PDA

צפייה בגרסה מלאה : נזילה בתיבת הגה מחזיר שמן? התיבה עברה שיפוץ לפני שנתיים

גלדיאטור
14-11-11, 08:59
אם הנזילה מהבורג שמחבר את הפיטמן לתיבה (הציר השמן הראשי) נוזל... סביר שהמחזש מת נכון?

מחזיר שמן כזה כמה עולה?
האם אני יכול לקנות מחזיר שמן מהשכן של יאנוביץ? אני מאמין שהוא מוכר בחצי כסף... אם שזה סיכון מיותר..?

תודה

גלדיאטור
14-11-11, 10:37
האינטרנט הזה זה משהו
http://www.bjsoffroad.com/cartgenie/prodInfo.asp?pid=1026&cid=13

ה (http://www.bjsoffroad.com/cartgenie/prodInfo.asp?pid=1026&cid=13)תיבה היא זו

מישהו יודע את המידות של המחזירי שמן?

המיסב והשייבות חדשים אני לא אחליף אותם

עוזי עידן
14-11-11, 19:02
הכי טוב לפרק ולהביא אחד תואם.

גלדיאטור
17-11-11, 19:15
כדי להחליף את המחזש הפנימי צריך לפרק את התיבה מהאוטו?

patrol01
17-11-11, 19:27
ניתן לחלוץ את המחזיר שמן בלי לפרק את התיבה,יש לחלוץ את הזרוע פיטמן ואז להסיר את טבעת הקפיץ(SNAP RING) ואז או לקדוח חור קטן במחזיר שמן ולחלוץ עם בורג או להניע את האוטו ולשחק בהגה לאחד הצדדים ואז הלחץ יעיף את האטם מהמקום (קח בחשבון לכלוך מהשמן שיצא) ברגע שהאטם יצא מיד לכבות מנוע.
אטם אתה חייב מקורי ולא לשים מחזיר שמן פשוט בעשרה שקלים כי הוא לא עומד בלחץ העבודה.
אם אתה מאיזור חיפה/ קריות דבר איתי ואני ידאג לך לאטמים
כמו כן יש לבדוק אחרי שאתה מוציא את האטם שהשטח על הציר הראשי חלק ואין בו חריץ. במידה ויש בו חריץ אז יש לפרק את התיבה ולמסור לשיפוץ
שי 0547630437

גלדיאטור
17-11-11, 23:41
אני אכן מהאיזור ותודה
אבל לא הבנתי מה הוא האטם??

אני מכיר שיש טבעת שני מחזירי שמן ושייבה

ofiredri
18-11-11, 08:50
בלא מעט מהמקרים, הסיבה לשחיקת מחזיר השמן היא חופש בציר המרכזי של התיבה (סקטור).
בדוק ליתר בטחון שאין לך חופש בסקטור לפני שאתה מתמקד בהחלפת מחזיר השמן בלבד.

גלדיאטור
18-11-11, 17:23
איך בודקים?
ששמו לי את המחזיר שמן, הוא הוציא אותו מאיזה בונקר משנת 40 לספירה, אז אני די בטוח שהוא היה יבש אבל הוא לא הקשיב ...
החזיק שנתיים באוטו שלא נוסע הרבה

גלדיאטור
29-11-11, 15:16
אופיר איך בודקים חופש בציר?

גלדיאטור
29-11-11, 20:32
הוראות החלפה :)

Power Steering Box Rebuild / Seal Replacement
Contributed By: Zack HeiseyZack writes:The directions I used from the TSM and I'll include some notes on what I did:
Remove pitman are nut.
Get a big ass pitman arm puller and pull it off. Mine was really stuck on, spray heavily with WD-40, Liquid wrench, etc
Take off snap ring.
PUT BIG PAN DIRECTLY UNDER THE STEERING BOX!!!!!!!!!!!!!, and spread some newspaper or rags around the pan.
Note the position of the steering wheel.(for step 11) Start vehicle, and turn steering wheel slightly one way of the other. You will hear the two seals bounce in the pan.
Turn wheel back to original position and shut off vehicle.(for step 11)
Use a rag and wipe off as much fluid as possible off the splines shaft.
Take a piece of wide, thin tape (clear packing tape) and wrap it around the splines. (so you don't cut the new seals when you slid them in.)
Slid two seals and two shims into place. (Seal, shim, seal, shim (or washer)). Be sure to put the single lip seal in first, lip down to the ground, and then the first shim, then the double lip seal, then the last shim.
Pull tape off.
Reinstall snap ring
Install pitman arm. (Only goes on one way, may have to turn the wheel a bit to get it to line up, on the master spline)
Torque the nut to some outragiously high number (185, I checked).
Fire it up, check for leaks. Go lock to lock a couple of times and recheck the torque on the nut after a couple of miles and again after a hunderd or so.

ofiredri
03-12-11, 07:49
רואים את החופש בעין כשמשחקים בהגה ומתמקדים בזרוע פיטמן מלמטה, שלמעשה יושבת על הציר המדובר.

-->