PDA

צפייה בגרסה מלאה : כתב עיתון הגה נתפס בשעת מבחן

גל שחם
11-11-11, 16:49
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4146924,00.html

המבחן הצליח החולה מת...

talw
11-11-11, 17:09
בא לי להקיא

צביעות

אביעד פ.
11-11-11, 19:06
לא אחת קראתי בכתבות רכב על בוחנים\כתבים שרמזו באופן די גס על מהירות תלת ספרתית שלא מתחילה ב-1...
בעיקר בבלייזר. (העיתון, לא הרכב).
כנראה יש להם סיבה טובה שהרבה מהנסיעות מבחן שלהם הם כבר עושים בחו"ל.

Tom Bril
11-11-11, 21:42
שמעתם פעם על כתב רכב שעשה תאונת דרכים?, אני לא...

omri_t
11-11-11, 21:59

מה קשור? אתה חושב שמישהו מהם עשוי מחומר שגורם לכך שהם חסינים מתאונות?
איך הטענה הזו בכלל רלוונטית? או יכולה להצדיק שטות כזו?

טל שביט ז"ל , אחד המנוסים והמוכשרים.

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000627460

Tom Bril
11-11-11, 22:14
אני באמת לא מצדיק נהיגה במהירות כזאת, אני שולל לחלוטין את קונצנזוס החברתי לעובדה שמהירות היא הגורם מספר אחד לתאונות.
יש סיכוי מאוד טוב שאותו כתב במהירות של 200 קמ"ש מסוכן פחות ממך על מהירות 60 קמ"ש, דעתי בנושא היא שיש לשנות את תפוסי החשיבה כדי להפחית את מספר תאונות הדרכים ואחד מהם הוא הורדת מהירות הנסיעה כעדיפות מרכזית לטיפול.

Tom Bril
11-11-11, 22:16
אגב, סתם לסבר את אוזניך , רוב כתבי הרכב גם של ג'יפולוג עוברים את המהירות המותרת מידי יום וכמובן שגם מידי מבחן דרכים.

zviki
11-11-11, 22:32
כתבי רכב נוסעים מהר מדי,רופאים קארדיולוגים מעשנים כבד,רבנים פדופילים והומואים, שוטרים גונבים,כמרים ונזירות משחקים באבא ואמא, מורות נערות ליווי, שר אוצר עצור, נשיא חרמן, מטפלות רחומות מתעללות בזקנים, נשיא עמותה למען נדכאים עם משכורת חודשית של למעלה מ40.000 שח,קציני בטחון מסלקים קצת מהמחסן. כולנו מטיפה סרוחה ואין מה להתרגש.

omri_t
11-11-11, 22:48
צ'ייס, לא הבנתי בכלל מה זה קשור. ומה אתה מנסה לומר.
רק הבנתי שאתה מנסה לטעון שלנסוע 200 קמש בכביש 1 זה בסדר אם אתה כתב רכב באוטו.

אין לי צל של ספק שמהירות היא לא הגורם לתאונה בד"כ. אלא רק מחמיר את התוצאה.
לדעתי האישית במרבית כבישי הארץ ניתן ורצוי להעלות את המהירות בכ 20 קמ"ש.
והמהירות כיום בחלק מהכבישים היא גזרה שהציבור מתקשה לעמוד בה.

ההבדל בין נסיעה ב 120 או 140 לבין נסיעה ב 200 קמ"ש היא עצומה- מכל הבחינות.
זה כבר פיזיקה של הדרך והרכב ופזיולוגיה של הנהג והיכולת שלו להגיב במהירות זו. בנוסף לתנאי הסביבה הלא מתאימים.
זו מהירות לא סבירה בכבישי ארצנו. צר לי. איך שלא תסובב את זה לא לעניין לנהוג ככה.

הסיבה שהמשטרה אוכפת את זה ואולי מייחצנת את הנושא- כי זה פשוט הכי קל לאכיפה.
וכשבודקים את קופת המדינה מגיעים מהר מסקנה שכדאי לשים מצלמות מהירות ושוטרים עם אקדחי לייזר- ולהרביץ אחלה ג'ובות.
וזה במקום לאכוף נהיגה תחת שכרות, נהיגה פרועה, נהיגה מסוכנת וכו'.
כמה דוחות ראיתם על אי-איתות? לדעתי זה סיבה הרבה יותר מהותית לתאונות. ובישראל הפסקנו לאותת.
ובכלל אני לא מדבר על אכיפת חוק למען הביטחון האישי של כולנו... זה לא כלכלי אז הם הפסיקו עם זה.

ולגבי כתבי רכב, אל תשלה את עצמך שכל יום הם חוזרים הביתה על למבורגיני... רובם ממש כמוך וכמוני.... פשוט עם מקצוע יותר מגניב :)

GodsFather
12-11-11, 04:55
רגע לפני שנכנסים בנהג - מישהו בדק שאכן הוא נסע 200 ? או שכולם מסתמכים על המכשיר המעולה והמדויק המוכר לכולנו - מדחן...אה סליחה ממל"ז.

כי גם בית זז במהירות של כמה עשרות קמ"שים עם המדחן הזה...

וכשמפכל המשטרה נתפס טס ב180, מה אז קרה ? כלום, כי "מותר לו" או כי הוא יכול לשלוף "תעודת ביטחון" כזו יפה....

zviki
12-11-11, 09:27
ושמשטרת התנועה חונה בחניית נכים או באדום לבן רק לשאוורמה קטנה+קולה+ הסיגריה שאחרי והנכה עושה הקפות- זה יותר טוב? [זה לא אומר שאני מכשיר את הכתב על F-16] . והרבה מאיתנו [לא כולם, בלי הכללות] כשיוצאים מהשטח ורואים קו לבן רציף חוצים אותו בלי למצמץ ומדובר על שיירה. אין הרבה צדיקים בסדום.

zviki
12-11-11, 09:35
בעית עריכה. ושברוב המקרים גם לא משלמים על השאוורמה+הקולה+ הציפס+החמוצים והעמבה. במו עיניי

דרור ברלי
12-11-11, 10:14
להזכיר - ראשית, גילוי נאות: אני בא "מתוך הפוזיציה".
זו לא הפעם הראשונה ולאהאחרונה בה כתבי רכב נתפסים על מהירות.
לא פעם ראשונה שהם גם מאבדים רשיונות בגלל מהירות גבוהה מאוד.
גם אני נתפסתי לפני שלוש שנים על מהירות. לא בשמיים, באמת בהיסח הדעת. ולכן גם בלי שלילה, סתם 250 ש"ח קנס. אבל בכל זאת - עובדה שנתפסים.

אף אחד לא צדיק צביקי. גם לא השופטים ובטח שלא השוטרים...
אבל אתה יודע מה זה מזכיר לי?

חלק מהנוכחים כאן שירת בסדיר כשעוד היה חובה לחבוש כומתה בכל יציאה מהבסיס.
זה היה חם ומגרד ולא נוח וכולם ציפצפו על זה ולקחו את הסיכון ביודעין. והמשטרה הצבאית חגגה על הנושא האדיוטי הזה הרבה יותר ממה שמשטרת התנועה חוגגת על אכיפת המהירות. ארבו לנו בכל פינה, בתחנות המרכזיות, מאחורי פחים, מאחורי עצים, מ.צ. בלבוש אזרחי, סיירות של רס"רים שהיו "חוטפים" באלימות חיילים נטולי כומתה על ראשם מטרמפיאדות, מה לא. ממש אווירת לינץ'. המשטרה הצבאית השקיעה ב"מבצעי מלביש" מאסות של כוח אדם, כלי רכב... על מה צה"ל בזבז אז את תקציב הבטחון. פשוט מדהים.

בכל יום ראשון חבר'ה שחזרו מהבית לגדוד היו נתפסים על ידי מ.צ. בתחנות אוטובוס, בטרמפיאדות, במפגש הבקעה, היו חוטפים תלונה ואחר כך כשהגיעו לגדוד, היו צריכים לדווח על זה למ"פ/סמ"פ/מפקד ישיר שלהם. אוי למי שנתפס ולא דיווח - ואחר כך הגיעה לשלישות הגדוד התלונה עליו.
בסוף השבוע, יום לפני שיוצאים הביתה, אלה שנתפסו היו עולים שחור על שחור כדי להישפט אצל המג"ד. איך הוא אמר לנו? "לא מעניין אותי שהורדתם רק לרגע את הכומתה מהראש. מעניין אותי שנתפסתם". המסר מבחינתו היה, שהוא מצפה מאיתנו לא להיתפס.

אחרי שחטפת ממנו פעם אחת ולא ראית את הבית הרבה מאד שבועות, למדת להסתדר ולא להיתפס. אבל כשאני מסתכל על זה במבט מפוקח של "זקן" בן 45, אז רבאק, זה היה אדיוטי להפליא. כמה מחשבה, סטרס ואנרגיה מיותרים השקענו בזה. לא היה פשוט יותר להכניס את החולצה למכנסיים, לחבוש את הכומתה וחסל?

בקיצור - זה החוק. מטומטם, מעצבן, אבל עדיין חוק. ובשורה התחתונה הכי קל והכי פשוט לנהוג במהירות המותרת. וכן, אפשר עוד קצת. אף שוטר לא יעצור אותך על 120 בכביש 1.
אבל אם וכאשר אתה מבצע עבירת תנועה חמורה שאינה בהיסח הדעת אלא במכוון וביודעין - כמו לנסוע 200 קמ"ש, לפחות תשתדל לעשות את זה במקום שבו אתה לא מסכן את הזולת ובעיקר - מקום שבו לא יתפסו אותך. בטח אם זה במסגרת העבודה, ורשיון הנהיגה הוא כלי העבודה שלך.

Tom Bril
12-11-11, 10:22
1+ עומרי אם לא הבנת את דברי הינה לך המשך ראוי

hadtomer
12-11-11, 11:29
ברשותכם, כמה עובדות-

1. שום כתב לא נתפס נוסע מהר. תפסו צלם. זו הסיבה שכל העסק הזה נראה לי נורא מוזר- וזה מכיוון ש (ר סעיף 2)

2. נדיר מאוד שכתבי רכב נתפסים כשהם נוהגים באמת מהר. אנשים שנוהגים מהר למחייתם בכל רחבי הארץ מכירים כל עץ שמאחוריו מתחבא שוטר, כל מאזדה 6 סמויה, כל ג'טה עם מתקן דבורה וכל מיקום ממל"ז. המקום בו הוא נתפס זו הירידה הארוכה בחיבור עם 431 בדרך לירושלים. הבוקר נסעתי שם- במבחן רכב- והלייזר כמובן היה. אז מאטים לפני ומאיצים אחרי (אבל רק אחרי 3 קילומטר כי שמים שם עוד שוטר בהמשך). בכיוון השני יש מולטנובה במאזדה 6 או ג'טה בצד הדרך. מעבר לזה, בדרך כלל אנשים שנוסעים מהר יודעים לשמור לעצמם על התחת. אני מאמין גדול באלקטרוניקה. במיוחד של וולנטיין. אין לי ברישיון הנהיגה אפילו נקודה אחת ב14 השנים האחרונות. מבחינת החוק, אני נהג למופת.

3. אתמול בלילה תפסו מישהו על מהירות יותר גבוהה- 214 קמש בבאר שבע. ההודעות האלה מגיעות אלינו ישירות מדובר משטרת התנועה מדי יום. למה לא עשו ממנו סיפור???? ברלי....תסביר להם בבקשה.

4. נסע מהר? לא נסע מהר? תעשה מה שאתה רוצה- כולנו ילדים גדולים- ואין ספק שאפשר להעביר המון ביקורת. אבל אל תצא טמבל. תעשה את זה בשושו ותהיה חכם. כמו שאנחנו מטיילים מדי שבוע,יש סתם אנשים, עורכי דין, רופאים, אנשי היי טק, אנשי קבע, וואטאבר, שקמים בשבת בבוקר, מניעים את האיבו או האימפרזה ונוסעים לטייל. יש לא מעט כאלה- ומבחינתם 200 קמ"ש זה לא ביג דיל. פשוט יש להם שכל לעשות זאת הרחק מעיני המשטרה.

שגיא S
12-11-11, 12:48
רק משהו קטן לדרור..
אני קיבלתי קנס על 112 קמ"ש בכביש 65 ליד עפולה...

שבוע אחרי זה נסעתי לטיול ב'גיפ ללא הדלתות, עצרו אותי באותו מקום, כמובן שלא על מהירות, אלא לבדיקה. ולמרבה הפלא והמזל יצאתי בלי כלום..

לסיכום : לך תבין...

zviki
12-11-11, 13:23
להזכיר - ראשית, גילוי נאות: אני בא "מתוך הפוזיציה".
זו לא הפעם הראשונה ולאהאחרונה בה כתבי רכב נתפסים על מהירות.
לא פעם ראשונה שהם גם מאבדים רשיונות בגלל מהירות גבוהה מאוד.
גם אני נתפסתי לפני שלוש שנים על מהירות. לא בשמיים, באמת בהיסח הדעת. ולכן גם בלי שלילה, סתם 250 ש"ח קנס. אבל בכל זאת - עובדה שנתפסים.

אף אחד לא צדיק צביקי. גם לא השופטים ובטח שלא השוטרים...
אבל אתה יודע מה זה מזכיר לי?

חלק מהנוכחים כאן שירת בסדיר כשעוד היה חובה לחבוש כומתה בכל יציאה מהבסיס.
זה היה חם ומגרד ולא נוח וכולם ציפצפו על זה ולקחו את הסיכון ביודעין. והמשטרה הצבאית חגגה על הנושא האדיוטי הזה הרבה יותר ממה שמשטרת התנועה חוגגת על אכיפת המהירות. ארבו לנו בכל פינה, בתחנות המרכזיות, מאחורי פחים, מאחורי עצים, מ.צ. בלבוש אזרחי, סיירות של רס"רים שהיו "חוטפים" באלימות חיילים נטולי כומתה על ראשם מטרמפיאדות, מה לא. ממש אווירת לינץ'. המשטרה הצבאית השקיעה ב"מבצעי מלביש" מאסות של כוח אדם, כלי רכב... על מה צה"ל בזבז אז את תקציב הבטחון. פשוט מדהים.

בכל יום ראשון חבר'ה שחזרו מהבית לגדוד היו נתפסים על ידי מ.צ. בתחנות אוטובוס, בטרמפיאדות, במפגש הבקעה, היו חוטפים תלונה ואחר כך כשהגיעו לגדוד, היו צריכים לדווח על זה למ"פ/סמ"פ/מפקד ישיר שלהם. אוי למי שנתפס ולא דיווח - ואחר כך הגיעה לשלישות הגדוד התלונה עליו.
בסוף השבוע, יום לפני שיוצאים הביתה, אלה שנתפסו היו עולים שחור על שחור כדי להישפט אצל המג"ד. איך הוא אמר לנו? "לא מעניין אותי שהורדתם רק לרגע את הכומתה מהראש. מעניין אותי שנתפסתם". המסר מבחינתו היה, שהוא מצפה מאיתנו לא להיתפס.

אחרי שחטפת ממנו פעם אחת ולא ראית את הבית הרבה מאד שבועות, למדת להסתדר ולא להיתפס. אבל כשאני מסתכל על זה במבט מפוקח של "זקן" בן 45, אז רבאק, זה היה אדיוטי להפליא. כמה מחשבה, סטרס ואנרגיה מיותרים השקענו בזה. לא היה פשוט יותר להכניס את החולצה למכנסיים, לחבוש את הכומתה וחסל?

בקיצור - זה החוק. מטומטם, מעצבן, אבל עדיין חוק. ובשורה התחתונה הכי קל והכי פשוט לנהוג במהירות המותרת. וכן, אפשר עוד קצת. אף שוטר לא יעצור אותך על 120 בכביש 1.
אבל אם וכאשר אתה מבצע עבירת תנועה חמורה שאינה בהיסח הדעת אלא במכוון וביודעין - כמו לנסוע 200 קמ"ש, לפחות תשתדל לעשות את זה במקום שבו אתה לא מסכן את הזולת ובעיקר - מקום שבו לא יתפסו אותך. בטח אם זה במסגרת העבודה, ורשיון הנהיגה הוא כלי העבודה שלך.

שלום דרור. אתה בעצם כותב את כל מה שאני חושב, ממש מוציא לי מהפה. הכל עניין של מילה אחת- "חינוך". החוק מכביד,מגביל, לפעמים טיפשי,מעיק אבל אי אפשר לקיים חברה בלעדיו, אחרת -"כל דאלים גבר" ג'ונגל. זה כנראה הסידור הטוב ביותר לאפשר לבני האדם לחיות אחד עם השני. מצד שני יש תמיד את אותם "הבראסויים" להכשיל אותך בניצול ציני של החוק.בעניין ציות לחוק אין אפס תקלות, כולם מעגלים פינות במזיד או בהיסח הדעת, כאן נכנסת לתמונה מערכת המשפט על זרועותיה וכפי שאתה יודע גם היא לא מושלמת. החוק חרא מסכים איתך, ילדים רעבים הוצאו להורג בגיטו וורשה למשל על אי ציות לחוק כאשר גנבו חצי קילו תפו"א. מצד שני - פדופילים בארץ הקודש מקבלים עבודת שרות לציבור עקב חוות דעת על אי שפיות זמנית מהפסיכיאטר המחוזי והכל על פי החוק. ממרום גילי קבעתי לעצמי שהעולם לא גן עדן, צריך מדי פעם לסובב את הראש מעבר לכתף ולהניח יד על העכוז. מאבקי הישרדות. ואיך זה מתקשר לכתב המהיר? הנהגים נחלקים ל2 קטגוריות אלה שנתפסים ואלה שלא נתפסים. המזל שלו או חוסר המזל שהוא היה בזמן הלא נכון במקום הלא נכון. יכול להיות שהוא יוצא יחידה מובחרת, פעיל חברתית, תורם לקהילה, אזרח לדוגמא. החוק רדף אחריו, תפס אותו,עכשיו עליו לשאת בתוצאות. זה בהחלט מצב שלא בהיסח הדעת וגם דוגמא שלילית. ליבי עליו ואני לא הייתי רוצה שזה יפגע לו בקריירה המקצועית אם אין לו תיבת פנדורה ברקורד.[וכל זאת באם אכן תוכח אשמתו]
======================================== =============
חשבתי שאתה צעיר מדי בכדי להכיר את ה"מלביש" :-) ישבתי בעתלית בגללו

דרור ברלי
12-11-11, 14:44
רק משהו קטן לדרור..
אני קיבלתי קנס על 112 קמ"ש בכביש 65 ליד עפולה...
שבוע אחרי זה נסעתי לטיול ב'גיפ ללא הדלתות, עצרו אותי באותו מקום, כמובן שלא על מהירות, אלא לבדיקה. ולמרבה הפלא והמזל יצאתי בלי כלום..

לסיכום : לך תבין...

לשגיא - אולי כי מותר לנסוע שם רק 80? או 90?
מ-22 או 32 קמ"ש מעל למותר הם כבר לא מתעלמים, מצטער... אבל בשביל 120 בכביש שבו מותר לנסוע 110, 10 קמ"ש הבדל, הם לא טורחים בכלל.
מצד שני, אם וכאשר המצלמות הדיגיטליות החדשות יתחילו לפעול, אני חושש שההתעלמות הזו תסתיים....

תומר, וואלה, אין לי מושג את מי תפסו על 214 ולמה לא שומעים על זה. פוליטיקאי? שוטר? קצין משטרה?
כתבי רכב שנתפסו כאן בארץ במהירות גבוהה מאוד - אני זוכר לפחות שני מקרים. אמנם לפני כמה שנים וגם לא 200 קמ"ש אלא רק 150-160, שניהם נפרדו מהרשיון לכמה חודשים. אתה מכיר ממש טוב את האנשים האלה.
על חו"ל אני כבר לא מדבר. התרגלנו לנסוע שם במהירויות שכאילו אין מחר, אבל המציאות שם השתנתה, ואנשים מהברנז'ה שלנו חטפו, חוטפים ועוד יחטפו שם דו"חות של מאות אירו עד שיפנימו שהגן-עדן נגמר.

אישית אין לי שום בעיה עם מי שהקיק שלו זה לטייל ב-200 קמ"ש - גם אנחנו לא תמיד צדיקים, אתה יודע.
אבל תסביר לי את ההבדל בין זה לבין רופא, עורך דין, איש הייטק, קצין בקבע, רב, שהקיק שלו זה לדחוף ידיים לתחתונים של ילדים קטנים?...
מה לעשות, יש חוק. תציית לו או שתשמור לעצמך על התחת כדי שלא תיתפס - כל עוד לא נתפסת אתה צח כשלג.
ודווקא אין לי שום ביקורת על זה. ומי שיש לו ביקורת - שינסה לנסוע מהר מהמותר בשווייץ למשל. או בהולנד. אפילו בגרמניה, בקטע כביש שאינו אוטובאן. נראה איך תדברו אחר כך.

GodsFather
12-11-11, 15:50
דרור, במדינות שציינת - המדינה טורחת להוכיח שכל אמצעי האכיפה מדויקים ושאין ספק לגבי ביצוע העבירה.

במדינתנו, זה לא קורה. דואגים להפחיד אותך הרבה לפני שאתה מגיע למשפט, כדי שלא חלילה תטריח את כולם להתחיל באמת לעבוד ולהוכיח שאתה אשם. מהמשטרה ועד השופטים עצמם - ידרסו אותך לפני שימלאו את החוק שגם הם כפופים לו. אז בבקשה לא להשוות בין המדינות באופן חלקי.

כששופטת בבית משפט מחוזי (שזו הרמה הגבוהה יותר ולא בימ"ש תעבורה הפשוט) אומרת לנאשם מול אולם מלא בעורכי דין ואזרחים - "עזוב אותך עכשיו להיות צודק, נתנו לך פסק דין שאתה יכול שלא להרגיש אותו כלל, למה להתאמץ להוכיח את חפותך, אולי תחשוב על לוותר ולכולם יהיה שקט", אז אין לך ספק שהמערכת דפוקה.
יש לי את ההקלטה של זה, אם תרצה.

אתם עדיין יוצאים מנקודת הנחה שהוא אכן טס במהירות הזו. אם אכן כך ונתפס והודה - וואלה טמבל. אבל אני לא יודע כמה מכם מכירים את הסיפור עד השורש ואו דיברתם איתו.

דרור ברלי
12-11-11, 16:29
אף אחד לא דיבר איתו. לא יודע מי זה בכלל. נטען כאן שבכלל לא מהכתבים אלא צלם. זה בכלל לא משנה.

אתה יוצא מנקודת הנחה שהוא נהג כחוק, והממל"ז "המציא" את המהירות הפנטסטית הזו.
דעתי על מהימנות הממל"ז, על נהלי ההפעלה של המכשיר כפי שנהוגים במשטרה ובתי המשפט כדעתך ממש, אבל אני לא קונה את ההסבר שלך שרומז שהמכשיר תלוש לחלוטין מהמציאות, כי אז היו נתפסים כאן כל יום כמה עשרות אלפי "טייסים" על 200 ויותר.

לא לכל אחד יש את הכוחות הנפשיים והיכולת הכלכלית לנהל משפט בישראל. להילחם על צדק בישראל זה לוקסוס יקר שאפשרי רק לעשירים. המערכת אכן מנוולת, דורסנית ונקמנית - לאחרונה הכריז שר התחבורע על החמרה מדהימה בעונשים למי שיתעקש להילחם על חפותו!... אם זה לא צעד ענק בכיוון של משטר טוטליטרי, אני לא יודע מה כן, ואני לא אכתוב מה אני חושב שהמון זועם צריך היה כבר מזמן לעשות לשר הזה ולחבר מרעיו ממשרדי האוצר והמשפטים. בכלל, אני סבור שהגענו למצב שכדי ליצור שינויים של ממש, בכל תחומי החיים כאן, הפיתרון היחיד הוא אך ורק המון זועם חמוש בנבוטים ובצמיגים בוערים.

ושוב - עד שזה יקרה, מי שיש לו ביקורת ולא טוב לו כאן, ולא מוכן לצאת לרחובות ולהילחם פיזית מול הממסד , מוטב לו שייקח את עצמו ואת מטלטליו וילך מכאן למקומות טובים יותר. רמז עדין - אל תצפה שבמקומות אחרים תוכל לטוס על כביש ציבורי כרצונך... בכל העולם גילו את אכיפת המהירות ואת פוטנציאל ההכנסות שלה כמוצאי שלל רב. הקנסות גבוהים מאוד, בהרבה מקרים גבוהים בהרבה מאשר כאן, אבל שם לפחות לא משקרים לך בסיפורים על בטיחות בדרכים ולא מסתירים את העובדה שקנסות מהירות הם בסך הכל עוד סוג של מס.
אחרי שתיתקל בשוטרים ספרדיים למשל, תבין שהנבזות המובנית של שוטר תנועה ישראלי היא גן ילדים לעומתם.

GodsFather
12-11-11, 16:42
דרור,

קודם כל - נתפסים פה טייסים על מהירויות לא רחוקות מזה ויש ערעורים בנושא שמתקבלים, במיוחד אלה עם עבר נקי. אני לא אומר שה200 מומצא לחלוטין (למרות שזה יכול מאד להיות, פשוט אף אחד לא מוכן לשתף פעולה עם דרישה בסיסית כמו "תוכיחו!") גם אם הוא לא נסע 110 כמו ילד טוב, יש טיעונים שיכולים להעמיד את אי הדיוק גם בכיוון ה140-160 ותסכים איתי שיש פה הבדל מהותי. הנקודה היא שאתה אשם עד שהוכח אחרת, במקום שאתה זכאי עד שהוכח אחרת. ואני לא מדבר על הטוקבקיסטים בעניין.

לגבי השאר - דיינו. לנסוע כחוק, במיוחד במדינה שאתה אורח בה, על אחת כמה וכמה מתבקש. הנקודה היא, כשתגיע למשפט, זה אולי יעלה לך ביוקר עד הזכאות אבל יהיה לך משפט יותר הוגן ממה שיש פה.

עוד דוגמא - שופט אמור לשפוט ולא לתשאל במקום התביעה וליצור לתביעה קרקע פוריה להנחתת המכה. אבל מעטים יודעים זאת ולרוב נופלים בקרקס הזה שנקרא בימ"ש לתעבורה בישראל.

Tom Bril
12-11-11, 16:45
גילוי נאות, אני מכיר אישית את הבחור

GodsFather
12-11-11, 16:46
אז הוא טס או לא ? (בלי שמות!)

asafk
12-11-11, 19:38

אני מכיר... יותר מאחד.

אסף.

Tom Bril
12-11-11, 20:18
כמובן עם נפגעים..., זאת הכוונה

zviki
12-11-11, 20:33
חייב להגיב ולהגיד משהו טוב על המשטרה. לפני כשנה נגרמה לי תאונה,רק אני נפצעתי [הייתי לבד בגיפ]. התאונה הוגדרה ע"פ החוק כתאונה עם נפגעים- "עליך להתייצב במשטרת התנועה ירושלים למסירת עדות" התייצבתי,נחקרתי ע"י שוטר בדרגת סמל וזאת לאחר שהפקדתי את רשיון הרכב ורשיון הנהיגה אצלו. בגמר חקירת הסמל שאלתי -זהו? נגמר ? אפשר לקבל חזרה את הניירות? ציטוט- היית מת עכשיו אתה הולך לחקירת קצין והוא יחליט מה לעשות איתך. המתנה מורטת עצבים בת שעה ליד משרד הקצין,כרוז- צבי פלד לחדר[לא זוכר] נכנסתי, התיישבתי מול 3 פלאפלים. הקצין עובר על התיק שלי וממלמל- ציטוט- לא,לא, אני עושה במכנסיים. מסתכל עלי ואומר לי-ציטוט- אדוני אתה נהג נורמטיבי משנת 1992 לא ביצעת עברת תנועה, מעולם לא דיברת ללא דיבורית, מעולם לא נהגת בשכרות הלוואי ועל כל עם ישראל לא אני ולא כל קצין אחר היה פוסל לך את רשיון הנהיגה. חג שמח [זה היה לפני חג כלשהו] לחיצת יד אמיצה , יתכן ותקבל דוח תנועה במהלך השנה על נהיגה בחוסר אחריות. בולדר נגול מעל ליבי.

עת קרות התאונה נזרק הנשק האישי שלי מהגיפ. הנשק הועבר למשטרת בית שמש. הוזמנתי לחקירה. עוד פעם 3 פלאפלים. ציטוט- אני לא רואה כאן עניין של הפקרת הנשק גש לחדר זה וזה וקבל אותו, שלום סע בזהירות.

דרור, נתקלתי בחארות הספרדיים, לא בהקשר של תאונה אלא גניבה מהמלון, קצינים בכירים לא יודעים מילה אחת באנגלית. הייתי צריך לשכור מתורגמנית ולשלם לה ע"מ להגיש תלונה לצורך הביטוח. והמתורגמנית- איך לא, שוטרת במדים. חארות חארות

קצת פירגון למשטרת ישראל, הכל יחסי.

ניר ל
12-11-11, 21:30
נהגתי בלא מעט מכוניות שצפונה ממאתיים קמ״ש זה לא דרמטי עבורן גם בידיים של נהג לא מיומן, אני מדבר על מכוניות ״סולידיות" שאלפים רבים מהן נוסעות כאן על הכבישים. לנהוג ב 200 קמ״ש ברכב מודרני עם 160 כ״ס ומעלה על כביש ים-ת"א זה בטוח יותר ממה שהיה לפני 20 שנה על אותו כביש ב 100 קמ״ש עם כלי הרכב שהיו אז נפוצים. כמובן בתנאי שהכביש פנוי ומאפשר האצות כאלו... שלא יבלבלו לנו את המוח.

ניר ל
12-11-11, 21:47
ד״א המלחמה הכי טובה במצלמות החדשות היא לדעתי - חרם צרכנים . פשוט להתרגל לנסוע לאט, גם אם זה לא הגיוני בעליל ביחס לתנאי הדרך, זה מסוכן ומרדים לדעתי , זה גם קשה מאד אפילו לבעלי רכב כבד מהאלף הקודם ( כמו הפאג׳רו 2800 שלי ) אבל לא תהיה ברירה בקרוב...

mik_l86
12-11-11, 21:57
המלחמה הכי טובה היא מהסוג שברלי מציע, זה הוכיח את עצמו בחו"ל, אולי יעבוד גם אצלנו...

talw
12-11-11, 22:32
צביקי,גם אני חייב להגיד מילה טובה על משטרת התנועה,בייחוד על כנופיות האופנוענים שבהן.
סיפר לי פעם מישהו שמכיר מישהו,שהוא פגש לא פעם על כבישים מהירים ריקים מתנועה ,בשעות לא שעות ,את כנופיות האופנועים המשטרתיים,ככה ,בנונשלנטיות טסים נמוך
במהירויות שיוט של 160-170 קמ"ש,היה מתקרב אליהם בזהירות, רכוב על אופנוע ספורט,לאת לאת תוך גינוני כבוד לכנופיה ,עם הנפת יד לשלום,הרכנת הראש תוך יראת כבוד לכנופיה,תוך כדי רכיבה מנהיג הכנופייה היה בודק לו את מספר הרכב בדיוק כמו שכלב חדש מגיע לחבורת כלבים וכולם מריחים לו בתחת.
לאחר שהתקבל הכלב החדש לכנופיה ,היו מאיצים ,ככה בקטנות ל200 פה ושם, כשהיו מתקרבים לרכבים אחרים בכביש היו חוזרים לשיוט.
כשהיה נמאס לו, היה מוריד 3 הילוכים מתה ,נותן דחל'ה קטנה בקלאצ' ונעלם להם ,ואפילו לא היו מנסים לרדוף אחריו ,גברים גברים השוטרים האלה.
הם אפילו לא סיפרו את זה למפקד שלהם ,המפקד עדיין בטוח שאין בארץ כבישים שניתן לסוע בהם 200.
גם כנופיות הסקודות לא מספרים לו.

"להקנות דוגמא לתרבות רכב ונהיגה" עאלק.

דגנרט היפוקרט.

zviki
13-11-11, 02:07
הוא אשר אמרתי מלכתחילה, להוציא מהראש שאנחנו חיים בגן עדן. כך יהיה לנו יותר קל לעבור את הקדנציה. כל דבר טוב שקורה לנו זה טיפ. אנחנו מקטרים על נושא שקרוב לליבנו.כשהייתי מאושפז אישפזו אותי במסדרון [טוב שלא בשרותים] מחוסר מקום במחלקה.חוק חינוך חובה חינם עולה לנו אלפי שקלים. חברות הסלולר עושקות בנו כרצונן , נציב מס ההכנסה עבריין, לא עברו יומיים מאז שקיבלתי את הג'יפ החדש וכבר הוציאו עליו חוזה.רשימה מזערית ביותר.החיים זה מלחמה ,אף אחד לא מנצח ,כולם מפסידים. ככל שנבין שהעסק לא דופק כמו שאנחנו רוצים כך יהיה לנו יותר קל. משהו דפוק בתכנון העולם. אולי זה בגלל תפוח עץ , לא יודע. חרבאט על הז'באק, להרים ת'ראש ולשתות את החיים.

יואב פולס
13-11-11, 19:23
3. אתמול בלילה תפסו מישהו על מהירות יותר גבוהה- 214 קמש בבאר שבע. ההודעות האלה מגיעות אלינו ישירות מדובר משטרת התנועה מדי יום. למה לא עשו ממנו סיפור???? ברלי....תסביר להם בבקשה.

טוב,
עליתם עלי. זה הייתי אני. עם הפאג'רו 97' הידני שלי.
הפעלתי את מכפיל הבוכנות.
יואב

whisky
15-11-11, 17:47
דרור וכתבי הרכב,

ככה בשביל הספורט, אולי מישהו ירים את הכפפה ויבדוק איזה בדיקות וכיול אותם אביזרי אכיפה עוברים בחו"ל במדינות "מתוקנות" שאנחנו רוצים להידמות אליהם. אני חושב שזה יכול להיות אייטם טוב, ואולי אפילו מפתיע.

תתפלאו, אבל לא בכל מדינה יש חוקי תקינה לכיול מכשירים כמו בארץ, מעניין לדעת איפה אנחנו בהשוואה אמיתית לעולם ולא בסיסמאות שאנחנו כל פעם זורקים לאוויר. מי יודע אולי נבין יותר איך עובד העולם, ויהיה לנו כוח למלחמות שלנו בכנופיית שלטון החוק הישראלית.

whisky

talw
15-11-11, 18:52
רעיון.
כל חולה הגה ומהירות שנתפס עובר את המהירות המותרת ישלם קנס כספי ועונש לסוע על מסלול מרוצים פעם בשבוע ,במהירות 250, בסללומים כל היום , עד שתתפוצץ לו בלוטת האנדרנלין במוח.
לדעתי לאחר חודשיים הוא לא ימצא שום עיניין בלעבור את המהירות המותרת בכביש ציבורי (הוא כבר לא יהיה מאותגר מוטורית).

מה שנשאר זה רק לבנות מסלולי מרוצים ,לא? קטן עלינו..........

-->