PDA

צפייה בגרסה מלאה : צמיגים33 בהיילקס

canaf90
05-11-11, 22:18
כרגע הרכב יושב על 31 עם יחס סטנדרטי בסרן ו 4.7 בטרנספר33/12.5/15-בכביש הרכב לא יזוז?צריך ציריות מחוזקות מקדימה?למידה הזאת צריך להזיז את הסרן קדימה?מבחינת גובה אני מסודר לפי דעתי אבל השאלות האחרות זה מה שבאמת קובעאור

sofanish
06-11-11, 06:47
הגובה הנוכחי שלך הוא לא מה שייקבע אם הצמיג ייגע בכנף אלא הבמפסופ עצמו - אם לא תנמיך אותו (ותאבד מהלך לסגירה) ה "33 ייגעו גם ייגעו !
לגבי הזזה קדימה של הסרן ישנם יתרונות כמו הכנסת צמיג גדול ושיפור זווית הגישה של הרכב אך מצריך עבודת קפיצים מרובה ואת קיצור זרוע הדחיף + מומנט + ושינוי המייצב אם קיים
אם אתה מודאג מהנגיעה בכנף ואין לך כח להתעסק עם כל מה שציינתי למעלה - בודי ליפט של 1" יעזור לא מעט ויעשה את החיים הרבה יותר פשוטים (מנסיון)

בקשר לסחיבה , אתה תהיה מחוייב ל 4.88 בסרנים אחרת בכל שיפוע קליל של עלייה תצטרך להוריד הילוך אחד לפחות
4.88 עם מנוע טורבו ו 33" נוסע לא רע בכלל
ה4.7 עם 4.56 בסרנים יתמודד ב LOW מספיק טוב עם ה 33" אך כמו שאמרתי הבעה תהיה בנסיעות המנהלתיות בכביש

על איזו מדת צמיג + ג'אנט חשבת ?

איתי

canaf90
06-11-11, 06:57
בגדול חשבתי על 33-12.5-15 על הגאנט אפסט 8 שלי.יש דיבור על הגעה של 33-10.5-15 בקרוב וזה נראה לי יהיה מושלם.אבל רגע לא הבנתי ל33 צריך להזיז את הסרן קדימה או לא?

sofanish
06-11-11, 07:06
אכן 33X10.5 היא מידה מתאימה מאוד לרכב הזה
כמו שכתבתי אתה יכול להזיז ואתה יכול גם לא ע"י הנמכת הבמפסטופ ובודי ליפט
עוד דבר שניתן לעשות זה לחתוך את הפח בנקודה בה הצמיג ייגע בה - הרבה עושים זאת בכל העולם גם עם רכבים חדשים בהרבה - זה מחיר (לא נורא בכלל ובקושי מורגש)

sofanish
06-11-11, 07:58
הנה המידה המדוברת על רכב עם 2" בודי ליפט (וצמיג רוחב 7" )

sofanish
06-11-11, 08:03
הנה המידה המדוברת על רכב עם 2" בודי ליפט (וצמיג רוחב 7" )

הכוונה היא לג'אנט ברוחב 7" כמובן

tom 2
06-11-11, 09:47
אני הייתי מתחיל עם חיזוק הצריות או לפחות הפעמונים..!!
עם ה4.56 וה4.7 אםשר לחיות..בשטח ה4.7 בטוח יספיק לך.
שלב שני הייתי מתקין4.88

ארז
06-11-11, 11:01
כמה דברים...
1 תנסה לעבור לגאנט 16 ואז יש לך צמיגי 255/85/16 זמינים, זה כמו 33/10.5+-
2 מהכרותי איתך חזק את הסרן או תחשוב לעבור לסרן טויוטה גדול יותר.
3 בLOW עם ההפחתה בטרנספר אתה באמת תסתדר, בכביש הרכב בקושי יזוז ללא שינוי יחס העברה בסרנים.

canaf90
06-11-11, 15:48
ארז מאז שיש לי 4.7 הרגל נהייתה פחות כבדה ב2 קילו לפחות

crazystar
06-11-11, 16:01
לקנות סמוראי . ;-)

canaf90
06-11-11, 17:31
אמר הבלור שעובד כל כך קשה בשביל לעשות את הסוזוקי קצת יותר היילקסי.....

אלי טמבור
06-11-11, 18:25
בגדול חשבתי על 33-12.5-15 על הגאנט אפסט 8 שלי.יש דיבור על הגעה של 33-10.5-15 בקרוב וזה נראה לי יהיה מושלם.אבל רגע לא הבנתי ל33 צריך להזיז את הסרן קדימה או לא?

שלום...

העברת הילקס ל33 באופן מקצועי ידרשו שינוים רבים ......
1. חיזוק של כל השילדה מהטמבון עד מיתחת לבודי בחלקו הקידמי.
2.החלפת מערכת הגה להגה רוחבי.
3.חיזוק סרן קידמי בגשר מהביצה ועד לחיבור הקפיץ .
4.החלפת קפיצים קידמים לגבוהים לפחות ב3 אינץ ,הזזת הסרן קדימה ב2 אינץ קדימה.
5.החלפת ציריות קדמיות לכרומולי.
6.החלפת יחס העברה בסרנים 488.
7.הארכת צינוריות ברקס.
8.חיזוק של מערכת הבלמים .
9.החלפת בולם הגה לגדול יותר.
10.חיתוך של הקרטר.
11.הנמכה של הבמפ סטופ.
12.בניית דריישפט קידמי לונג ספליין [כדי שלא יתנתק בזמן פתיחת מהלך קידמי].
13.שינוי מידת צמיגים ברשיון .

רצוי לא חייב .......
הרכבת ספייסרים בגלגלים.
החלפת סרן אחורי לפראדו [דיסק ברקס] בגלל כושר הבלימה.
כנפונים פלסטיק להוסיף בכנפיים .
בניית בית בולם קידמי [כדי להכניס בולם של 12 אינץ מהלך].
שקלים קידמי ואחורי 5-6 אינץ.
חיזוק של בית חיבור הקפיץ הקידמי לשלדה [נוטה להסדק].
החלפת u בולטים קידמים .
מיגון סרנים ונעילות ..
רצוי מנוע טורבו .

33.10.5.15 מידה לא פופלארית בארץ ולחן תהיה לך בעיה לרכוש צמיגים כאלה בשוטף......
תעבור לגנט 16x8 תוכל להרכיב 285x75x16 גבוהה במעט מ33 רוחב 11.5 .

כל מה שכתבתי לך הוא מינסיון בהצלחה...........

BlackStar
06-11-11, 18:40
אור נראה לי שעדיף לך YAD2.CO.IL

עם אתה רוצה לעשות את זה מקצועי

ועם תשאל אותי ....... אז את התשובה אתה כבר יודע

canaf90
06-11-11, 18:50
וואו אלי נפלה לי הלסת שם לרגע מרשימת המטלות שלך שדרך אגב נראית לי הדרך הכי רצינית לטווח ארוך.אבל וואו איזה רשימה.כזאת רשימת מטלות יצדיקו מינימום 35 אז תודה על המידע כי גם ככה אני נשוי בקושי.

canaf90
06-11-11, 18:59
אה כן סתיו בזמן שכתבת את התגובה שמעתי איזה רעש נראה לי ששברת ביצה או ציריה לפחות.כדאי שתתקשר לאיזה מהרישי יוגי שיעשה סיאנס לאוטו ויברר מה לשם כל הרוחות והשדים הבריטים היה הרעש הזה..........

אלדר
06-11-11, 20:58
[QUOTE=

33.10.5.15 מידה לא פופלארית בארץ ולחן תהיה לך בעיה לרכוש צמיגים כאלה בשוטף......
תעבור לגנט 16x8 תוכל להרכיב 285x75x16 גבוהה במעט מ33 רוחב 11.5 .

אל תשכח שצמיגים קונים פעם בשנתיים.

יוני5
07-11-11, 12:28
אני בספק אם צמיגי 33 מחייבים חיזוק ציריות. סרני טויוטה 8" ע"פי פורומים בחו"ל מחזיקים יפה גם 35" ללא שינויים.
בכל מקרה, ג'ו יוכל לחוות דעה מוצקה יותר על הנושא.
לגבי יחסי ההעברה, 4.88 עם 33 יביאו אותך למצב דומה ל31 עם 4.56.

מנוע טורבו? כדאי. אני לא עשיתי, כי הוא מסרב למות.

לגבי הזזת הסרן אני הייתי משתדל להימנע מבסוגיה הזו ומנסה קודם ערגול קל של הקפיצים והנמכת הבמפ-סטופ, ואם זה לא מספיק, בודי ליפט מזערי.
זרוע דחיף מונמכת ווידוא שזרוע המגל שלך מחוזקת - הכרחי.

לגבי שאר הרשימה שכתב אלי למעלה, אני לא בטוח שהיא הכרחית. יותר מכך, אני הייתי משתדל להימנע כמה שיותר מנגיעה במערכות המקוריות של הרכב כל עוד הן מספקות את הסחורה: בלמים, היגוי וכיו"ב.

בברכה,
יוני5

אלי טמבור
07-11-11, 17:07
וואו אלי נפלה לי הלסת שם לרגע מרשימת המטלות שלך שדרך אגב נראית לי הדרך הכי רצינית לטווח ארוך.אבל וואו איזה רשימה.כזאת רשימת מטלות יצדיקו מינימום 35 אז תודה על המידע כי גם ככה אני נשוי בקושי.

רק הלסת נפלה ,רגע עוד לא סיימתי את הרשימה.

את מה שאתה רוצה לעשות בהילקס אני התנסתי בו מכל כיוון אפשרי ועברתי את המהדורות .
חשוב שתבין ההילקס רכש את השם שלו כרכב עמיד וחזק ,לא בגלל שהוא מאוד חזק אלה שזו קונספציה של מנוע חלש גלגלים קטנים ,ובגלל זה
הוא עמיד ,ברגע שאתה שובר את המשואה הזאת מגדיל גלגל ,יחס העברה בטרנספר ,או מנוע חזק יותר הוא מתחיל להשבר...
מערכת ההגה לא מחזיקה ,ציריות נגזרות ,שלדה נשברת .
אם אתה לא מתכוון ללכת עד הסוף ,כל הזמן יצוצו צרות מיכונים שונים .

עדיף לך להשאר עם 31 ולהנות ממה שיש .
חלק מהעצות שאתה מקבל בפורום ,אין להם אחיזה במציאות והם ניתנות לך על ידי חברים שאין שום נסיון אישי עם הרכב לאורך זמן בשינויים
שאנחנו דנים בהם .

דרך אגב בשביל 35 אינץ תתחיל לחשוב על החלפת סרנים גדולים יותר .

זה הפלאפון שלי 0524782986 אשמח לנדב לך כל מידע שתרצה בכיף.

בברכה אלי.

ד ו ר ו ן
07-11-11, 21:25
סתיו,
רוב הרשימה של אלי מהווה בסיס למה שצריך באמת כדי לשים 33, המיעוט שלא רלוונטי הוא דוקא החבילות הגדולות.
רשימת השיפורים אינסופית ונגזרת ממה שאתה מתכוון לעשות עם הרכב, אופי השימוש והייעוד.
וזו שאלת הבסיס שממנה תגזור מה אתה צריך להחליף כדי שהעסק יעבוד.
אין דין רכב טיולים שנוסע עם 33 בשביל עוד קצת נוחות ועבירות כדין מי שעולה במידה בשביל עבירות קשה.

וכאן אתה צריך לענות למה אתה מייעד את הרכב ולהמ אתה חושב שצריך 33 על הרכב, ואז תוכל לקבל תשובה רצינית שמתאימה לך.

וכן, ברור לי שאלי שוב יגיד שרק לו יש נסיון בלבלבלבלהה,
ולכן, כדאי להוציא את הראש מהביצה הקטנטנה שלנו ולראות שבעולם החשוך והנבער בנושאי רכב בכלל והיילקס בפרט,
היכן שיש מעט מאד היילקסים ונסיון אפסי ביחס לזה של אלי, משום מה לא עלו על התובנות העמוקות האלו, וחיים בשלום עם שינויים מינוריים נדרשים.

אלי טמבור
08-11-11, 15:44
סתיו,
רוב הרשימה של אלי מהווה בסיס למה שצריך באמת כדי לשים 33, המיעוט שלא רלוונטי הוא דוקא החבילות הגדולות.
רשימת השיפורים אינסופית ונגזרת ממה שאתה מתכוון לעשות עם הרכב, אופי השימוש והייעוד.
וזו שאלת הבסיס שממנה תגזור מה אתה צריך להחליף כדי שהעסק יעבוד.
אין דין רכב טיולים שנוסע עם 33 בשביל עוד קצת נוחות ועבירות כדין מי שעולה במידה בשביל עבירות קשה.

וכאן אתה צריך לענות למה אתה מייעד את הרכב ולהמ אתה חושב שצריך 33 על הרכב, ואז תוכל לקבל תשובה רצינית שמתאימה לך.

וכן, ברור לי שאלי שוב יגיד שרק לו יש נסיון בלבלבלבלהה,
ולכן, כדאי להוציא את הראש מהביצה הקטנטנה שלנו ולראות שבעולם החשוך והנבער בנושאי רכב בכלל והיילקס בפרט,
היכן שיש מעט מאד היילקסים ונסיון אפסי ביחס לזה של אלי, משום מה לא עלו על התובנות העמוקות האלו, וחיים בשלום עם שינויים מינוריים נדרשים.

שלום למר מהנדס אלוף חישוב הנסחאות ........

ההבדל בנינו שאתה אלוף בנסחאות וחישובים ,שנכונים כנראה רק בתורה התאורטית שלך .
וסביר להניח שאת טיוליי העבירות שלך אתה עושה בפארק הלאומי ברמת גן ,יש מעלות ועליות קשות מאוד .........
רק בארצנו המפגרת בכל מה שקשור לתרבות מוטורית הנסחאות שלך נכונות , במדינות אחרות היו צוחקים על מה שאתה כותב למעט אפגניסטן.
וכן כל מה שאני כותב הוא מנסיון ולא כמו במקרה שלך תאוריות וחישובים..

הרכבתה על הילקס 33?????????????????
התנסתה עם 33 בשטח ????????????????
שברתה מכלולים עם 33 ??????????????..

הרבה חברי פורום שאתה מבלבל להם את המוח בחישובים ונוסחאות
מתקשרים אליי לשאול מה באמת הם צריכים לעשות

בלהבלללללללללללללללללללה.

BlackStar
08-11-11, 16:01
חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

מבדר מה שקורה פה
אני מכיר אישית בחור שנוסע על הילקס עם 33 שירדו מהסופה הישנה שלי
הוא נוסע ללא כול שינוי הוא מטייל אגרסיבי מאוד ( אני לא מכיר אותך אלי טמבור ) אבל מבטיח לך שלא הרבה מטיילים אגרסיבי כמונו
נכון שבטיול האחרון הוא שבר את הדריישפט האחורי או יותר נכון עקר אותו ממקומו ודעתי שהבעיה הייתה בדריישפט
הוא בטח יגיד שתומר כיוון אותו :)
ובכללי הרכב נוסע מצויין אפילו דיי מהר 110 120 " ללא מנוע טורבו " וללא כול שינוי במרכב או בפח

אלי טמבור
08-11-11, 16:18
חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

מבדר מה שקורה פה
אני מכיר אישית בחור שנוסע על הילקס עם 33 שירדו מהסופה הישנה שלי
הוא נוסע ללא כול שינוי הוא מטייל אגרסיבי מאוד ( אני לא מכיר אותך אלי טמבור ) אבל מבטיח לך שלא הרבה מטיילים אגרסיבי כמונו
נכון שבטיול האחרון הוא שבר את הדריישפט האחורי או יותר נכון עקר אותו ממקומו ודעתי שהבעיה הייתה בדריישפט
הוא בטח יגיד שתומר כיוון אותו :)
ובכללי הרכב נוסע מצויין אפילו דיי מהר 110 120 " ללא מנוע טורבו " וללא כול שינוי במרכב או בפח

יש לו יחס בטרנספר 4.7 ??????????????????????
הדריישפט נעקר למה ??????????????????????
באיזו מהירות או הילוך הוא עולה עליות כמו ירושלים ,ים המלח לירושלים ,מעלה אפרים ,סדום באמצע בקיץ ,הרכב מוגבל לנסיעה רק במישור
החוף .

canaf90
08-11-11, 21:26
וולאק אלי אתה בחור מצחיק.זה נכון שצריך להתנסות על באמת. בגדול אני רוצה לעלות את מעלה אללה יוסתור כזה או אחר מבלי לדעת שיש לרכב עקב אכילס אחושרמוטה שאומר לעצמי אמרתי לך ברגע שאשמע את הבום מהסרן/מגל/לוקר או מה שישבר בדרך.אבל אלי. באמת הרשימה הארוכה היא הדרך האמיתית לתיקון ההגדלה? כי באמת כמו שכתבתי שינוי כזה מזמין 35 לפחות.סתיו נשמה יש לך מידע עדכני....תשתף אותי במידע במקום השטויות שאתה בדרך כלל משתף אותיאור

BlackStar
08-11-11, 21:52
סתיו נשמה יש לך מידע עדכני....תשתף אותי במידע במקום השטויות שאתה בדרך כלל משתף אותיאור

קצת מעליב אור אבל שטויות
המידע העדכני הוא שברכב המדובר יש יחסי העברה מוקריים ואני לא מבין מה אתה עושה עניין תדחוף תגלגל ותסע
מה כבר יכול להישבר ??? כלום ושמן זיית מה שיכול להישבר עם 33 יכול להישבר גם עם 31
המלצה ממני תעבור למידה שארז אמר על גנט 16 255 \ 85
צמיג גבוהה וצר וזמין בכול סוגי הצמיגים

נ"ב ההילקס עם ה33 נמצא בתלאביב שכן שלך עם תתעקש אני אתן לך את הטלפון שלו לך תעשה סיבוב על הרכב ותחליט לבד

canaf90
08-11-11, 22:09
אתם הבריטים נעלבים בקלות....לא התכוונתי.בקשר לטלפון אני מתחיל להתעקש.אני אתקשר אליך מחר. ואקח את המספר.

tom 2
08-11-11, 22:57
סתיו יא שר....
הדריישפט נשבר בגלל פאק ביצור והיצרן הכיר בדפקט ויתקן לו את הדריישפט..

אז לינסוע באוטו המדובר הוא עדין לא יכול כי אין דריישפט.
בלי קשר האוטו הזה יש מנוע לא ברור!!ללא טורבו,מנוע מקורי אבל האוטו טס!!!גם עם ה33!
את העליות מים המלח לירושלים הוא עלה על80-90 צמוד לתחת של סתיו.!!

אבל בlow הוא לא מתפקד עם ה33 בסלעים!!

כמובן שמה שאלי אומר זה הכי טוב שיש!!אבל גם אלי לא עשה את הכל בפעם אחת(נראה לי)
לכן אם אתה באמת רוצה וצריך צמיג יותר גדול תיקח תרשימה של אלי,תראה מה הכי דחוף ותתחיל..
לדעתי-
4.7-יש לך
צריות/מינימום פעמונים
יחסי העברה4.88
הגה רוחבי(בעית רישוי)
הגבהה/חיתוך כנפ לפי הצורך
חיזוק שלדה!!
וכו לפי הרשימה...

ואני גם מציע לך ללכת על צמיג יותר צר וגבוה.
תומר

יוני5
08-11-11, 23:53
אלי היקר,

אפשר להסכים או לא להסכים, גם האמת לא שוכנת בכתובת אחת.
אבל אנא נסה שהתגובות שלך יהיו בשפה מכובדת יותר.
מנסיוני, פונטים גדולים וצבועים בצבעי קרב נועדו להדגיש מילה או משפט, לא פוסט שלם.

לגבי הגדלת צמיגים בהיילקס אז נכון שלא רבים עשו זאת בארץ. אבל בארה"ב אנחנו מדברים על אלפים, אם לא יותר. הדעה הרווחת שם היא שסרני ה 8" של טויוטה מחזיקים צמיגים גדולים יפה. למען האמת מהדיונים שאני קראתי גבול הדיון הסתובב ב37".

ולמי שכתב על הדריישפט, סביר יותר להניח שהבעיה היתה או בצלבים, או שהדריישפט חטף מכה נקודתית וזו היתה נקודת הכשל.

בברכה,
יוני5

אלי טמבור
09-11-11, 10:37
אלי היקר,

אפשר להסכים או לא להסכים, גם האמת לא שוכנת בכתובת אחת.
אבל אנא נסה שהתגובות שלך יהיו בשפה מכובדת יותר.
מנסיוני, פונטים גדולים וצבועים בצבעי קרב נועדו להדגיש מילה או משפט, לא פוסט שלם.

לגבי הגדלת צמיגים בהיילקס אז נכון שלא רבים עשו זאת בארץ. אבל בארה"ב אנחנו מדברים על אלפים, אם לא יותר. הדעה הרווחת שם היא שסרני ה 8" של טויוטה מחזיקים צמיגים גדולים יפה. למען האמת מהדיונים שאני קראתי גבול הדיון הסתובב ב37".

ולמי שכתב על הדריישפט, סביר יותר להניח שהבעיה היתה או בצלבים, או שהדריישפט חטף מכה נקודתית וזו היתה נקודת הכשל.

בברכה,
יוני5

בוקר טוב ........

התגובה הצבעונית שלי הגיע בתגובה לתגובה המזלזלת של דורון וזו לא הפעם הראשונה [במידה וסמתה לב לבלללללללה ואני מניח שראית].
.

לגבי הגדלת צמיג .......
דריפנציאל 8 אינץ לא יכול להחזיק צמיג מעל מידה של 33 אינץ בתנאי עבודה קשים ,גם 33 שובר אותו .........
רוב הטויוטת גם בארהב עוברות בשלב די מוקדם לסרנים כבדים יותר ,כגון דנה 60 קידמי וgm 14 קטן או גדול באחורי[כמובן אחרי שהם מרסקים את
הדרפנציאלים 10 פעמים רק היתרון שלהם ששם זה זמין ועולה פרוטות ביחס אלינו].
כל עוד השימוש בהילקס הוא לטיולים במקסימום מעלה קשה [גם על הגדרה של קשה יש דעות שונות]מידי פעם ,הרכב יעשה את העבודה טוב.
עם צמיג 31 ..
שבעל רכב מבקש להגדיל מידה במדינתינו המפגרת נשאלת השאלה למה??????????
פוזה ויופי ????????
שיפור יכולת הרכב בשטח טכני?????????
אם הכוונה לפוזה אז איזה פוזה יש לטנדר הזה[פוזה של גנן אינסטלטור קבלן שיפוצים או סתם אחד שמחפש טנדר זול אמיןאו עגלה שמפרקת את העצמות ] וזו דעתי האישית .
הזיי שוות כל המלחמות שהוא יעבור בכבישים עם בוחני המשטרה ,מלחמה בהעברת טסט שנתי,לדעתי לא.......
אם הכוונה לשיפור ביכולת הרכב בשטח טכני [כמובן שבחולות זה יגרע מיכולתו של הרכב יכולת שכמעט לא קיימת],לא תהיה ברירה במוקדם או
במאוחר הוא יצתרך לעבור בכל התחנות שמניתי ,השאלה עם יעשה זאת לפני כל החלקים שישברו או אחרי ,הדרך הזולה והבטוחה היא לפני,אבל כל אחד והראש שלו

יום טוב.

יוני5
09-11-11, 14:45
הי אלי,

אני חלוק עליך בסוגיית מידות הצמיג שמחזיק סרן ה 8". אפשר לשבור כל דבר, אבל רוב האמריקאים, למיטב ידיעתי ויוסיף לדיון ג'ו, לא מחליפים את הסרנים הללו עבור 33" וגם לא עבור 35".

אני מאוד מסכים איתך שכך או כך, ההסתבכות הפוטנציאלית עם החוק לא שווה את זה.
לגבי הפוזה - אצלך ואצלי טנדרים מתקשרים לאינסטלטורים. לאנשים אחרים במקומות אחרים זה מתקשר עם מרחבים ופוזה גברית ומסוקסת, לך תדע. על טעם ועל ריח...

בברכה,
יוני5

טל חסיד
09-11-11, 18:47
לי אין ניסיון אם צמיגים 33 אבל יש לי ניסיון עם 35 ו31. לדעתי הרשימה של אלי היא הדרך הכי זולה וטכנית הכי טובה לעלות מעל מידה 31 אם שנויים קטנים, כל דרך אחרת היא קיצור דרך שיעלה ביוקר אחרי שיתחילו לישבר ולהתעקם כל מיני חלקים ועדיף לא להתחיל בכלל, אבל החלק הכי יקר שצריך להחליף בסיפור הזה הוא המנוע כי בלעדיו בכביש ההילקס לא יזוז אפילו בעליה הכי קטנה בכביש למרות שינוי יחסי העברה ל4.88.

אני באופן אישי לא הייתי עולה בארץ מעל 31 מסיבות ברוקרטיה מטופשות בלבד, טכנית אפשרי הבעיה היא בעומק הכיס ומי שאין לא שלא יעשה קיצורים כי זה יעלה המון ולא בטיחותי.

טל

canaf90
09-11-11, 19:11
שוב מסקנה 33 זאת מידת ביניים בין 31 ל35.
מסקירת פורומים אמריקאים הבנתי שאם הולכים בדרך של אלי (ארוכה-מייגעת-יקרה-גירושין) הסרנים יספיקו וכל השאר יחוסם בהתאם.
בפעם הראשונה בחיים שלי נראה לי שאני אלך על הדרך הנכונה ולא סתם קפיצה לצמיגיה הקרובה ואהיה מבסוט עד השבר הראשון.
תודה לכל חוות הדעת
אור

טל חסיד
09-11-11, 19:51
זה הפעם הראשונה בחיים שאתה עושה דבר נכון ? :) חחחחחח

טל

אלי טמבור
10-11-11, 10:01
ובא לציון גואל..................

canaf90
10-11-11, 15:32
האמת כבר הגדלתי בעבר באללה בבאלה והיה בסדר אבל הפעם לא נראה לי.......

ד ו ר ו ן
10-11-11, 19:01
אתם מתייחסים להתקנת 33 על היילקס כעל יום לימודים ארוך, בעוד שברוב העולם זה עניין של ללכת לפנצ'ריה, לקנות צמיגים ולחזור הביתה.. אפילו בלי להחליף יחסי העברה כי המנועים שלהם חזקים יותר והרכב סוחב בסדר.
כמו שכאן התקבענו על מידה 31 כי זו המידה החוקית הכי גדולה, ברוב המקומות בהם משפרים את הרכבים המידה הנפוצה אחרי 31 ללא שינויים היא 33.

עזבו את הפרומיל נסיון שישי כאן בביצה הקטנה הזו, עושים מזה כאן עניין גדול כי יש זה לא נפוץ, ובעיקר בגלל שזה לא חוקי.. כמובן שיש את עניין המנוע הדרדלה שהצמיגים האלו יסרסור אותו עוד יותר אבל היכן שאותו הרכב נוסע עם מנועים חזקים יותר לא תראה אפילו שינוי יחסי העברה במקרים רבים, מה גם שהמכלולים מראש בנויים למנועים הרבה יותר חזקים-רק שלארץ הם לא הגיעו.

הרכב משווק עם המכלולים האלו עם מנועים של כמעט 100% יותר כ"ס, וחי בשלום, אז בטח עם הגדלה מינורית של המידה.
רכבים עם מכלולים חלשים בהרבה נוסעים עם 33 בלי חיזוקים למעט יחסי העברה מתאימים.

מי שמחליף לסרני 60/70 הם אלו שבונים מכונות עבירות קיצוניות ולא מי שמטייל עם הרכב ומידי פעם עובר קטעים קשים באמת-שהם אלו המהווים את רוב המשתמשים.
הרשימה של אלי נכונה למי שהולך לטפס קירות ולעשות עבירות קיצונית רוב הזמן, אבל מיותרת ברובה למי שזו לא הכוונה מאחורי הגדלת המידה- וזה מנסיון של אלפי אנשים שנוסעים ככה בחו"ל, אני לא ממציא את הגלגל ומי שרוצה לצאת מהדיון הקטנטן הזה לעולם האמיתי שילך לקרוא חומר באנגלית מיבשות אחרות, ותראו שהקונצנזוס הוא שמכלולי היילקס וסרני טויוטה 8" עם 33 מצריכים מעט מאד שינויים, אם בכלל.
למתקשים יש google-translate, יכול לתרגם אפילו אתרים שלמים..

אלי,
התגובה האחרונה שלך לגבי לעשות את הדברים כמו שצריך נכונה בהחלט בשביל מי שהולך לעשות עבירות קשה מאד כשימוש עיקרי, אתה צודק ואני מסכים שאתה לא מבין מי שמוכן לשים 33 על היילקס בארץ ולעבור את כל הבלגן לפני ואחרי "רק" בשביל קצת שיפור בעבירות ונוחות, ואם כבר אז באמת צריכה להיות לזה סיבה טובה ולא רק בשביל לשפר מעט עבירות ונוחות.
אני האחרון שבעד לקצר פינות אבל לא תמיד הפתרון הקיצוני הוא מה שצריך לכל שימוש, אם לא היתה בעיית חוקיות וחשש מכל בוחן בפינה מזמן היית רואה הרבה מאד רכבים עם המידה הזו, כולל עבדך.
ועם כל הכבוד, בלי להעלב או להעליב, הנסיון שלך ביחס לאלפי אנשים בחו"ל הוא פרומיל לא מייצג.. וכן, יש לי מעט נסיון במשחקי שינויי מידות ולראות את השפעת השינוי על המכלולים, לפני ואחרי חיזוק ושיפור.

המינימום בשביל 33 על היילקס רחוק מאד מהרשימה הבומבסטית שלך, שנכונה למי שהולך ליצור רכב עבירות קיצוני, לא למשתמש המצוי שרוצה להרוויח קצת בלי לעשות שינויים מרחיקי לכת- הכל נגזר מהסיבה לשמה רוצים לעשות את השינוי.

טל חסיד
10-11-11, 20:24
דורון אתה כותב המון חו'ל ישראל וכו, דבר אחד אתה שכחת ההילקס הישן הגיע לארץ במקור עם צמיג צר ונמוך מאד 215.75 16 וזה מקביל בערך לצמיג בגובהה 29 אינש השדרוג שהרוב עושים בארץ לצמיג 31 הוא המכסימלי (גם על כך יש מחלוקות) שאפשר לעשות אם המכלולים המקורים וגם זה על הקצה והדוגמא הכי פופלרית זה זרוע מגל שנשברת לאנשים כל שני וחמישי אם צמיג 31 אז מה יקרה אם יעברו ככה ל33 ישברו את המגל בתדירות גבוהה עוד יותר. מה שיש בחו'ל זה בחו'ל ומה שיש בארץ יש בארץ. לארץ הגיע רכב אם 75 כ"ס אם שדרוגים אתה יכול להגיע מקסימום ל 100כ"ס בצורה מסודרת. לכן מה שאלי כתב ברשימה מעל צמיג 31 אתה חייב את כל הרשימה מההתחלה ועד הסוף.

טל

ד ו ר ו ן
10-11-11, 21:20
דורון אתה כותב המון חו'ל ישראל וכו, דבר אחד אתה שכחת ההילקס הישן הגיע לארץ במקור עם צמיג צר ונמוך מאד 215.75 16 וזה מקביל בערך לצמיג בגובהה 29 אינש

לא שוכח לרגע, גם בחו"ל הרכב הגיע עם המידה הזו, רק ששם על אותו מפרט הוא מופיע מהמפעל עם 29.7 (המידה המקורית היא 205R16=קרוב מאד ל-30),או 31, ואצלנו הרכבים הגיעו מכלולים כבדים יותר, סרנים מחוזקים מהמפעל, דיפ' ננעל שבנוי חזק יותר, מערכת ברקסים טובה יותר ועוד כמה דברים.

השדרוג שהרוב עושים בארץ לצמיג 31 הוא המכסימלי (גם על כך יש מחלוקות) שאפשר לעשות אם המכלולים המקורים וגם זה על הקצה והדוגמא הכי פופלרית זה זרוע מגל שנשברת לאנשים כל שני וחמישי אם צמיג 31 אז מה יקרה אם יעברו ככה ל33 ישברו את המגל בתדירות גבוהה עוד יותר. טל
הזרוע מגל לא נשברת בגלל 31, היא נשברת כי זה נקודת כשל של המערכת, טויוטה מודעת לזה והוציאה זרוע מחוזקת, וברוב ההיילקסים שאני ראיתי אנשים כלל לא טרחו להחליף למחוזקת (ברור, זה עולה כסף..) ובטח שלא להתקין מוט דחיף מונמך, שמנטרל את הסיבה לשבירה, שהיא עייפות החומר כתוצאה של נעילת תפוחים והפעלת מומנט גבוה על המוט בכיוון שהוא לא תוכנן אליו, אצל מי שלא התקין מוט דחיף מונמך.

מה שיש בחו'ל זה בחו'ל ומה שיש בארץ יש בארץ. לארץ הגיע רכב אם 75 כ"ס אם שדרוגים אתה יכול להגיע מקסימום ל 100כ"ס בצורה מסודרת. לכן מה שאלי כתב ברשימה מעל צמיג 31 אתה חייב את כל הרשימה מההתחלה ועד הסוף.
טל
אני מציע לך לחזור ולעבור טוב יותר על המפרטים של היילקסים מהדור הישן, אלו עם הסרן חי מקדימה בארה"ב, ותראה שהמפרט הטכני פחות טוב ממה שקיבלנו בארץ בדגמי 93-97, הם רואים את הרכבים שהגיעו לכאן ומתלהבים כמו ילדים קטנים, (כולל מהמנוע דיזל מסיבה ממש לא ברורה..)
לארץ הרכב הגיע עם מנוע אטמוספרי עם 83 כ"ס(לא 75), אבל שווק בעולם באותו הזמן בדיוק עם מנועי 3L עם 90 וקצת כ"ס, ומנועי בנזין חזקים בהרבה, כמעט פי-2 כ"ס, כך שהמפעל מראש תכנן את הרכב עם שוליים רחבים מאד.
הציריות קדימה ואחורה מקבילות לדנה44, ואתה רוצה להגיד שדנה44 חלש מידי למידה 33?

מה גם שבארה"ב מחליפים מנועים לחזקים בהרבה ומשדכים לרכבת כוח הרגילה- כנס למפרטים של רכבים משופרים ותראה שלרבים מהם כתוב STOCK ברכבת הכוח והסרנים.
באוסטרליה בהרבה רכבים יש את מנועי KZ החזקים בהרבה, הרבה מהם עם קיט טורבו, וגם שם נוסעים עם 33 בלי שדרוגים מטורפים.

התגובה האחרונה של אלי מעלה נקודה מאד מהותית ונכונה, למה לעזאזל מישהו בארץ ילך להתקין 33 ולהסתכן עם בעיות חוקיות והורדות בכל פינה "רק" בשביל 33?
אם כבר אז כל החבילה.. ועם החבילה שהוא כתב אתה יכול לחיות עם 35 כמו שצריך אבל היא אובר-קיל עצבני בשביל 33.

שחר ר
10-11-11, 23:15
אור האוטו לא היה למכירה. ואם לא אז דיברתי עם היבואן של הצמיגים אכן יש צמיגים 33 10.5 15 בדרך לישראל גם אני מחכה להם אבל רק עוד 5 עד 6 חודשים עד שהם יכנסו חוקית לארץ הקודש . אני בנתיים קניתי צריות מחוזקות קידמיות, 4.88 לסרנים ושיניתי את ההגה מחכה להרכיב את הכול עם הצמיגים

יוני5
11-11-11, 01:02
טל,

אני מאוד חולק עליך ומסכים עם דורון.

זרוע המגל חוזקה.
שבירת זרוע המגל נגרמה כתוצאה מהגבהה (ערגול קפיצים) שבתורה הביאה את החלק האחורי של זרוע המגל למצב דומה בו היתה מלכתחילה, אבל החלק הקדמי נאלץ לעבוד (דרך מוט הדחיף) מול זרוע הפיטמן שמחוברת לתיבת ההגה, שבעקבות ההגבהה עלתה למעלה - זה מהשגרם לשבירות.
קח מוט דחיף מונמך (בצורת S) וזרוע מגל מחוזקת (מה שמוכרים היום בחברה) ובא לציון גואל. ואם לא לציון, אז להיילקס.

שאר הדברים שכתב אלי רלוונטים לרכב עבירות קיצוני. אם כך, אחד הדברים הראשונים שיש לעשות הוא לקצר את הזנב הארוך של ההיילקס, אבל הי, אנחנו עדיין בארץ ציון ירושליים, עם כיבוש החרמון, הכותל, הדמעות ומשרד התחבורע. ובנוסף לכל, הרכבים של רובנו המוחלט הם רכב טיולים. כבר כתבתי שאני מסכים עם אלי שבשביל לעלות את הזיק פעם בשנה לא שווה לשים 33, לא בגלל שזה לא טוב, אלא בגלל בוחני התנועה ושאר מרעין בישין, אז 31 זה מה יש. ובשביל ה 31, או ה 33 ממש לא צריך את רשימת יום הדין של אלי. כולה 33

וזו דעתי הצנועה.

בברכה,
יוני5

טל חסיד
11-11-11, 09:25
דורון אתה לא חייב להסכים איתי בכולם אבל בו אני יזכיר לך מאיפה כל הקיטים האלה מגיעים, של ההגה רוחבי וציריות מחוזקות וכו :אמריקה, ואוסטרליה מאיפה שיש מנועים כמו שאתה אוהב. כי הם כבר הבינו מזמן את מה שאתה מדחיק שזה לא עובד ויקר ומיותר סתם. לשיטה שלך (הישראלית) אין סיכוי לעבור בשום מבחן טכני הנדסי רציני, כלומר ללכת לפנצריה ולהרכיב צמיג 33 ויעלה ליסוע כמו שהוא ולא משנה עם זה רק לכביש או לאסטרים, נהפכו בכביש יותר חשוב שלא יהיו כשלים. והכי גרוע שאתה ויוני עוד מנסים לשכנעה ששיטה הנדסית (מגל) תעבוד לאורך זמן עם צמיגים 33 ללא סיכון גדול , זרוע מנומכת במיקרה הזה כפתרון לא שווה כלום מניסיון !! (כניראה גם של אלי) שטח התנגדות של צמיג 30 ברוחב 9.5 אינו שווה לעולם לצמיג 33 ברוחב 12.5 ולכן אין טעם בכלל להמשיך בשיח של החרשים פה כי לכם יש תאוריה מיוחדת לחישובים.

כל המידות שאתה נותן לגבי דיוקים בכ"ס תשכח מיזה זו נתון יצרן, בפועל במיוחד לאחר החלפת צמיג ל31 ובלאי מנוע ועוד אולי ישאר לך מיזה 75 % בגלגל. כך שרד מהדיוקים האלה זה באמת שטויות.

לגבי ההתלהבות כל אחד מתלהב מהדשה של השכן שלו גם אני מתלהב כשאני נוסע לגרמניה ורואה שם מרצדסים 630 EMG ופה לרוב אותו רכב רק עם מנוע של 350 או מקסימום מדבקה. (אתה צריך להבין את ההבדל בתאוצה שמים וארץ)

טל

אלי טמבור
11-11-11, 11:49
בוקר טוב .......
יוני אם זרוע מגל מחוזקת ומוט הגה מונמך זה הפתרון ,כנראה שיש בין הדעה שלך ושלי תהום .
לאחר ששברתי 3 זרועות מגל ושתתיים מהם היו מחוזקות ,עם זרוע הגה מונמכת ,הגעתי למסקנה שמערכת ההגה לא מספיק חזקה .
לדעתי מדובר בבעיה בטיחותית בלי קשר לגודל הצמיג .
הבעיה מחמירה מאוד עם צמיג גדול יותר .

גם הזרוע פיטמן שיוצאת מיתבת ההגה נשברת לעיתים קרובות ..

כל נער בן 18בארהב קונה דיסק ורתכת co2 ומבצע את השיפורים הדרושים לא כי לא צריך ,אלה בגלל שזה זמין וזול.

המדינה ישראל קיבע לכם את המחשבה אסור ,לא חוקי ,ובעיקר יקר .

אם הכל היה זמין חוקי וזול לא היתה רואה הילקס אחד במדינה עם זרוע מגל ומנוע של מכסחת דשא...

לא זוכר מי כתב דנה 44 זה פח זבל של סרן אחורי וקידמי כמעט כל מי שעושה שטח בארהב מחליף את הסרנים לדנה 60 ,יש לא מעט חברים

בעלי רובקונים וההכרות שלי היום עם הרכבים האלה לא רחוקה מההכרות עם ההילקס ,הרתכת שלי עובדת שעות נוספות עם הרכבים האלה .

חברי הטובים שאנו נוסעים ביחד כבר החליפו כמעט כל חלק שמסתובב ברכב לחדש ומחוזק .

כתבתי בעבר הילקס הוא לא רכב כל כך חזק כמו שכולם חושבים הוא חזק רק בגלל מנוע שמשגר כח של מנוע של מכסחת דשא למכלולים שלו

ברגע שתרכיב לו יחס העברה בטרנספר או מנוע חזק יותר או שניהם יחד הוא יתחיל להתפרק כמו רכבים רבים אחרים .

יש לי חדשות לך ולדורון גם המיינשאפט [הציר של ה4.7] בטרנספר] גם הוא ניגזר ,רק בגלל שהוא 21 שיניים זה מה שמתאים לגיר

של ההילקסים בארץ ,בארהב ממליצים להרכיב 23 שיניים מה שלא ניתן בארץ בגלל היציאה מהגיר .רק בשישה חודשים האחרונים נגזרו שלושה

צירים כאלה שתיים מהם עבודה שלי .

יוני עם מעלה זיק הוא בעיינך הוא מעלה קשה ,הזיי עדיף להשאר עם 31 יספיק ביותר .

שבת שלום

ד ו ר ו ן
11-11-11, 18:04
דורון אתה לא חייב להסכים איתי בכולם אבל בו אני יזכיר לך מאיפה כל הקיטים האלה מגיעים, של ההגה רוחבי וציריות מחוזקות וכו :אמריקה, ואוסטרליה מאיפה שיש מנועים כמו שאתה אוהב. כי הם כבר הבינו מזמן את מה שאתה מדחיק שזה לא עובד ויקר ומיותר סתם.
טל
הקיטים האלו מגיעים בדיוק מהמקום ממנו מגיע גם המוט דחיף מונמך, כי שם מבינים שיש יותר מאפשרות אחת להתמודד עם שינויים ברכב, כתלות בייעוד שלו.
מעניין שבפורומים מצפון אמריקה , שם המחיר, הזמינות והחוקיות של העסק לא בעייתית, ועדיין לא הרבה הולכים על השינוי הרבה מאד רכבים עם 33 לא עוברים את הרשימה הנ"ל אלא מתאימים את הפתרון לייעוד.
זו לא השיטה שלי, זה הנסיון שלהם..
אגב באוסטרליה הקיט לא חוקי עד כמה שהבנתי מהם (ד"א גם תקנות ההגבהה שם מאד מגבילות ועומדות בתקן האירופאי של עד 2 אינצ'..), ובאמת ברכבים שלהם אתה כמעט ולא רואה את השינויים האלו ברכבים שהם לא רכבי תחרות- אתה מוזמן לחפש בעצמך.

גם אתה וגם אלי מדברים על מפלצות עבירות או רכבים שמיועדים לעבירות קשה נטו, ו-33 על היילקס יכול לשמש לעוד דברים, בין אפס למאה יש טווח ביניים שבו חיה רוב האוכלוסיה.
אם אתה פריק של עבירות קשה מאד, והולך על גלגלים של 35+, ומנועים שמפרקים את השילדה אז אתה בהחלט בדרך הנכונה עם הרשימה הנ"ל.
אם אתה רוצה לטייל, מידי פעם לעשות קטעים קשים עם הרכב כחלק ממסלול, אז אתה ממש לא צריך את זה.

פתוח השרשור לא אמר שהוא רוצה מפלצת עבירות, הוא שאל מה צריך בשביל 33 על היילקס, והתשובה לשאלה קשורה למה הוא רוצה להשיג, רכב עבירות כמו שאתה ואלי מדברים עליו, או "רק" להיות מסוגל לחיות עם 33 על הרכב.

ד ו ר ו ן
11-11-11, 18:10
טל,
לגבי נתוני כ"ס במנוע האטמוספרי, אתה יכול לחפש ברשת נתוני יצרן- המספר הוא 83, לא 75.

מידבר
13-11-11, 16:59
יופי של דיון.
הכוונה היא להתקנת 33 על היילקס טיולים ולא לבנית מפלצת עבירות.
טל ואלי מסתמכים על נסיונם. מתנגדי עמדתם, בעיקר על תובנות מפורומים בחו'ל.

מדובר על שאלת בסיס בהנדסת רכב-עומסים והתנגדויות. אולי נזכה לראות התיחסויות של נמרוד, של איציק, של טושי ?

אלי טמבור
13-11-11, 19:24
יופי של דיון.
הכוונה היא להתקנת 33 על היילקס טיולים ולא לבנית מפלצת עבירות.
טל ואלי מסתמכים על נסיונם. מתנגדי עמדתם, בעיקר על תובנות מפורומים בחו'ל.

מדובר על שאלת בסיס בהנדסת רכב-עומסים והתנגדויות. אולי נזכה לראות התיחסויות של נמרוד, של איציק, של טושי ?

מהנדסי טויוטה תכננו את הרכב הזה עם צמיג 29 ויחס העברה בטרנספר 2.4 וזרוע מגל .רכבת כח טרנספר גיר 21 שיניים .
הגדלנו צמיג בחמש מידות גדול יותר ,הפחתנו את יחס העברה ל4.7 בהכפלה .
עם הדרישה מהמפעל היתה לצמיגים במידה הזאת ויחס העברה נמוך בטרנספר ,המפעל היה מספק את הרכב עם מכלולים יותר גדולים
ןחזקים בהתאמה לעומס שמפעילים הצמיגים במידה הזאת .

מנוע יותר חזק .
גיר טרנספר גדולים יותר [רכבת כח של לפחות 23 שיניים ואןליי גדולה יותר ]
סרנים גדולים 9.5 אינץ
ציריות עבות יותר
ברקסים חזקים יותר [דיסק ברקס בסרן אחורי]

מערכת הגה חזקה יותר
בקיצור הכל יותר גדול וחזק כמו שעשו ברכבים אחרים שלהם .........

mtntz
13-11-11, 21:50
אני רק שאלה.....אלי ממתי לגזור ולשבור כל חלק ברכב נהיה גאווה גדולה???

בוקר טוב .......
יוני אם זרוע מגל מחוזקת ומוט הגה מונמך זה הפתרון ,כנראה שיש בין הדעה שלך ושלי תהום .
לאחר ששברתי 3 זרועות מגל ושתתיים מהם היו מחוזקות ,עם זרוע הגה מונמכת ,הגעתי למסקנה שמערכת ההגה לא מספיק חזקה .
לדעתי מדובר בבעיה בטיחותית בלי קשר לגודל הצמיג .
הבעיה מחמירה מאוד עם צמיג גדול יותר .

גם הזרוע פיטמן שיוצאת מיתבת ההגה נשברת לעיתים קרובות ..

כל נער בן 18בארהב קונה דיסק ורתכת co2 ומבצע את השיפורים הדרושים לא כי לא צריך ,אלה בגלל שזה זמין וזול.

המדינה ישראל קיבע לכם את המחשבה אסור ,לא חוקי ,ובעיקר יקר .

אם הכל היה זמין חוקי וזול לא היתה רואה הילקס אחד במדינה עם זרוע מגל ומנוע של מכסחת דשא...

לא זוכר מי כתב דנה 44 זה פח זבל של סרן אחורי וקידמי כמעט כל מי שעושה שטח בארהב מחליף את הסרנים לדנה 60 ,יש לא מעט חברים

בעלי רובקונים וההכרות שלי היום עם הרכבים האלה לא רחוקה מההכרות עם ההילקס ,הרתכת שלי עובדת שעות נוספות עם הרכבים האלה .

חברי הטובים שאנו נוסעים ביחד כבר החליפו כמעט כל חלק שמסתובב ברכב לחדש ומחוזק .

כתבתי בעבר הילקס הוא לא רכב כל כך חזק כמו שכולם חושבים הוא חזק רק בגלל מנוע שמשגר כח של מנוע של מכסחת דשא למכלולים שלו

ברגע שתרכיב לו יחס העברה בטרנספר או מנוע חזק יותר או שניהם יחד הוא יתחיל להתפרק כמו רכבים רבים אחרים .

יש לי חדשות לך ולדורון גם המיינשאפט [הציר של ה4.7] בטרנספר] גם הוא ניגזר ,רק בגלל שהוא 21 שיניים זה מה שמתאים לגיר

של ההילקסים בארץ ,בארהב ממליצים להרכיב 23 שיניים מה שלא ניתן בארץ בגלל היציאה מהגיר .רק בשישה חודשים האחרונים נגזרו שלושה

צירים כאלה שתיים מהם עבודה שלי .

יוני עם מעלה זיק הוא בעיינך הוא מעלה קשה ,הזיי עדיף להשאר עם 31 יספיק ביותר .

שבת שלום

tooshey
13-11-11, 22:11
אלי
רק כדי לשים דברים על דיוקם
הילקס ישן נמכר בעולם עם גלגלים במידות שונות.אחת המידות הנפוצות שראיתי(אוסטרליה, ירדן, מזרח אפריקה) היא 7.5X16 כמו בדיפנדר, שווה ערך ל "31, ובפועל כמעט "32.
סרן "8 יודע לעמוד בהספק ומומנט גבוהים, וזאת ע"פ טויוטה. למשל פראדו חדש עם 173 כ"ס מהמפעל.
בסרן "9.5 של טויוטה קוטר הציריה בשיני ההזחה בכניסה לדיפרנציאל הוא "1.31, זהה להילקס. (רק שלנדקרוזר גוזר ציריות והילקס לא).
דיסק לא בהכרח עוצר טוב יותר מתוף. יש לדיסק מספר יתרונות על תוף, אבל לא בהכרח כח בלימה. ראה בלמים של משאיות.

בכל מקרה, צריך להבין מה רוצים מהרכב.
רכב טיולים ועבירות קלה עד בינונית יכול להתגלגל על 31 או 33 ברמת בניה דומה, פחות או יותר.
מצד שני, מה שאתה והחבורה שלך עושים זו עבירות מאד קיצונית. אף מהנדס בשום מפעל רכב לא התכוון שרכב יסע איפה שאתם נוסעים. אולי רכב צבאי יעודי. טנק למשל...

ותרומתי הצנועה לדיון,
כשהרכבתי "33 על הילקס שלי, הדבר הראשון שקרה זה שאיבדתי את ההילוך החמישי.
ללא שינוי יחסי העברה צריך הרבה הרבה יותר מנוע כדי להזיז את העגלה בצורה סבירה.

נחמד שהדיון הזה חוזר כל כמה זמן, באמת נהיה משעמם פה קצת.

ולסיום,
אלי, בדוק את המחשב שלך, כנראה המקלדת שלך תקועה ב LOW,אני לא מצליח לקרא את ההודעות האחרונות שלך,האותיות קטנות מידי.

בברכה,טושי

אלי טמבור
14-11-11, 13:20
אני רק שאלה.....אלי ממתי לגזור ולשבור כל חלק ברכב נהיה גאווה גדולה???

בוקר טוב ..
אתה רציני בשאלה או מתבדח ..
נראה לך שכל פעם שאני יוצא לשטח המטרה היא לשבור
השבירות הם תוצאה של צמיגים גדולים ויחסיי העברה נמוכים ,וכמובן היילקס שלא נשאר בחניה של הבית או נוסע בשביליי קקל.

יום טוב....

אלי טמבור
14-11-11, 14:35
אלי
רק כדי לשים דברים על דיוקם
הילקס ישן נמכר בעולם עם גלגלים במידות שונות.אחת המידות הנפוצות שראיתי(אוסטרליה, ירדן, מזרח אפריקה) היא 7.5X16 כמו בדיפנדר, שווה ערך ל "31, ובפועל כמעט "32.
סרן "8 יודע לעמוד בהספק ומומנט גבוהים, וזאת ע"פ טויוטה. למשל פראדו חדש עם 173 כ"ס מהמפעל.
בסרן "9.5 של טויוטה קוטר הציריה בשיני ההזחה בכניסה לדיפרנציאל הוא "1.31, זהה להילקס. (רק שלנדקרוזר גוזר ציריות והילקס לא).
דיסק לא בהכרח עוצר טוב יותר מתוף. יש לדיסק מספר יתרונות על תוף, אבל לא בהכרח כח בלימה. ראה בלמים של משאיות.

בכל מקרה, צריך להבין מה רוצים מהרכב.
רכב טיולים ועבירות קלה עד בינונית יכול להתגלגל על 31 או 33 ברמת בניה דומה, פחות או יותר.
מצד שני, מה שאתה והחבורה שלך עושים זו עבירות מאד קיצונית. אף מהנדס בשום מפעל רכב לא התכוון שרכב יסע איפה שאתם נוסעים. אולי רכב צבאי יעודי. טנק למשל...

ותרומתי הצנועה לדיון,
כשהרכבתי "33 על הילקס שלי, הדבר הראשון שקרה זה שאיבדתי את ההילוך החמישי.
ללא שינוי יחסי העברה צריך הרבה הרבה יותר מנוע כדי להזיז את העגלה בצורה סבירה.

נחמד שהדיון הזה חוזר כל כמה זמן, באמת נהיה משעמם פה קצת.

ולסיום,
אלי, בדוק את המחשב שלך, כנראה המקלדת שלך תקועה ב LOW,אני לא מצליח לקרא את ההודעות האחרונות שלך,האותיות קטנות מידי.

בברכה,טושי

בוקר טוב ...

צמיג 7x16 לא משתווה ל33x12.5x15 לא בגודל לא באחיזה ולא בעומס שהוא מפעיל
על המכלולים ,משום מה אף אחד לא מתיחס לרוחב הצמיג שהוא פקטור של עומס ואחיזה
ה33 זו קפיצת מדרגה אחרי ה31 ,מרגישים שונה לגמרי איפו שה31 מפרפר ופורק עומס ה33
נאחז בעקשנות ,או שעולים או ששומעים צליל מוכר מתכתי ....

אתה יודע בדיוק מה קרה לאלה שהרכיבו מנוע של לנדקרוזר על הילקס ,הדריפנציאל האחורי
קרס בתדירות גבוהה,.כמו חן זה קורה לפראדו 163 כ"ס,טיפלתה בכמה כאלה........

שכתבתי דפרנציאל 9.5 אינץ הכוונה היתה למשהוא מאמריקה עם אקס צף מלא צרייה של
1.5 אינץ......

דיסק ברקס בהילקס יעשה עבודה הרבה יותר טובה מהתוף המקורי ,שהוא בקושי עוצר 31
,נכון שבמשאיות משתמשים בתוף רק שבמשאית יש מערכת בילום ענקית שמופעלת בעזרת
לחץ אויר ,אם המערכת הזאת היתה כל כך מוצלחת ברכבים ולא במשאיות איך זה שהיא
נעלמה ממרבית הרכבים החדשים ............

לשיטתך נכון שצריך להבין מה רוצים מהרכב ..
לא נישמע הגיוני להרכיב 33 על הילקס שלא נבנתה לעמוד בהם והיעוד הוא לא לשטח קשה [עבירות] למה , ליופי פוזה ורק בעבור זה לקבל הורדות מהכביש ולהלחם בטסטים.

33 בהילקס ללא כל השינויים הדרושים רק יקלקל אותו ,הרכב לא יסחב [ עם 31 הוא בקושי סוחב] מה גם ,שעם 31 הוא עושה עבודה לא רעה בכלל.......

הבעיה שמסתתרת מאחורי כל השירשור הזה ולטעמי היא המוקש
בעלי ההילקסים בארץ [לא כולם] לא מוכנים ,יכולים לא רוצים להשקיע ברכב יותר
משתיים וחצי שח ,אני מניח שאת נושא הבזול אתה מכיר יותר טוב ממני.

העבירות [טיולים] שאני עושה עם חברי, רק פה בארץ הקודש נחשבת לעבירות קיצונית ,מעבר
ליים כל ילד בן 17 עושה יותר .

ולסיום רק בשבילך הוצאתי מ low ועברתי להיי ,גם את האותיות הגדלתי מ31 ל33 אני מקווה
שלא תישבר לי הצירייה במקלדת לאחר שעברתי ל33 .....

בברכה אלי ...

[אלי, נסה בבקשה לכתוב בגודל פונט רגיל. תודה, ההנהלה]

BlackStar
14-11-11, 18:33
העבירות [טיולים] שאני עושה עם חברי, רק פה בארץ הקודש נחשבת לעבירות קיצונית ,מעבר

אלי מעבר לים השירשור הזה מעולם לא היה נפתח

אלי טמבור
14-11-11, 18:37
אלי מעבר לים השירשור הזה מעולם לא היה נפתח

צודק שם לא היו מתוכחים עם זרוע מגל זה פטנט טוב או לא ,שם זורקים אותה לזבל ..........

אלי טמבור
14-11-11, 20:19
בוקר טוב ...

צמיג 7x16 לא משתווה ל33x12.5x15 לא בגודל לא באחיזה ולא בעומס שהוא מפעיל
על המכלולים ,משום מה אף אחד לא מתיחס לרוחב הצמיג שהוא פקטור של עומס ואחיזה
ה33 זו קפיצת מדרגה אחרי ה31 ,מרגישים שונה לגמרי איפו שה31 מפרפר ופורק עומס ה33
נאחז בעקשנות ,או שעולים או ששומעים צליל מוכר מתכתי ....

אתה יודע בדיוק מה קרה לאלה שהרכיבו מנוע של לנדקרוזר על הילקס ,הדריפנציאל האחורי
קרס בתדירות גבוהה,.כמו חן זה קורה לפראדו 163 כ"ס,טיפלתה בכמה כאלה........

שכתבתי דפרנציאל 9.5 אינץ הכוונה היתה למשהוא מאמריקה עם אקס צף מלא צרייה של
1.5 אינץ......

דיסק ברקס בהילקס יעשה עבודה הרבה יותר טובה מהתוף המקורי ,שהוא בקושי עוצר 31
,נכון שבמשאיות משתמשים בתוף רק שבמשאית יש מערכת בילום ענקית שמופעלת בעזרת
לחץ אויר ,אם המערכת הזאת היתה כל כך מוצלחת ברכבים ולא במשאיות איך זה שהיא
נעלמה ממרבית הרכבים החדשים ............

לשיטתך נכון שצריך להבין מה רוצים מהרכב ..
לא נישמע הגיוני להרכיב 33 על הילקס שלא נבנתה לעמוד בהם והיעוד הוא לא לשטח קשה [עבירות] למה , ליופי פוזה ורק בעבור זה לקבל הורדות מהכביש ולהלחם בטסטים.

33 בהילקס ללא כל השינויים הדרושים רק יקלקל אותו ,הרכב לא יסחב [ עם 31 הוא בקושי סוחב] מה גם ,שעם 31 הוא עושה עבודה לא רעה בכלל.......

הבעיה שמסתתרת מאחורי כל השירשור הזה ולטעמי היא המוקש
בעלי ההילקסים בארץ [לא כולם] לא מוכנים ,יכולים לא רוצים להשקיע ברכב יותר
משתיים וחצי שח ,אני מניח שאת נושא הבזול אתה מכיר יותר טוב ממני.

ולסיום רק בשבילך הוצאתי מ low ועברתי להיי ,גם את האותיות הגדלתי מ31 ל33 אני מקווה
שלא תישבר לי הצירייה במקלדת לאחר שעברתי ל33 .....

בברכה אלי ...

[אלי, נסה בבקשה לכתוב בגודל פונט רגיל. תודה, ההנהלה]

למרות שהתאמצתי לכתוב את דבריי בגודל של צמיגים 33 ההנהלה העויינת החליטה להקטין את הכתב לגודל שרק עם זכוכית מגדלת נוכל לקרוא
כנראה שמה שכתבתי לא לרוחם ...
הייה עדיף למחוק את התגובה בכלל , עוד מישהוא יתבע אותכם לדין על שאימץ את עיינו והפך לעיוור ............

ד ו ר ו ן
14-11-11, 22:20
צמיג 7x16 לא משתווה ל33x12.5x15 לא בגודל לא באחיזה ולא בעומס שהוא מפעיל על המכלולים ,משום מה אף אחד לא מתיחס לרוחב הצמיג שהוא פקטור של עומס ואחיזה
אלי,
אף אחד לא מתעלם, אתה צודק בהחלט שהרוחב מהווה בהחלט משהו להתייחס אליו אבל כשאתה מדבר על השפעות 33 אתה כולל את כל ההיבטים.
אבל אתה מתעלם מזה שהסרן הזה מותקן ברכבי טויוטה אחרים עם צמיג בקוטר 32 ברוחב כמעט זהה למידה שכתבת, ויחד עם הספק מנוע גבוה בהרבה (כולל מנועי בנזין V8) יוצר עומס גדול יותר מאשר הפקקטה מנוע טורבו+33.

אבל השורה התחתונה היא שאתה מסתכל על העניין דרך קשית, שרואה רק דבר אחד- את סגנון הנהיגה שלך, שרחוק מאד מאופי השימוש של רוב המשתמשים, ולא מפנים שיש גם משהו אחר.
ואני מחזיר אותך למהות הדיון- 33 על רכב טיולים, ווזה לא טיול עבירות קשה כל הדרך אלא טיול, שיש בו מקטעים קשים נקודתית מידי פעם. וכן, יש ערך מוסף ל-33 גם ברכב טיולים.
ואתה צודק שאתה לא מבין למה בכלל להכנס לסרט של 33 בארץ בגלל בעיית החוקיות אבל אין לזה קשר לדיון הטכני של מה צריך או לא צריך מכנית ברכב.

הלכתי לחפש שוב ברשת, אמרתי ואללה, הוא מתעקש, אולי יש משהו- ומה שמצאתי זה כל מיני מפגרים עם היילקסים עם מנועים גדולים, צמיגי 35-37 ומערכת הגה סטנדרטית.. ולא אחד או שניים- המון., ערימות של כאלו שלא מבינים כלום.

אבל עזוב אמריקה, לך לאוסטרליה, שם יש להם בדיוק את הרכבים שיש לנו עם המנועים החלשים (2L, 2LT, 3L), ותרבות שטח שמכניסה אותנו בכיס הקטן, שרובה טיולים ולא עבירות.
ושם טיול זה לא סופ"ש בנגב, 2 מטר לתוך השטח בין כביש 40 לכביש הערבה אלא לצאת למדבר לשבועיים ושם זה אומר שאם הרכב שלך נתקע אתה מת. כלומר, האמינות והעמידות של הרכב מהווה פקטור עצום.
ונחש מה,הם נוסעים עם 33 בלי הרשימת בלהות שלך.. משנים יחסי העברה בסרנים כדי שהרכב יסחוב ונוסעים לטייל.

אתה כל הזמן מדבר על ניסיון מקומי אבל כל הזמן משתמש בדוגמאות מחו"ל, ובצדק- יש להם הרבה יותר נסיון מאיתנו עם המידות האלו, וכמו שאמרו לך, בחו"ל הדיון לא היה מתקיים כי זה לא משהו לדבר עליו בכלל.
בהסבר הטכני של משווקי מערכת הייסטיר כתוב במפורש כי מערכת ההגה המקורית מגבילה את מהלך המתלה (מה שמאד נכון אם מנתקים מייצב ולא מתקינים מוט דחיף מונמך, ואז גם שוברים בקלות את הזרוע מגל..) ומי שרוצה להגדיל אותו משמעותית צריך להחליף להייסטיר, אין מילה על חוזק או גודל גלגל.

הבעיה שמסתתרת מאחורי כל השירשור הזה ולטעמי היא המוקש בעלי ההילקסים בארץ [לא כולם] לא מוכנים ,יכולים לא רוצים להשקיע ברכב יותר משתיים וחצי שח .
איך הגעת למסקנה הזו בדיוק?
הרי מי שלא מוכן להשקיע לא יתחיל פתאום לעשות את זה גם אם כולם היו מסכימים שהפתרון היקר הוא הנכון.

asafk
14-11-11, 22:58
למרות שהתאמצתי לכתוב את דבריי בגודל של צמיגים 33 ההנהלה העויינת החליטה להקטין את הכתב לגודל שרק עם זכוכית מגדלת נוכל לקרוא
כנראה שמה שכתבתי לא לרוחם ...
הייה עדיף למחוק את התגובה בכלל , עוד מישהוא יתבע אותכם לדין על שאימץ את עיינו והפך לעיוור ............

אלי,
ההנהלה לא עויינת אותך או את מה שכתבת, אלא את גודל הפונט.
(ההנהלה)

אני חולק גם על הרבה ממה שכתבת, אבל זה כבר סיפור אחר.

אסף.

tzagi
15-11-11, 01:51
רק הלסת נפלה ,רגע עוד לא סיימתי את הרשימה.

חשוב שתבין ההילקס רכש את השם שלו כרכב עמיד וחזק ,לא בגלל שהוא מאוד חזק אלה שזו קונספציה של מנוע חלש גלגלים קטנים ,ובגלל זה
הוא עמיד ,ברגע שאתה שובר את המשואה הזאת מגדיל גלגל ,יחס העברה בטרנספר ,או מנוע חזק יותר הוא מתחיל להשבר...
מערכת ההגה לא מחזיקה ,ציריות נגזרות ,שלדה נשברת .
אם אתה לא מתכוון ללכת עד הסוף ,כל הזמן יצוצו צרות מיכונים שונים ..

התאוריה שלך שגויה
משנת 1979 הוכנס בהילקס כול מנוע אפשרי, כולל פורד 5 ליטר ושברולט 350, בלי כול בעיות
הכי נפוץ, זה שברולט 4.3 V6, יושב שם יופי, שוברים? תמיד, אבל לשבור ממש לא בעיה גם עם ה22R האנמי
מי שיודע לנהוג לא ישבור כלום כול עוד המכלולים תקינים.
ברכב בנוי בדרכים של פעם, הכול מסיבי ואובר קיל.

הנה אחד על 33, אין כול חלקים מחוזקים, חוץ מ5.29 בסרנים (עזוב 4.88, אם כבר אז כבר), 4.7 בטרנספר וקפיצים 4 אינץ' ופיטמן מונמך כולו מקורי שנת 84
עבד חזק וקשה, למעט זוג קפיצים אחוריים עקומים (הבעיה נפתרה עם TRAC BAR) לא שברתי כלום לעולם
הבחור שקנה אותו חזר שנה אחרי וקנה ממני פעמון....לקח לחמום מוח שאוהב להתחפר בבוץ שנה של התעללות לשבור את החוליה החלשה ביותר.
קצת תמונות לנוסטלגיה.

http://i1125.photobucket.com/albums/l593/tzagi1/082906200.jpg
http://i1125.photobucket.com/albums/l593/tzagi1/082906201.jpg
http://i1125.photobucket.com/albums/l593/tzagi1/082906241.jpg
http://i1125.photobucket.com/albums/l593/tzagi1/082906242.jpg
http://i1125.photobucket.com/albums/l593/tzagi1/082906256.jpg
http://i1125.photobucket.com/albums/l593/tzagi1/082906258.jpg
http://i1125.photobucket.com/albums/l593/tzagi1/0829062551.jpg
http://i1125.photobucket.com/albums/l593/tzagi1/0829062553.jpg
http://i1125.photobucket.com/albums/l593/tzagi1/0829062555.jpg
[
http://i1125.photobucket.com/albums/l593/tzagi1/0829062556.jpg
http://i1125.photobucket.com/albums/l593/tzagi1/0829062562.jpg
http://i1125.photobucket.com/albums/l593/tzagi1/Picture006.jpg

אלי טמבור
15-11-11, 12:44
בוקר טוב וחג שמח

אלה התמונות שמצאתה להעלות כעבירות שטח ,נראה יותר כמו טויטה שנוסעת בערוגת פרחים....
עכשיו אני מבין למה לא שברתה כלום ,גם בחניה של הבית עם צמיג 42 לא תישבור ...

לעניין עצמו הרכב שבתמונה זו לא ההילקס שאנו מכירים בארץ ,הרכב הזה קל בהרבה מההילקסים שלנו לא רק שהוא
חד קבינה הוא גם קצר ובטוח הרבה יותר קל ,הילקס דבל קבינה עם מנוע דיזל מזווד טמבונים כננת מיגונים וכל השאר
יגיע למשקל גדול יותר כלומר עומס גדול יותר על המכלולים בסופו של דבר שווה לשבירות ...
ראה רכבי עבירות מינמום משקל מקסימום חוזק....

על כל דוגמה של עמידות ואי שבירות אפשר להביא 100 דוגמאות הפוכות ...
ו
יכול להיות כדבריך שאלה ששוברים לא יודעים לנהוג ..

אוליי תכתוב לנו [אלה ששוברים ולא יודעים לנהוג] את המשנה הסדורה שלך לנהיגת שטח נכונה שנבין איפו

הטעויות שלנו...

דורון: רק תסביר לי עם זרוע מגל זה פטנט כל כך טוב ,איך זה ש90 אחוז מבעליי ההילקסים שעושים שטח אמיתי

נוסעים עם זרוע מגל ספר ברכב ....

נכון אני מדבר על נסיון מקומי ויש כזה ,רק פה בפרום יש בעלי תאוריות מפה ועד הירח שכותבים בלי שיש

להם גרם אחד של נסיון במקסימום הם נסעו בערוגת פרחים ,בלכתוב יש פה חזקים ביותר .......

אסף: מה רע בכתב גדול לא צריך משקפיים ,מעבר לזאת לא ראיתי בשום מקום באתר שאסור לכתוב

בכתב גדול ............
חג שמח ושנה טובה .........

sofanish
15-11-11, 13:44
אסף: מה רע בכתב גדול לא צריך משקפיים ,מעבר לזאת לא ראיתי בשום מקום באתר שאסור לכתוב

בכתב גדול ............
חג שמח ושנה טובה .........[/SIZE][/QUOTE]

אלי אתה גאון - אתה צריך לרוץ לראשות הפורום :-)

אלי טמבור
15-11-11, 14:55

בכתב גדול ............
חג שמח ושנה טובה .........[/SIZE]

אלי אתה גאון - אתה צריך לרוץ לראשות הפורום :-)[/QUOTE

איך אני יכול לרוץ ,אני כל הזמן בlow חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח................

מידבר
15-11-11, 15:14
למרות שכל אחד מתבצר בעמדתו אני חושב שסה'כ אפשר להסכים כי:
1.הרשימה של אלי בהתיחסותו הראשונה בשרשור זה נגעה בפרוש לאופן המיטבי שכדאי לשפר את הרכב ע'מ למנוע בעיות עתידיות.
2.בהנחה שסגנון הנהיגה אינו קיצוני, בהחלט אפשר ללכת חצי דרך. כלומר גירסתו של ג'ו-להסתפק בעיקר בשינוי יחסי העברה בסרנים ובטרנספר ולהנמיך זרוע פיטמן.

תקנו אותי אם אני טועה.

מידבר
15-11-11, 16:13
3.וגם את ההמלצה של ארז להעדיף צמיג 255/85/16

tzagi
15-11-11, 17:28
אלי גאון שלי,
ברור שמתמונות אתה יכול לקבוע בודאות את קושי המסלולים כמו שברור שהיית ועברת את אותם מסלולים בקלי קלות...

אין מקום או מסלול בארץ שמשתווה,

tom 2
15-11-11, 17:36
אני גם חושב שאלי צודק בקשר לחוזק המכלולים ביחס למנוע..לא שחלילה אני מזלזל בניסיון והידע של החברה מעבר לים..אבל מנסיוני פה בארץ כאשר בניתי את הרכב שלי לתחרויות על בסיס היילקס..
והשתלנו לו מנוע סונומה 4.3 צמיגים 32' בהתחלה ,ואחרי זה עברתי לצמיג 36 על המכלולים המקוריים שום דבר כמעט לא החזיק!!
השבר הראשון והקבוע היה הפעמונים!!לא מחוזקים אלה מקוריים,..זרוע מגל מחוזקת גם נשברה פעמיים שלוש,טרנספר פעם אחת,שלדה נסדקה וכו..
ואז התיאשתי ושיניתי את כל המערכות ברכב!!

5249052491

אבל ברכב טיולים אני חושב שכן אפשר להתקין צמיג יותר גדול.אבל לקחת בחשבון
1-שישברו חלקים בשלב כזה או אחר
2-שהרשימה של אלי תיושם במלואה לאט לאט..חודש חודשיים שנה שנתיים תלוי בקושי הטיולים.

sofanish
15-11-11, 17:56
ובא לציון גואל

אני גם חושב שאלי צודק בקשר לחוזק המכלולים ביחס למנוע..לא שחלילה אני מזלזל בניסיון והידע של החברה מעבר לים..אבל מנסיוני פה בארץ כאשר בניתי את הרכב שלי לתחרויות על בסיס היילקס..
והשתלנו לו מנוע סונומה 4.3 צמיגים 32' בהתחלה ,ואחרי זה עברתי לצמיג 36 על המכלולים המקוריים שום דבר כמעט לא החזיק!!
השבר הראשון והקבוע היה הפעמונים!!לא מחוזקים אלה מקוריים,..זרוע מגל מחוזקת גם נשברה פעמיים שלוש,טרנספר פעם אחת,שלדה נסדקה וכו..
ואז התיאשתי ושיניתי את כל המערכות ברכב!!

5249052491

אבל ברכב טיולים אני חושב שכן אפשר להתקין צמיג יותר גדול.אבל לקחת בחשבון
1-שישברו חלקים בשלב כזה או אחר
2-שהרשימה של אלי תיושם במלואה לאט לאט..חודש חודשיים שנה שנתיים תלוי בקושי הטיולים.

יונתןמצפה
15-11-11, 18:19
אני רק שאלה (כי גם ככה אני לא מבין כלום בייהלקסים, ובטח לא בצמיגים 33...):
האם אני יכול לקחת היילקס ולבנות לו את הרשימה הנ"ל ולהיות בטוח שאני עושה אותה נכון?
האם אני יכול להיות בטוח שאם אני בונה את כולה אני לא אשבור כלום? גם בלי לעלות את הצמיגים מעל 31?

1. חיזוק של כל השילדה מהטמבון עד מיתחת לבודי בחלקו הקידמי.
2.החלפת מערכת הגה להגה רוחבי.
3.חיזוק סרן קידמי בגשר מהביצה ועד לחיבור הקפיץ .
4.החלפת קפיצים קידמים לגבוהים לפחות ב3 אינץ ,הזזת הסרן קדימה ב2 אינץ קדימה.
5.החלפת ציריות קדמיות לכרומולי.
6.החלפת יחס העברה בסרנים 488.
7.הארכת צינוריות ברקס.
8.חיזוק של מערכת הבלמים .
9.החלפת בולם הגה לגדול יותר.
10.חיתוך של הקרטר.
11.הנמכה של הבמפ סטופ.
12.בניית דריישפט קידמי לונג ספליין [כדי שלא יתנתק בזמן פתיחת מהלך קידמי].
13.שינוי מידת צמיגים ברשיון .
....
הרכבת ספייסרים בגלגלים.
החלפת סרן אחורי לפראדו [דיסק ברקס] בגלל כושר הבלימה.
כנפונים פלסטיק להוסיף בכנפיים .
בניית בית בולם קידמי [כדי להכניס בולם של 12 אינץ מהלך].
שקלים קידמי ואחורי 5-6 אינץ.
חיזוק של בית חיבור הקפיץ הקידמי לשלדה [נוטה להסדק].
החלפת u בולטים קידמים .
מיגון סרנים ונעילות ..
רצוי מנוע טורבו .

קצת חומר למחשבה.

sofanish
15-11-11, 18:53
אני רק שאלה (כי גם ככה אני לא מבין כלום בייהלקסים, ובטח לא בצמיגים 33...):
האם אני יכול לקחת היילקס ולבנות לו את הרשימה הנ"ל ולהיות בטוח שאני עושה אותה נכון?
האם אני יכול להיות בטוח שאם אני בונה את כולה אני לא אשבור כלום? גם בלי לעלות את הצמיגים מעל 31?

קצת חומר למחשבה.

רק לגבי הסעיפים המודגשים יש לך שאלה ? את כל השאר אתה כבר יודע לעשות בלי טעויות?
מה פשר השאלה ואיזו תשובה אתה רוצה לשמוע ?

קצת חומר למחשבה

יונתןמצפה
15-11-11, 19:00
אני לא יודע לעשות כלום. בטח לא שום דבר מהרשימה.
השאלה שלי היא רצינית. אני תוהה האם ביצוע של שינויים מורכבים שכאלו לא יכולה כשלעצמה להוות גורם לשבירות. אפילו עם צמיגי 31...
כמה התגלחות צריך לעשות עד שמגיעים למצב מושלם של השיפורים הללו?
כמה דברים שוברים בדרך?

sofanish
15-11-11, 19:12
אני לא יודע לעשות כלום. בטח לא שום דבר מהרשימה.
השאלה שלי היא רצינית. אני תוהה האם ביצוע של שינויים מורכבים שכאלו לא יכולה כשלעצמה להוות גורם לשבירות. אפילו עם צמיגי 31...
כמה התגלחות צריך לעשות עד שמגיעים למצב מושלם של השיפורים הללו?
כמה דברים שוברים בדרך?

באמת שהרבה
גם ניסיון גם יכולת אישית גם ראש פתוח והבנה וגם כלי עבודה נדרשים למי שמבצע פרויקט כזה

לגבי השבירות אם תשאל את אלי אז תבין שההוראות שהוא נותן נכתבו בדם (או בשמן או חתיכות מתכת מרוסקות)
לגבי אלה שיבואו אחרי אלי, ניתן להימנע מהשבירות אם ייצמדו לרשימה

אגב, בסוג השטח שאלי וחבריו עושים , גם צמיג 31 יידרוש את השינויים הנ"ל

אלי טמבור
15-11-11, 19:20
חג אורים שמח .....

הגיעו ימות המשיח הגאולה בפתח ...

תוך חודש מקסימום חודשים ,כל חברי הפורום יעברו על הרשימה ויסמנו וי על כל פיסקה ,לאחר שיבצעו בדיוק את מה שרשום בה הלכה למעשה ..

לאט לאט כולם יפינמו פנימה את השירשור הזה ........

המשיח בפתח ועימו ערמות של חלקים מהמשובחים ביותר להילקס יש לכולם לא להתנפל .....

וזוהיא תרומתי הצנועה למועדון עגלות הסופר בארץ .....

לצאגי דורון וכל השאר ,לא לקחת ,לא ללב ולא לראות את ההלצות [עקיצות ] שאני כותב , אין מאחוריהם שום דבר אמיתי נגדכם

זה פחות או יותר הסגנון הכתיבה שלי לא להפגע ...

לרשימה אתם יכולים להתיחס כתורה מסיני ,לכל השאר לא ....

ערב טוב..............

מידבר
15-11-11, 19:27
יונתן, לעניות דעתי קלעת בדיוק לעיקר.
מסך כל השרשור ובהנחה שמדובר ברכב טיולים ובנהג סביר, נראה לי שניתן ועדיף להסתפק בדרך הביניים שפרט ג'ו עם הצמיג שהציע ארז.

הכנסת מידת הצמיג לרשיון היא ענין נפרד.

יונתןמצפה
15-11-11, 19:35
באמת שהרבה
גם ניסיון גם יכולת אישית גם ראש פתוח והבנה וגם כלי עבודה נדרשים למי שמבצע פרויקט כזה

לגבי השבירות אם תשאל את אלי אז תבין שההוראות שהוא נותן נכתבו בדם (או בשמן או חתיכות מתכת מרוסקות)

נראה לי שלא הובנתי.
נניח שמחר אני קונה היילקס. ובשביל "שיהיה" אני הולך על הרשימה הנ"ל, אבל נשאר על 31. או אפילו על הצמיגים המקוריים.
איתי מטייל חבר שיש לו היילקס עם 31, אבל סטנדרטי.
אנחנו לא עושים את המסלולים של אלי אבל נניח כן את המעלות הרגילים: רמון, וורדית, קצת שעשועים ביער להב/חורשן, אבל בקטנה.

האם קיימת האופציה שאני אשבור פה ושם דברים (כתוצאה מבניית הרשימה), אסדר את הדרוש, אשבור שוב, אסדר את הדרוש, עד שלבסוף, אולי, אגיע למצב יציב? בעוד שחברי הסטנדרטי על ה- 31 לא ישבור כלום?
אלי, האם לפני שהתחלת לבנות את הרשימה נסעת סטנדרטי על 33 ושברת על ימין ועל שמאל?
האם בנית ישר את כל הרשימה ואז הפסקת לשבור? או שבנית שלב שלב ושברת, עד שאחרי דם יזע ודמעות הגעת למקום בו אתה נמצא היום?

sofanish
15-11-11, 19:41
אלי תענה לו

אלי טמבור
15-11-11, 21:49
יונתן שלום ..

הרשימה תשדרג את הרכב ותפתור את כל נקודת החולשה של הרכב ותחזק אותו ,לדעתי עד צמיג 33.

מעבר ל33 החולשה תעבור לקורונה פניון שלא יעמדו בעומס ויקרסו .

עם 35 אינץ כל לחיצה על דוושת הגז צריכה להיות מחושבת מאוד ..

עם 31 הרכב בקונספט הזה יהיה מאוד חזק ועמיד .

חשוב לציין שהרשימה מתיחסת ברובה לפרונט אקס ,ויש נקודות נוספות ברכב שלא הזכרתי אותם ..

הרשימה הזאת נכתבה בדם של מתכת ורוב השבירות היו עם צמיגים 31 .

דרך הגב הרשימה או השיטה של חיזוק הרכב נכונה לכל רכב שטח ,ומונעת עוגמת נפש ובסופו של עיניין חוסכת כסף רב ......

אם הייתי יודע אז לפני 15 שנה ובמהלך השנים את מה שאני יודע היום ,הייתי חוסך הרבה כסף ..

כל חיזוק שעושים לחלק מסויים מעביר את נקודת הכשל לשני בשרשרת ,ולחן חשוב לקחת את הכל בחשבון ולעשות את הדבר הנכון ,נכון בפעם הראשונה ..

נכון להיום רוח של התמקצעות והשקעה בנושא שיפורים ברכבי שטח מה שלא היה עד לפני זמן לא רב ,וטוב שכך.....
יש גם כתובות מצוינות לאנשי מקצוע מעולים שהזכרתי בעבר ,טל צפון ,טומי מרכז ,טושי גבול מצרים .

לילה טוב ותמשיכו לחלום על ההילקס שלכם ..

אלי טמבור
15-11-11, 21:54
באמת שהרבה

מר אגב,אתה ברשימה שלי תסיים את הרכב .
וזה בשבילך

http://www.youtube.com/user/idothebigone#p/u/1/ARvYrCa8Co8

http://www.youtube.com/user/idothebigone#p/u/4/e7p6hHFmSiM

BlackStar
15-11-11, 22:05
עם 35 אינץ כל לחיצה על דוושת הגז צריכה להיות מחושבת מאוד ..

חחחחחחחחחחחחחחחח אני על הריצפה ויוצא לי פיפי בתחתונים אלי השירשור על טיוטה הילקס נכון ?

tom 2
15-11-11, 22:24
QUOTE=BlackStar;417832]חחחחחחחחחחחחחחחח אני על הריצפה ויוצא לי פיפי בתחתונים אלי השירשור על טיוטה הילקס נכון ?[/QUOTE]
גמרת אותי!!!!!!

אלי טמבור
15-11-11, 22:37
QUOTE=BlackStar;417832]חחחחחחחחחחחחחחחח אני על הריצפה ויוצא לי פיפי בתחתונים אלי השירשור על טיוטה הילקס נכון ?
גמרת אותי!!!!!![/QUOTE]

אני גמרתי אותך ,לי ה33 גמר טטרנספר.

ד ו ר ו ן
15-11-11, 23:38
למרות שכל אחד מתבצר בעמדתו אני חושב שסה'כ אפשר להסכים כי:
1.הרשימה של אלי בהתיחסותו הראשונה בשרשור זה נגעה בפרוש לאופן המיטבי שכדאי לשפר את הרכב ע'מ למנוע בעיות עתידיות.
2.בהנחה שסגנון הנהיגה אינו קיצוני, בהחלט אפשר ללכת חצי דרך. כלומר גירסתו של ג'ו-להסתפק בעיקר בשינוי יחסי העברה בסרנים ובטרנספר ולהנמיך זרוע פיטמן.
תקנו אותי אם אני טועה.
ש',
בהתייחס לסעיף 1': אני לא חושב שזו הדרך המיטבית למניעת בעיות אלא יותר הדרך הנכונה ליצירת רכב ייעודי לעבירות קשה מאד, אחרת אפשר להפליג ולהתקין סרני ריאו..ותקבל טנק עם מנוע של מכונת כביסה ועדיין משהו בסוף ישבר (שאגב ריאו, המע' הגה שלו באותה השיטה כמו היילקס..)
בהתייחס למס' 2: זה לא חצי דרך אלא עשירית דרך, ג'ו לא הזכיר יחסי העברה בטרנספר אלא בסרנים+מוט דחיף מונמך.

המידה שארז הזכיר שווה בקוטר ל-33 ומעט צרה מ-33 "רגיל" אבל במידה די זניחה, זו פשוט מידה שיש בה צמיגים זמינים, להבדיל מצמיגים בקוטר 33 במידות מוזרות אחרות.

אלי,
גם אני נוסע לטיולים עם זרוע מגל ספייר,וגם פיטמן, ורצועות מנוע, וצינורות מים, ומיסב אמצע וארגז כלים של 15 קילו מלא בעוד הרבה שטויות- ולא בגלל שאני מפחד לשבור משהו, אלא כי זה קורה מידי פעם.. לכל רכב וכי יש תקלות שאפשר לאלתר פתרון לצאת לכביש ויש כאלו שאי אפשר לאלתר להן פתרון, והחלקים לארגז מגיעים מאלו שמוחלפים בצורה יזומה כל כמה זמן.
מאיפה הבאת 90% ? לא 89 או 91? אתה במקרה עובד אצל מינה צמח?

אתה כל הזמן מדבר על עבירות קשה ומחבר לרשימה דברים שלא קשורים ל-33 כמו חיזוקי שילדה (שרלוונטי לרכבים שחוטים או כאלו שעוברים אונס ע"ב קבוע), או הארכת גל-הינע קדמי (שלא רלוונטי למי שנשאר עם קפיץ+שאקלים קדמיים באורך מקורי), או החלפה לדיסקים (כי כבר הסבירו לך שתוף יכול לפתח כוח עצירה טוב יותר מדיסק) או מגדלי בולמים 12" וגם הייסטיר, שאין שום קשר בין הדברים האלו לבין 33 אלא קשר ישיר למי שרוצה ליצור רכב עבירות ברמה גבוהה מאד.
רק שלא על זה הדיון..
אחרי שדיברת כל כך הרבה על האמריקאים, ובא אליך אחד אמיתי, וגם אותו פסלת, (ג'ו אם לא הבנת) אז הדיון די נסגר.

מי שרוצה מפלצת עבירות שייקח את הרשימה שהעלת (שאם אני מבין נכון מהתגובות שלך בשרשור אתה גם מיימא/מוכר חלק מהם, וזה אפעס קצת מעיב על ההמלצה שלך),
ומי שרוצה רכב לטיולים+ יכול להסתפק במינימום שכבר נכתב מהו.

מידבר
16-11-11, 04:40
ש',
בהתייחס לסעיף 1': אני לא חושב שזו הדרך המיטבית למניעת בעיות אלא יותר הדרך הנכונה ליצירת רכב ייעודי לעבירות קשה מאד, אחרת אפשר להפליג ולהתקין סרני ריאו..ותקבל טנק עם מנוע של מכונת כביסה ועדיין משהו בסוף ישבר (שאגב ריאו, המע' הגה שלו באותה השיטה כמו היילקס..)
בהתייחס למס' 2: זה לא חצי דרך אלא עשירית דרך, ג'ו לא הזכיר יחסי העברה בטרנספר אלא בסרנים+מוט דחיף מונמך.

המידה שארז הזכיר שווה בקוטר ל-33 ומעט צרה מ-33 "רגיל" אבל במידה די זניחה, זו פשוט מידה שיש בה צמיגים זמינים, להבדיל מצמיגים בקוטר 33 במידות מוזרות אחרות.

אלי,
גם אני נוסע לטיולים עם זרוע מגל ספייר,וגם פיטמן, ורצועות מנוע, וצינורות מים, ומיסב אמצע וארגז כלים של 15 קילו מלא בעוד הרבה שטויות- ולא בגלל שאני מפחד לשבור משהו, אלא כי זה קורה מידי פעם.. לכל רכב וכי יש תקלות שאפשר לאלתר פתרון לצאת לכביש ויש כאלו שאי אפשר לאלתר להן פתרון, והחלקים לארגז מגיעים מאלו שמוחלפים בצורה יזומה כל כמה זמן.
מאיפה הבאת 90% ? לא 89 או 91? אתה במקרה עובד אצל מינה צמח?

אתה כל הזמן מדבר על עבירות קשה ומחבר לרשימה דברים שלא קשורים ל-33 כמו חיזוקי שילדה (שרלוונטי לרכבים שחוטים או כאלו שעוברים אונס ע"ב קבוע), או הארכת גל-הינע קדמי (שלא רלוונטי למי שנשאר עם קפיץ+שאקלים קדמיים באורך מקורי), או החלפה לדיסקים (כי כבר הסבירו לך שתוף יכול לפתח כוח עצירה טוב יותר מדיסק) או מגדלי בולמים 12" וגם הייסטיר, שאין שום קשר בין הדברים האלו לבין 33 אלא קשר ישיר למי שרוצה ליצור רכב עבירות ברמה גבוהה מאד.
רק שלא על זה הדיון..
אחרי שדיברת כל כך הרבה על האמריקאים, ובא אליך אחד אמיתי, וגם אותו פסלת, (ג'ו אם לא הבנת) אז הדיון די נסגר.

מי שרוצה מפלצת עבירות שייקח את הרשימה שהעלת (שאם אני מבין נכון מהתגובות שלך בשרשור אתה גם מיימא/מוכר חלק מהם, וזה אפעס קצת מעיב על ההמלצה שלך),
ומי שרוצה רכב לטיולים+ יכול להסתפק במינימום שכבר נכתב מהו.

ד'
אתה צודק וגם טועה. פרטתי בה'פ.

יום טוב.

sofanish
16-11-11, 10:10
אלי , אתה מייבא חלקים ולא סיפרת לי ?

אלי טמבור
16-11-11, 10:23
בוקר טוב ..

דורון :

א:סרנים של רוקוואל [ריאו] 2.5 טון נשמע נחמד ....

ב:חלק מהזבל שפירקתי מהטויטה נתתי לחברים קרובים וחלק נמכר וזה היה מזמן ..........

ג:קראתי טוב, אתה נוסע עם מגל ספר ופיטמן ,אוליי תוסיף גם ציריות ,רק בשביל השקט הנפשי.......

ד:ברור מאוד מדבריך שלא התנסתה עם צמיגים 33 ,עם לא תזיז את הסרן קדימה ותחליף את הקפיצים לא תוכל לנסוע עם הצמיגים
בשטח הצמיג יקרע את הכנף ,ותהיה חייב להזיז את הסרן קדימה גם הדריישפט יקבל התיחסות ,או שתיקח דיסק ותחתוך את בית הכנף
יש הוראות באתרים מעבר ליים ......

התחושת בטן שלי אומרת שבקרוב מאוד נפגוש אותך עם טויוטה משודרגת מטמבון לטמבון ,עם כל הרשימה ועוד

שיפורים נוספים ,אתה עוד תפתיע אותנו..

אם תתקשה במשהוא תתקשר ונעזור לך בכף ובאהבה..

המשך יום נעים ........

אלי טמבור
16-11-11, 10:27
אלי , אתה מייבא חלקים ולא סיפרת לי ?

לא רק חלקים הכל :ספה ,מזרון ,שטיח ,מכונת תפירה ,מכונת כביסה אלטיזייחן

tooshey
17-11-11, 06:42
ולא לשכוח שבשביל "33 צריך מנוע.
ויחסי העברה.
ומנוע.
ועוד קצת מנוע.
ומי שיש לו מנוע אטמוספרי, או מנוע חלש, או מנוע גמור, עדיף יטפל קודם במנוע לפני מעבר ל"33, כי בסופו של דבר, רוב ההילקס בארץ עדיין נוסעים 90% מהזמן בכביש.
מצד שני, אפשר להתעלם מבעיית המנוע, ונסוע ב LOW בכביש...

אלי
אפשר לומר שההילקס של דורון כבר משודרג מפגוש לפגוש, ועושה את עבודתו נאמנה כבר מאות אלפי קילומטרים.
אחד מההילקסים היפים והנכונים שראיתי...

בברכה,טושי

-->