PDA

צפייה בגרסה מלאה : בדיקת אטימות לשנורקל תוצרת ביתית הכיצד?

ששון
11-01-05, 18:59
סוף סוף בניתי שנורקל אבל אני לא יודע כיצד ליבדוק את האטימות שלו אמר לי בחור שאני מטייל איתו ליסתום את השנורקל ואם הנוע יחנק ןיכבה אז סימן שזה אטום לעומתו מוסכניק אמר לי שזה שטויות המנוע לא יחנק בדקתי לפי הראשון אטמתי את השנורקל והמנוע לא ניחנק
מה עושים אך בודקים?

zagi
11-01-05, 19:00
תכניס לתוכו מים ... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
שגיא .

המהנדס
11-01-05, 19:12
אקסיומה : הקרבורטור כדי לעבוד יונק אוויר ודלק.
אם הוא לא יעשה זאת הוא לא יעבוד.

שאלה : אם הקרבורטור יונק אוויר שלא מפתח הצינור שחיברת מאיפה הוא יונק ?

תשובה : כנראה ממקום אחר שנמצא למטה .

מ.ש.ל.

הסתייגות : אם זה חריץ אוויר קטן יכול ליהיות שאוויר הוא ינק אבל בוץ לא.

UNIX
11-01-05, 19:22
תאטום את החור עם היד ותבקש ממישהו שיתן גז ותסתכל על הצינור, אם הוא מתקפל והרכב רוצה להיכבות סימן שלא בורח אוויר, אל תעשה את זה יותר מדי כי זה הורס את הצינור ובנוסף לזה נחכה שמישהו שמבין בסמוראים יתן את חוות הדעת שלו לגבי השיטה מכיוון ויש מכוניות שאם עושים את השיטה הזו יש איזה גומי מתחת לבית מצערת שעלול להיקרע .

המהנדס
11-01-05, 19:30
תפרק את הפילטר אוויר ותאטום עם היד את הקרבורטור אם נכבה -צדקתי
אצלי זה קורה .

מדובר על טורים סרק UNIX.

איזה גומי מתחת לבית מצערת שעלול להיקרע .

פירקתי יום שישי את הקרבורטור אני לא יודע על שום גומי שנמצא שם.

נמרוד
11-01-05, 20:20
סוף סוף בניתי שנורקל אבל אני לא יודע כיצד ליבדוק את האטימות שלו אמר לי בחור שאני מטייל איתו ליסתום את השנורקל ואם הנוע יחנק ןיכבה אז סימן שזה אטום לעומתו מוסכניק אמר לי שזה שטויות המנוע לא יחנק בדקתי לפי הראשון אטמתי את השנורקל והמנוע לא ניחנק
מה עושים אך בודקים?

הבדיקה שהבחור הציע טובה. אם המנוע ממשיך לעבוד כשפתח היניקה של השנורקל אטום, אבל באמת אטום, יש לך דליפת אויר איפשהו. תתחיל לבדוק, כמו שהציעו, בשלבים. תפרק את השנורקל, ותנסה את אותה בדיקה, הפעם תחסום את פתח הכניסה לפילטר האויר. נחנק המנוע? אתה יודע שהבעייה בשנורקל. לא נחנק? הבעייה אחריו. סך הכל לא מסובך מדי לבדוק.

איציק - 4X6ZH
11-01-05, 20:33
יש כלי מיוחד לבדיקת אטימה של מערכת היניקה ומערכת הפליטה .
הכלי הוא מחבר גומי גדול המתלבש על קצה הצינור . וסת לחץ אויר המוריד את לחץ האויר.
מחברים את הכלי ודוחסים אויר מהמדחס בלחץ מאד נמוך . מורחים מי סבון על החיבורים
ומזהים דליפות על פי בועות הקצף .
איציק

zagi
11-01-05, 20:36
התגובה הקודמת שלי היתה רק בחצי הלצה ...
אתה באמת יכול לבדוק ע"י מילוי השנורקל במים ולראות אם יש נזילה ממקום כל שהוא ...
כמובן שאתה צריך לפרק את מסנן האוויר ולפרק ולאטום טוב את החלק שמתחבר לקרבורטור .
תקנו אותי אם אני טועה...
שגיא .

המהנדס
11-01-05, 20:50
אם אתה מזריק מים בלחץ אז כן ... סתם להעביר מים לא יתן את אותו אפקט כי יש שם יניקה חזקה יחסית.
הכי טוב היה למלא אותו באוויר בלחץ ולשים בקערית מים (כמו בפנצ'ריה) אבל זה לא אפשרי נכון ? :lol:

asafk
12-01-05, 00:30
יש כלי ייעודי ומיוחד מאוד לזה.

פנס.

תעבוד במקום חשוך, תשחיל פנס על חוט לתוך השנורקל. יוצא אור? לא אטום.

ככה, לידיעה כללית, זה לא כל כך נורא אם השנורקל לא אטום הרמטית. אתה לא מתכוון לחצות נחלים בנסיעה- כי הג'יפ ייסחף... מקסימום מטר- שניים של שפריץ, או שחיה עד גובה המותניים.

אסף.

ששון
12-01-05, 19:09
תודה הבנתי אני יבדוק

-->