PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש המלצות (קונקרטיות) לטאבלט - בעיקר ללימודים

רון נחמן
14-11-11, 20:48
שלום,
בזמני הפנוי אני סטודנט - אבל לא אחד שאוהב לסכם שיעורים. המשמעות היא שיהיה לי מאוד נח לשבת בשיעורים עם pdf/doc של השיעור בזמן שהמרצה מדבר.
חוץ מזה הטאבלט ישמש גם לגלישה באינטרנט, וישמש כארגונית משוכללת (בגדול הפלאפון מאוד נח לי לעניין, למעט המסך הקטן).

ייתכן שאשתמש בו גם לניווט שטח, אבל קשיחות היא לא קריטריון.

הנטייה הטבעית שלי היא אנדרויד - גם כי זאת מערכת ההפעלה בפלאפון שלי (motorola defy. דווקא כן קשוח) וגם בגלל הגמישות בתוכנות.

יש המלצות? אשמח גם למחירים והמלצות על מקומות לרכוש מלבד אי-ביי.

אמיר ב.א
15-11-11, 07:15
http://www.pcworld.com/article/227373/asus_eee_pad_transformer_tf101_review_in novative_design_makes_this_tablet_stand_ out.html

מומלץ , asus tf101

ניתן להשיג בסביבות 1000 ש"ח בחול , בארץ פי 2~3 מזה.

BackDoorMan
15-11-11, 08:58
לדעתי מיותר, הטאבלטים נוצרו עבור קהל יעד של צרכני תוכן.
יצירת תוכן קשה יותר בהשוואה ללפטופ אמיתי,
בנוסף העבודה איתו לא נוחה, את האייפד שהוא המובחר בקטגוריה הזו לא ניתן להחזיק ביד אחת יותר מדקות ספורות.
ממליץ לך להשקיע עוד קצת וללכת על אולטרה-בוק של 13.3"-12" ובמשקל 1.4 ק"ג ומטה.

אפשר לפתור את הבעיות עם מקלדת אמיתית ואפילו כזו שמתלבשת על המכשיר כך שניתן להניח אותו על שולחן , אבל אז מקבלים לפטופ חלש ויקר עם מערכת הפעלה מוגבלת.

Pageup
15-11-11, 09:19
טאבלט זה לא מכשיר שאפשר לעבוד עליו רצוף. אם אתה מתכנן לכתוב עליו בהרצאות זה ממש לא זה.
הוא גם לא יחליף לך מחשב/לאפטופ.
אם אתה מתכנן מכשיר קל, שמחזיק יום שלם ללא טעינה ומה שתרצה זה לקרוא תוך כדי, אינטרנט, אימיילים,
אמצעי לכתיבת notes , משחקים וכדומה אז הוא כן מתאים. כאן תצטרך לתת לנו את המספר הכי חשוב: תקציב.
אם יש לך זמן הייתי מחכה עוד טיפה, סמסונג משדרגת את המכשירים שלהם למעבדים מרובעי ליבה (הסנונית
הראשונה יצאה בשבוע שעבר אבל היא 7"). מתוכננות לא מעט הכרזות כאלה בקרוב. הסיבה העיקרית היא
מערכת ההפעלה החדשה של האנדרויד שמתחילה להכנס עכשיו (קסטה) וההתאמה שלה למרובי ליבות.
עוד דבר שהייתי שוקל זה לאפטופ-טאבלט. היתרון, זה לאפטופ אמיתי עם מקלדת ויכולות טאבלט (שכוללות גם עט
לכתיבה "ביד" וציורים). החסרון, משקל, מחיר וזמן סוללה מה שאומר שתצטרך למצוא שקע פעם פעמיים ביום בזמן השיעור.

omri_t
15-11-11, 09:19
לדעתי האישית ומנסיוני:
אחרי 6.5 שנים במסדרונות האקדמיה בתחום ההנדסה- אני יכול לומר שלדעתי לא תמצא בנ"ל שום תועלת.
להקליד תוך כדי הרצאה זו מיומנות לא פשוטה ומתאימה ללימודי משפטים או פסיכלוגיה או כל מקצוע אחר של ברבורים- וממש לא להנדסה.
לקרוא סיכומים ממסך 10" זה לא ממש נוח ולא יעיל. לקשקש על המצגת באמצעות טאבלט- כנראה גם לא יהיה נוח.
תכל'ס תגלה בהמשך שדפים נייר זה נוח, לצלם מהבחורה שיושבת בשורה הראשונה- זה הכי נוח. ולא להגיע להרצאות- זה הכי-הכי נוח! :)
ועם מחשב זמין ההימור שלי שמהר מאוד תמצא את עצמך משחק \ גולש בגיפולוג במקום להקשיב.

זה גימיק חמוד גאג'ט מדליק- לא מעבר.
עד היום לא הבנתי למה בכלל מישהו קונה אייפד.... לא הבנתי מה הצורך בו....

אם אתה כבר רוצה משהו שישמש אותך קצת, לך על נטבוק פשוט.
גם זול, גם יענה על רוב הצרכים שלך כסטודנט. וגם ישמש לדברים נוספים.
זה במסגרת "טוב שיש".

לגבי טאבלט-
אם אני זוכר נכון HP הודיעה שהיא יוצאת מהשוק הזה, שווה לבדוק מחירים של חיסולי המלאי בארה"ב (אם נשאר...)

belair
15-11-11, 10:21
לדעתי האישית ומנסיוני:
אחרי 6.5 שנים במסדרונות האקדמיה בתחום ההנדסה- אני יכול לומר שלדעתי לא תמצא בנ"ל שום תועלת.
להקליד תוך כדי הרצאה זו מיומנות לא פשוטה ומתאימה ללימודי משפטים או פסיכלוגיה או כל מקצוע אחר של ברבורים- וממש לא להנדסה.
לקרוא סיכומים ממסך 10" זה לא ממש נוח ולא יעיל. לקשקש על המצגת באמצעות טאבלט- כנראה גם לא יהיה נוח.
תכל'ס תגלה בהמשך שדפים נייר זה נוח, לצלם מהבחורה שיושבת בשורה הראשונה- זה הכי נוח. ולא להגיע להרצאות- זה הכי-הכי נוח! :)
ועם מחשב זמין ההימור שלי שמהר מאוד תמצא את עצמך משחק \ גולש בגיפולוג במקום להקשיב.

זה גימיק חמוד גאג'ט מדליק- לא מעבר.
עד היום לא הבנתי למה בכלל מישהו קונה אייפד.... לא הבנתי מה הצורך בו....

אם אתה כבר רוצה משהו שישמש אותך קצת, לך על נטבוק פשוט.
גם זול, גם יענה על רוב הצרכים שלך כסטודנט. וגם ישמש לדברים נוספים.
זה במסגרת "טוב שיש".

לגבי טאבלט-
אם אני זוכר נכון HP הודיעה שהיא יוצאת מהשוק הזה, שווה לבדוק מחירים של חיסולי המלאי בארה"ב (אם נשאר...)

מסכים עם כל מילה , להוציא את זה שאני חושב שצריך מחשב חזק לאנליזות( כלומר הרבה זיכרון RAM ),אבל זה תלוי באיזו הנדסה אתה.

BackDoorMan
15-11-11, 11:17
למי שעדיין לא הבין מה השימוש בטאבלט, אז ככה: האייפד קוצר הצלחה אצל קשישים ביפן כצרכני תוכן,
תינוקות וילדים מסתדרים יופי עם ממשק המגע האינואיטיבי כלומר שוב צרכני תוכן, טייסי מטוסי נוסעים עברו לאיייפד כשפותחה אפליקציה המכילה את כל ספרי הטיסה
(14 ק"ג אאל"ט) בקובץ דיגטלי עם היתרונות של יכולת חיפוש ושליפה מהירים +החסכון במשקל, ושוב קהל היעד הוא צרכני תוכן שם התפקוד של המכשיר אופטימלי.

אם כבר לפטופ-טאבלט, זה (http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2392452,00.asp#fbid=fMfNTCwIfV2)י כול להיות פתרון לא רע.

http://www1.pcmag.com/media/images/268183-lenovo-thinkpad-x220-tablet-top.jpg

http://www8.pcmag.com/media/images/268184-lenovo-thinkpad-x220-tablet-touch-screen.jpg

רון נחמן
15-11-11, 11:28
אז אני אומר שוב... המטרה היא לא בשביל לסכם שיעורים. (אה - ומדובר על לימודי הנדסת מכונות)
הצורך שלי הוא במחשב קל מאוד, עם סוללה שתחזיק מעמד 4 שעות לפחות (לא יודע אם זה ריאלי).
היכולת לשרבט על המסך היא יתרון גדול מבחינתי.
היכולת לנדוד תוך כדי שיעור לויקיפדיה או סתם לג'יפולוג היא גם יתרון (בעיות קשב והשתעממות)

והתקציב? הוגדר לפי טווח המחירים שראיתי.. סביב ה-2000 ש"ח אם לא תהיה ברירה אלא לרכוש בארץ.

ותודה על התגובות.

רון נחמן
15-11-11, 11:31
ולגבי אנליזות - מדובר על מחשב נוסף​ לזה שבבית.

raanan
15-11-11, 12:21
רוצה להנות מכול העולמות ....
זה הטבלט שלך :
http://ruggedpcreview.com/3_notebooks_dell_latitude_xt2_xfr.html

בהצלחה
רענן

רון נחמן
15-11-11, 12:31
לא, רענן, זה הטאבלט שלך

אני מחפש משהו אחר. נסה לקרוא מה כתבתי.

raanan
15-11-11, 13:35
לא, רענן, זה הטאבלט שלך
אני מחפש משהו אחר. נסה לקרוא מה כתבתי.

מהפה שלך להצלחה שלי לזכות באחד כזה במכרז באיביי ...

רענן
נ.ב - תתפלא ! אבל קראתי את ההודעה שלך שלא היה בה כמעט דרישות קונקרטיות.

belair
15-11-11, 14:12
אתה יכול להגדיר גודל מינמלי של מסך?

רון נחמן
15-11-11, 14:34
אתה יכול להגדיר גודל מינמלי של מסך?

מהניסיון שלי עם סמארטפונים וג'יפיאסים, אני חושב שלא יהיה לי נח לעבוד עם משהו יותר קטן מ7", שגם אותו אני אהיה חייב לנסות בשביל להבין אם הוא מתאים. הכיוון שלי היה יותר לכיוון ה-10.

רענן, אם חסרים לך נתונים אתה מוזמן לשאול.. אני לא בדיוק "שוחה בחומר" בנושא הטאבלטים - זאת הסיבה שאני צריך להתייעץ!
פשוט הגדרתי במפורש שאני מחפש מכשיר סטודנטיאלי - לא מכשיר קשוח לניווט.

raanan
15-11-11, 15:55
מהניסיון שלי עם סמארטפונים וג'יפיאסים, אני חושב שלא יהיה לי נח לעבוד עם משהו יותר קטן מ7", שגם אותו אני אהיה חייב לנסות בשביל להבין אם הוא מתאים. הכיוון שלי היה יותר לכיוון ה-10.

רענן, אם חסרים לך נתונים אתה מוזמן לשאול.. אני לא בדיוק "שוחה בחומר" בנושא הטאבלטים - זאת הסיבה שאני צריך להתייעץ!
פשוט הגדרתי במפורש שאני מחפש מכשיר סטודנטיאלי - לא מכשיר קשוח לניווט.

התקדמנו מעט .... גודל כבר הגדרת !

אני מניח שאתה רוצה משהו יחסית קטן (אבל עם מסך 10 " ) וקל.
ביצועים סבירים (כוול יכולת צפייה ב 720P HD ) + זמן סוללה טוב (6 שעות ומעלה)
מסך עמיד וקריא בתנאי תאורה בחוץ
תקשורת אלחוטית (בלוטוס, WIFI ואפילו סללולארית)
שיראה כמו IPAD אבל לא חלשלוש
מע' הפעלה WIN7 שתוכל לתמוך בתוכנות שיש לך
מצלמה קידמית כדי שתוכל גם לצוטט תוך כדי ההרצאות ...

בקיצור זה :
http://www.motioncomputing.com/products/tablet_pc_CL900.asp

בהצלחה
רענן

רון נחמן
15-11-11, 18:06
התקדמנו מעט .... גודל כבר הגדרת !

אני מניח שאתה רוצה משהו יחסית קטן (אבל עם מסך 10 " ) וקל. אמת
ביצועים סבירים (כוול יכולת צפייה ב 720P HD ) + זמן סוללה טוב (6 שעות ומעלה) אני אפילו לא ידעתי שש שעות זה זמן ריאלי... וידאו הוא יתרון אבל לא צורך
מסך עמיד וקריא בתנאי תאורה בחוץ לא בהכרח. אם יהיו מולי 2 מכשירים שמסך קריא בתנאי תאורה חיצוניים יהיה ההבדל בניהם, וההפרש יהיה גדול, רוב הסיכויים שאתפשר.
תקשורת אלחוטית (בלוטוס, WIFI ואפילו סללולארית) לא קריטי סלולרית. כל השאר חובה.
שיראה כמו IPAD אבל לא חלשלוש ?
מע' הפעלה WIN7 שתוכל לתמוך בתוכנות שיש לך לא. אפילו כתבתי במפורש שאני מעדיף אנדרויד.
מצלמה קידמית כדי שתוכל גם לצוטט תוך כדי ההרצאות ... גם לא.

בקיצור זה :
http://www.motioncomputing.com/products/tablet_pc_CL900.asp

בהצלחה
רענן

חוץ מזה שלא מדובר במכשיר יפה במיוחד, יש סיבה מיוחדת שנצמדת לwin7 במקום לאנדרויד? זו הרי מערכת הפעלה מסורבלת מאוד.. ואובר-קיל מטורף לצרכים שלי.

meir alony
15-11-11, 19:07
קצת יקר אבל שווה :
http://www.tgspot.co.il/motorola-xoom-review/

boaz avrahami
15-11-11, 20:20
אם אתה מתכוון לנווט אז כדאי שיהיה GPS מובנה.
זה אומר בדרך כלל שיהיה מדור 3G
זה כי על פי רוב זה רכיב אחד משולב.

לדעתי האפשרויות האטרקטיביות הן
אייפד
סמסונג
(לא מכיר את המוטורולה אבל אולי גם הוא אופציה).

במסגרת עבודתי הגיע ליידי מחשב חדש של דל שנקרא LATITUDE ST.
היתרון שלו שהוא רץ על מערכת הפעלה טאבלט 7 פרו - מה שמקנה אפשרות להתקין תוכנות סטנדרטיות רבות.
היתרון הזה הוא גם החסרון כי חלונות 7 לא ידידותי כטאבלט לעומת נניח ה OS של אייפוד.
בגירסה 8 שתצא בקרוב אומרים שזה ייפתר.

גילוי נאות: אני מתפרנס מ DELL

http://www.youtube.com/watch?v=zD8B2oGpc1E&feature=colike

Saar
15-11-11, 22:07
יצא לי להסתכל קצת על טאבלטים בשבוע האחרון, גם אני שוקל לקנות אחד, אני רק מחפש את הסיבה המתאימה ואת הצורך בו :rolleyes:
(יש לי לפטופ קל וחזק...)
אסוס עומדים להוציא את ה טרנספורמר פריים בחודש הבא (בתחילת החודש), מדובר על מכשיר עם ארבע ליבות ו 32MB זיכרון ב 499$ או 64MB ב 599$
גם אם אתה לא צריך נתונים כאלו, אין ספק שזה יגרום להוזלה של המתחרים החלשים יותר...

על מחשבים אין מכס כך שלמחיר הזה אתה צריך להוסיף רק משלוח ומע"מ.
סער

אפרים
11-01-12, 20:36
מעוניין לרכוש טאבלט של MOTOROLA XOOM
למישהו יש ניסיון או מושג האם כשאני מנהל שיחת וידאו בסקייפ ובאותו הזמן גולש באתרי האינטרנט המכשיר עדיין עובד במהירות סבירה ?
כיום אני משתמש ב ACER ASPIRE ONE וצב מצליח לעקוף אותי בלי וינקר :D

נמרוד
11-01-12, 21:18
איזה לסכם? מה יש לסכם בהנדסת מכונות??? בוא אני אגלה לך סוד - במקום לנסות לסכם את הסיכום המקוצר של הספר שמרצה שאין לו כוח אליך ירש מזה שלפניו, לך למקור - לספר. המרצים הכי טובים בעולם הם, בדרך, ממש לא אלו שעומדים מולך בכיתה (יכול להיות שכן בקורס כזה או אחר, כשתיפול על אלו אתה תהנה). אבל הם כתבו את הספרים הטובים, והספרים האלו נמצאים בספרייה. בתחילת קורס המרצה נותן רשימת קריאה - תקלוט ממנה מה הספר הטוב ביותר, אפילו תתיעץ איתו. לך לספרייה, ותשאיל את הספר הזה, לפני שמישהו חכם יותר ממך יעשה את זה, ואתה מסודר.

אני כמובן לא מדבר על השנה שנתיים הראשונות ועל כל החדוות והאלגברות ופונקציות רקובות וכל מיני קורסים מתמטיים - כל הקורסים האלו פשוט צריך להשקיע כמה ימים לפני כל מבחן וללמוד בשיטת הדיפוזיה.

נראה לי שהגיע הזמן למדריך ג'יפולוג להנדסה, כי אנשים פה מתבלבלים...;)

בתור התחלה, חפש את המבוא הקלאסי לעולם ההנדסה - the man who was too lazy to fail , סיפור קצר של רוברט היינליין.

six 4 life
11-01-12, 22:05
על מחשבים אין מכס כך שלמחיר הזה אתה צריך להוסיף רק משלוח ומע"מ.
סער
האם מנסיון?
האם תקף לגבי מחשב משומש גם כן?
שוקל להביא מחו"ל 2 ניידים משומשים ולא ידוע לי על הפטור ממכס למחשבים.

tzagi
12-01-12, 08:22
מכס תאורטית אין, אבל יש מע'מ, מס קניה, מס-חרה, והיד נטויה

פעם חשבתם למה שלכול טאבלט שיוצא ישר יוצאת מקלדת ? (ולא תמיד אפטרמרקט)
טאבלט זה גימיק חמוד, אבל אין תחליף למקלדת פיזית לכתיבה(הקלדה?ׂ),.
תחסוף לעצמך כמה אלפים
קנה נטבוק בגרושים כמו איסר אספייר 1 וסע לשלום, המפתחות בפנים.
רוצה אותו כאנדרוייד(סוג של)?
תתקין לו כרום בדואל בוט. (Some assembly required)
הבעיה העיקרית זה גודל המסך, נגיד שזה לא להיט לעיני "מבוגרים"....נכון רענן?
אם עוד לא הגעת לגיל העמידה (למה קוראים לזה גיל העמידה??) זה לא כזאת בעיה.

yes1952
12-01-12, 09:29
ג'ו ידידי
גיל העמידה?(אם עוד לא הגעת לגיל העמידה (למה קוראים לזה גיל העמידה??) זה לא כזאת בעיה.)
זו בעיה הנדסית של גוף האדם
עד שאתה קם כולם כבר עומדים
ובעיה הנדסית נוספת
זה הגיל שכבר קשה להעמיד דברים במקום-החלשות החומר אני מניח לא?
אבל ברצינות
גיל העמידה בא מהמילה מעמד-או מעמד של כבוד
שנכנס אדם הבא בימים עומדים לכבודו וכמובן מפנים לו את כסא הכבוד (כך נקרא פעם גם כיסא השירותים)
יוסי

tzagi
12-01-12, 09:47
אין כול בעיות הנדסיות,
עומד, קם, הכול עומד וקם(ואם תתרגם לשפת המקור אז בכלל...)
הבעיה שמסך 10 אינץ' מעייף, לא זה לא נורא, אבל במשך השנים אני ממשיך לעלות בגודל המסכים כשהיום 20 אינץ' ומעלה זה הנורמה, וקטן מזה מעצבן.
יש לי מכול הגדלים כולל ה10 אינץ' שמשמש אקסקלוסיבית במכללה (בעיקר לגלישה) נוח לסחוב וחיי סוללה כ8 שעות עבודה.
ברור לי שזה עניין של גיל והזדקנות (לא התבגרות חס וחלילה)
אגב, ראת את המדרגות הכחולות?

אפרים
12-01-12, 09:48
ג'ו האייסר אספייר 1 ברשותי כמעט כשנתיים ועובד ללא תקלות אבל איטי פחדדדדדד.
ייתכן שמערכת ההפעלה של VISTA כבדה עליו וכתוצאה מזה הוא כל כך איטי.
אם הייתה אפשרות להגביר את המהירות הייתי מסתפק בזה מכיוון שכל שאר הנתונים הפיזיים לגמרי לא רעים עבורי.(גודל,עיצוב,משקל וזמן עבודה של הבטרייה של כמעט 8 שעות.....)

tzagi
12-01-12, 09:58
איטי פחד זה יחסי,
כן, עם XP זה יותר טוב, ובדיוק כמו עם כול מכשיר נייד אחר חשוב לשמור על נקיון ולא להעמיס אותו בזבל (לא להוריד תוכנות חינמיות סתם לדוגמה)
ולא ללחוץ על "זכית במליון שקל" בוואלה
אם אתה רוצה ביצועים "מודרניים" תשקיע $20 ותחליף את הזיכרון ל2גיג, התמורה......priceless

Saar
12-01-12, 16:25
הי

אכן מניסיון.
יש מעמ ודמי שחרור וכל מיני כאלו
לי עלה משהו כמו 1100 שח כולל המעמ (עלויות נלוות, מחשב ב 1600$ )
כולל שחרור של FEDEX (מהיר)
סער
(לפני חצי שנה)

-->