PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעשי מים באזור הדשבורד-מיצובישי מגנום

avil
05-11-11, 07:55
שלום רב לכולם,

יש לי בעיה שמטרידה אותי מזה זמן רב ...יש לי רעש חזק של זרימת מים בתוך הרכב בעיקר בתחילת נסיעה (הילוך ראשון ושני...)
מדובר במיצובישי מגנום ידנית 2002. אבקש לציין כי ברכב הותקן רדיאטור חדש לפני כחודשיים (לא מקורי-חברת בשן) עם מים איכותיים .
מה שהבנתי ממוסך היבואן זה שאין לרכב ברזי ניקוז לאויר.אבקש לציין כי החימום בפנים הרכב עובד ברמה סבירה מינוס.
אודה לכם מאוד על עזרה בפתרון הבעיה.

אבי

avil
05-11-11, 17:24
מישהו ??? באמת תקלה מסובכת וללא פיתרון ???

shmulikbg
05-11-11, 21:10
אם אין לך דליפה מרדיאטור חימום, או לחילופין, סתימה באמבטיית ניקוז של המזגן,
אז הרעש שאתה שומע נובע כנראה מאויר שכלוא במערכת קרור.
שים על מצב חימום, פתח פקק רדיאטור, והתנע את הרכב.
חכה שטרמוסטט ייפתח.
במידה ואתה לא מצליח כי נוזל הקרור פורץ החוצה כל הזמן, יש מערכת ייעודית שמייצרת
ואקום במערכת קרור, ואח"כ דוחפת נוזל קרור פנימה.
בהצלחה.

avil
06-11-11, 21:51
,תודה רבה לך, אנסה מחר ואעדכן.

avil
07-11-11, 21:42
ניסיתי הכל ולצערי התקלה עדיין קיימת...
במכון למזגנים לא שמעו על מכשיר ואקום שכזה,לחלופין הם הציעו לי להזרים מים ברדיאטור חימום ע"י צינור בכדי לנקות אותו במעט ולבצע היפוך בין צינור הכניסה והיציאה של המים

אנא עזרתכם...מאוד מודאג היות ולפי כמות הרעש/אויר במערכת נראה כי חסרה כמות גדולה של מים ובמגנום כמו במגנום המרחק מכאן ועד מנוע...לא כל כך רחוק.

אבקש לציין כי לעת עתה הרכב לא מתחמם,הוחלפו רדיאטור,פקק לרדיאטור וטרמוסטט .

תודה רבה לכם

cj 64
07-11-11, 22:42
אני לא מבין אייפה ה"בעיה"
זה קיים בהרבה רכבים ונראה סביר....

shmulikbg
08-11-11, 00:16
מהיכן אתה?

avil
08-11-11, 07:20
טוב...בהרבה רכבים זה לא קיים (אם בכלל) וכמובן שזה לא סביר....
בכל אופן אני נמצא באזור ת"א

תודה רבה !

avil
09-11-11, 08:11
בנוסף התחלתי לשים לב כי בכל בוקר חסר לי כ-200 סמ"ק מים ברדיאטור ומנגד קיים עודף במפלס המים במיכל העודפים...(כ-3 ס"מ מעל המקס' ) לדעתי תוספת המים אשר אני מוסיף בכל בוקר מתנקזת במיכל העודפים ואינה חוזרת לרדיאטור כאשר הרכב קר. בכדי לשלול מצב של ראש מנוע/אטם ביצעו לי בדיקת לחץ מהרדיאטור במוסך מורשה ולא נתגלתה דליפה.
אני מניח כי קיים קשר ישיר בין אויר במערכת לתופעה הנ"ל
למבינים שבינכם אנא עזרתכם...תודה !

shmulikbg
09-11-11, 22:35
אבי ערב טוב.
בד"כ המנועים שבהם יש לנקז אויר ממערכת הקרור, הם רכבים שבהם הרדיאטור נמוך מהמנוע.
אצלך זה לא כך, אבל הרעשים שאתה מתאר, בהחלט יכולים להצביע על איזושהי מלכודת אויר שנוצרה.
אם איבוד נוזל הקרור שאתה מתאר, התחיל במקביל לרעשים שאתה שומע, אז הייתי מנקז בצורה יסודית את
מערכת הקרור על מנת לשלול אויר במערכת. אם אכן קיים אויר, הוא בעצם משבש את הפעולה הנכונה של
מערכת הקרור, שלאחר שהעבירה נוזל מהרדיאטור למיכל העיבוי, היא מתקררת, ומושכת דרך השסתום
הקטן שבפקק הרדיאטור, את יתרת נוזל הקרור שעבר למיכל. אם נצא מנקודת הנחה שקיים אויר במערכת,
הרי שלא נוצר ברדיאטור תת לחץ שימשוך את הנוזל חזרה.
אתה גם מציין שפקק הרדיאטור חדש, ושהמערכת נבדקה במוסך מורשה.
אגב, מה הדיאגנוזה שלהם לתופעה שתיארת?

avil
10-11-11, 05:19
שמוליק בוקר טוב,
לפני הכל ברצוני להודות לך על תשובותיך ועל רצונך הגדול לעזור.
המוסך המורשה ביצע בדיקת לחצים שארכה כדקה אחת בלבד.תשובתו הראשונית היתה כי ככל הנראה המדובר בסדקים במעברי המים שבראש.
בהמשך הוא המליץ לי (דרך אגב ...מאוד זהה להמלצתך) להעמיד את הרכב בעליה חדה,לפתוח את מכסה הרדיאטור להפעיל את החימום על מקסימום ולהחזיק את דוושת הגז ב-2,500 סל"ד.
לצערי זה לא פתר את הבעיה.
לפני שאני פונה לאזור ראש המנוע וככל הנראה גם מסתבך...חשבתי לחזור למכון המזגנים בכדי לפרק את רדיאטור החימום הפנימי ולנסות לנקות אותו או לחלופין להחליף אותו...
פשוט שיטת המכונאים (חלקם כמובן...יסלחו לי היתר) שבה מחליפים כמעט הכל עד מגיעים לפתרון הבעיה די נמאסה...

תודה רבה
יום נעים וטוב

shmulikbg
10-11-11, 22:05
אבי,
לפני שאתה נותן למישהו לפרק לך דשבורד וכל מה שסביב הרדיאטור חימום,
פרק שני צינורות של הרדיאטור חימום, מכיוון המנוע, ותזרים לחץ מים רגוע לתוך הרדיאטור,
ותראה איך זה יוצא מהצינור השני. אני מעריך שתגלה שאין כל סתימה שם.
חבל להיכנס לפירוק שלא לצורך. סיכויים גבוהים יותר שהבעייה אכן בראש מנוע.

avil
12-11-11, 21:48
טוב...הזרמתי מים ורדיאטור החימום נקי לחלוטין.
כמו כן התייעצתי עם 2 מכונאים נוספים ולדעתם קיימת דליפת קומפרסיה/אויר למערכת המים...
היתכן וחיזוק הראש או החלפת פאקום תיתן פתרון לבעיה או שחבל על הזמן וללכת לקנות ראש חדש או לחלופין ובהגזמה מנוע מיבוא ?

באמת מה עדיף במקרה הזה שיפוץ ראש ,ראש חדש או מנוע מיבוא ? (מפירוק לא בא בחשבון...)
דרך אגב הרכב עבר 180,000 ק"מ.

תודה ושבוע טוב

shmulikbg
12-11-11, 22:52
שבוע טוב אבי.
חיזוק ראש, לא רלוונטי.
תרים ראש מנוע, כמובן לאחר שאתה בוודאות יודע ששם הבעייה,
ועפ"י מצב הראש והצילינדרים תגיע להחלטות.
בקילומטראז' שאתה מציין, סביר להניח שלא תצטרך החלפת מנוע.
זה גם פונקציה של צריכת שמן. אם אין צריכת שמן, סביר להניח שתעשה
רק שטח לראש, אטם חדש, ותסגור הכל.
לדעתי תגלה בפירוק שהבעייה היא באטם בלבד.
בהצלחה.

avil
12-02-12, 22:20
שמוליק שלום רב.

בראשית דברי אבקש להתנצל על תגובתי המאוחרת.
אבחנתך היתה ברמת דיוק של 100% , בוצע שטח לראש והוחלף אטם (מקורי) והבעיה נפתרה לחלוטין

יישר כח
ותודה רבה

-->