PDA

צפייה בגרסה מלאה : מנוע נכבה

פסטר
09-11-11, 21:43
דיסקו בנזין 96 בלי גז.
נוסע רגיל ובלי בעיות ואז מתחיל תקופה של לפעמים טוב לפעמים לא.
מה שלא טוב זה שגם בהתנעה וגם בעצירות (רמזור/עצור) הטורים נופלים והמנוע כבה.
כדי למנוע זאת ברגע שאני קולט שהטורים יורדים לכיוון נמוך מ 500 סלד, אני לוחץ קלות על דוושת הגז לשמור את הטורים בתחום הנכון.
ואז זה יכול להעלם לתקופה.
לא משנה חם או קר.
רעיונות?

KOOKE
09-11-11, 23:11
תבדוק תקינות מד זרימת אויר ותקינות חיישן בית מצערת - קודם תוודא שהמגעים של המחברים תקינים ואח"כ תוודא תקינות הרכיבים עצמם.

Gershon
09-11-11, 23:16
sens o2?
airflow?

פסטר
12-09-12, 13:27
היי גרשון
לאחר שהייתי אצלך ולקח זמן עד שהאטם של הסעפת הגיע.
הרכבתי את האטם והבעיה לא נפתרה.
עוד רעיונות?

shmulikbg
12-09-12, 13:48
כהתחלה הייתי מחליף מסנן דלק.

פסטר
13-09-12, 15:50
הוחלף פילטר, הוחלפו פלגים וכבלים, הוחלפו חיישני למבדה, נבדק והוצלב מד זרימת אויר ונמצא שמיש ותקין (ע"י גרשון) נבדק חיישן טמ"פ (ע"י גרשון) ונמצא תקין, הוחלף פלג חיישן טמ"פ שהיה קצת רופף (ע"י גרשון) ועדין הבעיה לא נפתרה.
בבדיקה בריסוס עם קרבוקלין היה נראה כי המנוע משנה סל"ד ואף כבה בגלל הריסוס על איזור הסעפת, גרשון המליץ להחליף אטם (הקשתי) והוחלף, אך הבעיה לא נפתרה.
עוד רעיונות?
גרשון? קצת סכמות אלקטרוניקה או משהו בסגנון?

אסף ד.
15-09-12, 10:38
הייתי מנסה שוב עם בדיקת Nanocom או Test Book של גרשון מחפש נתונים לא נורמליים, זרימת אויר, טמפרטורת זרימת אויר, אני עם TD5 כך שלא בקיא בבנזין לעומק, זרימת דלק, משאבה? בעיות חשמליות במפלג או במערכת המצתים.
תנסה אול לנקות את כל החיישנים בדרך של כניסת האוויר למנוע עם ספרי קרבורטורים

oferl
15-09-12, 11:34
ביחד עם הבעיה הזו התחילו גם להופיע בעיות בהתנעה?

פסטר
15-09-12, 18:08
חיישנים נוקו טוב טוב, גם מד זרימת אויר וגם מנוע צעדים.
כאשר הייתי אצל גרשון הוא לא מצא צורך בחיבור מחשב לבדיקה.
אין בעיות התנעה. לאחר התנעה אין משחק של הסלד, רק אחרי נסיעה של כ-5 ק"מ (לפחות אז זה הרמזור הראשון שאני עוצר בו ואז הטורים משחקים והמנוע כבה)
כאשר אני חוזר הבייתה, בחנייה המנוע ישר כבה, למרות שלפעמים הוא גם משחק מעלה מטה פעם וחצי וכבה.

אסף ד.
15-09-12, 18:21
תראה, כדוגמה מסויימת למשל ב BMW דגם x5 יש תופעה של רעידת סל״ד בסרק, תופעה הנובעת מתקלה בשסתומים הקשורים ליניקת האוויר למנוע.
נכון שפה מדובר ברכב ישן, על פניו נראה כבעיית תערובת, זרימת אויר בעייתית, בדקת את הטורבו? אולי חופש מוגזם בציר הטורבינה? נסית לנסוע ללא פילטר אויר כאמצעי בדיקה?

אסף ד.
15-09-12, 18:24
התופעה מתרחשת אחרי שהמנוע מגיע לטמפרטורת עבודה? הדיזל יש קולר סולר, יש אולי רכיב דומה במנוע שלך?

ALONSOF
16-09-12, 16:45
מכיר את התופעה הזו כבר מעל 7 שנים.
כל פעם שזה חוזר אני (בשנים האחרונות אולי פעם בשנה) מרסס תרסיס מגעים בפלג של האייר פלו,מנוע צעדים ומד מצערת .
לדעתי זה נמצא רק בפלג של מד זרימת האוויר אבל אני מתעצל להתעסק איתו.
תנסה לשחק עם הפלג הזה. אם הטורים משתנים קצת,כנראה שיש שם מגע לא טוב.
חבל על כל החלפות המכלולים,זה תמיד מתחיל ונגמר במגע לא טוב ברכב הזה.
נוסע ביום יום על דיסקו בנזין 97 כבר למעלה מ7 שנים כך שיש לי המון ניסיון

פסטר
17-09-12, 13:40
עשיתי את זה מספר פעמים, זה כוסות רוח למת, מחזיק חמש דקות.
חזרתי על זה פעם בשבוע, נראה לי שזה מחזיק עד שהמחשב מעקל מה עשו לו.
אני חושב שזה משהו במחשב או משהו כזה, אני אצליב מחשבים (אני חושב שהצלבתי מתי שהו, לא זוכר, ננסה שוב).
אולי משהו שמגדיר למחשב מצבים מסויימים, שונים מפלג זה או אחר.
צריך לראות סכמה חשמלית, אני אסתכל בסכמות.
גרשון?

ALONSOF
17-09-12, 16:35
אוקיי הבנתי.השלב הבא הוא לקדוח חור קטן במד מצב מצערת, או איך שלא קוראים לו ולרסס ספריי מגעים.
כשקניתי את הגיפ זה קרה לי המון. בדיוק מה שאתה מתאר.אחרי כמה נסיונות זה נפתר וכבר 7 שנים זה לא קרה
(ברור שמחר בבוקר זה חוזר:) ).
אני לא מאמין בהחלפת מכלולים וכל מיני היתחברויות לסקאנרים ועובדה שהרכב שלי אמין בצורה מוחלטת.
תנסה לשחק עם החוט שעובר בין מגבר ההצתה (אם ככה קוראים לו),הוא יושב צמוד לכוהל,לבין המפלג.
אם במשחק בחוט הגיפ כבה ,יש שם חיבור לא טוב. אצלי ביטלתי את כל המחברים בדרך ופשוט הלחמתי
חוט חדש מהמגבר לתוך המפלג.זה חוט בעל סיכוך ועמיד בחום.

פסטר
17-09-12, 17:11
אני אבדוק את עניין החוט בין הכויל למפלג, למרות שטיפלתי בכל החיווט שקשור במסלול של מפלג/כויל/מודול והכל שם עם נעלי כבל וחוטים מסודר.
עניין הקדיחה אני אשקול, אבל לא מת על הרעיון הזה כי זה הגרסיבי מדי (אפילו מסמר בקיר אצלי בבית קשה לי לעשות, האם יש דרך אחרת לבדוק את מה שאתה רוצה (אני מבין שאתה רוצה לבדוק אטימות כאשר התריס סגור, או משהו כזה?).

מיכה100
17-09-12, 18:07
אצלי ב97 בנזין זה גם בא והלך במשך כמה שנים.
הפעם הראשונה נפתרה ע"י נקוי חישן בית המצערת, כפי שנאמר מעלי.
פעם השניה אחרי שנתיים שלוש נפתרה ע"י ניקוי מערכת היניקה עם ערכה יעודית שמרססת איזה חומר ניקוי (נעשה אצל אלי שחר).
מפרקים את האירפלו מטר מתניעים ומפעילים את הריסוס במשך רבע שעה לתוך הסעפת.
חשוב לנתק את התקע של האירפלו בזמן הזה אחרת המנוע משתנק מייד.
והיום יש לי TD5, שזה גם סוג של פיתרון (-:

Gershon
18-09-12, 04:03
אחת מהאפשרויות הרעות-תזמון המנוע -camshaft נמחק או חופש בשרשרת
יכול להיות גם מפלג הצתה...

פסטר
18-09-12, 22:36
גרשון, יש דרך לבדוק את מה שאתה אומר, בלי לפרק חצי אוטו?
אני עדין חושב שצריך למצאת את העניין החשמלי, מה עוד אפשר לבדוק חוץ מכל החיישנים שבדקנו?
הצלבתי מחשבים וזה לא פתר את העניין.
יוצא שכל החיישנים בתא מנוע בדוקים והמחשב.
האם מפלג או קמשפט זה לא אמור להיות מההתנעה ולא רק לאחר התחממות?
בגלל התחממות, נראה לי אולי משהו בין חיישני הלמבדה למחשב, יש מצב?
יש משהו כזה, או אולי בין חיישן טמפ, למחשב?

Gershon
19-09-12, 12:23
פסטר
צור איתי קשר

ALONSOF
19-09-12, 17:17
עזוב קדיחה,אתה צודק זה אגרסיבי מידי.
אם הבנתי אותך נכון המנוע עובד עגול ולא מזייף או מקרטע והבעיה שלך רק בסרק,
בגשש מד מצערת יש כמו מיכסה אחורי מפלסטיק.תנסה לפרק אותו ואז תרסס
את כל העסק מבפנים.בסוף תדביק אותו חזרה עם דבק 3 שניות.

פסטר
23-09-12, 14:10
אוקי, הבעיה נפתרה.
יש לי חבר חשמלן שכבר הרבה זמן אני אומר לא שיעיף מבט על הרכב וינסה לפתור את הבעיה.
כל פעם הוא מסתכל קצת ואומר לי, "שחרר אותי, לך לתלתן, לך לגרשון, אין לי זמן להתעסק עם הרכב שלך"
זה מה שקורה שיש חברים, עם אין כסף, אין עבודה.
הלכתי לפה, הלכתי לשם, שום דבר, לא מוצאים פתרון.
בסוף באתי אליו, אמרתי לו תקבל כסף, תראה מה קורה, אמר "תבוא בשישי בסוף היום נראה,
לבינתים אני אעבור על גיליונות החשמל של הרכב, כדי להכיר אותו קצת (לא מבין גדול בלנדרובר)".
הלכתי, חזרתי, נגע פה, נגע שם, ללא פתרון.
יוצא מהרכב, פתאום חוזר, פותח מתחת לרגלי הנוסע את חתיכת הקרטון, מפשפש בין הצמות ושולף נגד (כמדומני עם חיווט צהוב או לבן), הולך, חוזר עם נגד אחר, לא שמתי לב עם אותו צבע או לא, אומר לי "סע", נסעתי, חזרתי, וואלה, נפתרה הבעיה.
אמר לי, "תביא כסף", אמרתי לו, אני אסע נסיעה ארוכה, עד הבית ואז נראה.
נסעתי שעה וחצי עד הבית, וואלה נעלמה הבעיה.
נפגשנו אחר שבוע, אמר לי, "נו" אמרתי לו, תשמע, זה בנזין שאוכל 1:4 במקרה הטוב, עם היית מההתחלה שם עין וחוסך לי את הנסיעות לצפון/דרום מרכז, לא כולל פנצ'ר שכמעט הרג אותי ובלאי מנוע ומכלולים נוספים, אז נגיד אני חייב לך משהו, אבל בסיכומו של דבר, נראה לי שאתה חייב לי איזה סכום פיצוי על העוגמת נפש שנגרמה לי מהטרטור הזה בכל הארץ.
מאז כל פעם שאני מתקשר הוא בוכה לי "קשה לי, כואב לי הגב, אני לא עובד יותר, עברתי כתובת" ועוד כל מני תירוצים לא ברורים, לך תבין בני אדם, טוב, לא נורא, נסתדר עד הבעיה הבאה.
צרפתי צילום של הפרק בספר רכב שתדעו ותבינו על איזה נגד מדובר.
מעניין מאוד השימוש של הנגד הזה, לדעתי אצלי הוא היה שרוף מסיבה כלשהיא, אבל אני לא בטוח.
זה הכל, נמצא הפתרון והכל בא על מקומו בשלום.

64494

Gershon
23-09-12, 17:05
בDISCO 1995-1998 צריך להיות כבל WHITE WIRE-3.9Kom,או כבל מנותק בכלל
אם הכבל,לדוגמה,YELLOW WARE-910ohm-זה ביטול SENSORS O2 דרך ECU ENGINE
במקרה זה מנוע יכול להפסיק לכבות ברמזורים,אבל לא תמיד+ יהיה תערובת עשירה יותר...

פסטר
23-09-12, 21:50
אוקי, אז עם זה צהוב, אני אשנה ללבן.
שוב, ליתר בטחון, אפשר לבן ואפשר בכלל לא? להוציא את הנגד ולחבר קצה לקצה, כן?

Gershon
24-09-12, 07:07
אסור לחבר קצה לקצה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
אתה יכול לבטל(לנתק)resistor בכלל שהמערכת מתוקנת

-->