PDA

צפייה בגרסה מלאה : מתעניין בדיפנדר.. כמה שאלות (אני בטוח שזה טחון אבל לא מסודר)

jase
07-11-11, 19:15
מה קורה חברים...

אני כרגע נוסע על ג'יפון קטן.. (סוזוקי ויטרה) אני מאוד אוהב אותו.. רק מה.. אני כבר מלא זמן רוצה לברר פרטים על דיפנדר
מעבר לעלות הרכב...
מה העלויות השוטפות...?
האם זה רכב שמתאים למישהו שנוסע בין300 ל 400 ק"מ בשבוע על הכביש?
מבחינת עלויות ונוחות...

מחירי חלקים וכאלה באופן יחסי?

האם אפשר להתקין עליו מערכת הנעה בגז בנוסף ? ומה ההשלכות...?

אני מקווה שתוכלו לענות לי..
תודה.. והמשך שבוע טוב

Gershon
07-11-11, 19:25
על איזה DEF אתה מדבר
TDI300,TD5,PUMA,V8?

jase
07-11-11, 19:32
סליחה על הבורות.... מה ההבדל בין הדגמים?

Gershon
07-11-11, 19:40
צרו איתי קשר בטלפון

jase
07-11-11, 19:45
אני אברר קצת... ואדבר איתך חכם יותר...
תודה על הנכונות לעזור..

asafk
07-11-11, 20:22
את זה בטוח קראת...

http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1498-jeepolog-archive

גז זה רק על בנזין.
אני נסעתי עם הדיפנדר שלי )tdi300 ) באופן יומיומי, והוא נתן עבודה. בתור מכונית, בתור מסחרית, גרר עגלה קטנה, ונסע לטייל. יש אנשים שלא מבינים איך אפשר לנסוע ברכב אחר.
העלויות, כמו בכל רכב שטח, תלויות לא מעט בך. יש חלקים זולים וזמינים. הטיפולים לא יקרים. התיקונים לא מסובכים. מי שמבזבז הרבה כסף על דיפנדר מהדור ה"טיפש", זה רק בגלל שהוא לא רוצה או לא מוכן לטפל בו בעצמו, או לחילופין בוחר בבעלי מקצוע שגובים על הטיפול בדיפנדר כאילו לא היה מדובר בטרקטור אלא בריננג'רובר.

אסף,

jase
07-11-11, 21:40
מה המצב אסף....

קראתי הכל... כמה שאלות..

כשאתה אומר שגז זה רק על בנזין ... אתה רומז לא לקנות דיפנדר v8 על בנזין?
או שזה סתם נשמע כך?
לפי הכתבות נשמע כאילו ה tdi 300 יעשה את העבודה מעולה בשבילי... אלא אם כן גם הבנזין זה אופציה טובה... ואז הגז יוזיל את עלויות הדלק...
ואני מצד שני לא אפסיד כלום בשטח משום שהרכב על בנזין ולא דיזל..

בשביל ההבהרה... אני לא מבין גדול.. דברים בסיסיים אני יכול לעשות לבד... אבל אני אוהב ללמוד.. (בד"כ לומד מהר) ורוצה ללמוד לטפל בעצמי עד כמה שניתן..

שאלה לא פחות חשובה.... איפה מוצאים דיפנדר? יד 2 או להתחיל לחפש אצל האנשים בתחום / חברים וכו..

תודה גדולה על העזרה.....

asafk
07-11-11, 21:49
נתחיל בסוף - קודם כל חפש כאן באתר. לפחות אתה יודע ממי אתה קונה.
אחרי זה חפש בלוחות - כי העולם גדול.

גז - למיטב ידיעתי מותר להרכיב רק על רכב בנזין משנת 94 (או 95) בעל הזרקה רב נקודתית. זה אומר שעל דיפנדר אי אפשר להרכיב גז.

גם לדעתי Tdi300 יעשה את העבודה בשבילך. גם בשטח. קח בחשבון שבכביש מדובר במכונית איטית. לא כמו היילקס אטמוספרי, אבל מה111 כוחות סוס אל תצפה ליותר מדי. מצד שני, עם שלי הייתי משייט ב 130 בכביש המהיר (וזה מתועד אי שם במעמקי הפורום כשמישהו מהחברים עם דיסקברי Td5 לא הצליח להדביק אותי) ובלי שום שיפורים ושום שינויים במנוע או במערכת ההנעה. זה סביר בהחלט. יש המרכיבים אינטרקולר מוגדל, יש המשהנים את פריקת הטורבו, לדעתי זה מיותר, אבל שיהיה.

אסף.

Tourist
07-11-11, 23:55
פשוט שכחו לומר... זה הרכב היפה ביותר שיוצר אי-פעם :)

rantop
08-11-11, 00:12
אני גם אתן לך חוות דעת-

לפי מה שראיתי בזמנו שחיפשתי דיפנדר, ולפי מה שאני רואה היום, אין כל כך הרבה דיפנדרים על בנזין למכירה.
בכל מקרה, הסבה לגז אתה באמת יכול לעשות רק לרכבי בנזין.
הTDI300 הוא אחלה בחלה של רכב. גם אני עושה בסביבות ה400 קילומטר בשבוע והוא משמש כרכב יומיומי אצלי. תענוג.
ברגע שאתה מתאהב ברכב שלך, אתה לא רוצה לנהוג על שום רכב אחר...גם כשזאת לא הנסיעה הכי נעימה בעולם.. אחרי הכל, זה טרקטור.

מה המצב אסף....

קראתי הכל... כמה שאלות..

כשאתה אומר שגז זה רק על בנזין ... אתה רומז לא לקנות דיפנדר v8 על בנזין?
או שזה סתם נשמע כך?
לפי הכתבות נשמע כאילו ה tdi 300 יעשה את העבודה מעולה בשבילי... אלא אם כן גם הבנזין זה אופציה טובה... ואז הגז יוזיל את עלויות הדלק...
ואני מצד שני לא אפסיד כלום בשטח משום שהרכב על בנזין ולא דיזל..

בשביל ההבהרה... אני לא מבין גדול.. דברים בסיסיים אני יכול לעשות לבד... אבל אני אוהב ללמוד.. (בד"כ לומד מהר) ורוצה ללמוד לטפל בעצמי עד כמה שניתן..

שאלה לא פחות חשובה.... איפה מוצאים דיפנדר? יד 2 או להתחיל לחפש אצל האנשים בתחום / חברים וכו..

תודה גדולה על העזרה.....

MR BIG
08-11-11, 08:31
על כל העניינים הטכניים כולם יחפרו לך הרבה יותר טוב ממני ...

מנסיוני עם המכונה המדהימה הזו , אני יכול לתרום לך ידע בנושאים הבאים :

1) אכן תשאף לטפל לבד כמה שיותר. תכיר את האוטו שלך ותדע ותהנה.
2) עלויות אחזקה : קח בחשבון , שממוצע רב שנתי , אתה תגיע לעלויות אחזקה של 0.45- 0.5 ש"ח לק"מ. זה לא מעט!!! (כמעט כמו עלות אחזקה של פול טריילר...)
3) דבר אחרון שכתבתי כאן מספר פעמים , ולצערי אכתוב שוב : תצטרך לקנות כדורי שינה וכדורי הרגעה בכל פעם שאתה עוזב את האוטו כי ממש לא בטוח שתמצא אותו כשתחזור . בשלוש שנים האחרונות יש לדיפנדר נטייה להיעלם! המוח שלך יתחיל להמציא כל מיני פטנטים ורעיונות איך להגן על הרכב מפני גניבה, תתכונן להתעסק עם שרשראות , סנדלים, מעולי הגה, ברזי סולר וכל מיני דברים מעצבנים שרק אולי יעזרו לך למזער את הסיכוי שהרכב שלך לא יהיה הקורבן הבא!
זה רכב אי אפשר לעשות איתו דברים בסיסיים ביומיום : לא להשאירו בתחנת רכבת, לא ללכת לסינמה סיטי , לא להחנות בקניון....- כלום! גניב בטירוף, ראה הוזהרת!

חוץ מזה, למרות הכל , בכל פעם שתיסע על האוטו יימרח לך חיוך מפגר ולא מוסבר על הפרצוף.... ותגיד שהחיים יפים. זה הרכב הכי כייפי בעולם !

אייל.

אמיר ב.א
08-11-11, 08:43
תרד מהעניין של גז , לא בדיפנדר ולא ברכבים אחרים ...זה מתכון בטוח לצרות ,
רוב היבואנים מורידים את האחריות שלהם ברגע שהותקנה מערכת גז ,
אם יש בעיה אחרי זה במנוע בגלל השסתומים , מתקני מערכת הגז אומרים שזה בגלל המנוע ולא הגז ,
ואתה לא יכול להוכיח כלום.

יש מעט מאוד רכבים שמותאמים למערכת גז בישראל , למרות שמתקיני מערכות הגז יטענו אחרת.

torchak
08-11-11, 14:58
אז כמו שאמרו לפני - מי שמתאהב באוטו הזה יעשה איתו בשימחה 400 ק"מ בשבוע.
אני אישית משתמש בו ביום יום אבל נוסע הרבה פחות קילומטראג' ממה שאתה מדבר עליו ובכל זאת, אני חי איתו בשלום ובאושר.
בכל אופן, בהקשר של הנסיעות ה"מנהלתיות" הייתי ממליץ על 3 דברים עקריים:
1. לדאוג לכסאות נורמלים
2. לדאוג שהמזגן יעבוד כמו שצריך
3. פה אני מצטרף להמלצה החוזרת ונשנת של ארז (אפילו שאני לא יישמתי אותה בעצמי) לדאוג לבידוד נורמלי של הרכב, זה ישפר פלאים את ההרגשה שלך בתוכו בייחוד בנסיעות יומיומיות.

נועם.

BlackStar
08-11-11, 15:50
פשוט שכחו לומר... זה הרכב היפה ביותר שיוצר אי-פעם :)

לפעמים שאני אומר את זה לאנשים הם לא מבינים על מה אני מדבר
אני באמת לא חושב שיש רכב יותר יפה ממנו 110 מכול זווית מכול כיוון זה הרכב הכי יפה שיוצר ולא סתם ממשיכים ליצר אותו כבר 3500 שנה

KOOKE
09-11-11, 17:08
קודם כל ה- 90 יותר יפה מה-110 .

כבעלים לשעבר של דיפנדר ששימש אותי גם ביום יום - קודם כל קח ברצינות את מה שנאמר לגבי היות הרכב גניב במיוחד - מפחית מהמשימושיות היום יומית.

שלי נגנב מהסינימה סיטי שבצומת גלילות - כולה עצרתי להתפנק בסרט בדרך הביתה וכיצאתי נכנסתי ל"סרט" אחר...

חוץ מזה, אכן רכב מגניב ואני עד היום מבכה על האובדן, אבל, זה ממש לא רכב לשימוש יום יומי, חווית הנסיעה ביום יום במיוחד בתנועה עירונית צפופה וחיפוש חניה בעיר ...המממממ... לא משהו בלשון המעטה. גם לחניונים רבים לא נכנס בשל הגובה (אם יש קצת הגבהה וגגון וכמעט לכולם יש).

הרעש בנסיעה מהמנוע, מהצמיגים, מהרוח, מכל מה שמקרקש ורוקד ברכב פשוט חוויה לא נעימה ביום יום.

אני לא הייתי ממליץ לאף אחד לעשות שימוש בדיפנדר כרכב יום יומי.

אבל כבר נאמר כאן...כל אחד והסטיות/ אהבות שלו ויש כאלו שנהנים מהסבל ...

canaf90
09-11-11, 19:25
אם אתה בקטע של להתאהב עד מעל הראש ולחשוב על קעקוע של לנד רובר (תודו שרציתם אחד כזה) זה הרכב היחידי עלי אדמות שסוחף אותך בנחילי שמן ארומטי על המדרכה (מחזש של טרנספר אין מה לעשות...)
היו לי שני כלים,אחד קצר אחד ארוך ואני יכול להגיד לך שהם היו הדבר הכי חשוב לי בעולם שיא גאוותי ואהבתי,הרכב לא זול לתחזוקה נקודה.
99 אחוז מהרכבים עברו התעללות מינית צהלית ובשנים האלה של 13-14 שנה אחרי היצור אני לפחות שיקמתי הרבה מכלולים,ששבקו חיים.
למרות שעברתי למפלצות התהילה היפניות יש בליבי פינה רותחת כמו רדיאטור בלי פאן קלאץ (שהייתי צריך לתקן) לדיפנדר.
אם אתה מחפש זול זה בטח לא האוטו או התת פורום הנכון אבל אם אתה מחפש אהבה הגעת למקום הנכון ובגדול
אור

BlackStar
09-11-11, 19:33
אור .....
אני שומע אותך מזיל דמעה ? מתגעגע ? כואב לך הגב בטיוטה קרולה שלך :)

Tourist
09-11-11, 20:43
לגבי האזהרות הרבות מפני גנבים, אני חושב שיש להתחשב גם באיזור המגורים שלך.
כשביררתי בעצמי לפני קנייה נבהלתי מאוד מהאזהרות הנ"ל. אין לי אפשרות לשלם ביטוח מקיף ובטח לא לקנות חדש אחרי גניבה...
באיזור מגורי כיום איני חושש (טפו טפו חמסה חמסה) כ"כ. הרי באופן כללי ובלי קשר לסוג הרכב יש הרבה יותר גניבות רכב באיזור המרכז מאשר באיזור חיפה או שער העמקים.
כמובן שכשאני מתקרב למרכז אני משקשק....
אני חושב שמקום מגוריך/עבודתך הוא גם שיקול.

למרות שאני משתמש בדיפנדר כפרייבט היחיד בבית, איני מגיע לקילומטראז' אותו אתה מתכוון לעשות.
אני חייב לציין שעלויות התחזוקה שלי לא גבוהות כמו שמציינים בד"כ (אמרתי כבר טפו טפו חמסה חמסה ?), אך מאידך עלויות הדלק שלי גבוהות מאוד (בנזין...).

המון אנשים טוענים שיש להחליף את הכיסאות אך גם זה תלוי במבנה גוף לדעתי. כולנו יודעים שמיקום וצורת הכיסאות מוזר, אבל אם אתה רזה כמוני זה ממש לא יפריע לך.
אחרים טוענים שחייבים להחליף את מושב הנוסעים הגבוה מידי... אבל לדעתי, הוא מושלם בשביל הילדים.

הדבר היחיד איתו אני תמיד מסכים הוא הצורך בבידוד טוב יותר (יום אחד אני אכנס לזה...) לרכב. וגם זה לא סוף העולם...

asafk
10-11-11, 00:31
אני נסעתי בלי תלונות עם מושבים מקוריים במצב חדש (החלפתי את המקוריים לחדשים מרכב אחרי תאונה).
לגבי בידוד - בTDI שלי הרכבתי שטיח קומפלט מ TD5 אחרי תאונה (אותו אחד מהכיסאות). השינוי היה מיידי ומשמעותי. אפשר להוסיף מתחת לשטיח החדש עוד שכבת בידוד דקה ועם מסה - זה עוזר עוד יותר.
אבל כאמור - "מי שנולד לזחול אף פעם לא יעוף", ואיכות החיים בדיפנדר אף פעם לא תהיה כמו ב דיסקברי 3. אולי זה חלק מהקסם.

אסף.

ymalka
22-11-11, 10:29
לשאלתך

עלות שלי לתחזוקת הדיפנדר (היה לי קצר) ממצוע ל-3.5 שנים כ- 350 ש"ח לחודש (כולל חלקים לטיפולים לבד)

עלות שלי לדסקברי 97 גם ממוצע ב- 3.5 שנים 500 ש"ח לחודש כולל חלקים לטיפולים לבד)

כפי שקודמי אמרו, תעשה את הרוב לבד, יש פה חברים שייעצו לך ויעזרו לך , האוטו "טיפש" וקל תחזוקה

יש דיפנדר 97 ארוך למכירה, מבחינת מכנית 100% מטופל בזמן, מתוחזק טוב עם שיפורים מי פה עד הודעה חדשה
מהכרות עם בעל הגיפ (מטייל איתי) סתם השקיע בשיפורים לא ניצלנו אף פעם את השיפורים אבל תמיד טוב להרגשה, שיש אז על תיבהל ...(האוט שחוט וכו' ממש לא)

אם אתה לא מפונק , ממליץ על הרכב

תדבר איתו
0542209300

בהצלחה

whisky
02-12-11, 00:37
יש חדש?

-->