PDA

צפייה בגרסה מלאה : בסופה - סגירת פיבר גבוהה יותר מסגירת פח?

omri_t
04-11-11, 20:55
הסופה שלי עם סגירת פח מקורית.
המרווח בין הראש לבין התקרה אצל הנוסעים בחלק האחורי מעט נמוך....
(הספסל יושב כמה ס"מ מעל המדרגה בגלל המגירות של רכס שהתקנתי)

האם סגירת פיבר גבוהה יותר מסגירת הפח המקורית?

אני מחפש פתרון ייצירתי כדי לתת עוד כמה ס"מ לראשי הנוסעים מאחור.
חשבתי במקרה הקיצוני לפרק את הגג ולעשות בו בנייה מחדש כדי שהחלק האחורי של הגג יהיה מעט יותר גבוהה.

תודה.

אלדר
04-11-11, 22:08
עומרי, בסופות החדשות בגג פיבר יש הגבהה מהחלק שאחרי מושב הנהג.
לא הייתי ממליץ לך להתעסק עם בניה מחדש של הגג, תנס לברר אצל חמיס (בחולון) יש לו סופות עם גג פיבר מוגבה.

omri_t
04-11-11, 22:13
אלדר, בסגירה פיבר הגג מתפרק מהקירות? (אני זוכר את זה כמקשה אחת..)
כוונתך החליף רק את הגג? או שלא הבנתי אותך...

אלדר
04-11-11, 22:17
הגג פיבר מגיע יחידה אחת (קירות +גג).
לא כמו הגג פח.

hogi
04-11-11, 23:04
עומרי,

אצלי אין בעיה של גובה מאחור, אבל אולי בגלל שהילדים עוד קטנים...
לא הצלחתי להבין עד הסוף -
אתה רוצה לעשות שינויים בגג הפח הקיים או להחליף לגג פיבר?

א. אם להחליף - יש את גגות הפיבר של מג"ב שהם גבוהים יותר מאחור, למרות שהם פחות יפים [לטעמי] מהגגות של א.ד.
קח בחשבון שאמנם גג הפח שלך מתחמם בקיץ [גם לי יש את פסגת היצירה החלודה של תע"ר בתור גג...] אבל כאן בפורום הבנתי שגגות הפיבר עוד יותר מתחממים.

ב. אם אתה רוצה 'לשחק' עם גג הפח הקיים - האם זה שווה את המאמץ של ריתוכים וחיתוכים וכו'?

ג. לפני זמן רב היה שרשור של תכנון גג פיבר אבל אני נדמה לי שלא יצא מזה כלום. אולי תיקח משם רעיונות.

ד. עוד רעיונות אתה יכול לקבל אצל הבחור הגאון הזה שבנה גג פיבר ל- TJ עם מספר אופציות מתפרקות. [הוא נתן לי הרבה מוטיבציה להכנס לפרויקט הסופה-וויליס]. למעלה מ- 360 עמודים של יצירתיות, אני עוקב אחריו בדבקות עוד מהפרוייקטים הקודמים שלו:
http://www.jeepforum.com/forum/f9/safari-cab-custom-hardtop-project-952157/
[אגב, כאשר היה לו CJ עם גג פח כמו בסופה התכתבתי איתו והוא סיפר לי שמעולם לא היו לו בעיות חלודה בגג. מעניין...]

ה. בגלל שהחלונות צד והדלת האחורית מהפח [את שניהם אני מאוד אוהב!] אצלי במצב מצויין, חשבתי להכין תבנית ולהחליף לפיבר רק את הגג עצמו אבל הגג שלי חלוד ומתוקן ומגעיל ברמה שכבר אי אפשר לקחת ממנו תבנית ובינתיים נכנסתי לפרויקט הסופה-וויליס. אם תייצר רק גג - תוכל לבנות איתו כל צורה אפשרית, אפילו הגבהה לפני המושב האחורי.
אם זה הכוון שלך - אני מעריך שזה יהיה הרבה יותר זול מגג פיבר שלם [ראיתי כאן גגות משומשים ב- 6000-8500 ש"ח] להערכתי - חומרים ליציקת הפיבר לגג בלבד [ללא צדדים] צריך להגיע לאיזור של עד 1500-2000 ש"ח במקסימום.
אני אשמח להיות חלק מהתכנון ולהיות שותף לביצוע התבנית - לצערי לא נשארו הרבה חבר'ה עם גגות פח ארוכים אבל עם עוד חבר או שניים אפשר להוזיל מאוד את מחיר התבנית ואח"כ כל אחד יוציא ממנה גג לעצמו.

omri_t
04-11-11, 23:29
הוגי, הרעיון שלך לבנות גג חליפי מפיבר לסגירת פח הקיימת- נשמע מעולה.

כידוע, סגירת הפח המקורית בנויה כך שניתן לפרק את הגג, ובתיאוריה אם יהיה גג אחר עם קונטור זהה בחיבור- זה יכול לעבוד.

מה התהליך שצריך לעשות כדי לייצר גג פיבר ע"פ תכנון?

צריך תבנית- כמה יעלה בערך?

לאחר שיש תבנית השאר זה עבודה וחומרים? כפי שכתבת סביבות ה 2000 ש"ח ?

האם את הביצוע צריך לעשות במכבש או משהו? או שלאחר שיש תבנית ניתן לסיים את העבודה באופן עצמאי?

kobiarava
05-11-11, 08:19
אהלן עמרי והוגי

היתה פעם התארגנות שלא יצאה לפועל לגגות פיבר שייבנו תואמים לדפנות המתכת. במידה ויוצאת כזו התארגנות לפועל, גג לארוכה בעלות של עד כ-2000 ש"ח, אפילו לפני פחחות וצבע-אני בפנים. ניסיתי פעם לתכנן עבודה כזו, ונראה לי שזה לא אלמנטרי. בכל מקרה, צריך גג מפורק למודל, לתכנן את חלקי המתכת במדוייק בדגש על איזור החיבור עם הדפנות, צלעות חיזוק וניקוז המים. אני לא בטוח שיש צורך במרזבים, אבל אולי אפשר לחשוב על מסילה לאורך הגג כדי להסיט את המים. חוץ מזה, למתקדמים אפשר גם להכניס שיפורים בגג, ההגבהה המדוברת, קונסולה בין הנהג לנוסע, בתי רמקולים, טבעות קשירה ועוד. אפשר לייצר תבנית בבית ולבצע הכל בחצר, אבל אם נצליח להתארגן מס' אנשים אולי אפשר לפנות לבעל מקצוע שיחסוך לנו את שלב הלימוד העצמי וייצר כמה במחיר הוגן, נדמה לי ש-2000 לגג זה מחיר הגיוני.

קובי

omri_t
05-11-11, 10:53
ממה שהבנתי עד עכשיו, ומהתייעצות עם המומחה הפרטי שלי לנושא- ניתן די בקלות להעתיק גג קיים, לעשות שינויים ולייצר תבנית.
האפשרויות לשיפור הן באמת גדולות, כמו שראינו בתכנון שהיה בזמנו- גגון בילד-אין בגג עצמו וכו'.
גם בשרשור שצירף הוגי יש כמה רעיונות לא רעים שאפשר עוד לפתח- חלקים פריקים וכו'.

אני חושב שאת ייצור התבנית צריך להשאיר לבעל מקצוע.
גם בכדי לעשות את זה כמו שצריך וגם כי לרובנו אין מספיק זמן פנוי.
הגג שלי במצב טוב, אפשר לצאת ממנו כנקוצת מוצא.

מאמין שייצור הגג עצמו שיש תבנית, בין אם לבד ובין אם אצל בעל מקצוע- לא יהיה דבר מסובך \ יקר.

איפה מוצאים בעל מקצוע כדי לקבל הצעת מחיר לתבנית? יש מישהו מוכר?

גם לדעתי אם מתארגנים 3-4 חבר'ה ובעל מקצוע הגון מאמין שהעלות תהייה שפויה.
סביר שדי מהר נוכל להחזיר את ההשקעה מכל אלו שהגג שלהם יתפורר בשנתיים-שלוש הקרובות :)

omri_t
05-11-11, 11:08
http://www.gal-fiberglass.co.il/16.html

מי ייצר את הסגירות האלו?

נראה שהיא גבוהה יותר.

האם זו "סגירת מגב" אליה התייחסתם?

e-sheta
05-11-11, 11:40
לאחרונה בדקתי את האופציה להחלפת גג בסופה של אחי מברור שעשיתי אצל יצרן שמייצר עבור ת"ער ניתן לקבל גג כולל דפנות במחיר של כ 6000 ש"ח התקנה עצמית , בנוסף אני מחפש גם פיתרון להחלפת הכיפה העליונה ופניתי ליצרן רציני ואני צריך להגיע אליו למדידות ולקבל תשובה , מקווה שיהייה לי זמן לקפוץ לשם בקרוב .

e-sheta
05-11-11, 11:42
המחיר של כ- 6000 ש"ח אצל גל פיברגלאס

דרור ברלי
05-11-11, 19:32
http://www.gal-fiberglass.co.il/16.html

מי ייצר את הסגירות האלו?

נראה שהיא גבוהה יותר.

האם זו "סגירת מגב" אליה התייחסתם?

כן. לזה קוראים "סגירת מג"ב".
יש שני הבדלים במבנה הסגירה בין הסופות הצבאיות עם סגירה כזו לסופות של מג"ב:
1. מבנה הדלת האחורית. במג"ב אלה שתי דלתות צרות וגבוהות - מיועד לאפשר "פריקה מהירה" של לוחמים מהרכב, אבל נראה מזעזע. הדלת האחורית הקיימת שמגיעה עם גג פח המקורי לא מתאימה לסגירה הזו. צריך לבצע שינויים בחלק העליון של הסגירה.
2. בסופות של מג"ב יש פתח ענק בגג בחלק האחורי של הסגירה, סוג של "סאנרוף" שמיועד לאפשר ללוחמים לעמוד בתוך הג'יפ כשפלג גופם העליון יוצא מהגג ולירות החוצה.

בזמנו היה גג כזה למכירה כאן.

hogi
05-11-11, 23:38
תשובות:

1. ייצור תבנית יכולה להיות מכל חומר שרוצים. במקרה שלנו אנחנו לא מייצרים מוצר חדש ולכן לא צריך שרטוטים, הכנת מודל מ-MDF וכו'. אם הגג שלך במצב סביר - הוא יהיה הבסיס לתבנית [ראה את ייצור הכנפיים ומכסי המנוע של סיקס ושל וויליס בפרוייקט סופה-וויליס שלי].
אף פעם לא ראיתי גג מפורק ולכן מה שאני לא יודע - דרור אתה בטח יודע - האם הגג של הסופה הוא 'חתיכת פח' שנכבש במכבש [יותר נכון שתי חתיכות] או שיש שם חלקים כפולים באיזור המרזבים? אם זה פח כבוש בלי יותר מדי זוויות - אפשר פשוט לשכפל אותו ולצקת את התבנית עליו. הגג פח הופך לתבנית נקבה ואחרי שיוצקים מס' שכבות שולפים אותו והנקבה היצוקה [ביטוי נחמד, MOLD באנגלית] היא התבנית. זה הכל גם בתאוריה וגם במעשה. אפשר וכדאי להשתמש בחומר שנקרא ג'לקוט והמגיע במספר צבעים [לבן, צהוב, כחול] ואז מקבלים גג סופי כבר 'צבוע'.
2. על המרזבים אפשר לוותר רק חלקית - מעל שלוש הדלתות חייבים מרזב, כי גם איתו נכנסים לסופה מי גשם, אז בלעדיו... כאשר אראה גג מפורק אדע האם אפשר 'לשכפל' את המרזבים או להכין מרזבים בדרך אחרת [שימו לב בטנדרים עם סגירת פח ישראלית - בד"כ יש מעל הדלת האחורית מרזב מחובר בניטים].
3. אפשר לבצע את כל הפרויקט באופן עצמאי, זו רק עבודה מסריחה ומנג'סת אבל לא צריך להיות מומחה. אם אני מסוגל להגיע עד להיכן שכבר הגעתי בפרויקט שלי, כל אחד מבעלי הסופות היפים והמסוקסים יכולים...
4. אם באמת יש התארגנות אפשר לתת לבעל מקצוע גג והוא יבנה תבנית ויכול להוציא גם מס' גגות שרוצים ממנה. אבל הוא כמובן צריך להתפרנס, מעבר לעלות החומרים. יש מספר בעלי מקצוע ידועים בארץ. אני קונה את חומרי הגלם ליציקות שלי במפעל בחולון [הגשר החדש מעל הסיירים - הם יושבים כמעט מתחתיו]. אני יודע שבעבר הוא ביצע חזיתות ומכסי מנוע למעבר האופנתי מסופה 'בוכה' לרנגלר. מעבר לפרנסה הקבועה שלו מיציקות של מגלשות וציוד לגני משחק ראיתי אצלו עבודות ברמה גבוהה מאוד, אבל הסוד הגדול של יציקות פיבר - בהתאם לגימור שרוצים -כך צריכה להיות ההכנה. ככל שרמת הגימור הנדרשת גבוהה יותר - המחיר של ההכנה עולה.
5. אם אני זוכר נכון ההתארגנות הקודמת 'נפלה' דווקא בשלב של מציאת בעלי מקצוע ותמחור מול התחייבות של חברי הקבוצה, כך שיתכן ויהיה קושי בפתרון הזה. אני מוכן להכנס לפרויקט כזה עם עוד שותף או שותפים, זמן יש לי [בעוד שבועיים- שלושה אחזור לכשירות פיזית מלאה] אבל אין לי מקום מתאים לעבודה בסדר גודל כזה. צריך מקום מאוורר, סככה או לול או מבנה תעשייתי.
6. עלות משוערת - עד עכשיו קניתי חומרים ב-1000 ש"ח ויצקתי תבניות לכנף אחת, מכסה מנוע אחד וחצי מכסה מנוע נוסף, קצת חומרים ש'הלכו' על טעויות ונשאר לי עדיין חומר לכנף השניה. מכיוון שאני עושה תבניות חד פעמיות דקות יחסית שאמורות להשבר בשלב השליפה של המוצרים הסופיים שלי - אני מאמין שכמות דומה תספיק לתבנית גג חזקה שאפשר יהיה להוציא ממנה מספר גגות.

לסיכום - מה אנחנו צריכים:
א. שותפים - לפחות שניים. אבל אם יהיו יותר - זה יוזיל את עלות התבנית, נחמד לבצע חלק מהעבודה ביחד
ב. גג פח במצב טוב לתבנית
ג. מקום לביצוע.
ד. קצת כלי עבודה וחומרי עזר - מסכות, מברשות, רולרים, דיסק קטן וכו'
ה. חומרים ליציקה ומישהו שמוכן להביא אותם,
ה. זמן לביצוע
ו. קפה, בירה לשותפים הנוספים [אני לא צורך אף אחד משני אלה, פולני שותה רק תה.]

איך מתקדמים מכאן הלאה?

omri_t
05-11-11, 23:53
לא צריך להשלות את עצמנו בנושע לשותפים וכו'
נתארגן 3-4 אנשים, ואם בעתיד ירצו להצטרף - נדלל מניות :)

מה שאני יודע להציע:
מקום יש- האנגר תעשייתי עם חלל גדול פנוי (המקום לא זמין בשבתות).
גג פח תקין- יש, בתנאי שהוא ישאר תקין גם אחרי.
כלי עבודה בסיסיים- יש.
גם יש האפשרות לקבל יד של פועל טכני שעובד במקום מידי פעם.

מה שאין לי אישית זה זמן. פרט לימי שישי וכמה לילות בשבוע.

אסביר את המטרה שלי בסיפור:
המטרה שלי היא לקבל גג שיתחבר על סגירת הפח הקיימת (במקום גג הפח המקורי).
המוטיבציה מבחינתי היא להרים את נקודת הגג מעל ראשי הנוסעים בלפחות 10-15 ס"מ.
על הדרך להרוויח גג עמיד יותר מחלודה ובעיות אטימה.
שניתן יהיה להעמיס עליו ישירות או באמצעות גגון ציוד קל.
ואים אפשר להפוך את כל העסק לקצת יותר פריק (פתוח\סגור.......)

הוגי, קובי - זה מדבר אליכם?

הודי, עוד שאלה טכנית:
מתוך הרצון שלי, ברור שזה לא רק לבצע העתקה של הגג הקיים, אלא גם "להרים" אותו- זה אומר שינויים- אפשרי? כמה מסובך?

דרור ברלי
05-11-11, 23:55
מה שצריך זה קודם כל קבוצה של אנשים רציניים שמוכנים להשקיע בזה. אני מתכוון לכסף.
אנשים שמוכנים ויכולים לשים סכום ראשוני שיספיק לבעל מקצוע כדי להתחיל לעבוד ולייצר תבנית, וכמובן גם התחייבות לשאר הסכום בסוף העבודה. כי בהתארגנות הקודמת היו כמה מתעניינים, ועד כמהשאני זוכר (אני מתעצל לחפש את השרשור...) עלה אחד מבעלי המקצוע בשרשור והסביר את הבעייתיות ואם אנ יזוכר טוב, הנושא הכספי היה אחד המכשולים.

טכנית - מכסה גג פח של סופה עשוי משני משטחים - קדמי ואחורי, ש"תפורים" זה לזה באיזור שבין הדלת ל"קיר". יש שם פרופיל חיזוק בצד הפנימי. החלק החיצוני באמת עשוי בכבישה, אבל כמובן שיש פחים כפולים - באיזור השפה הקדמית של הגג למשל - מקור כל החלודות. יש גם כל מיני כיפופים וקיפולים לאורך הדפנות אב לשם בד"כ אין בעיות חלודה נוראיות.
כשאני החלטתי שאני מטפל בזה בסופה הקודמת, השגתי גג פח במצב טוב יחסית, כמעט ללא חלודות בכלל, אבל שהיה זקוק למעט תיקונים קלים. הפירוק יכול להיות קשה בגלל ברגים חלודים ותפוסים וגם התפרקות כללית של חתיכות פח רקובות... בכל מקרה צריך שתי זוגות ידיים לפחות. מומלץ שיהיו חזקות ולא כי זה כל כך כבד, אלא בעיקר כי זה גדול...

היום יהיה קשה למצוא גג פח במצב שיצדיק רכישה כמ והגג שהיה לי - לדעתי, אם כבר אתם מתעקשים לשחק בעצמכם בפיבר, תשקלו לבצע את תיקוני הפח באמצעות טלאי פיבר. אולי אפילו לשחזר מרזבים וכו' מפיבר.

כמובן שתפרקו את הגג מהג'יפ ותעבדו מסודר על שולחן, ואם כבר פירקתם גג מהסופה, זו גם ההזדמנות שלכם להכניס כלוב התהפכות נורמלי לתוכה....

ומה איתי? הספיק לי פעם אחת פרויקט כזה. אני נשאר עם הברזנט.

e-sheta
06-11-11, 00:19
המקור של הודעה שדרור היתכוון לשיח לגבי גג פיבר לסופה נימצא כאן

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=19976&page=1

snirjeepdreamer
06-11-11, 02:41
היי עמרי,
ראשית יש לחבר מאוד טוב שלי סגירת מג"ב לסופה קצרה בחצר אם זה יכול לעזור משהו מבחינת הבניה / הלימוד.
שנית, על פי מה שקראתי כאן בשרשור אני גם מוכן להיות חלק מהתהליך גם מבחינת תהליך הבניה והלמידה
וגם מבחינת השתתפות כרגע על פי סדר גודל העלויות שהציג הוגי (בגדול +- ).
בכל מקרה אשמח להיות חלק מהתהליך וגםלהתעדכן על סטאטוס התקדמות ועדכון עלויות.
שניר

hogi
06-11-11, 18:24
אגב, הוגי זה השם של ההרלי, אני אור - או אורי. גר ברחובות.

1. מקום יש, זמן יש, 3 שותפים זה מצויין להתחלה טובה. נפלא, אני בפנים!
2. דרור צודק לגבי כלוב אבל אם הפרוייקט יצליח - לפתוח ולהרים גג פיבר כדי להכניס כלוב - זה כבר פשוט יותר. מה שדרור אומר לגבי הפחים הכפולים מלחיץ אותי אבל אני חייב לראות גג כזה כדי לדעת אם זה ביכולות שלי. למישהו יש גג מפורק, אפילו רקוב שאני יכול לבוא לראות כדי שלא נדבר גבוהה גבוהה ובסוף זה יהיה 1000 לילה ולילה?
3. לגבי תקינות הגג הקיים - תהליך היציקה, כשהוא מבוצע נכון, לא מזיק לגג בכלל - מורחים אותו בכמה שכבות ווקס ובחומר ייעודי שיוצר שיכבה מיקרונית כדי להקל על ההפרדה.
4. שניר, גג של סופת מג"ב יכול בהחלט לעניין אותנו. המידות לא צריכות להיות רחוקות. זה שזה גג קצר גם לא בעייתי כי להאריך באמצע זה רק עניין של עוד יציקה על אותה תבנית [=אותו גג]. הייתי שמח לבוא ולמדוד מקרוב את ההבדל בין הפח לפיבר כדי לקבל מושג אם אפשר לשלב בין הגגות למרות השוני בינהם.. אם זה יראה לנו, האם החבר יסכים להשאיל את הגג לתקופת הביצוע? זה גם יחסוך פירוק של גג הפח כרגע.
5. לגבי שינויים במודל - הגבהה וכו - אם נשתמש בגג הפח כמודל - זו התבנית וזה המוצר הסופי. אנחנו יכולים להחליט שמבצעים שינוי בתבנית ולהשתמש בגג הפח כבסיס, ולעשות עליו שינויים לפני היציקה - אבל אז כולם צריכים להסכים לזה [לי אין בעיה להוסיף בגובה 5 ס"מ;)]. דרך אחרת - להכין תבנית אחת ואז לצקת מוצר סופי ולבצע בו שינויים. להגביה, להוסיף תעלות מיזוג, רמקולים וכו'. כמובן שזה מאריך את הזמן ומייקר את העניין אבל אפשרי . אם אופציית גג מג"ב תהיה ישימה - פתרנו גם את זה.
6. איששטח - האם דיברת עם גל פיברגלס? אולי כדאי לו להציע לנו גג בלבד - על בסיס מג"ב אבל ללא הדפנות והדלתות? אני הייתי משלם 3000 ש"ח עבור גג בלבד.

omri_t
06-11-11, 22:31
צריך עזרה מבעלי סופה עם סגירת מגב, או ממי שיש לו נגישות לסופה עם סגירה כזו-
אני מעוניין לדעת מה הגובה מהרצפה ועד התקרה במקום בו נמצא ראש הנוסעים בספסל רוחבי בסגירה כזו.

http://www.gal-fiberglass.co.il/16.jpg

אור, צריך לשבת לקשקש על קפה בהזדמנות... לראות איך מתקדמים.
במקביל אני מקווה למצוא זמן להרם טלפונים לבעלי מקצוע.

snirjeepdreamer
06-11-11, 22:52
אורי,
התכתבתי עם עומרי בה"פ.
בגדול אפשר הכל.
צריך להיפגש ולהתחיל לשוחח בנושא ולהיכנס לעובי הקורה: פונקציונאליות, לו"ז, עלויות.

שניר

דרור ברלי
06-11-11, 23:54
[QUOTE=hogi;416187]2. דרור צודק לגבי כלוב אבל אם הפרוייקט יצליח - לפתוח ולהרים גג פיבר כדי להכניס כלוב - זה כבר פשוט יותר. מה שדרור אומר לגבי הפחים הכפולים מלחיץ אותי אבל אני חייב לראות גג כזה כדי לדעת אם זה ביכולות שלי. למישהו יש גג מפורק, אפילו רקוב שאני יכול לבוא לראות כדי שלא נדבר גבוהה גבוהה ובסוף זה יהיה 1000 לילה ולילה?
QUOTE]

אז ככה, שני דברים.

1. אל תהיה בטוח שלהרים מכסה גג מפיבר זה קל יותר מלהרים מכסה עשוי פח. פיבר לא הרבה יותר קל מפח, אם בכלל.... (גג פח גם תמיד רקוב במידה כזו או אחרת, חלודה שגורמת לו לאבד הרבה ממשקלו המקורי...) בכל מקרה תצטרך לפתוח ולסגור הרבה ברגי טורקס (תמדי יש סיכוי שתחרוש איזו הברגה/תשבור בורג/תשחרר אום שמחובר בפיקים) וכמובן שתצטרך לפחות עוד זוג ידיים חזקות, או שני זוגות ידיים או הכי טוב עוד שלושה זוגות...
ישנה בעיית אטימה קשה מאוד בגג סופה. בינו לבין הדפנות ומסגרת החלון הקדמי יש גומית אטימה די מצחיקה (בחלקים) לאורך כל היקף הגג, ויש גם מנג'טים מפח שמתחברים לגג מעל לדלתות (שיוצרים מעין "משקוף"), שאותם יש להרכיב לפי סדר מסוים. 99% שבזמן שתסירו לראשונה את גג הפח הרקוב, תגלו שהגומיה יבשה וקרועה ומתפוררת לכם בידיים - תצטרכו להשיג מראש אחת חדשה (בטח יקר, כמו כל גומיה מקורית במכוניות האלה) או לאלתר לבד משהו מראש. וכמובן לעזור לגומיה עם איזה שהוא סיליקון שמיועד לאטימה וידידותי לפח (לא להעיז למרוח RTV - הוא תוקף את הפח!)

מה שאני אומר זה שאם מישהו חושב להכניס מתי שהוא בעתיד קשת התהפכות או כלוב - זו ההזדמנות ואסור לפספס אותה. כי פרויקט של הסרת גג והחלפתו/טיפול באטימה וכו' הוא לא כייפי ולא קל, וזה משהו שלדעתי עושים רק פעם אחת בכל חיי הג'יפ. אז מוטב לעשות זאת כמו שצריך מהתחלה ועד הסוף ולא להתעסק בזה יותר (כל פעם שתפתחו ותפרקו ותרכיבו, משהו יידפק שם, באחריות. מנסיון).

2. לגבי פחים כפולים. כדי לקבל מושג לקראת מה אתם הולכים, תפרקו את ריפוד התקרה שעשוי קרטון עם איזה שהוא אריג סינטטי דוחה שמודבק עליו. הוא מחובר לגג בכמה ברגי פח - תסירו את זה ותוכלו לראות על איזה פחים כפולים ופרופילים מדובר. אפרופו ריפוד תקרה - הפירוק הזה והחלפת הגג זו הזדמנות לייצר לבד ריפוד תקרה איכותי שמבודד כמו צריך לחות, רעשים וחום, וגם להתקין תאורות תקרה חזקות ואיכותיות יותר מהזבל של תע"ר.

אני אולי לא בתוך הפרויקט שלכם (כאמור - טוב לי עם הברזנט) אבל יש לי נסיון עם הסרת/החלפת/הרכבת גג סופה, ואשמח לסייע בכל מה שצריך.

hogi
07-11-11, 00:48
התקדמות ראשונה:
תודה ליואב! הערב ביקרתי אצלו וראיתי בעיין גג פח מכל צדדיו.
המסקנה הראשונית - אי אפשר לייצר תבנית 'במכה אחת' אלא צריך -
לצקת את הגג לחוד ואת איזור המרזבים-חיבור לצדדים ומשקופי הדלתות בנפרד ואח"כ לחבר. גם זה אפשרי אבל יותר מורכב ובמבט ראשון לא פרוייקט כל-כך פשוט, כי זה אומר יותר עבודה [לא הרבה יותר חומר] וגם הדבקה בין החלקים. בעלי מקצוע בדרך כלל פותרים מורכבות כזאת ע"י יצירת תבנית המורכבת ממספר חלקים, אבל אנחנו [לפחות אני] לא שם.

אם כך, יש כרגע שלוש אופציות:
1. הצעה מבעלי מקצוע לגג על בסיס יצירת תבנית מגג פח. [מי מוכן לבדוק?]
2. פנייה לגל פיברגלס לבדיקת כדאיות ייצור גג בלבד - על בסיס גג מג"ב אבל בהתאמה לצדדים ודלת פח [מי מוכן?]
3. מישהו עם גג מג"ב שיכול לתת מידות או מוכן לאפשר מדידה מדוייקת ואז אבדוק התאמה

אחרי שיהיו לנו הנתונים הללו, אפשר לשבת.
אפשר גם לשבת כבר עכשיו ולהעלות עוד רעיונות ולראות מי יכול לעשות מה - נגיד - יום ו' בבוקר ביער בן שמן עם קפה [תה] ועוגיות? נוכל לקרוא להתכנסות - מפגש הגגות החלודים.

נורי
07-11-11, 00:50
היי ,..שלום לכולם
יש לי סופה עם סגירת פיבר של מג"ב,.
כשקניתי אותה היא הייתה ארוכה כמו של כולם,,ובזמן הבניה והשיפורים.., קיצרתי את הבודי וכמובן גם את הסגירה ,{ גג פיבר של מג"ב },.
בתוך הסופה גם מותקנים כול מיכלולי הכלוב ההיתהפכות התיקניים של הסגירה עצמה,
.,וכמו שכבר כתבו....
ישנו פתח בחלקו האחורי העליון של הגג., אשר דירבן ועודד אותי לעשות שם וממנו.....סנרוף יפפה,.
אם תירצו כמובן ,..בכיף אשמח להראות לכם אך ועל מה המדובר..
בכבוד רב ...נורי
אגב.,
אפשר ליראות את הסופה בלוח " מוכרים "..,כי היא עדיין למכירה.....

hogi
07-11-11, 01:15
דרור, מצטער, לא התיחסתי לדבריך כי ראיתי אותם אר אחרי ששלחתי את תגובתי.
נורי, אני רואה שאתה קרוב אלי - ברשל"צ. אהיה איתך מחר או מחרתיים בקשר כדי לבוא ולראות ולמדוד. ואם אני כבר בראשל"ץ אולי אגש גם למפעל שמספק לי את החומרים - 'הנדסת פיברגלס' בחולון ואנסה לקבל הצעת מחיר.

shmil
07-11-11, 10:54
ועכשיו, אחרי שדאגתי לך לראות גג, אורי,
ארפה את ידיכם עוד קצת:
למעט סופה ארוכה, שלא קוצרה מעולם, לכל הסופות הקצרות יש אורך מעט שונה, כי כל אחת קוצרה ע"י מישהו אחר ולקו קיצור אחר.
יוצא, שגג הפיבר יהיה רלבנטי רק למישהו שלא נגעו מעולם באורך הבודי שלו.

דרור ברלי
07-11-11, 18:10
שמיל, למעשה אין דבר כזה "סופה קצרה".
כל השילדות הן ארוכות במקור, ובתע"ר קיצרו חלק מהן.
אי לכך, כל סופה קצרה, גם מקורית מתע"ר, היא הלכה למעשה "מקוצרת"...
הבעיה אכן מתחילה בקיצורים הפיראטיים. כאן כל מ"מ משנה את התמונה כולה.

kobiarava
07-11-11, 18:12
שמיל, נדמה לי שזה משהו משותף לכולנו פה בשרשור (שמעונינים בגג המדובר), סופות ארוכות מקוריות. אבל בתע"ר כמו בתע"ר, אני לא אופתע לגלות שבשנתונים שונים או אפילו מחזורי ייצור שונים יהיה סידור ברגים שונה למשל, או משהו אחר שישבש את ההתאמה BOLT ON. נקווה לטוב, ואם זו תהיה הבעיה היחידה נמצא פיתרון גם לזה.
דא"ג, חברים, אני מתנצל אבל מפאת המרחק אני כנראה לא אוכל לצערי להיות מעורב בתהליך, לתרום עבודה או סיוע במציאת בעלי מקצוע, או למעשה כל דבר שלא מתבצע און-ליין. עם זאת, אני בפנים כל עוד שמתאים לכם, ומוכן להיכנס להוצאה המדוברת כל עוד שלא נחרוג יותר מדי. נגיד ש-3K הם הגבול העליון שלי, והשאיפה היא לפחות מזה.

קובי

דרור ברלי
07-11-11, 18:15
שמיל, נדמה לי שזה משהו משותף לכולנו פה בשרשור (שמעונינים בגג המדובר), סופות ארוכות מקוריות. אבל בתע"ר כמו בתע"ר, אני לא אופתע לגלות שבשנתונים שונים או אפילו מחזורי ייצור שונים יהיה סידור ברגים שונה למשל, או משהו אחר שישבש את ההתאמה BOLT ON.

אתה לא תופתע, אבל זה אשכרה ככה.
כשהחלפתי מכסה לגג בסופה הקודמת, מיקומי ההברגות במכסה ה"חדש" לא תאמו לחורים שבדפנות המקוריות שלי.

kobiarava
07-11-11, 18:22
אתה לא תופתע, אבל זה אשכרה ככה.
כשהחלפתי מכסה לגג בסופה הקודמת, מיקומי ההברגות במכסה ה"חדש" לא תאמו לחורים שבדפנות המקוריות שלי.

דרור, עם מה שראיתי בחיי (במחיצתן של סופות), שום דבר כבר לא מפתיע אותי. להיפך, אפילו צפיתי את זה מבלי לדעת...

קובי

דרור ברלי
07-11-11, 18:28
אבל אני לא צפיתי את זה בצהרי היום הכי חם באוגוסט 2005 בחצר של חבר טוב בלפיד, 42 מעלות בחוץ, ואני ואבא שלי בדיוק סיימנו להניח את המכסה במקום וסגרנו את שלושת הברגים הקדמיים, ורק אז גילינו שחלק מהחורים בדפנות לא יושבים מול ההברגות שבמכסה... למעשה, היתה תחושה שההברגות והחורים מוקמו אקראית, כאילו מישהו בתע"ר מניח את הגג במקומו על הדפנות ורק אז קודח ומבריז. משהו מטורף.

תתכוננו לזה.

omri_t
07-11-11, 18:39
קובי, אתה אזור פיתוח א'- יש הטבות. ברור שלא נצפה ממך לרוץ. והשתתפותך תסייע לנו מאוד גם בלי שתבוא לצקת פיברגלאס.

שמיל, מראש ברור שצריך לצמצם את המחנה, כדי שיהיה משותף. לכן מדברים על ארוכות.
בשרשור המקורי היתה שאיפה להתארגן 10 סופות- זה פשוט לא ריאלי במציאות הישראלית.
3-4 זה מספיק, כאשר ברור שזול זה לא יהיה. יותר מזה כבר לא ניתן לקבל החלטות.

שוחחתי היום עם גל-פיברגלס.
הוא אומר שניתן "לעשות משהו" ולייצר גג בהתאמה.
כמובן גם הוא שאל לכמות המתעניינים וקיבל תשובה אמיתית: 3-4 בשלב זה.
נקבע איתו פגישה שיראה ויבין מה אנחנו רוצים. ואז יתן הצעה.

טכנית לדבריו ניתן לייצר כמעט כל שינוי שרוצים.
מבחינת יכולת לקיבוע גגון וכו' ע"י השתלת פלטות בגג או חיבור של פלטת פיזור ובורג עובר בגג פיבר קיים.

אני עדיין מחפש מי שיוכל לעזור לי להבין בכמה סגירת מג"ב גבוהה מסגירת הפח המקורית.
הטענה מדברת על 10-15 ס"מ יותר גבוהה באזור האחורי.
(גם קונזולה יפה בגג מלפנים, גם מקום לראש של הנוסעים- אמריקה בישראל)
אבל אני רוצה להיות בטוח.

נורי
07-11-11, 18:54
עומרי,ראיתי שכתבת לי בפרטי,וכמובן היתכוונתי ליכתוב לך ולנסות לענות על השאלה שלך ...אבל, רק מחר בבוקר,
{ אני עדיין בעבודה ,,לפחות עד חצות }.,
מחר בבוקר אמדוד בשבילך את המרחק הפנימי שבין הגג לריצפת הבודי-מרכב שבגיפ,ואכתוב כאן את המידה,
להזכיר לך,
שאצלי בגיפ מורכב מאחורה ספסל של ספארי מדוגם , והוא יושב על הכנפיים האחוריות , כך שהוא גבוה יחסית.,
והישיבה בו גם של מבוגרים....היא מאד מאד נוחה ......
בברכה ...נורי

snirjeepdreamer
07-11-11, 19:25
אורי / עומרי,
יום שישי נשמע מעולה.
אנא עדכנו האם זה רוקם עור וגידים.
כפי שציינתי, אני כמובן בפנים.
פגישה היא חשובה מאוד לצורך סיעור מוחין
של כולם שיאפשר בניית מפרט מדוייק של סגירה אופטימאלית שמותאמת
הכי טוב לנו הג'יפאים.

שניר

hogi
07-11-11, 22:50
1.פתאום ראיתי שיש לי הודעות פרטיות, אני לא כל-כך חזק במחשבים ומקלדות, מעדיף פטיש ביד. סליחה למי שלא עניתי לו בזמן.
2. לכל 'מרפי הידיים' - אתם לא מרפים אלא נותנים מהניסיון וזה חשוב מאוד!
3. לגבי סופות קצוצות [תודו שזה ביטוי נחמד יותר למרות שמקורו בעולם ההארלים] אני גם לא אתפלא שהמקוצרות 'האורגינאליות' לא מקוצרות באותה מידה... אם יצא משהו מהצעת המחיר של גל פיברגלס אני משער שזה לא יהיה קשה לו מדי לבצע התאמה על המוצר הסופי אבל נתקדם ונראה.
4. המוח שלי מתפוצץ מרוב רעיונות נלווים [גג שמש, קונסולות, יחידות מיזוג, סגירה באמצעות סגרי קפיץ במקום ברגים, רמקולים, מיכלי מיים ביד-אין וכו'] אבל סבא אוסי שהחזיק ידית ריתוך ביד שלא רעדה עד גיל 93 לימד אותי שהכי פשוט זה הכי נכון.

לכן:
1. מדידה אצל נורי [גג מגב מקוצר] לראות אם הגובה מתאים לעמרי ואם מידות הרוחב יתאימו לצדדי הפח.
2. הצעת מחיר מגל פיבר - היצרן המקורי שאם הוא מוכן לעניין - זה כמובן הפתרון המקצועי ביותר - תלוי מחיר.
3. בלי קשר, נראה שיש כאן עניין [שלא לומר לחץ...] להפגש. כניראה אנשים לחוצים לנער את האבק מעל ערכות הקפה שלהם... אני אשמח לראות אנשים וג'יפים אמיתיים [אפילו כאלה שלא חלודים יתקבלו]. מישהו רוצה לשבת בחורשה שצמודה לתל חדיד ביום שישי בבוקר? לי אין ערכות קפה אבל אני מכין תה ארלגריי על מדורה.
מי מתפקד?

omri_t
07-11-11, 23:12
שישי הקרוב בבוקר לצערי אני לא יכול.
אפשרי במהלך השבוע בערבים.
לחילופין שישי אחה"צ.

hogi
07-11-11, 23:30
ערבים זה לא טוב לי [ערבים מלשון ערב, לא מלשון ערבי. לך תדע מי קורא את זה...]. גם קר כבר ואם רוצים לראות, למדוד - זה בעייתי.
יום שיש אחה"צ זה ילדים ומשפחה, כך שיום ו' הבא נשמע לי טוב מאוד.

omri_t
07-11-11, 23:43
שישי הבא.

אגב, שאלה הילכתית למתפלפלים ולמתחכמים:
סגירת פיבר מלאה, דינה כג'יפ פתוח או סגור?
יש טענה שכאשר יש סגירת פיבר חייבים קשתות התהפכות- מה שלא חייבים בסגירת פח.
מכאן יש דרך לסגור סופה פתוחה בפיבר ולהתנייד ככה כסופה פתוחה ברשיון?
אני לא מדבר על חוזק, הגיון או שכל- אני מדבר על חיי עם טסט\משטרה או לא.

דרור ברלי
08-11-11, 09:56
עד כמה שאני זוכר - גם עם גג פיבר הג'יפ נחשב לסגור, אלא אם.... תחזיקו חזק: הדלת האחורית היא "רכה" כלומר ברזנט. ואז הוא נחשב ל"פתוח". אני יודע שזה נשמע אדיוטי להפליא, אבל זה מה ששמעתי. וממיאל כל תקנות וחוקי הרישוי בישראל הן אידיוטיות להפליא.

קשתות/כלוב אתם חייבים בשביל השכל ובשביל לשמור על הראש שלכם מחובר לכתפיים, לא בשביל הטסט והשוטרים ימ"ש.

zviki
08-11-11, 11:01
עד כמה שאני זוכר - גם עם גג פיבר הג'יפ נחשב לסגור, אלא אם.... תחזיקו חזק: הדלת האחורית היא "רכה" כלומר ברזנט. ואז הוא נחשב ל"פתוח". אני יודע שזה נשמע אדיוטי להפליא, אבל זה מה ששמעתי. וממיאל כל תקנות וחוקי הרישוי בישראל הן אידיוטיות להפליא.

קשתות/כלוב אתם חייבים בשביל השכל ובשביל לשמור על הראש שלכם מחובר לכתפיים, לא בשביל הטסט והשוטרים ימ"ש.

לחיזוק דבריך:קשת ההתהפכות וחגורת הבטיחות ההדוקה היטב לגופי -גרמו לכך שאני יכול עכשיו להיכנס ולהגיב, אילולא הקשת הייתי מזמן מזון לתולעים. במהלך התהפכותי המפוארת גג הפיבר התפורר והראש לא בא במגע אפילו פעם אחת עם הקרקע, קשת התהפכות -חובה-חובה-חובה ולא רק תנאי לעבור רישוי. אני לא יכול להעביר לכם דרך המקלדת את כל הזוועות שעברתי עת התגלגלותי 8 גילגולים של 360 מעלות ונשארתי בחיים בזכות אותה הקשת ושהייתה בנויה לתלפיות.

omri_t
08-11-11, 14:55
צביקי- רק תהיה לנו בריא!

דרור, מה שכתבת כאן זה בדיוק מה שאני מחפש- פיבר על הסופה וברישיון כתוב "פתוח".

איפה אני יכול למצוא משהו כתוב בנושא?

(לפעמים, גם במערכת רקובה, יש יתרונות- רק צריך לדעת למצוא ולהינות מהם)

kobiarava
08-11-11, 16:50
עמרי, אני לא ממש הבנתי, אתה מתכוון לעבור בשביל זה עמדה מס' 1, לשנות מבנה מסגור לפתוח, כדי בסוף להסתובב עם סגירת פיבר?

קובי

דרור ברלי
08-11-11, 17:47
צביקי- רק תהיה לנו בריא!

דרור, מה שכתבת כאן זה בדיוק מה שאני מחפש- פיבר על הסופה וברישיון כתוב "פתוח".

איפה אני יכול למצוא משהו כתוב בנושא?

(לפעמים, גם במערכת רקובה, יש יתרונות- רק צריך לדעת למצוא ולהינות מהם)

תן לי לעשות בירורים בעניין הזה.
שמעתי שיש גם הגדרת רישוי "גג פיבר פריק". וואלה, אני לא צוחק.
למרות שאני לא רואה למה זה טוב לך - כי אצלך כבר כתוב "סגור". ולהעביר מ"סגור" ל"פתוח" או "פריק" או השד יודע מה, אתה צריך לעבור ויה דולורוזה.
אם זה נכון, אז מי שיכול להינות מפרצות כאלה בחוקים כאלה זה בעלי ג'יפים פתוחים, כמוני למשל. הג'יפ שלי פתוח ורשום ככזה. אם זה נכון, אני יכול לסגור אותו בפיבר ולהישאר "פתוח" בניירת...

ואל תתבלבל - אין שום יתרונות במערכת הבירוקרטית הישראלית. אם זה לא היה שלנו, כאן ממש מעבר לחלון, עם דגל ישראל ומאויש ביהודים מתוכנו, אפשר היה לחשוב שזה עוד שרוע של שלטון אימים טוטליטארי באיזו דיקטטורה מזרח-אירופית או מרכז-אפריקאית או דרום-אמריקאית נידחת..

omri_t
08-11-11, 18:31
הרעיון הפשוט הוא יכולת חוקית לפתוח ולסגור את הג'יפ.
זה אומר בקיץ פתוח ובחורף סגור בלי בעיות עם כחולי המדים.

נזניח בשלב זה את הפיזיקה של איך פותחים וסוגרים ואת כל נושא הכנסת העסק לרישיון.
נתמקד כרגע בפן של התקנות והחוקים כדי לראות מה אפשר לעשות כדי להכשיר את השרץ הזה.

zviki
08-11-11, 18:33
מישהו דיבר כאן על התקנת מנורה לתקרת הפיבר[בדרך כלל מתקינים מתחת לקשת] לתאורת פנימית בחלל הגיפ. ובכן, "אורן מערכות" התקין לי - הקפית, פסי לדים בהדבקה כ 5 ס"מ מתחת לתקרת הפיבר. התוצאה - פשוט אור יום ,התאורה מגיעה לכל חור בגיפ, מסנוורת ממש. זה מגיע בגליל וגוזרים לפי מידה. צורכת - מילי אמפרים. משהו תותח.

נורי
08-11-11, 20:29
היי, ערב טוב
אז ככה,
מדדתי ובדקתי היום את המידה בגיפ אצלי.
כאמור מדובר על סגירת גג פיבר של מג"ב, והמדידה נעשתה ונימדדה בחלקו האחורי של הגג, כעשרה ס"מ פנימה ,
המידה היא 140 ס"מ בגובה...שבין הגג - לריצפת הבודי של הגיפ.......
נ.ב
יפה אמרתה צביקה...,
גם לי מורכב פס של לדים בגיפ לרוחב הסגירה...,וכשאני מדליק אותו ,פשוט מהמם , כאילו אין דברים כאלה.
רק שבמיקרה שלי.,הוא בצבע כחול.,

omri_t
11-11-11, 10:28
עדכונים:

אחרי הרוח הגבית של מהמדידה של נורי (תודה!) הבנתי שזה הכיוון- גג כמו של מגב.
נותן כ15 ס"מ גובה לפחות.
התחלתי להתקדם בנושא.
קניתי סגירה של מג"ב במצב לא טוב (לפחות המחיר היה טוב מאוד).

אגב, בחינה קצרצרה הבהירה עד כמה צדקתם-מי שנוסע עם סגירה כזו בלי כלוב משול לאדם מתאבד!!

עכשיו אחד מהשלוש:
1. העתקת הגג ע"י תבנית והתאמתה לסגירה הקיימת.
2. חיתוך הגג הקיים, שיפוץ, ובניית מתאם לסגירה הקיימת.
3. שיפוץ של הסגירה והתקנתה במלואה במקום הקיימת.

בכנות, אופציות 2,3 כנראה יתנו לי פתרון זול ופשוט יותר. מה שעלול לגרום להתארגנות הקטנה שלנו להיעלם.
אני צריך קצת רוח גבית כדי להתקדם עם 1.

יש המלצה איפה ניתן לקרוא קצת מידע טכני לגבי עבודה בפיברגלאס?
איפה קונים את החומרים לנ"ל?

snirjeepdreamer
11-11-11, 15:49
אם אתה הולך על אופציה 2 , והגג נחתך באופן שכל ה"כיפה" נשארת במלואה
אוכל אפילו לעשות לך את כל העניין יותר כדאי ולרכוש ממך את החלק הזה של הגג.

זה יאפשר לי בעתיד לשפץ את הגג: שיוף, הורדת המרזבים, איטום וצבע
ולשים אותו כגג מעל כלוב ברכב פתוח. סוג של ללכת עם ולהרגיש בלי. גג קשיח
מעל וברזנטים בצדדים.
שניר

hogi
11-11-11, 18:06
עמרי, התארגנות מהירה ויפה לך!

תעלה לנו קצת תמונות שנראה את הכלה החדשה. [אפשר בפומבי או בהודעה פרטית עלות של הגג הזה?]
עד כמה 'במצב לא טוב'? - תזכור שבפיבר אפשר לעשות תיקונים יותר בקלות מאשר בפח ועם פחות כלים וציוד. ומכיוון שזה גג נוסף ואתה יכול להמשיך לנסוע עם הגג שלך, אז הזמן שלך בידך לעשות את השיפוץ לאט לאט. אשמח לבוא ולראות ולחשוב יחד.

לגבי ההתארגנות שלנו - זה 'מדליק' אותנו אבל זה לא פשוט לבצע ובכל מקרה אפשר לחכות בסבלנות עד שתסיים את שיפוץ המג"ב [או לבוא ולתת לך יד בשיפוץ ולהאיץ אותו...] ואז לעבוד על הגג פח.

ואגב הרפיסות של גג הפיבר - מישהו יודע להגדיר עלויות של בניית קשת/קשתות?
יש מוכנות/משומשות/מישהו מאיתנו שמייצר?
בהנחה ואנחנו לא צריכים כלוב שלם של מירוצים, מה המינימום ההכרחי?

omri_t
11-11-11, 18:31
אז ככה:
הסגירה כמו שהיא כמעט לא עלתה (במונחים אבסולוטיים).
הסיבה שקניתי אותה היא כי רציתי את הגג ולהתקדם בפרוייקט.
מצבה רעועה, כיוון שהיא מאוד עדינה (מסתבר) יש שני שברים במשקופים של הדלתות הקידמיות.
למעשה ניראה כאילו אחד הקירות התקפל.
אם רוצים להשמיש אותה:
יש לתקן את שני הקרעים שישנם. לא חסר חומר אלא רק נדרש לנסר ולעשות מחדש את המקטע שהתקפל.
אין חלונות בצד. נידרש לייצר משהו.
אין דלת אחורית, נדרש להתאים את הישנה או לחלופין לייצר אחת מפיבר.
הגג עצמו במצב טוב מאוד, שלם ויישר. יש חלון ענק בגג, בהתחלה הייתי אנטי סאן-רוף. אבל פתאום זה ניראה ממש-ממש מתבקש.

הסגירה עצמה היא ממש נייר בתחושה.
מבחינת בידוד טרמי- היא בטח אסון.
והשאלה העיקרתי היא אם הקירות פח שווים משהו כשהגג מפיבר...?
ניתן ליצור מבנה חלון בגודל ובצורה של סגירת הפח- אז ויזואלית היא תיראה כמו הסגירה המקורית.

לגבי קשת \ כלוב :
בדקתי את הנושא לפני כמה חודשים, חומר הגלם הנכון (צינור בעל עובי דופן ראוי ללא תפר) מעט יקר אבל לא בשמיים.
אנסה למצוא אם שמרתי את המספר המדוייק.
עבודה זה בערך יומיים של מסגר. ואם אין גג זו התקנה ייחסית קלה.
הקושי העיקרי הוא בייצור קשת קידמית בצמוד לחלון הקידמי- אין מקום לרגליים.
עשו כמה פרוייקטים, גם באתר יש תמונות ויש פתרונות. אבל לא זולים.
(החלון הקידמי מסוכן שכן הוא עלול לקורס פנימה בהתהפכות)

כלוב אני מתכנן להתקין בכל מקרה. ואם אלך על סגירת הפיבר היא תקבל חיזוק אל הכלוב.

שאלה נוספת: ניתן להשיג מסגרת חלון קידמי לסופה מפיבר? יש חיה כזו? זה באותה המידה רק עשוי פיבר?

kobiarava
11-11-11, 20:03
מסגרת חלון מפיבר קיימת בהחלט, רק עולה בהתאם

קובי

hogi
11-11-11, 22:04
מבחינת חוזק - אמנם לצדדים מפח יש קורות אבל לא הייתי סומך עליהן יותר מאשר על הפיבר במקרה של תאונה.

לייצר דלת אחורית או זוג דלתות [אורכיות או רוחביות] זה כבר יותר מורכב ממשטחי צד או גג.
א. דלתות מג"ב לא כל-כך יפות [נדמה לי שדרור קרא להן דלתות אוטובוס] וראינו כאן פרוייקט יפה של בניה ושדרוג ג'יפ שקיבל דלתות פח שלטעמי קלקלו את כל העניין.
ב. אם תאמץ את צדדי הפיבר [עם חלונות הסופה שיש לך] ותרצה להשאר עם הדלת - תצטרך לבנות לה משקוף או מסגרת חזקה.
כל זה לא פשוט - אנחנו קוראים כאן על הדלת החדשה של תע"ר לסופה 3 שלא מצליחה להיות אטומה למיים ואבק [כניראה גם לא אטומה לחתולים...] והם עובדים עם מהנדסים ועם ציוד שלרובנו אין בחצר.
ג. אני אישית גם לא אוהב את הסידור של גגות הפיבר האמריקאים - חצי דלת פח וחצי עליון פיבר.
תחשוב שאתה עושה סידור כזה ותולה על הטמבון מתקן לגלגל. כל פעם שאתה רוצה לפתוח מאחור - אתה צריך לבצע 3 שלבים. זה סופר מעצבן, בעיקר אותנו, בעלי הסופות הארוכות שרגילים להשתמש במרחב הענק מאחורה ברמה יומיומית.

לכן אני רציתי להשאר עם הצדדים מפח גם בגלל הדלת האחורית. אני אוהב אותה, את החוזק שלה, את היכולת שלה לשאת את משקל הצמיג הרזרבי. מעבר לפונקציונאליות שלה היא משדרת משהו מאוד ג'יפי. אפילו הצליל שלה כשהיא נטרקת הוא נעים לאוזן.

עכשיו כשיש לך את שני הגגות אתה יכול לבדוק עד כמה גג הפיבר מתאים לצדדי הפח - תמדוד את האורך והרוחב בשניהם ותראה מה ההבדל.
אני בטוח שיש הבדל ושזה לא פרוייקט של 'בולט-און', אבל של כמה סמ'?, האם יש פער גדול בפינות בין הרדיוס של הפינה בפח ובפינת הפיבר? זה מה שרציתי לבדוק אצל נורי, אבל הנה, כבר יש לך דגם.

omri_t
11-11-11, 22:34
איפה לחפש מסגרת מפיבר לחלון? יש המלצות...?

אורי, לצערי, דלת אחורית של סופה לא שורדת לאורך זמן עם צמיג 31.
זה כבד ובסוף הצירים נתלשים. קרה אצלי.
בניתי פגוש עם מתקן אחורי לגלגל רזרבי, והאמת- מסתדרים טוב עם זה. (מרות שפישלתי עם הציר והוא מעט קשה)

מחר אבחן היכלת להתאמת הגג לקירות מתכת. על פניו זה ניראה לי מתאים במידות.
כלכלית ופרקטית זה הכי קל כנראה. לא צריך לתקן כלום. לא צריך לבנות דלתות. (וזה ישאיר $$ למיזוג אחורי)
מדידות, חיתוך ביהלום, ואז יצריך אותי לבנות מתאם, פלאח מפח שידמה את שפת הגג פח המקורי - ועל הדרך ישמש כמרזב.
צריך למעשה "להשתיל" את זה אל הפיברגלס, איך אני מחבר בין הפיברגלס לפלאח?

ומה עושים עם הסאנרוף בגג?
1. לסגור אותו סופית עם פיברגלאס.
2. להתקין פרספקס או חומר אחר שיאפשר כניסת אור - אבל גם כאן עלול לנזול, ועלול גם לצלות את הנוסעים מאחור וגם לדהות מהשמש.
3. האופציה המועדפת עליי: לבנות מכסה אטום ופריק שניתן לפרק ולנסוע עם פתח גדול בגג - אבל איך לבנות אותו כך שהוא לא ינזל??
המכסה צריך להתפרק איכשהו פנימה כי מלמעלה הולך להיות גגון מקונסטרוקציה של צינורות ורשת מתכת - רעיונות?

hogi
12-11-11, 19:22
איפה לחפש מסגרת מפיבר לחלון? יש המלצות...? יש את שני האחים ביהוד שמוכרים חלקים משומשים, מישהו זוכר את שמם? אגב, למה אתה צריך שהמסגרת תהיה דווקא מפיבר [למעט העובדה שעם הפירוק תגלה ששלך חלודה ומתפוררת...]

אורי, לצערי, דלת אחורית של סופה לא שורדת לאורך זמן עם צמיג 31.
זה כבד ובסוף הצירים נתלשים. קרה אצלי.אצלי יש דלת כזו שנראית אורגינאלית והצירים כל כך מאסיביים... עם צמיג 31.
בניתי פגוש עם מתקן אחורי לגלגל רזרבי, והאמת- מסתדרים טוב עם זה. (מרות שפישלתי עם הציר והוא מעט קשה)

מחר אבחן היכלת להתאמת הגג לקירות מתכת. על פניו זה ניראה לי מתאים במידות. מחכה במתח לתוצאה!
כלכלית ופרקטית זה הכי קל כנראה. לא צריך לתקן כלום. לא צריך לבנות דלתות. (וזה ישאיר $$ למיזוג אחורי)
מדידות, חיתוך ביהלום, ואז יצריך אותי לבנות מתאם, פלאח מפח שידמה את שפת הגג פח המקורי - ועל הדרך ישמש כמרזב.
צריך למעשה "להשתיל" את זה אל הפיברגלס, איך אני מחבר בין הפיברגלס לפלאח? האם תוכל לבנות את הפלאח הזה מזווית או מ-U אלומיניום במקום פח? כך תמנע חלודה עתידית. הייתי חושב על ניטים אבל גם אם תצבע את זה -זה יראה כלפי חוץ והסופה תהיה דומה - חלילה - לדיפנדר:(
יש דבקים תעשייתיים שונים ומשונים. תרים טלפון ליעקובי, אם לא תקבל תשובה מאחד מכוחותינו.
כרגיל אני עם השריטה שלי - פיבר. הורדת את הגג פח? תהפוך אותו ותיצוק רצועה אחת שלמה של פס החיבור לאורך כל השפה-מרזב וקיבלת חומר זהה לגג שאפשר לחבר ביניהם בצד הפנימי עם שרף ופיבר.
ומה עושים עם הסאנרוף בגג?
1. לסגור אותו סופית עם פיברגלאס. 3-4 פסי עץ ויציקה דו צדדית וסגרת עניין.
2. להתקין פרספקס או חומר אחר שיאפשר כניסת אור - אבל גם כאן עלול לנזול, ועלול גם לצלות את הנוסעים מאחור וגם לדהות מהשמש. איך נורי פתר את הבעיה?
3. האופציה המועדפת עליי: לבנות מכסה אטום ופריק שניתן לפרק ולנסוע עם פתח גדול בגג - אבל איך לבנות אותו כך שהוא לא ינזל??
המכסה צריך להתפרק איכשהו פנימה כי מלמעלה הולך להיות גגון מקונסטרוקציה של צינורות ורשת מתכת - רעיונות? תעלה תמונה!

omri_t
12-11-11, 21:13
עשיתי מדידות ראשויות (יש אילוצים בגלל שהגג הקיים מחובר)
על פניו גג הפיבר יכול להתאים במקום גג הפח על קירות הפח.
טכנית כפי שכרגע נראה לי אבנה מסגרת מפלח מברזל אשר יתחבר אל קירות הפח בברגים המקוריים.
ומצד שני צריך להשתיל אותו אל גג הפיבר.
הסיבה שאני רוצה ברזל היא שאלומניום אני לא יודע לרתך ובנוסף הוא פחות קשיח. אני צריך מסגרת שתיתן חוזק לגג עצמו.
אני מניח שניתן להוציא מהמסגרת בניצב פרופיל מחורר או משהו ועליו לצקת שכבת פיבר כך שכל העסק יתחבר.

+ אשמח לעצה טכנית איך לחבר בין המסגרת לגג.

בכל מקרה לתחושתי אני חייב להוסיף לפחות שכבה אחת בריאה וטרייה של פיבר (מבפנים).
השנים כנראה עשו משהו לפיבר והוא לא מרגיש מספיק חזק.
על הדרך אני גם רוצה להשתיל "נקודות קשות" לטובת חיבורים עתידיים כמו מזגן עליון, קונזולה קידמית וכו'

+אפשר לנקות את הפיבר טוב טוב מבפנים ופשוט לצקת שכבה? ( אורי, אתה בא לתת יד ? :) )

לגבי חלון הגג, אני לא מצליח לרדת מזה.
אני רוצה לבנות מכסה שיתחבר אל המסגרת שבגג. וניתן יהיה לפרק מבפנים ולנסוע עם חלון גג ענק פתוח.
אני מחפש חומר כלשהו שניתן לרכוש כפלטה.
עמיד, קשיח, מעביר אור אבל לא שקוף, עובי כ 10 מ"מ לערך- מה לחפש?

המשאב היחיד שחסר לי הוא זמן....
אם במקרה מישהו מכיר בעל מקצוע בתחום שיסכים לקחת על עצמו את הפרוייקט הקטן שלי- אשמח לקבל הפניה.
אחרת זה פשוט יקרקע את הג'יפ שלי לכמה חודשים.

kobiarava
12-11-11, 21:30
לגבי החלון בגג, חשבת להשתמש בפוליקרבונט בגוון כהה או בציפוי של טייפ סטייל "חלונות כהים"? למיטב הבנתי, אפשר להשיג בעובי המדובר, החומר נוח לעיבוד, והתוצר הסופי יהיה חזק יותר מהפיבר או מזכוכית, וגם יספק את הדרישות להעביר אור באופן חלקי כדי לא לצלות את הנוסעים או הציוד ברכב.
מעבר לזה, הרעיון שלך נשמע טוב, ואני מחכה להתפתחויות כדי אולי ללכת בעקבותיך העניין. הגג המתכתי משגע אותי עם כל החלודה ונשבר לי מלמרוח ממיר חלודה ולתקן שוב בבונדו, צריך למצוא פיתרון אמיתי וקבוע.

קובי

snirjeepdreamer
13-11-11, 00:08
עמרי,
קח בחשבון שהפח בקימורים בחלק האחורי של הסגירה בג'יפ
הוא פח כפול כאשר בין הפחים כ- 3-4 סמ מרווח של אוויר.
במרווח הזה יש גם קורת חיזוק.
יצא לי לחתוך עם דיסק לפני שבוע סגירה מפח וראיתי את זה.
ז"א שאם אתה רוצה לייצר מסגרת מתכת לחיבור בין הפח של הקירות מלמטה לגג מפיבר מלמעלה, קח בחשבון שמאחור תצטרך
שהמסילה תהיה עבה יותר.
שניר
נ.ב - יש לך עוד זוג ידיים ממני אם תצטרך עזרה

נורי
13-11-11, 19:22
שלום לכם חברים,
אני קורא ולא מבין על מה ה.................??
בואו ואני אנסה לסדר לכם את הכיוון , בכול זאת.

עומרי,.
הבנתי שקניתה כבר סגירה של מג"ב, יפה !!!,...,אבל למה לא את ההכי יפה שהיה..??
לא חשוב, עדיין זה יכול להיות בסדר בהסתמך על העובדה שפיבר לכשעצמו הוא חומר שמאד נוח לעבוד איתו , כמו כן גם לעבד אותו .
עם יש לך שברים בפיבר או חלקים חסרים..,?? אתה בהחלט יכול ליבנות ולייצר אותם מחדש,., אתה רק צריך להיתארגן עם החומרים שזה הדבק והסיבים..,ולשייף הייטב הייטב שת המקום ,,.גם עםהדיסק אם צריך כמובן,
לימרוח הדבק ,.להניח כמות קטנה של סיבים על המקום ושוב לימרוח ושוב להניח........וכך כמה וכמה פעמים ..עד שתיתקבל גבשושית מנופחת באזור שאתה מעבד
לחכות כשעתיים שלוש עד ליבוש המוחלט של המקום,.
לאחר שווידאתה שהכול יבש, אתה מתחיל לעבוד עלו עם דיסק,. נייר שייוף גס ,. עד לקבלת המישטח כשהוא חלק ומעובד כמצופה.........
כמובן שזה מצריך זמן עבודה מהפנאי שלך,והרבה הרבה רצון..,אבל זה אפשרי.

לגבי החלון שבגג,--יש לך כמה אפשרויות, והם,:
ליסגור הרמטית עם לוח פיבר בהדבקה ,...................אגב ,
זאת אופציה שיכולה להיות מצויינת לתקופה זמנית לא מוגבלת עד לקבלת ההחלטה בעוד מ"ס חודשים מה באמת ובדיוק אתה רוצה לעשות עם הגג,
אפשרות נוספת היא,
ליסגור עלידי פרספקס שקוף בין X4.,,,ל X10 מ"מ עובי ,ולצפות אותו בהדבקה כהה מאד מבפנים ,.שבעצם אתה רואה את השמיים
וביפנים..חושך..,{ אין מצב שמישהו יצלה לך ביפנים }.
האפשרות הנוספת היא...המעניית ביותר..,אך גם היקרה כמובן בהתאם......
לגשת לזגג,.מתקין שעוסק ומרכיב סנרופים,..ובקש ממנו להרכיב סנרוף חשמלי קומפלט שפורק מרכב אחר { טרנו., שירוקי.},,
ההתקן הזה יורכב ויופעל על פלטה שתתחבר לפתח שבגג מלמעלה......

לגבי הדלתות האחוריות..
אני למשאל, מאד מאד אוהב את את הדלתות שמורכבות אצלי,
מאד נח איתם, ניפתחים לצדדים וניסגרים מצוין,ואני מסתדר איתם ........בכייף,
אבל, ישנם עוד אופציות נוספות אחרות...
ממש כמו בפיבר הרגיל, חלון ניפתח ועולה למעלה, ודלת תחתונה לצד...
וראיתי גם מישהו שעשה ...
דלת תחתונה רגילה ומעל הורכבו הדלתות המקוריות של בסגירת המג"ב ..,לאחר שהם ניחתחו לחצי ..,או עד למידה של הדלת התחתונה.,
מה שיוצא, שני דלתות עליונות ניפתחות לצדדים, ותחתונה רגילה ...למטה או לצד..

בהידמנות זאת , תוכל גם להכניס ולהרכיב קשת פנימית לביטחות הנוסעים......
בהצלחה..

בכבוד ובברכה
נורי

hogi
14-11-11, 00:01
כן, אני לרשותך, רק תאם איתי מראש!
ההתקדמות שלך והצפי להצלחת הפרויייקט מלחיצים אותי - תכף יעלמו כל גגות המג"ב מהשוק, ולא חשוב מצבם... אולי אני צריך לרוץ ולחפש אחד ומהר... הבעיה היא שאם אני אשים אותו בחצר, אני אגורש סופית מהבית. אולי אני אביא אותו בתור מלונה לילדים.

נורי, אני הכי אוהב את הרעיון של סאנרוף חשמלי 'מקצועי' אבל זה לא עוד דבר שגורם לבוחנים בטסט להסתכל עליך בעיין עקומה של שינוי מבנה?
אני גם רואה בעיני רוחי העמסת הג'יפ לפני טיול כאשר יש דלת אחורית חלק תחתון, שני חלקים עליונים וגם מתקן גלגל רזרבי. 4 פעולות פתיחה וארבע פעולות סגירה, אני מאמץ את זה ומבטל את המנוי שלי לחדר כושר:)

דרור ברלי
14-11-11, 00:43
אני מזכיר לכולכם - דבר ראשון - כלוב נורמלי בפנים.
זה לא רק בשביל בטיחות, אלא גם לטובת הקשחת הבודי - גג הפיבר לא יאהב את כל ההתפתלויות והרעידות של דפנות המרכב בסופה ומהר מאוד יישבר. (בסופות מג"ב עם גג הפיבר יש שתי קשתות התהפכות מקוריות מתע"ר - אולי לא הכי יפות בעולם אבל כנראה שעושות את העבודה)

omri_t
14-11-11, 07:18
אני מקווה להתפנות באחד הערבים ולהתחיל לגעת בסגירה, לחתוך את הקירות פיבר ולהסיר כל מיני ברזלים שכרגע לא נחוצים.
משם נעלה להאנגר ונתחיל בחיתוך סופי למידה, פירוק הגג מתכת (בדקתי, רוב הברגים נפתחים :) ) בניית מסגרת מתאמת.
יש לי רעיון מעניין למסגרת הזו, אשתמש בפרופיל U קטן אתו נרתך לפרפיל בצורת L שבסיסו יתחבר אל הקיר התחתון והקיר הצדדי ישמש כמרזב.
חיבר בין אותה מסגרת מתאם לפיבר עם ניטים באופן שלא יראו אותם.
לאחר מכן, שכבת פיברגלס פנימית נוספת.
חשבתי אולי להדביק קל-קר מבפנים ועליו שכבת פיבר נוספת. לפחות בחלק הקידמי של הסגירה- כדי לעשות בידוד טוב יותר.
שיוף כללי של הסגירה מבחוץ, לבחון אם יש סדקים ולמלא אותם בחומר ותיקונים אם ידרש.
משם העסק יקבל קארקיט מבחיץ, שיוף טוב. וצבע.
סידור חלון אחורי. סאן-רוף חשמלי לא יהיה שם. כנראה פלטה חצי שקופה ופריקה.
דיפון החלק הפנימי בספוג ושטיח. או יריעת בידוד כלשהי.
חשבתי על רעיון מעניין, כיוון שכלוב אני בונה, אני יכול לשחרר את מסגרת החלון- כך שאוכל לפתוח אותה מבלי לפרק את הגג.
זה ביחד עם פתח גדול בגג ועם דלתות ברזנט פריקות- ויש לנו משהו מעניין... :)

רעיונות יש הרבה, פתרונות מתבשלים בראש.
אבל זמן... זמן אין. חוזר כל יום סביבות 20:30 הביתה. אין מתי לעבוד על זה :(

hogi
14-11-11, 13:39
ציטוט: חשבתי על רעיון מעניין, כיוון שכלוב אני בונה, אני יכול לשחרר את מסגרת החלון- כך שאוכל לפתוח אותה מבלי לפרק את הגג.
זה ביחד עם פתח גדול בגג ועם דלתות ברזנט פריקות- ויש לנו משהו מעניין... http://jplg.jeepologltd.netdna-cdn.com/images/smilies/smile.png

לא כלכך הבנתי.

לגבי הבידוד - חשבתי על זה בעבר וזה כניראה הפתרון הזול ביותר בעלות מול תועלת, אבל האם לא עדיף לקחת בידוד גגות [פזקר] או יריעת בידוד אלומיניום עם פצפצים שהיא דקה יותר? שלא לדבר על דיינהמט שהוא ייעודי לעניין אבל גם יקר יותר.

חוזר כל יום ב-20.30 זה לא תירוץ. מ21.10 ועד 23.10 יש לך שעתיים עבודה X 4 או 6 ידיים ועוד נשאר זמן לקפה אחרון לפני שעת העוצר.

omri_t
14-11-11, 15:47
פשוטו כמשמעו: החלון הקידמי יוכל להיפתח קדימה.
הגג ישאר במקומו כיוון שמחובר לכלוב.
הדלתות מברזנט, ניתן לפרק אותן בדקה.
החלון בגג נפתח.
ואתה מרגיש הרבה יותר בחוץ- כשמתאים לך.
ונהנה מהמזגן בדרך הביתה.

אני אזכור לך את ההצעה :)

זאבי
14-11-11, 19:07
כאחד היזמים של הרעיון בגילגול הקודם, למדתי שרוב הקלדנים אינם רציניים ופניתי ליצרן של גג הפיבר של הסופה של מג"ב.
הרעיון היה להשתשמש בתבנית שלו לייצור הגג העליון בלבד ולהשאיר את דפנות הפח והדלת האחורית.
היצרן הוא: עמרם - גל מוצרי פיברגלס ברישפון טל: 09-9509439 נייד: 050-8722405

בברורים שנערכו עימו הוא מניח שהחתך בהיקף הגג העליון מתאים למידות התבנית שלו ולכן זה פתרון אפשרי.
אני לא הייתי בשל להעמיד את הרכב ולהכנס להרפתקה, אך מבין כל האפשרויות זו נראתה בשעתו רצינית.
אני אשמח לראות אם הדור הנוכחי רציני יותר מהקבוצה שגיבשנו בשעתו אשר כשלה בסופו של דבר.
אני מציע למעונינים ליצור עימו קשר ולבדוק אם הנושא עדיין רלוונטי.

ונא לא לשכוח להתקין קשת התהפכות פנימית.

hogi
15-11-11, 00:15
כאחד היזמים של הרעיון בגילגול הקודם, למדתי שרוב הקלדנים אינם רציניים ופניתי ליצרן של גג הפיבר של הסופה של מג"ב.
הרעיון היה להשתשמש בתבנית שלו לייצור הגג העליון בלבד ולהשאיר את דפנות הפח והדלת האחורית.
היצרן הוא: עמרם - גל מוצרי פיברגלס ברישפון טל: 09-9509439 נייד: 050-8722405

בברורים שנערכו עימו הוא מניח שהחתך בהיקף הגג העליון מתאים למידות התבנית שלו ולכן זה פתרון אפשרי.
אני לא הייתי בשל להעמיד את הרכב ולהכנס להרפתקה, אך מבין כל האפשרויות זו נראתה בשעתו רצינית.
אני אשמח לראות אם הדור הנוכחי רציני יותר מהקבוצה שגיבשנו בשעתו אשר כשלה בסופו של דבר.
אני מציע למעונינים ליצור עימו קשר ולבדוק אם הנושא עדיין רלוונטי.

ונא לא לשכוח להתקין קשת התהפכות פנימית.

טוב, נראה שבקרוב [פחות או יותר:cool:] נדע בדיוק את התשובה על התאמת גג הפיבר לדפנות המתכת מהשטח ואז נתקדם הלאה.

סופת המדבר
15-11-11, 22:04
אצלי יש מסגרת לחלון קידמי מפיבר היא באותה צורה אבל אני לא מבין למה אתה צריך אותה? רק בישביל למנוע חלודות?
(גם החזית של הגיפ אצלי היא מפיבר)
ועוד משהו.. אני רשום 'פתוח' ברישיון ואני עם גג פיבר לא יודע אם זה חוקי או לא..
אבל כמה כבר אני נוסע עם הגג..? חודשיים שלוש..

דרור ברלי
15-11-11, 22:19
ועוד משהו.. אני רשום 'פתוח' ברישיון ואני עם גג פיבר לא יודע אם זה חוקי או לא..
אבל כמה כבר אני נוסע עם הגג..? חודשיים שלוש..

אם זה חוקי או לא? מי יודע. את זה תגלה רק כשחס וחלילה יעצור אותך שוטר משועמם שלקראת סוף המשמרת עדיין לא הספיק לסיים את המיכסה היומית (משהו כמו מינימום 10 דו"חות למשמרת?... יתקנו אותי אם טעיתי) וייתן לך את הפרשנות האישית שלו לזה בצורת הורדה מהכביש.

סופת המדבר
16-11-11, 19:54
אם זה חוקי או לא? מי יודע. את זה תגלה רק כשחס וחלילה יעצור אותך שוטר משועמם שלקראת סוף המשמרת עדיין לא הספיק לסיים את המיכסה היומית (משהו כמו מינימום 10 דו"חות למשמרת?... יתקנו אותי אם טעיתי) וייתן לך את הפרשנות האישית שלו לזה בצורת הורדה מהכביש.

נכון..
בשביל זה אני משתדל לברוח מהם כמה שיותר (אם אני מזהה איזה ''סכנה'')

kobiarava
10-12-11, 07:49
נו, יש התקדמות?

קובי

e-sheta
10-12-11, 08:18
יכול להגיד שביקרתי פיזית במקום של עמרם ברישפון אך הוא לא היה במקום דיברתי במקום אם העובדים ומקווה לתאם איתו טלפונית למועד שיתאים להגיע אליו אם הסופה הארוכה של אחי להיתרשמות ולקיחת מידות ולקבל הצעת מחיר .ניראה לי כרגע העניין יתעכב במקצת מבחינת ביצוע 53191 בעיקבות רכישת ג'יפ נוסף למשפחה .

omri_t
10-12-11, 20:09
לצערי, אין זמן להתקדם.

בחצר מונחת סגירת פיבר גבוהה של מגב.
הכוונה לחתוך את הקירות ולהתקין במקום הגג הקיים כך שהגג יהיה גבוה יותר.
החלק האחורי (ראשי הנוסעים) עולה בכמעט 20 ס"מ עפ המדידות.

שיטת העבודה שבחרתי היא:
פירוק הגג הקיים (פח)
ייצור מסגרת היקפית מברזל שידמה את הקונטור של גג הפח ואליו יתחברו הברגים "מהקירות" כולל מרזב בריא ועבה.
הדבקת המסגרת הנ"ל אל גג הפיבר וליווח שכבה נוספת של פיבר על הדרך.

צריך כמה ימים פנויים, אז כנראה שזה ימתין עוד זמן מה.....

אגב, השמועות מדברות שבעל עסק לפיברגלאס באחד הכפרים באזור רמאללה רכש את הציוד והתבניות שהיו ב א.ד
ושהוא מייצר בפועל את כל מה ש א.ד היה מייצר.
כולל סגירות וכולל מסגרות חלון וכו'.
לא הצלחתי לאתר את אותו הברנש. שכן בכוונתי להחליף את מסגרת החלון לפיבר.
והייתי שמח גם לתת לבעל מקצוע לעשות את ההדבקה של המסגרת מתכת אל גג הפיבר.

זאבי
11-12-11, 21:54
שמחתי לראות כי מישהו הרים את הכפפה ואפילו היה אצל היצרן, אך כרגיל נראה כי הענין מתחיל ל"גווע". חבל.
לגבי התבניות של א.ד. , מוסכי ג'יפים כמו חמיס וכד' מוכרים גגות במחירים של 7-8K. לפיכך התבנית נמצאת אך בכל מקרה היא לא רלוונטית לצורך החלפת הגג העליון בלבד והשארת קירות הצד והדלת האחורית.
גג עליון הבנוי על בסיס סגירת מגב הוא לדעתי חלופה אפשרית למרות בעית הגובה בכניסה לחניונים.

-->