PDA

צפייה בגרסה מלאה : מקרה הזוי בסופה של מכירה, ממש על דלפק בנק הדואר

ניר_לב
11-11-11, 13:07
שלום לכולם,

אני בדיוק חוזר ממורי ומבנק הדואר בראשון ואני פשוט חייב לשתף אתכם במקרה הזוי לגמרי שקרה לנו.

הבאתי את המוכר, בחור באמת על הכיפאק עם סוזוקי ג'ימני ידנית שנת 2007, לבדיקה אצל מורי (שעל המקצועיות שלו באמת כבר אין צורך להרחיב פה) ולמעט תיקונים קלים, באמת שהג'יפ יופי.
הגענו להסכמה על המחיר וקפצנו לבנק הדואר לעשות העברת בעלות. ביקשתי קודם כל פלט של הרכב מרשם המשכונות.

לתדהמתנו גילינו שלרכב יש משכון, על שם מישהו מנצרת לטובת בנק ירושלים. החייב במשכון מעולם לא היה הבעלים ברכב ולא היה ברור מאיפה זה בא.

כאילו כל זה לא מספיק, בדיקה מדוקדקת של המשכון מגלה שאמנם מספר הרישיון במשכון תואם למספר הרכב, אבל מספר השלדה שמופיע במשכון לא מתאים למספר השלדה של האוטו!
גם הבחור לא מבין איך זה קרה, הוא מעולם לא ידע שהיה כזה משכון ואפילו לא היה כזה בעלים, הזוי!

כמובן שעצרנו את המכירה, ולמרות שאני ממש רוצה את האוטו והבחור ממש רוצה למכור, עכשיו נצטרך לראות איך ייגמר העניין הביורוקרטי ומתי.

מישהו מכם מכיר אולי מקרה כזה ויודע איך מומלץ להתנהל?

תודה מראש,

ניר.

shachar
11-11-11, 13:38
נניח שאין קונספירציה מאחורי הנושא וייתכן שמדובר בטעות הקלדה של מספר הרשיון בלבד.

לבנק הממשכן יש אינטרס חזק שהרכב המשועבד לו יהיה זה שבגינו הוא נתן את האשראי.
תתחיל מזה שתפנה אליהם על מנת שיבדקו אם הטעות לא אצלם במקור - צריך להיות להם העתק רשיון ופוליסת ביטוח.

shmil
11-11-11, 14:34
גילוי נאות - אי עורך דין, ובין היתר עושה דברים מעין אלו לפרנסתי.

יש אפשרות שהבחור ינסה לפנות לבנק. אולי יסכימו לדבר איתו, ואולי ינפנפו אותו, אך גם אם לא, כנראה שימרחו אותו בזמן...
בדרך כלל, מטופלים דברים כאלו על ידי עורכי דין. עדיין, משום מה, ולמרות ריבוי עורכי הדין, המילה "עורך דין" בצירוף כמה איומים מרומזים, גורמת לטיפול להיות מהיר ויעיל יותר.
אם זו אכן טעות, טיפול של עורך דין יכול לפתור את זה בימים בודדים.

מצד שני, יכול להיות שזה כן ממושכן, ולא טעות. לא תמיד הממשכן ממשכן לטובת חיובו הוא עצמו. לעיתים ממשכנים גם עבור מישהו אחר.
לפעמים אפילו עוברות ידיים שלא יודעות על המשכון, כי לא בדקו בשעת הקנייה.

ערן CJ
11-11-11, 16:42
נסה קודם ללא עוכרי דין. הם מוצאים את הבעיות המשפטיות ברצון ובאהבה. את הפתרונות ואת הצדק הם שוכחים בין איום אחד למשנהו...
ערן CJ

e-sheta
11-11-11, 17:23
ואופצייה נוספת שלרכב שאתה רוצה לקנות יש אח תאום במספר הרישוי והיו דברים שכאלה ,צרך לבדוק מתיי נעשה המישכון על הרכב והאם הזה נעשה בתקופה שהוא היה אצל המוכר שממנו אתה רוצה לקנות .
במידה ולא מריח טוב לאחר הבדיקה הזו אז על תקנה כי אתה יכול להישאר אם הסיפור הרבה זמן במידה ויש רכב כפול על אותו מספר רישוי .

מאיר רוטברג
11-11-11, 17:47
מנסיון. האם האיש יד ראשונה?? אם לא קח עצה מנסיון רב בתחום לך. ואל תסתכל אחורה

ניר_לב
11-11-11, 17:49
ואופצייה נוספת שלרכב שאתה רוצה לקנות יש אח תאום במספר הרישוי והיו דברים שכאלה ,צרך לבדוק מתיי נעשה המישכון על הרכב והאם הזה נעשה בתקופה שהוא היה אצל המוכר שממנו אתה רוצה לקנות .במידה ולא מריח טוב לאחר הבדיקה הזו אז על תקנה כי אתה יכול להישאר אם הסיפור הרבה זמן במידה ויש רכב כפול על אותו מספר רישוי . המשכון הוטל כחודשיים לאחר עליית הרכב על הכביש, דהיינו בשנת 2007, הרבה לפני שהמוכר קנה את האוטו. בכל מקרה ידועה לי ההסטוריה שלו ואני יודע שהבעלים הראשון של הרכב לא היה הבחור מנצרת שהוא החייב במשכון.תודה לכל המגיבים!

e-sheta
11-11-11, 18:20
מחזק לי את עניין כפילות מספרי הרישוי תעשה חיפוש בגוגל על כנופיית זייפני מכוניות מהצפון שנתפשה נידמה לי בין השנים 2009-10

zagi
12-11-11, 13:24
יש ספק , אין ספק ... עבור הלאה .

זרקו
12-11-11, 23:35
גילוי נאות- עובד בנק.
1. אם הרכב לא ממושכן ברשיון- כלומר מופיע למטה "ממושכן לבנק X " זה מוזר.
2. תן לי את מספר הרכב אני מחובר למשרד הרישוי ונראה אם שם יש מישכון.
3. אם הרכב ממושכן על שם מישהו אחד שהוא אינו בעל הרכב יש 2 אפשרויות:
א.אולי הבעלים היתה חברת מימון
ב. זיוף ואכןיש לא מעט כאלו- מזייפים רשיון ממשכנים רכב (והבנקאי לאחר שמישכן כלל לא יוצא לבדוק שהרכב תואם למה שמישכן וגם אם כן אין סיכוי שבדק מספר שילדה)
4. רשם המשכונת טעה ברישום וזה קורה

יש כמה אפשרויות לטפל בזה, דבר איתי א מעוניין
054-5795334

ניר_לב
12-11-11, 23:45
וואו אני מאוד מעריך את העזרה, שולח ה״פ

ניר_לב
13-11-11, 13:37
התפתחות חיובית מאוד על הבוקר. על מנת שלא להשליך על באי הפורום היקרים מפח נפש עתידי, אעדכן כשהכל יבוא על מקומו בשלום, בשאיפה ובתקווה כנה כבר מחרתיים.

שוב תודה לכל העוזרים ונותני העצות.

ניר.

eliana
13-11-11, 15:17
ניר-
שמי אליענה, ואני הדוברת של בנק ירושלים.
בבנק ישמחו לבדוק את העניין ולראות במה מדובר ואיך אפשר לעזור.
אתה מוזמן ליצור קשר עם ישראל חדד מהבנק, בטלפון 052-3825032. לצורך הבירור אנא דאג שיהיו ברשותך מספר הרכב, ומספר ת.ז של בעל הרכב.
בהצלחה!

ניר_לב
13-11-11, 17:14
שלום אליענה,

תודה על תגובתך המהירה. זה בהחלט מרענן לראות חווית שירות אחרת, ואני מקווה שזו סנונית ראשונה שתאפיין את כלל נותני השירות בארץ.

לגופו של עניין, העברתי את דברייך למוכר, אני מקווה שהדברים יבואו על מקומם בשלום במהירות האפשרית.

בברכה,
ניר.

Tourist
13-11-11, 18:03
ניר-
שמי אליענה, ואני הדוברת של בנק ירושלים.
בבנק ישמחו לבדוק את העניין ולראות במה מדובר ואיך אפשר לעזור.
אתה מוזמן ליצור קשר עם ישראל חדד מהבנק, בטלפון 052-3825032. לצורך הבירור אנא דאג שיהיו ברשותך מספר הרכב, ומספר ת.ז של בעל הרכב.
בהצלחה!

????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

מוזר על גבול המחשיד....

יואב פולס
13-11-11, 18:11
למה מוזר על גבול המחשיד? בגלל שהיא לא מתחבאת? בגלל שהיא מנסה לפתור בעיה שהביאו לתשומת ליבה?

kobiarava
13-11-11, 18:33
אל תחשוד יותר מדי. אנשים שממונים על שיפור תדמית, יח"צ ודוברות לפעמים פשוט יושבים בגוגל, מחפשים את מושא הייצוג שלהם ובודקים באיזה הקשר השם עלה, ואיך אפשר לשפר את "חויית הלקוח" בעניין. לא פעם צצים לנו פה כאלה, גם משום שלג'יפולוג יש דירוג גבוהה בגוגל לאזכורים בפורום קופצים בד"כ די מוקדם בחיפוש.

קובי

Tourist
13-11-11, 19:28
קיבלתי. סליחה.

eysham
13-11-11, 19:36
או שקיבלה מידע "מודיעיני" ממודיע כלשהו (בעל/בן/חבר....) שחבר כאן בפורום.

זה שהיא דוברת של בנק זה לא אומר שהיא חיה בכוכב אחר...

ניר_לב
13-11-11, 22:45
אל תחשוד יותר מדי. אנשים שממונים על שיפור תדמית, יח"צ ודוברות לפעמים פשוט יושבים בגוגל, מחפשים את מושא הייצוג שלהם ובודקים באיזה הקשר השם עלה, ואיך אפשר לשפר את "חויית הלקוח" בעניין. לא פעם צצים לנו פה כאלה, גם משום שלג'יפולוג יש דירוג גבוהה בגוגל לאזכורים בפורום קופצים בד"כ די מוקדם בחיפוש.

קובי

אני שותף לתחושה הזו. יכול מאוד להיות שכדוברת רצינית היא הפעילת גוגל אלרט על כל תיק הלקוחות שלה, והיא נותנת מענה בפורומים שונים ובתלונות שונות שהיא מלקטת מהאינטרנט. זה נשמע לי כמו אחלה רעיון שיווקי, כולנו שמענו עכשיו על בנק י-ם ויש לנו איזו שהיא תחושה שיש להם שירות לא רע, והכל בזכותה.

עכשיו רק נשאר שבאמת הדברים יבואו על מקומם במהירות ובשלום.

liorl
14-11-11, 12:38
בלי קשר לבנק ירושלים או לבנק הדואר....

אפשר להוציא את מצב המשכונות על רכב מרשם המשכונות באינטרנט. פשוט חפש "רשם המשכונות עיון מקוון". צריך את מספר הרישוי של הרכב בלבד וזה עולה 10 ש"ח לכל מספר רכב שתבקש (נדמה לי שבדואר זה עולה 40 ש"ח?).

אם מצאת רכב ואתה רוצה לקחת אותו לבדיקה זה יותר כדאי מבחינה כספית לבדוק קודם אצל רשם המשכונות באינטרנט ורק אח"כ לקחת לבדיקה. בהתחשב בכך שעלות הבירור 10 ש"ח ועלות בדיקה 400 ש"ח ומעלה!

ניר_לב
16-11-11, 12:01
עדכון משמח מאוד!

כבר אתמול הוסר המשכון באופן סופי, ויש לומר מילה טובה לחבר'ה מבנק ירושלים על כל העזרה המהירה והיעילה שלהם.

תודה גם לכל המגיבים שמאוד עזרו לי בעצותיהם ובמילים הטובות שלהם.

תמונות של הממכר הטרי אעלה מהשטח בהזדמנות הראשונה.

שוב תודה,

ניר.

רון נחמן
16-11-11, 19:54
מברוק.

מחמם את הלב לראות כמה חברים מהאתר זינקו לעזרתך. ומילה טובה לבנק ירושלים (אז הוא אמיתי? אשכרה?)

erez_matas
23-11-11, 12:16
נסה קודם ללא עוכרי דין. הם מוצאים את הבעיות המשפטיות ברצון ובאהבה. את הפתרונות ואת הצדק הם שוכחים בין איום אחד למשנהו...
ערן CJצודק מאוד, אני בדעה של ערן

-->