטחים, ולכן מפקידה את נתינת השירות הזה בידי בעלי הון פרטיים ובתמורה מאפשת להם לשדוד אותך.

לטעמי כביש 6 הוא בכיה לדורות בהיבט הסביבתי, אבל הוא כבר עובדה קיימת. עכשיו צריך להילחם בעצם הגדרתו ככביש אגרה ולגרום לפתיחתו לציבור הרחב ללא כל תשלום, ומי שיכול לשנות זה רק הציבור. כמו בכל מחאה, כל עוד לא מערבים לוביסטים ומשקיעים בזה כספים רבים, המחאה היחידה שמניבה תוצאות מוכרחה להיות אך ורק אקטיבית (לא רוצה לומר "אלימה") - לחסום את הכניסות לקטעי הכביש שבתשלום, למשל?.... אולי לשרוף את משרדי "דרך ארץ"?...:) וואלה, לא יודע. צריך לחשוב על משהו שגם יעבוד. הבעיה היא ליצור תסיסה ציבורית רחבה כנגד מדינת כביש 6.

אבל את הציבור זה לא מעניין - כי חלק גדול מהציבור נוסע במכונית ליסינג שעולה לו סכום קבוע בין אם היא סתם עומדת ובין אם היא ולעת 100K ק"מ בשנה, זה ציבור שלא משלם על הדלק ולא על שירותי כביש 6, ולכן יכול לגור רחוק מהעבודה, לנסוע כל היום בכביש הזה ולצפצף על כל שאר הציבור. ושאר הציבור או שאין לו אוטו אז לא אכפת לו, או שיש לו אוטו ולא עושה כלום, או זה שסתם משתדל להתעלם מכביש 6 ולהמעיט לנסוע בו.

talw
01-11-11, 13:34
למה אלימות ?

למה לשרוף ?

אנו אנשים תרבותיים.....
אפשר רק שכל נהג יפרק למשך שבוע את מס' הרכב שלו....
אבל כולם .... כן ?

בלה בלה בלה ....

דרור ברלי
01-11-11, 14:07
ברור שבלה בלה והכל על דרך ההומור המאוד מריר.
כי הרי אף אחד לא יפרק את המספר, וכולם ימשיכו לנסוע על הכביש הזה ולקטר, ובתכל'ס לא לעשות כלום.

מחאה צרכנית יכולה להגיע מהכיוון של חרם. כמו שלא קונים קוטג', ככה לא נוסעים בכביש 6.
אבל המפעיל של כביש 6 ידע מראש שבגלל ההתנהלות הדרקונית שלו מול משתמשי הכביש הוא עלול להיתקל בחרם צרכנים, ולכן הכניס את הסעיף בחוזה שלו מול מדינת ישראל שעל פיו המדינה משלמת לו את ההפרש במידה והכביש אינו רווחי... איפה נשמע דבר כזה?...

אז איזה סוג של מחאה כן עובדת? כבר נוכחנו לצערנו שכל עוד לא הופכים שולחנות ו"שורפים את המועדון", כלום לא זז.

yes1952
01-11-11, 14:32
דרור על תפוס אותי במילה אך למיטב ידיעתי ההסכם של פיצוי בכביש 6 כבר עבר את הזמן שהיה בהסכם שנכרת בין משרד התחבורה/אוצר לבין חברת כביש 6
הקטע שעליו המדינה משלמת על פי נפח התנועה הינו החלק הדרומי אשר אין האגרה מוטלת עליו
אך בהזדמנות ראשונה אבדוק זאת
עד כמה שזיכרוני אינו מטעני היום האוצר מקבל כבר תגמולים מהחלק שכן מניב מיליארדים
לגבי התארגנות נגד כביש 6 איני מוצא בכך פסול נהפוך הוא
ניתן להתארגן ולדרוש חיוב מופחת או כלל לא לבעלי רכבים שאינם בעלי חשבון הוצאות
או אפילו לדרוש נסיעה חופשית בסופי שבוע
אתה מרים את הכפפה?
יוסי

zviki
01-11-11, 14:35
דרור, אתה צודק, כל מילה בסלע,אבל אתה מדבר על אוטופיות. אין דברים כאלה. אני מדבר על מצב נתון- הציבור מטומטם הציבור משלם. אתה רוצה לשרוף משהו? תפאדאל, אני מביא את הגפרורים. אתה מדבר על צדק,שכח מזה, פשוט אין. את כל מה שכתבת אני יודע, לא מסכים עם זה ,חי עם זה . לשנות את זה דרך הקלפי אי אפשר. מחאה אקטיבית? אני מביא את הצמיגים, מי יביא את האימפוטנטים? השלמתי עם הסיסטמה יש לי ברירה? אני רק גנב אופניים פשוט.לשיטתך- מה לעשות? לא בדיבורים צודקים אלא באמת מה לעשות? גם חברת החשמל מתעלקת עלי, אז מה- לא להדליק את הבויילר? עם כל הצער שבדבר, השינוי יבוא דרך "כחלונים" שגם כוחם מוגבל מול הטייקונים. זה לא אומר שלא צריך למחות ולהילחם אבל יש לך חיילים? השלמתי התעייפתי,טחנות הרוח גדולות עלי.

דרור ברלי
01-11-11, 14:47
"לא להדליק את הבוילר"?...

בקיץ הםביקשו שלא נדליק מזגנים, כדי להפחית את העומס.
אז לקחנו ברצינות, לא הדלקנו. מזל שהקיץ לא היה נורא קשה אז לא הזענו יותר מדי. אז עכשיו הם מייקרים את החשמל בטענה שבגלל שהציבור נשמע לקריאתם ומיעט בצריכת החשמל, נגרמו להם הפסדים... בולשיט. שיטפלו קודם באבטלה הסמויה אצלם ויקצצו במשכורות המנופחות שלהם.

לא יעזור בית דין ואתם יודעים שזה נכון - רק בדרכים אלימות אפשר להשיג כאן דברים.
אבל כמו שאתה אומר - למלחמה לא יוצאים בלי חיילים. איפה החיילים איפה?.............:(

מאיר רוטברג
01-11-11, 16:45
פשוט מדהים. אם מאןמדהוא כותב מספיק פעמים שטויות כל השאר מתייחסים לזה האמיתות. שימו את הגולשים בצד. קחו קצת אמיתות אין לא הייתה ולא תהיה אכיפה מצד כביש שש על מהירות. נקודה יש אכיפה של ניידות תנועה לייזר ממלז מולטנובה. משטרת ישראל משלמת על כל ניידת שנכנסת לכביש שש בדיוק כמו כל אחד בארץ כולל צהל. כולכם. כביש שש מזמן עבר את נפח התנועה שהמדינה משלמת למעשה המדינה לא שילמה אףצפעם היות והכביש הצלחה היסטרית חברת דרך ארץ זה דרקון כלכלי עם חוקים מטורפים ותקנות מלודיות אבל זה מונע את הקומבינות של הישראלי הממוצע. כן יש האח הגדולמבסיוע למניעת פשע וטוב שכך. דרך ארץ מרחיבה את כביש שש על חשבונה על מנת להרוויח יותר מנפח התנועה. כל הארכה של כביש שש שלא במנהרות זו שערוריה ופגיעה בנוףנראה את הגבר שלא ישלם כביש שש ויפול בידיים של עורכי הדיןמשלהם

zviki
01-11-11, 17:52
משטרת? ישראל? משלמת? עבור? כניסה? לכביש? 6? זה נתון בטון? כלומר- לניידת בתפקיד? מצידי שתשלם אין לי בעיה עם זה, אבל זו בדיחה עצובה מאד [באם זה נכון] מי השמוק שחתם על החוזה?

talw
01-11-11, 17:55
אותו שמוק שהציל אותנו ממצב שכל קילומטר יעמוד ערפד עם ממל"ז לכל אורך כביש שש.

יונתןמצפה
01-11-11, 17:57
אבל המפעיל של כביש 6 ידע מראש שבגלל ההתנהלות הדרקונית שלו מול משתמשי הכביש הוא עלול להיתקל בחרם צרכנים, ולכן הכניס את הסעיף בחוזה שלו מול מדינת ישראל שעל פיו המדינה משלמת לו את ההפרש במידה והכביש אינו רווחי...
איפה נשמע דבר כזה?...

בכל פרוייקט BOT בעולם זה עובד בדיוק ככה.
זו אחת השיטות היותר מוצלחות בעולם שבו המדינה מוציאה מכרז לפרויקט שאין לה את המשאבים להוציא לפועל בכוחות עצמה (או שאינה מעוניינת), הזוכה במכרז מקבל ערבות מהמדינה שהוא אינו הולך להפסיד כסף.
מקובל בעולם שלמכרזים כאלו ניגשים הרבה מאד יזמים כי אין מה להפסיד.
זה יד רוחצת יד כי אחרת הפרויקטים לא ייצאו לפועל.
על 431 כבר דיברו כאן וזו דוגמה קלאסית. אתה נוסע והמדינה משלמת עליך. (רוצה לדפוק את המדינה תתחיל לעשות רונדלים על הכביש. רק תדאג לעשות את זה עם רכב ליסינג...).

אגב, אירוע שבו אתה יכול להגיד שלא נשמע דבר כזה הוא מכרז BOT שיצא על רכבת חדשה בין ת"א לראש העין. שום יזם לא הגיש הצעה. יודע למה?
כי המדינה לא הסכימה להתחייב לייצר קווי הזנה לאותה רכבת ובמקרה כזה ההפסדים מובטחים. (אפילו אם המדינה מתחייבת לכסות עליהם עדיין היזם לא מעוניין להשקיע בפרויקט שנועד מראש לכישלון.)
וזה באמת: "איפה נשמע דבר כזה"...

zviki
01-11-11, 18:04
אותו שמוק שהציל אותנו ממצב שכל קילומטר יעמוד ערפד עם ממל"ז לכל אורך כביש שש.

בסדר , המצב הזה מתאים לי מאד והלוואי שימשיך, גם אני לא אוהב צבע כחול. אבל החלמאות,לשלם בשביל לאכוף את החוק.

Pageup
01-11-11, 18:29
מאיר רק טעות אחת יש לך בכל מה שכתבת. דרך ארץ מרחיבה לנתיב שלישי על פי חוזה.
יש הגדרה שברגע שבקטע מסויים נפח התנועה יהיה גדול מ X הם מחוייבים להקים נתיב שלישי.
בגלל זה הכביש תוכנן למספר מסלולים יותר גדול ממה שנסלל בפועל.
וכן, כל הבזיון שנעשה בצפון בגלל ה"קברים" זו בושה ממדרגה ראשונה שפושעת בכל
הארץ כולל כבישי הכהנים בטבריה (או אחרי מכבסת המילים, כביש הלכתי).

עידו לוריה
01-11-11, 19:53
השינוי יבוא דרך "כחלונים" שגם כוחם מוגבל מול הטייקונים.

תיקון טעות קטנה : לא טייקונים אלה תיקנים מלשון ג'וקים אומנם הם לא רבים כמו הג'וקים אבל מגעילים לפחות כמהם אולי אפילו יותר .

עידו

Tourist
01-11-11, 20:13
תיקון טעות קטנה : לא טייקונים אלה תיקנים מלשון ג'וקים אומנם הם לא רבים כמו הג'וקים אבל מגעילים לפחות כמהם אולי אפילו יותר .

עידו

אין לדבר סוף...
להזכיר שהטייקונים מפרישים סכומים אדירים למטרות צדקה (מאיזה סיבה שתרצו - לנקות את המצפון, למצוא חן בעיני הציבור, להלבין כספים...) המחזיקים מוסדות ואירגוני רווחה שהמדינה לא מצליחה להחזיק ואם יפסיקו יתחילו פחונים של הומלסים לאורך כביש 6.

הכל פה הוא מגדל קלפים עקום, כל דבר שתיגע בו יפרק את כל הבניין....

לגבי שאלתו של דרור - איפה החיילים ?
אותי לימדו שיש שני סוגי מפקדים - האחד צועק 'קדימה' והשני צועק 'אחרי'.
חיילים צריכים מפקד, ואתה בטח לא פחות טוב מדפני ליף....

MMR
01-11-11, 20:26
אין לדבר סוף...
להזכיר שהטייקונים מפרישים סכומים אדירים למטרות צדקה (מאיזה סיבה שתרצו - לנקות את המצפון, למצוא חן בעיני הציבור, להלבין כספים...) המחזיקים מוסדות ואירגוני רווחה שהמדינה לא מצליחה להחזיק ואם יפסיקו יתחילו פחונים של הומלסים לאורך כביש 6.
...
אוי ואבוי אם זה מה שאתה חושב, היא יכולה ועוד איך.
הזכרת לי משפט מ"הישראלים"- "ישראל היא מדינת רווחה, שבה המדינה דואגת שהעשירים יחיו ברווחה".

amimiller
01-11-11, 20:31
עוד נזק שגורם הכביש הוא לבע"ח.יצא לי לפגוש חקלאים מקיבוץ גן- שמואל בזמן קטיף הכותנה בשבוע שעבר.הכביש יוצר מכלאכה אחת ענקית ואינו מאפשר לבע"ח לעבור מזרחה כתוצאה מכך יש ריבויי של חיות בשטח מאד מצומצם.עיקר הנזק הוא לחזירי הבר.

עידו לוריה
01-11-11, 20:44
אין לדבר סוף...

הכל פה הוא מגדל קלפים עקום, כל דבר שתיגע בו יפרק את כל הבניין....

לגבי שאלתו של דרור - איפה החיילים ?
אותי לימדו שיש שני סוגי מפקדים - האחד צועק 'קדימה' והשני צועק 'אחרי'.
חיילים צריכים מפקד, ואתה בטח לא פחות טוב מדפני ליף....

תסלח לי על הביטוי אבל זה קשקוש .
המדינה קימת נושמת חייה בזכות השכירים והחברות הקטנות והעצמאים .
התיקנים הם רק מוצצי דם , הם "תורמים" כסף שלי ושלך וכל זה בשביל לברוח מתשלום מס ( זו הוצעה מוכרת לצרכיי מס ) ובשביל שאנשים כמוך יחשבו שהם מחזיקים את המדינה , וכן גם בשביל לקנות בזול את בית החולים ושהשם שלהם יתנוסס על השלט .
אין בניהם אחד שלא בדרך זו או אחרת מקבל ממני וממך כסף ואפילו מבלי לשאול אותנו , בין בשימוש בהצרות טבע , או " פושט רגל " והחובות שלו נמחקים ואנחנו משלמים אותם , וכו' .
וחוץ מזה מה רע לפרק מגדל , אל אחת כמה וכמה עם הוא עקום והיסודות שלו רקובים .
נבנה מחדש וישר עם יסודות טובים .

עידו

Tourist
01-11-11, 21:37
התיקנים הם רק מוצצי דם , הם "תורמים" כסף שלי ושלך וכל זה בשביל לברוח מתשלום מס ( זו הוצעה מוכרת לצרכיי מס )

אבל את זה הרי אמרתי בעצמי

ובשביל שאנשים כמוך יחשבו שהם מחזיקים את המדינה

איני חושב שהם מחזיקים את המדינה אלא שלמדינה נוח שכך נחשוב ולכן היא תמשיך בשיטה.

וחוץ מזה מה רע לפרק מגדל , אל אחת כמה וכמה עם הוא עקום והיסודות שלו רקובים .
נבנה מחדש וישר עם יסודות טובים .

כן, באוגנדה...

-->