PDA

צפייה בגרסה מלאה : איך מרצפים ?

BackDoorMan
11-11-11, 09:38
החלטתי לוותר על יציקת גרנוליט, במיוחד בגלל העלויות והסיבוך ביציקת תשתית הבטון התחתונה.
הוצע לי פשוט לעקור את ה 2-3 מ"ר של הבלטות ולהניח שכבה חדשה של טיט, לא הבנתי אם אפשר להשתמש באותן בלטות או לקנות חדשות,
ואיך מניחים בלטות כך שהשיפועים ינקזו את המים לפתח שחצבתי בקיר ?

ירון גל
11-11-11, 13:03
קודם כל אפילו שאני חסיד של עבודה עצמית
ריצוף הוא אחת המלאכות הקשות ביותר בבניין גם פיזית וגם קשה ביצועית
ובגלל שריצוף תמיד רואים לא כדאי לחסכוך בכסף לרצף מקצועי

ניתן לעקור את הבלטות לנקות ולהחזיר אותם בשיפוע
ניתן גם לא לעקור ופשוט להדביק גרניט פורצלן על הבלטות הישנות
היום יש דבקים שיכולים להיות עד עובי של 3 ס"מ
ופשוט מושכים חוט בשיפוע שרוצים ומדביקים את האריחים לפי החוטים

BackDoorMan
11-11-11, 13:23
יתכן שאתה צודק, היה יותר פשוט לבנות כבר גג, אבל העלות של שמשונית גבוהה מידי.

איזה דבק יכול להיות עד עובי 3 ס"מ ?
זה מאוד מפתה להדביק גרניט פורצלן על הבלטות הישנות אבל התוצאה תהיה שהמרפסת תוגבהה משמעותית מעל הריצפה בבית ואני לא בטוח אם השיפוע יספיק,
הגיוני יותר שהמרפסת תהיה נמוכה מעט מהבית.

Saar
11-11-11, 13:41
לא נראה לי שכדאי שהמרפסת תהיה גבוהה מהבית.
אתה עלול לגלות מים שנכנסים במקום לצאת...
כנס לחנות חומרי הבניין הקרובה למקום מגוריך ושאל אותם על טיט, מלט וחול+נוזל שמדביק טוב יותר (משהו של יעקובי אם אני זוכר נכון)
מערבבים ביחד את החומרים לפי היחס המתאים ומרצפים בעזרת חוטים+פלס.

לא עבודה קלה בכלל. מניסיון.
סער

טל חסיד
11-11-11, 13:45
אם אתה מהצפון אתה מזומן לבוא אלי אלמד אותך איך מרצפים. אם יש לך שתי ידים טובות אין בעיה לרצף לבד מה שכן עבודה קשה ביותר פיזית שוברת את כל הגוף בימים אלה אני מסיים כ130 מטר ריצוף לבד ב45 מעלות (לא הדבקה) ואין לי ניסיון קודם יצא מעולה. לדעתי יותר נוח לרצף עם טיט ומלט מאשר עם דבק אבל זה כבר עניין אישי .

טל

טל חסיד
11-11-11, 13:50
דרך עגב 2או 3 מטר רבוע למתחילים זה ממש לא בעיה רק אל תשכח אתה צריך מכשיר לחיתוך קרמיקה או דיסק חיתוך קרמיקה.

טל

klam
11-11-11, 14:04
אתה צריך טיט ופלס..
לא מומלץ להדביק או להשתמש בישנות. עלות המרצפות לשטח שלך אינה גבוהה.
אם החלטת להדביק, יש דבקים טובים אבל רק עד 15 מ"מ. לא מומלץ מעבר לכך (וכפי שהבנתי, אתה גם לא צריך).
אם אתה עוקר את הישן, עליך לעבוד עם טיט, רצוי עם תכולת מלט גבוהה וביג'יבונד, על תשתית חול ים או חצץ.
חשוב שהטיט יעבור בין המרצפות ויתחבר (מבלי שיעלה בחריצים). אם זו מרפסת, מרח רובה אקרילית ברווחים.
לשיפוע אתה מרצף ישר (פלס), ונותן שיפוע קל מאוד בלחיצה או דפיקות קלות בפטיש רצפים.
חן

BackDoorMan
12-11-11, 09:29
לא בדיוק הבנתי למה אתה מתכוון ב"שהטיט יעבור בין המרצפות ויתחבר (מבלי שיעלה בחריצים)"

טל חסיד
12-11-11, 09:37
הוא התכוון שהטיט \מלט שאתה מדביק איתו את הריצוף יהיה מחובר מתחת לריצוף כלומר לא לבצע הפרדה בחלק התחתון של ההדבקה רק בין המרצפות בשביל להכניס רובה.

טל

-->