PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש המלצה למסלולים באזור מכתש רמון

landY
07-11-11, 15:10
בתכנון ליומיים בינואר, צריך המלצה ליום קצר (חשבתי לרדת מכיוון נחש צמא דרך מעלה נח בירידה ?)
וליום הארוך יותר- במערב מכתש רמון.
המלצות, קבצי TWL ונקודות שאסור לפספס יתקבלו בברכה...

:rolleyes:תודה

שלמי
08-11-11, 10:49
אם היום הקצר שלך כולל הגעה מהמרכז, לדעתי כל אופציה שתכלול גם את נחש צמא וגם את מעלה נח עלולה להיות ארוכה מדי, הימים בינואר קצרים.
בהנחה שהכוונה היא לטיול בנחת, בנסיעה מהירה אפשר להספיק כמובן. תחשוב על האופציה של מצפה רמון - גן הפסלים - ראש מעלה מחמל - מעלה נח בירידה לחניון (המומלץ) של בקעת מחמל, תגיע באור וזה יום נחמד.
ליום השני במערב מכתש רמון יש בעיקר את השביל המסומן (אדום) שממשיך מהכביש למעלה רמון ומעבר ערוד, אפשר לעבור דרך בורות רעף לחפש את הבארות, ולעצור בקניון הפריזמות. משם להמשיך להר ערוד ומעבר ערוד (תצפית מומלצת) וכאן יש הרבה אופציות - לפי הזמן והחשק. הארוכה להמשיך לנחל לוץ ולחזור מבקעת חסון, הבינונית לעלות לתצפית ממעלה לוץ, והקצרה יותר לכיוון הר עידו, בארות עודד וחזרה על בסיס הנקרות לכיוון המכתש.
קבצים אין לי, אני מאלה שעוד משתמשים במפות נייר.

שלמי
08-11-11, 11:13
הערה חשובה - לגבי האופציה הארוכה של נח לוץ ובקעת חסון - צריך לבדוק את נושא כביש הגבול, לא יודע מה יהיה בינואר, אבל ייתכן שהכביש יהיה סגור והאזור בכללותו במצב בטחוני לא משהו.

אמיר מ
08-11-11, 12:13
ליום הראשון - כניסה ממדרשת שדה בוקר למעלה צין (אפשר לרדת ב- 70 קמ"ש) עד פניה שמאלה לאדום. המשך עד פניה ימינה לכחול לכיוון בקעת טרף. הקטע של בקעת טרף (אבו טריפה) יפה מאוד משלב גם קטעי עבירות ברמה בינונית עם מספר מדרגות. ודרדרות. ניתן לרדת למכתש ממעלה נוח או להמשיך על שפת המכתש דרך גן הפסלים, עד למצפה רמון.
שבת אחרונה טיילנו בקטע ויצאנו דרך גן הפסלים במיצפה. כניסה לשטח ב- 12:00 ויציאה ב- 17:00 באור אחרון עם עצירה אחת אך בנסיעה רגועה ואיטית יחסית. ירידה במעלה נוח מקצרת בכחצי שעה.

ש01
08-11-11, 18:44
מסלולים יש הרבה באיזור אבל,
בסוכות המשכנו לחניון לילה בבארות עדה, לא שיא היופי אבל מאוד נוח.
בבוקר יצאנו לטיול רגלי בקניון עדה.
טיול מדהים ביופיו, קניון צר, לעיתים מאוד, אדום וסולמות וחבלים בדרך. עולים עד סוף הקניון וחוזרים חזרה, יקח לכם לא יותר מחצי שעה.
אם בטעות תמשיכו (או כמו שאצלנו, שני ילדים מתלהבים רצו קדימה...) הטיול הופך לשעתיים בקו פרשת המים - מיותר לחלוטין.

landY
09-11-11, 13:38
תודה על ההמלצות, אני אעבד את זה למסלול ואבקש תגובות :)

-->