PDA

צפייה בגרסה מלאה : נקודות תצפית יפות לשקיעה במדבר - תנו המלצות!

MR BIG
02-11-11, 10:06
רצוי שיהיה גבוה, רצוי שיהיה עם עבירות קלה, חובה להגיע עם הרכב עד הנקודה.
תודה .

דרור ברלי
02-11-11, 10:13
נדושים ומוכרים:
הכי מדהים, הכי נדוש, ומאפשר גישה גם לפרייבט (בזהירות) - תצפית על מכתש רמון. לכיוון מזרח - מתחנת הדלק. לכיוון מערב - מתוך מצפה רמון לכיוון הר הגמל.
מדהים אבל גישה רק לרכב 4X4 - חניון הר ארדון.

אישית אני מת על התצפית מחירבת קצרה בשעות בין הערביים, אבל אתה מדגיש "עבירות קלה" והגישה מכיוון מואה (טיפוס מעלה קצרה) לא תמיד קלה. מי שבא מכביש הערבה יכול להקיף דרך הנקרות ולטפס לקצרה מצד מערב.

מדבר יהודה: תצפית לכיוון מערב מרוג'ום א-נאקה. אבל להגיע לא תמיד קל, ומכיוון שבני דודים מהרש"פ מסתובבים באיזור, לטעמי זה לא מקום להישאר בו בלילה.

יונתןמצפה
02-11-11, 16:28
השקיעות הכי יפות בארץ הן באזור ניצנה.
כל גבעה תמימה באזור הזה (גם קרוב לכביש) מהווה אירוע מרגש.
החולות הזהובים, ביחד עם תאורת השמש הכתומה לעת ערב הן חוויה אדירה.

באזור מצפה רמון הייתי ממליץ לנסוע מערבה על כביש 171 לכיוון הר חריף (מצומת בה"ד 1).
מכאן 2 אפשרויות נוחות:
1. מיד אחרי ק"מ 12 יש סימון אדום ימינה שמוביל לנחל דרבן/עקרב. אחרי פחות מק"מ השביל עובד בשיא הגובה וזו נקודה טובה. אממה, יש הרים גבוהים נוספים ממערב והתצפית היא בכיוון כללי צפ' מערב. לדעתי בזהירות גם פרייבט מגיע.
2. הר רומם:
מאותו כביש (קצת בהמשך) פונים ימינה לכיוון בורות לוץ. מיד אחרי זה ממשיכים ישר לכיוון הר רומם(לא פונים ימינה בשביל לבורות לוץ). אחרי קצת יותר מק"מ מגיעים לפסגה. 1022 מ' מעל פני הים. בדיוק 15 מ' יותר נמוך מהפסגה השלישים בגובהה בארץ הממוקמת כ- 4 ק"מ ממזרח.
תצפית מעולה לכיוון סיני וג'בל עקיף-א-נאקה. לדעתי עביר לפרייבט אבל לא הייתי שם תקופה ארוכה.
אגב, במקום עובר אתר ארכיאולוגי מעניין הקרוי קו ה- K. ניתן לקרא עליו כאן: http://www.boker.org.il/meida/negev/desert_biking/eshar/kline.htm

נקודה טובה נוספת היא בתצפית על כביש 10 (כביש הגבול) לכיוון קדש ברנע שבסיני. אך לצערי בימים טרופים אלו קשה לי להאמין כי יינתן אישור מהצבא לנוע על הצי הזה...

ishc
02-11-11, 16:44
ראש חצצון או מצפה מכוור במדבר יהודה מהוות תצפיות יפות מאוד ומרשימות. במכוור יש מעין סוכה מגניבה אבל אסור לישון שם (וחבל). הגעה דרל מצוקי דרגות, עבירות בינונית נכון ללפני שמונה חודשים, לא צריכה להיות בעיה כל עוד יש הילוך כוח.

יונתןמצפה
02-11-11, 16:50
ראש חצצון או מצפה מכוור במדבר יהודה מהוות תצפיות יפות מאוד ומרשימות. במכוור יש מעין סוכה מגניבה אבל אסור לישון שם (וחבל). הגעה דרל מצוקי דרגות, עבירות בינונית נכון ללפני שמונה חודשים, לא צריכה להיות בעיה כל עוד יש הילוך כוח.

אחלה נקודות. לדעתי, עקב כיוון התצפית יותר מתאימות לזריחה מאשר שקיעה...
בנוסף, יש לקחת בחשבון את זמני ההגעה לנקודות הללו שיחייבו נסיעה בחושך/לינה במקום מה שבשני המקרים אסור.

אילן ללל
02-11-11, 19:13
שביל הפטרולים (אדום) ע"י בור הסבחה בין עזוז לשלוחת קדש ברנע, שקיעה למרחבי סיני הפרוסים מערבה.

MR BIG
02-11-11, 22:00
ראשית , תודה לכולם.
יונתן, אתה היחיד שקלע לראש שלי : תצפית שקיה צריכה להיות מנקודה מזרחית - מערבה! לא להיפך....
ממערב למזרח לא חסר.....

מה דעתכם על ראש מעלה זיק? (כמובן שאגיע מסביב ולא אעלה אותו...)
המרפסת במאגורות נחש צמא?
הרכס המזרחי שמעל בקעת צין (לכיוון נחל חצבה)?

יונתןמצפה
02-11-11, 22:22
ראשית , תודה לכולם.
יונתן, אתה היחיד שקלע לראש שלי : תצפית שקיה צריכה להיות מנקודה מזרחית - מערבה! לא להיפך....
ממערב למזרח לא חסר.....

מה דעתכם על ראש מעלה זיק? (כמובן שאגיע מסביב ולא אעלה אותו...)
המרפסת במאגורות נחש צמא?
הרכס המזרחי שמעל בקעת צין (לכיוון נחל חצבה)?
המרפסת של נחש צמא טובה. יש בה חסרון שגם הסביבה לא טבעית (ולא מרגישה כזו) וגם התצפית איך לומר... אם יש לך מזל והריאות לא משהו אז לא תרגיש את המפעלים בבקעה. אם הראות טובה זה יכול לפגום. מנסיון, לעת ערב המקום לא רע בכלל.
לגבי השאלה האחרונה שלך, לא ברור לי לאן אתה מתכוון. אם לשלוחת חצבה אז אכן יש שם כמה כיפות נחמדות עם תצפית מערבה אבל שוב, אתה עם הפנים לכיוון המפעלים ולרכס חתירה שנמצא מעליך.
הייתרון של הנקודות שהצעתי הוא שהתצפיות מהן הוא למרחק רב של מרחבים טבעיים, פתוחים ויפים. והם גם נגישים למדי.

יואב פולס
02-11-11, 22:28
מזל טוב!

ishc
02-11-11, 23:06
אחלה נקודות. לדעתי, עקב כיוון התצפית יותר מתאימות לזריחה מאשר שקיעה...
בנוסף, יש לקחת בחשבון את זמני ההגעה לנקודות הללו שיחייבו נסיעה בחושך/לינה במקום מה שבשני המקרים אסור.

נכון, אסור לנסוע בחושך ואסור לישון )שווה את הסיכון). למרות הכיוון ההפוך המקום מדהים בשקיעה

דרור ברלי
03-11-11, 11:54
המרפסת של מאגורות נחש צמא לא פונה לכיוון... מזרח?......

חניון הר ארדון - תצפית למכתש רמון לכיוון מערב, עם השמש האדומה שושקעת ברקע. נדוש - וקל להגיע.
תצפית הר כיפה? פנורמה מרהיבה של 360 מעלות, אבל יש שם רוחות...

מזל טוב?.....

MR BIG
03-11-11, 13:58
הר ארדון זה אדיר , העניין הוא שבשישי אחה"צ הוא בטח יהיה חנוק....- וצריך אינטימיות לאירוע....

חוץ מזה....

זה מזל טוב זה....?
עוד אחד שהולך להיכנס לאשפוז כפוי במוסד סגור. מוסד הנישואין....!!

התלבטות , מה עדיף :

1) זריחה בארבל
2) שקיעה בהר ארדון
3) שקיעה במצפה אופיר ברמת הגולן (מעל צומת כורסי).

קדימה...להצביע!

יונתןמצפה
03-11-11, 14:34
התלבטות , מה עדיף :

1) זריחה בארבל
2) שקיעה בהר ארדון
3) שקיעה במצפה אופיר ברמת הגולן (מעל צומת כורסי).

קדימה...להצביע!

ראשית נחש צמא אכן כיוון כללי מזרח. לא יודע איך פספסתי... (כנראה הזכרון שלי משם הוא שעות זריחה ולא שקיעה. אבל ניחא...)

ארבל- שמורה בתשלום. תהיה לך בעיה להיות שם בזרחיה.
שקיעה בארדון- כאמור לא תהיו לבד..
שקיעה במצפה אופיר- אם כבר אז חורבת כנף.

מהאפשרויות שהעלת אז מצפה אופיר.

MR BIG
03-11-11, 14:43
יונתן, לא חובבנים פה.....
כבר ביצענו סיור עומק מקדים בארבל. השמורה אכן בתשלום אבל יש עוד ספוט אחד ממש לא רע : ממש לפני השער לוקחים ימינה בשביל חקלאי ועומדים על המצוק בסמוך לגבול השמורה. בקיצור, עקפנו את הבעיה בצורה חוקית , וזה סבבה מבחינה לוגיסטית.

הארדון זה אכן הימור מבחינת כמות האוכלוסיה....ובמצפה אופיר אני מפחד מהאובך שיש בכינרת.....

אני פתוח לעוד רעיונות/ דעות.

amirk
03-11-11, 15:37
לא אוביקטיבי,

- אם כבר אז חורבת כנף.

דרור ברלי
03-11-11, 16:29
חירבת כנף - הנוף מדהים, אבל הקוצים והטרשים... לא חבל על שימלת הכלה? וכאמור אובך, ועננים... עזוב.
מצפה אופיר - גישה קלה לפרייבטים (כביש) = אף פעם לא תהיה שם לבד.

דווקא בארדון אני לא בטוח שיהיה כזה צפוף. לא פעם ולא פעמיים ישנתי שם לגמרי לבד/קבוצה בודדת.

וכן, מזל טוב!!!! קולולו!!!!
ואיך אתה לא מודיע ומזהיר מראש, נבלה שכמוך...

שלמי
03-11-11, 16:52
מעבר ערוד, בתצפית.
מכתש רמון בשקיעה, עדיף על הארדון וגם יותר סיכוי להיות לבד
אין בעיית הגעה לכל רכב,
חניוני לילה קרובים (אם צריך) בבורות לוץ (כל רכב) ובהר עידו (לג'יפים).
בהצלחה.

מידבר
03-11-11, 17:08
מר גדול,
קבל עוד אופציה-ממצוק ההעתקים מזרחה אבל בזריחת הירח !

בהתחלה הירח עולה ממזרח כתום וענק, אח'כ לאט לאט הוא הופך לבן ומשתקף בים המלח. חלום.

כמובן שצריך לבדוק מתי הזריחה ע'מ שלא תייבש אותה סתם או תאחר
תביא מחצלת, פוף ושמיכת פיקה ואתה מסודר פיקס. בזמן שהיא מתבוננת בירח המטפס אתה מכין לה תה חם עם מקל קינמון...
מנסיון, ברומנטיקה תקבל ציון 10.

מיותר וארוך להגיע למצפה מכוור בשביל זה. עדיף להגיע למצוקי דרגות, לאגף את ביה'ס שדה ממערב ,להמשיך משהו כמו 2 ק'מ צפונה ולחתוך מזרחה עד לשפת המצוק.
אם אתה מעונין אני יכול לשחזר נ'צ מדוייק.

מזל טוב

MR BIG
04-11-11, 08:51
ארדון בשישי אחה"צ נהיה לבד?? אינשאללה!!!

שרון בן ארי
10-01-12, 00:04
לא במדבר אומנם, אבל מרגשת ומפתיעה: מזרחית לכוכב יאיר יש ישוב בשם צופין/ם (שתי האפשרויות במקור). בקצה המזרחי והגבוה של הישוב יש אמפי קטנטן ותצפית נוף מהממת 360 לרבות על השמש מחליקה אל הים. חבל״ז

אפרים
10-01-12, 09:55
5479154792547885478954790גבעת בזק ברמת הגולן .
על הכביש מצומת המפלים דרומה.
שקיעה מדהימה.

-->