PDA

צפייה בגרסה מלאה : קרבורטור של "ג'יקסר" על סמוראי, מה אתם יודעים.....

de fox
05-11-11, 21:06
אני נתקבל בזה לא פעם ולא פעמיים בשיטוטי ברשת בהקשרים אחרים אומנם.
זה נראה מעניין........

http://www.youtube.com/watch?v=5lFe8jEHon4

http://geckocycles.com/samurai_products.htm

http://www.zukiworld.com/forum/technical-discussion-performance-modify/gsxr-carburetors-on-samurai/

(http://www.youtube.com/watch?v=5lFe8jEHon4)

asafk
05-11-11, 21:26
היה בזמנו בחיפה טנדר סמוראי צהוב עם מנוע 1000 וארבעה קרבורטורים של ג'יקסר, ועוד שיפורים קלים. צרח כמו שאף סמוראי לא צורח...

אסף.

de fox
05-11-11, 21:34
הנה אחד שאפילו מכין לבד את התושבות, הרנרים ואת בית התרמוסטט......אח... חו"ל זה אדיר, כמה זמן פנוי, כמה פנאי, כמה אמצעים....

http://bbs.zuwharrie.com/content/topic,97431.0.html

והנה עוד קצת:

http://bbs.zuwharrie.com/content?topic=80099.15

(http://bbs.zuwharrie.com/content/topic,97431.0.html)

de fox
05-11-11, 21:40
זהו, אחרון וסיימתי. שרשור שהוא דוקטורט בנושא:

http://bbs.zuwharrie.com/content/topic,70640.0.html

צביקה קרבורטור
06-11-11, 08:17
היה בזמנו בחיפה טנדר סמוראי צהוב עם מנוע 1000 וארבעה קרבורטורים של ג'יקסר, ועוד שיפורים קלים. צרח כמו שאף סמוראי לא צורח...

אסף.
אסף שלום רב !
צרח או צרך, או שניהם גם יחד?!
בברכה
צביקה

דרור ברלי
06-11-11, 11:46
נראה מגניב, מעלה לי זכרונות מתוקים מימי האלפא-רומיאו שלי....
אבל בתכל'ס - כמו ששר שלומי שבן על"אריק" ההוא, דברו במספרים.
כמה תוצרת בפועל זה מצליח לסחוט מהמנוע? כמה סוסים, כמה קג"מים? על צריכת דלק אני לא מדבר, (באלפא, ביחס לרמת הביצועים, זה לא היה נורא)

motorica.net
06-11-11, 12:31
ביזבוז של זמן, עדיף לגדוש.

ishc
06-11-11, 12:35
ביזבוז של זמן, עדיף לגדוש.

ביזבוז אפילו גדול יותר. עדיף להחליף למנוע ג׳ימני מוזרק או 1.6 ויטרה מוזרק

motorica.net
06-11-11, 13:36
הפוך, ביזבוז קטן יותר :)
זה בהחלט לא המועמד הטבעי לפרויקטים כאלו.

GodsFather
06-11-11, 15:31
דרור, היתרונות הם גם בעבודה בזוויות, להבדיל מבקרבורטרים נפוצים אחרים.

עוד לא נתקלתי במישהו שהעלה את זה על דינמו, אבל בכל הפורומים ניכרת התלהבות משיפור בביצועים של הרכב - האצה טובה יותר, תגובת מצערת טובה יותר.
לא סתם מדובר באופנוע אגדי...

והנושא הזה עלה גם בפורום הזה לפני כ3-4 שנים בערך עם הפניה לשרשורים זרים דומים בפורום ZUWHARRIE.

למען החיפוש בדורות הבאים - GSXR , GSXR750

de fox
06-11-11, 17:03
החברה שם מדווחים על הוספה משמעותית בהספק, נראה לי שבמדינתינו המוגבלת בירוקטית דוקא זה שיפור מעניין לעומת התקנת מנוע 1600

GodsFather
06-11-11, 17:44
תראה, גם אם זה נכון, יש פה עבודה לא קטנה.

יצירת סעפת נכונה היא הדבר שמונע מכל הסיפור הזה להיות הצלחה מסחררת. אם תחפור טוב בשרשורים שם ומהעבר, תראה שזה אחד הדברים שהפילו הרבה מאד אנשים שבחור לעבור לשיפור הזה.

זה לא אומר שזה לא אפשרי, אלא רק שצריך להשקיע הרבה מאד מחשבה ועבודה בשביל שזה יצליח כמו שצריך. אם יש לך היכולת הזו - לך על זה.

talw
06-11-11, 18:09
שיפור יהיה.
הקרבורטורים בנויים עם גיליוטינה שעובדת ע"י וואקום שמייצר כל צילינדר לקרבורטור שלו ,דבר שמביא לדיוק מירבי בתגובות מנוע/מצערת וכמו כן ספיקת אויר גבוהה יותר.

קשה למצוא סט כזה בארץ שהוא לא "משופשף".
בעל סט כזה ,עדיף שיהיו לו שעוני וואקום לכיוון הקרבורטורים וידע מינמלי בכיוון (לא תורה מסיני).
העסק רגיש מאוד לליכלוך עם בלאי מואץ מאוד לכן פילטר האויר חייב להיות איכותי ואטום לאבק .
חוץ מזה ,פרוייקט חלום של כל אחד שאוהב לשמוע ולכוון מנועים אטמוספריים צורחים (לא רק של ג'יקסרים) .

טל

דרור ברלי
06-11-11, 18:17
מה זה "מנוע צורח"?
הרי בסופו של דבר זה מנוע של סמוראי, לא מנוע של אופנוע היפר ספורט עם מהלך בוכנה קצרצר שחי ב-12,000 סל"ד.
אני מודע לבעיית הסעפות ויודע שעל זה כל העסק יכול ליפול. דווקא בתמונות שם רואים סעפת תוצרת בית שהיא בעצם לא יותר מארבעה צינורות קצרצרים מרותכים לפלטה. זהו? זה כל סיפור הסעפת המסובך?
גם הרגישות לליכלוך וג'יפ שחי בשטח זה סוג של סתירה מהותית.

GodsFather
06-11-11, 18:35
אל תשכח את מעברי המים. וכל העניין הוא שמדובר בייצור ביתי ולא בסדנא כמו אלה שאנחנו מכירים. אחרת, כל הסיפור מרקיע שחקים במחיר ומה עשינו פה ?

לגבי הלכלוך - אני מסכים, למרות שלא קראתי על תלונות בעניין הזה בפורומים.

talw
06-11-11, 18:48
מנוע צורח זה מנוע ש"מצריחים" אותו.
זה אחד כזה שהסאונד והתגובות שלו גורמים לך למשוך עוד עד להצרחה.
מי כמוך יודע דרור.....:rolleyes:

asafk
06-11-11, 20:49
ההוא, הצהוב, עשה הרבה רעש, טס בטורים עד ל... נו, נגיד 6000 בשביל הנוסטלגיה. היה רעש מגניב. ביצועים? מי זוכר משהו מאז?

אסף.

ishc
06-11-11, 20:51
אסף, בשיא הרצינות, ממנוע 1000 שהיה חדש הוציא 45 כ״ס ו-1300 שכשהיה חדש הוציא 64 כ״ס כמה ביצועים אפשר להוציא

asafk
06-11-11, 21:18
ברצינות. אי אפשר.

אסף.

ishc
06-11-11, 21:35
ברצינות. אי אפשר.

אסף.

תודה, כוסות רוח למת!!! קיט יחסי העברה ויום טוב לכולם

דרור ברלי
06-11-11, 22:05
ברצינות? אפשר.

אבל זה לא נגמר בארבעה קרבורטורים גדולים. למעשה זה רק מתחיל שם...

כי המנוע לא סתם מקבל ככה פתאום מקבל המון דלק ואויר והופך למנוע מירוץ. הוא צריך להיות מסוגל לעשות עם זה משהו.
אז צריך גם קמשפט אחר,ואולי נפח גדול יותר, וטיפול בראש, ובשסתומים, ובמעברי היניקה והפליטה, ובסעפות היניקה והפליטה, ובאגזוז, ובפילטר אוויר שיהיה פתוח (אוי, לא טוב. ליכלוך הורג את הכל שם)... ו...ו... שיפור מנוע מהיסוד לפי האסכולה ישנה. כמו שהיו עושים פעם בשנות השישים והשבעים והשמונים. אני מאמין שעדיין יש כמה מכונאים טובים שבטח עוד זוכרים את הטריקים ההם. שעדיין יודעים לבנות מנועי ביצועים מהאסכולה הישנה.
דבר אחד אני יודע - הכל עולה כסף והרבה. אבל ידוע שבעלי סמוראי מפוצצים בכסף.
עוד דבר אני יודע, מנסיוני, שהכל בשיטת ניסוי וטעייה. לפעמים זה מצליח. לפעמים פחות ולפעמים בכלל לא.

ובסוף, אם הכל יעבוד כמו שצריך, במקום 64 כ"ס יהיו שם 85-90. אולי 100 אי שם בקצה קשת הסל"ד. שזה יפה למנוע כזה בנפח כזה ומספיק גם למשקל של סמוראי, אבל...
אבל למה לטרוח כל כך כשאפשר לנסות לשתול מנוע ג'ימני מוזרק (79-83 כ"ס) או ויטארה 1600 (75 כ"ס) או ויטארה/באלנו 16 שסתומים (96 כ"ס) או סויפט GTI מוזרק עם 100 כ"ס מהיצרן? ....

GodsFather
07-11-11, 05:03
כי אפשר :)

motorica.net
07-11-11, 07:04
בשביל לנצל את היתרון של מצערת פר צילנדר חייבים לעלות לסל"דים מאד גבוהים.
זה אומר בניה מחודשת של המנוע, קמשפטים עם פרופיל מאד חם, פלייויל קל ומאוזן,בוכנות hi-comp, קראנק מחושל ומאוזן למופת , קפיצי שסתומים/תושבות ועוד.
ועל כל התיזמורת הזאת צריך לפקח מחשב ניהול אפטרמרקט שתומך באלגוריתם שמבוסס בעיקרו על TPS, כי קראיאת הוואקום נמוכה מאד.

וגם כשהכל ינגן וזה יקח נצח נצחים, התוצאה תהיה מנוע שעובד זוועה בסרק, מזהם, ועם עקומת מומנט/הספק כשהפיק בשמיים, בקיצור הכי לא מתאים לרכב שטח.
ובכל זאת, גדישה מתונה יכולה להתבצע על מנוע סגור במינימום הכנות והתוצאה תהיה טובה עשרות מונים.

ואחרי שגם זה נאמר, אם לי היה סמוראי, היה שם מנוע 1.6 מוזרק *רב נקודתי* ממשפחת סוזוקי ובא לציון גואל.

GodsFather
07-11-11, 07:14
אבל כל מה שאתה מתאר זה אם רוצים שהוא יעשה 0-90 ב3 שניות...

ולא לזה מכוון המשורר.

כל מה שצריך זה רכב עם יכולת תאוצה יותר טובה (גם אם טיפה) ויציבות בזוויות ולזה ככל הנראה הסיפור הזה עובד.

לגבי הרעש - דרור, מכיר רעש של סופה עם פילטר פתוח ? נכון כיף ? אז ככה.

Twist
07-11-11, 07:59
דבר אחד לא הבנתי..
רוצה כח? למה לא ויטרה 16V?

GodsFather
07-11-11, 08:07
חוקיות חבוב

talw
07-11-11, 08:35
לכל מי שזה מעניין לו.

http://www.gixxer.com/forums/showthread.php?t=159718

GodsFather
07-11-11, 08:39
איפה צביקה קרבורטורים שיגיד שהוא יכול לכוון כזה סט ויאללה לעסקי הייצור.

reuvenk
07-11-11, 09:06
איפה צביקה קרבורטורים שיגיד שהוא יכול לכוון כזה סט ויאללה לעסקי הייצור.

מי באמת יכול לכוון מערכת כזו הארץ?
וכמה זה צריך לעלות?

GodsFather
07-11-11, 09:20
GSXR
זו שאלה בעיקר לפורומים של אופנוענים. גם להם יש את הצביקה שלהם :)

reuvenk
07-11-11, 09:27
מיקוני X4 על סמוראי
חברה של אופנועים לא ממש מתלהבים מהרעיון

GodsFather
07-11-11, 09:29
גם כאלה של מכוניות לא מתים על קומבינות כמו קרבורטור סובארו על סמוראי. הכל שאלה של איך מציגים את זה, או אם מוצאים בעל מקצוע עם ראש פתוח.

Twist
07-11-11, 10:07
חוקיות חבוב
לא דיברתי על מנוע 16V
דיברתי על ויטרה 16V :)

ishc
07-11-11, 10:22
לא דיברתי על מנוע 16V
דיברתי על ויטרה 16V :)

אוטו אחר, קטע אחר, דיון חסר טעם

ItayWitzer
07-11-11, 10:48
כל מה שצריך זה רכב עם יכולת תאוצה יותר טובה (גם אם טיפה) ויציבות בזוויות ולזה ככל הנראה הסיפור הזה עובד.

אפשר לשים קרבורטור של 205 (סולקס) ואין בעיות בזוויות יותר. התאוצה גם משתפרת.

מישהו יודע האם סולקס ו- וובר זה אותו יצרן? כי יש לי וובר במחסן והוא דומה שתי טיפות מים לסולקס

???

צביקה קרבורטור
08-11-11, 23:18
אפשר לשים קרבורטור של 205 (סולקס) ואין בעיות בזוויות יותר. התאוצה גם משתפרת.

מישהו יודע האם סולקס ו- וובר זה אותו יצרן? כי יש לי וובר במחסן והוא דומה שתי טיפות מים לסולקס

???
איתי שלום רב !
נתת דוגמא טובה של קרבורטור של פזו 205 סולקס על מנוע גימיני כמו אצלך בסמו, פשוט, יעיל, חסכוני, וגם לפי דברייך גם התאוצה משתפרת, היה לי הזכות הכבוד והעונג, לבצע את שיפוץ הקרבורטור בסמוראי עם מנוע גימני, ועם שינוי סעפת היניקה, ללא צורך במתאם, ולהסב אותו לקרבורטור פזו 205\ הרכבת 4 קרבורטורים כמו שנראה בשרשור, גורם לבלאי מואץ למנוע, עקב עודף דלק, צריכה דלק הרסנית\,ולא , אמיר ידי היקר , את האתגר לכוונם אני מוכן לקחת בעזרת מכשיר יעודי המוצמד לצוואר הוונטורי של צמד קרבורטורים המחוברים בינהם עם צינור פלסטיק שקוף, והמיועד במקור לכוון קרבורטורים של סטורמברג וSU', המורכבים ברכבי וולוו / טרוימף* MG, ורכבי אלפא למינהם ,ובתוספת שעוני וואקום,את המתאמים והצנרת המוחברת לסעפת היניקה, את זה אני מיעד ל"משוגעים לדבר" בחו"ל !
בברכה
צביקה

צביקה קרבורטור
08-11-11, 23:20
איתי, וויבר שונה תכלית שינוי במרכיביו מסולקס, אם כי דומה חיצונית לסולקס.
בברכה
צביקה

GodsFather
09-11-11, 05:13
!

גורם לבלאי מואץ למנוע, עקב עודף דלק, צריכה דלק הרסנית

עודף דלק ? אפשר לכוון הצתה בהתאם ואז אין עודפי דלק, הלא כך ?

צריכת דלק הרסנית... טוב, זה כבר תלוי ברגל ימין של הנהג וחיבתו להפעיל עליה לחץ.

talw
09-11-11, 08:10
לכל קרבורטור בודד יש חיבור ייעודי לשעון וואקום .
עד שנת 88 היית צריך לפתוח בורג ולהבריג את הצינורית,מ 88 והלאה ישנו פקק גומי קטן למטרה זו.
תערובת בסרק מכוונים פעם ב.. ,סינכרון מיצערות מכוונים ע"י ברגים ייעודיים,החוכמה זה לדעת מתי הקרבורטורים מלוכלכים או תקולים.
אני בניתי בזמנו 4 צינוריות עם כספית למטרה זו.
הפסיכי שיהיה מוכן לקחת על עצמו פרוייקט כזה אמור גם לדעת לכוון ולטפל בעצמו בעסק הזה ,אחרת חבל על הטירחה.
כמו שכתבתי בדף הקודם,פעולת הגליוטינה עם המחט שמופעלת ע"י וואקום גורמת לדיוק מירבי בתערובת ,על כך אני לא רואה שום בזבוז דלק מיותר, נהפוהו.
אלא אם כן הנהג נולד עם רגל ימין ארוכה יותר מהסטנדרט.
מערכת קרבורטורים מאד מדוייקת ועל כן מאד רגישה ,בייחוד לליכלוך.
קשה לי לראות את זה מחזיק תקופה ארוכה בשטח.
מצד שני, אם אתה פסיכי אז אתה פסיכי-חלק מהטיפול המתמשך זה פרוייקטים כאלה.

טל

ItayWitzer
09-11-11, 16:02
איתי, וויבר שונה תכלית שינוי במרכיביו מסולקס, אם כי דומה חיצונית לסולקס.
בברכה
צביקה

צביקה, האם כניסת האוויר של וויבר זהה תמיד לזו של סולקס, או שזה פשוט במקרה אצל הקרבורטורים שיש בידי?

אם אתה זוכר, אני רוצה להחליף את הפילטר אוויר הפתוח שלי לחד פעמי סטנדרטי. תשובה חיובית בנושא תקל על החיפוש...

צביקה קרבורטור
09-11-11, 19:00
טל שלום רב !
משום מה, אני מסכים איתך עם כל מילה.
בברכה
צביקה

GodsFather
09-11-11, 19:01
צביקה, תבדוק שאין לך חום :)

צביקה קרבורטור
09-11-11, 19:05
צביקה, האם כניסת האוויר של וויבר זהה תמיד לזו של סולקס, או שזה פשוט במקרה אצל הקרבורטורים שיש בידי?

אם אתה זוכר, אני רוצה להחליף את הפילטר אוויר הפתוח שלי לחד פעמי סטנדרטי. תשובה חיובית בנושא תקל על החיפוש...
איתי שלום רב !
אתה לא טועה כניסת האוויר, והכוונה מבנה הצוואר וונטורי זהה בסולקס ובוויבר, אך המבנה הוא בצורת אליפסה, לכן בית פילטר טוויר של סמוראי מקורי לא יתאים והמלצתי חפש בפירוקיות בית מסנן אוויר של פזו 205 1400 או , ואו אפילו בית מסנן אוויר של פזו 309

שגיא S
10-11-11, 16:37
איתי שלום רב !
אתה לא טועה כניסת האוויר, והכוונה מבנה הצוואר וונטורי זהה בסולקס ובוויבר, אך המבנה הוא בצורת אליפסה, לכן בית פילטר טוויר של סמוראי מקורי לא יתאים והמלצתי חפש בפירוקיות בית מסנן אוויר של פזו 205 1400 או , ואו אפילו בית מסנן אוויר של פזו 309

איתי תקשיב לצביקה, גם אצלי כשעברתי מפילטר פתוח לשנורקל שמתי של 205...בנתיים מצוין ;)

ishc
10-11-11, 16:54
לי היה פילטר של 205 הקרבורטור הקודם. לא עפתי ממנו. הוא היה שואב מלא ג׳יפה, פועל יוצא של המיקום שלו (נאלצתי למקם אותו ככה בגלל הגודל שלו). מאז המעבר לקרב׳ סובארו עם הפילטר שלו המצב טוב מאוד. אני לא הכי מבסוט כי הפילטר משפשף קצת את המכסה מנוע.

שגיא S
10-11-11, 17:00
לי היה פילטר של 205 הקרבורטור הקודם. לא עפתי ממנו. הוא היה שואב מלא ג׳יפה, פועל יוצא של המיקום שלו (נאלצתי למקם אותו ככה בגלל הגודל שלו). מאז המעבר לקרב׳ סובארו עם הפילטר שלו המצב טוב מאוד. אני לא הכי מבסוט כי הפילטר משפשף קצת את המכסה מנוע.

אצלי השנורקל פתר את הבעיה של המיקום ושאיבת הג'יפה...ככה שאני לא יודע להתייחס. אבל אצלי הוא יושב מאחורי הפנס בצד נוסע.

ishc
10-11-11, 17:57
ברור שהשנורקל פתר ;) גם אצלי הוא ישב שם

ItayWitzer
11-11-11, 10:31
ברור שהשנורקל פתר ;) גם אצלי הוא ישב שם

עברו כמה שנים מאז שהעפתי את השנורקל שהגיע עם האוטו.

אין גשם בארץ...

שגיא S
11-11-11, 10:40
עברו כמה שנים מאז שהעפתי את השנורקל שהגיע עם האוטו.

אין גשם בארץ...

בגלל שאין גשם בארץ..
תשווה בין טיול במדבר אחרי הגשם - כשאין כמעט אבק והקרקע הדוקה, לבין טיול בלי קשר לגשם...שהכל מתמלא אבק, ונהיים קשרים בשיער(למי שעוד יש) ואתה נהיה לבן...

אני סיימתי את חוצה ישראל עם פילטר כמעט נקי לגמרי...ואכלתי המון המון אבק

-->