PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה קרה לפורום הבונים ?

חנן גולומבק
15-11-11, 00:38
היו ימים שהפורום הזה רתח !!!שרשורים מדהימים עלו כל שני וחמישי ומלחמות עולם התנהלו על זויות היגוי , קטרי צנרות, משקלים וגודל צמיגים.לאן נעלמו כל משחיזי הברזל והמילים ? למה שותקים כל מכופפי הסקדיול והפחים ?איפה ברוך, ארנון, רפי ודרור איפה עידו, לירן, שחר ודודי ?האם יכול להיות שחוק הספורט המוטורי הצליח להרוס גם את היצירתיות ?

snirjeepdreamer
15-11-11, 00:58
חנן,
למה אתה מציין רק את החלק הזה בפורום.
בהשוואה ללפני כשנה וחצי כלל הפורום ב"דממת אלחוט".
משום מה אנשים כבר לא כותבים / לא משתפים / ולא שואלים.

אני באתר לפחות 3 פעמים ביום כל יום וממש עצוב לי
לראות את השינוי הזה.
בעבר השרשורים קלחו והתרבו משעה לשעה וכל מה שרצית זה לשבת ולכתוב.
עכשיו רק אחת ליומיים בערך אתה רואה איזה שרשור חדש.

אולי אנשים איבדו את חדוות העשייה והיצירה המשותפת
שכוללת חלוקה במידע ושיתוף.

אני בטוח שמנהלי האתר מודעים לירידה המשמעותית ב- "טראפיק"
ואני שם לב גם שמנסים להרים דברים חזרה על הרגלים:
הכנס המושקע האחרון
תדירות הרבה יותר גבוהה של כתבות בדף הבית
עיצוב מחודש וסדר בכל בסיס הנתונים שהצטבר באתר וכו'.

אני מקווה שתחזור עטרה ליושנה כי אני באמת נהנה לגלוש כאן כל יום...
בתקווה לימים טובים יותר

שניר

חנן גולומבק
15-11-11, 08:00
אתה צודק ב 100 אחוז ודרך אגב שכחתי לשאול איפה נמרוד , אסף ואיפה גל ?
ופתאום צפה ועלתה המחשבה , יכול להיות שהפייסבוק (הארור) לקח לנו גם הוא את חלקו ?

אבל לא ממש התכוונתי לירידה בכמות הטראפיק אלא יותר בכיוון של ירידה דרמטית בבניית כלי רכב חדשים וכמו שאמרת הפסקה בעידכון השדרוג של אלו הקיימים.
( טוב , חוץ ממני שממשיך לשעמם אתכם בכל שטות ).

omri_t
15-11-11, 08:12
חנן צודק, מרגישים שינוי, השינוי הוא באופי השרשורים ולא בכמותם.
אני חושב שכמות המבקרים והמשתמשים עולה.

יריב קלר ברוך
15-11-11, 08:45
אתה צודק גם אני בעבר פתחתי שרשורים של בניית רכבים ודי הורדתי פרופיל אבל עם זה מעניין אז אני יחזור ובגדול !
יום טוב לכולם

lizard
15-11-11, 08:56
מה הטעם בבניית כלים תחרותיים כשכל שני וחמישי משנים לך את התקנון? קודם שיסיימו עם התקנות ואחרי זה אני מקווה שהנושא יפרח.
חוץ מזה, עם כמות הקטילות והירידות שהיו פה, למה לי לפרסם בכלל?

kd2
15-11-11, 09:50
ופתאום צפה ועלתה המחשבה , יכול להיות שהפייסבוק (הארור) לקח לנו גם הוא את חלקו ?

לדעתי יש בזה המון, ורוב צוות האתר שאני חלק ממנו נוטה להסכים עם ההסבר הזה לירידה בתעבורה הכללית.
להרבה אנשים כנראה שהעיקר היה......לשתף, כשהאיפה כמה ולמה קצת פחות חשוב, וגם היה להם יותר משעמם...

asafk
15-11-11, 10:12
טוב... לי אין פייסבוק.
ואני כאן, אבל אני לא בונה שום דבר אז אין לי מה לכתוב (ומה שיש לי - נמצא בשני שירשורי שיפוץ שבהם אני, כמו חנן, מטריד אתכם בכל שטות).
המטרה היא לשתף, וללמוד, ולראות שאפשר לעשות, ולא צריך להיות בנאי מומחה כדי לבנות מכונית - מי אמר מכונית מרוץ? מה, "סתם" מסגרות לג'יפ זה לא נחשב? בעיני זה כן.
אני לא מאמין שיש פחות פרוייקטים, אלא רק שפחות כותבים. אולי יש כאלו שחוששים מביקורת, והיו כאן כמה גולשים שדי היו... אההם... ביקורתיים... עד כדי מצבים לא נעימים, ולדעתי יש לזה חלק.
אני אומר- אל תחששו. תכתבו. תשתפו. כולם רק יכולים להרוויח מזה.

אגב, המספרים מראים שרמת התעבורה באתר במגמת עליה כל הזמן.
אבל גם אנשים קרובים לנו שעושים פרוייקטים יפים לא מרגישים רצון לשתף. זה אומר שיש תעבורה, אבל לא בדבר שלשמו התכנסנו כאן - כתיבה בפורום הבונים.
לי זה חבל, אבל אני מאמין שאם מישהו לא רוצה לשתף - הוא לא ישתף. מה לעשות.

אסף.
(וזו תגובה מהרהורי ליבי, רק בגלל שמישהו קרא בשמי... )

snirjeepdreamer
15-11-11, 10:16
לדעתי יש בזה המון, ורוב צוות האתר שאני חלק ממנו נוטה להסכים עם ההסבר הזה לירידה בתעבורה הכללית.
להרבה אנשים כנראה שהעיקר היה......לשתף, כשהאיפה כמה ולמה קצת פחות חשוב, וגם היה להם יותר משעמם...

ראשית, יש לנו אישור למה שאמרתי שכמות ה- טראפיק ירדה.
מעבר לזה, עמרי, אני מאמין כי כמות הנרשמים לאתר עלתה עקב עלייה בטרנד הג'יפים בכללותו בארץ, החשיפה הרבה שקיבל ג'יפולוג
וברצון של אנשים למצוא מקום עם ידע טכני, חלקים למכירה וכו'.
אך עדיין יש הבדל משמעותי בין נרשמים לצורך משהו ספציפי כגון בעיה חד פעמית / מכירת הרכב / או בירור נקודתי לגבי תקלה
לבין אלו שממש מכורים לעניין ונהנים מהעיסוק ומהחברותה של אנשים "כמונו"

פעם האתר היה של ה"גרעין הקשה של הג'יפאים", כמו שהאתר בעצם הוגדר על ידי מקימיו.
היום אני לא יודע מה אחוז הרשומים שאכן מבקר באתר על בסיס יומיומי כמונו ? ? !!! אך אני מתערב שהוא הרבה פחות מ- 50%

שניר

רון נחמן
15-11-11, 13:51
יש עוד סיבה-

נהיה לא נעים לשתף בפרויקטים. מעבר לכך שרוב יודעי הדבר בפורום עסוקים יותר בלהגיד מה שבא להם ולהתנגח אחד מול השני מאשר בלענות לשאלות פותח השרשור,
הנושא החוקי נהיה מטריד יותר.
המשטרה למדה שקל יותר להיטפל למי שבד"כ שומר על החוק אבל נהנה לשפר את הג'יפ בבית, מאשר לעבריינים.
ככה גם קל לקבל כותרות בעיתון - "המשטרה החרימה 3 רכבים ששופרו לצורך תחרויות בלתי חוקיות" לעומת "המשטרה עצרה גנב רכב"...

מה עוד שזה יותר אפקטיבי להציק לנו, כי יורידו אותנו יותר ויותר עד שנתקמט לנו לכדור קטנטן וחסר תחביבים. ויותר קל - כי כל הראיות על דפי האתר.

והנה הרמתי לדרור ברלי לעוד מונולוג מתנגח. והנה גם השרשור הזה נהפך לחסר תכלית.
(לא בכוונת עלבון דרור, בד"כ אני מסכים עם הדעות שלך.. אבל הן לא משתנות ולא משנות. סתם הוצאת קיטור)

אני כותב את זה בכאב רב, כי בימים אלו אני דווקא בעיצומו של פרויקט שאני עדיין מתלבט אם ואיך לפרסם אותו.

kobiarava
15-11-11, 17:17
יש עוד סיבה-

נהיה לא נעים לשתף בפרויקטים. מעבר לכך שרוב יודעי הדבר בפורום עסוקים יותר בלהגיד מה שבא להם ולהתנגח אחד מול השני מאשר בלענות לשאלות פותח השרשור,
הנושא החוקי נהיה מטריד יותר.
המשטרה למדה שקל יותר להיטפל למי שבד"כ שומר על החוק אבל נהנה לשפר את הג'יפ בבית, מאשר לעבריינים.
ככה גם קל לקבל כותרות בעיתון - "המשטרה החרימה 3 רכבים ששופרו לצורך תחרויות בלתי חוקיות" לעומת "המשטרה עצרה גנב רכב"...

מה עוד שזה יותר אפקטיבי להציק לנו, כי יורידו אותנו יותר ויותר עד שנתקמט לנו לכדור קטנטן וחסר תחביבים. ויותר קל - כי כל הראיות על דפי האתר.

והנה הרמתי לדרור ברלי לעוד מונולוג מתנגח. והנה גם השרשור הזה נהפך לחסר תכלית.
(לא בכוונת עלבון דרור, בד"כ אני מסכים עם הדעות שלך.. אבל הן לא משתנות ולא משנות. סתם הוצאת קיטור)

אני כותב את זה בכאב רב, כי בימים אלו אני דווקא בעיצומו של פרויקט שאני עדיין מתלבט אם ואיך לפרסם אותו.

דווקא בזה אני חולק עליך. המשטרה עסוקה אמנם בשטויות ובהחלט מחפשת כותרות בסגנון שהזכרת, אבל עד כמה שאני יודע, עד היום הם בעיקר התמקדו ברכבי כביש משופרים ולא ברכבי שטח, וכראיה-אני לא מכיר אף אחד מבאי הפורום, חובבים או מקצוענים, שהגיעו איליו "בעקבות מידע מודיעיני" והחרימו או נטפלו כך או אחרת לרכב שבנה או שיפר. כן, עוצרים אותנו בכביש בכל הזדמנות, וכן, יחפשו כל סיבה אפשרית לתת הורדה מהכביש באותה הזדמנות, אבל אין לזה קשר לפורום הבונים.
אם כך, למה ירדה הפעילות? אולי חלק מהאנשים כבר לא מרוצים מהאתר, מהשינויים המבניים, מההתנהלות, יש מי שטען לצנזורה מופרזת ויש גם מי שסולק\נחסם בגלל דברים שכאלה, ואולי אנשים מצאו משהו אחר להתעסק בו ברשת ואיבדו עניין. עובדתית, הרבה מה"תותחים הכבדים" שנהגו להסתובב פה ולעדכן פרוייקטים חמים כבר לא מגיעים או מגיעים הרבה פחות, ואיתם נעלמו הפרוייקטים והפיצ'רים המעניינים.

קובי

שי משה
23-11-11, 19:23
ואולי זה השקט שלפני הסערה הכתומה ?....................

נ"ב
ירון אתה פשוט גנב קטן ושפל ואל תספר סיפורים תודה אתה כתום בנשמה עוד מהתקופה שסיפרתי לך מה זה גיפ.

חנן גולומבק
23-11-11, 21:06
ואולי זה השקט שלפני הסערה הכתומה ?..

??? שייקה ?! מה אתה מסתיר מאיתנו ?

חנן גולומבק
02-01-13, 21:55
מ ש ע מ םםםםםםםםםםם :(

lizard
02-01-13, 22:14
לא למי שיודע איפה לחפש :-)

חנן גולומבק
03-01-13, 08:36
נו אז אולי תשתף אותנו ?!

lizard
03-01-13, 09:02
לא פרוייקטים שלי לשתף.

ציקס
03-01-13, 23:44
היו ימים שהפורום הזה רתח !!!שרשורים מדהימים עלו כל שני וחמישי ומלחמות עולם התנהלו על זויות היגוי , קטרי צנרות, משקלים וגודל צמיגים.לאן נעלמו כל משחיזי הברזל והמילים ? למה שותקים כל מכופפי הסקדיול והפחים ?איפה ברוך,, רפי ודרור איפה עידו, לירן, שחר ודודי ?האם יכול להיות שחוק הספורט המוטורי הצליח להרוס גם את היצירתיות ?

האמת ..שאני אומנם לא הייתי מאלו שמשתתפים בדיונים יותר מדי, אבל הייתי באתר על בסיס יומי,
מה שהוציא אותי היה חוסר היכולת שלי להיעזר במנוע חיפוש של האתר "החדש",פעם מצאתי כול מה שרציתי .
היום נדה...לא מוצא כלום.

עידו לוריה
04-01-13, 09:05
זה נורא פשוט פורום הבונים נמצא בפירוק ;) והמנוע חיפוש תקוע באובראול :)

עידו

savyon
04-01-13, 09:36
האמת ..שאני אומנם לא הייתי מאלו שמשתתפים בדיונים יותר מדי, אבל הייתי באתר על בסיס יומי,
מה שהוציא אותי היה חוסר היכולת שלי להיעזר במנוע חיפוש של האתר "החדש",פעם מצאתי כול מה שרציתי .
היום נדה...לא מוצא כלום.

טופל.
למעלה מצד שמאל, שורת חיפוש שמתבססת על גוגל.
עובדת הרבה יותר טוב ואפקטיבית מאוד לעומת הראשונית שהיתה פה אחרי שדרוג האתר...

אתם מעירים ואנחנו מטפלים (בקצב שלנו :rolleyes: )

סביון

savyon
04-01-13, 09:51
זה נורא פשוט פורום הבונים נמצא בפירוק ;) והמנוע חיפוש תקוע באובראול :)

עידו

לוריה,
אתה זה שבונה, תשתף!
אנחנו יודעים להרוס כל דבר טוב, בגלל זה יש ביננו סינרגיה כזו...

פייסבוק זו בעיה אחרת,
שם מקבלים פידבק מיידי (הרגשה אדירה לאגו!!!)
אבל משהו מתפספס שם וזה ההיסטוריה, אפשרות השימוש בפרסום התוכן גם בעתיד, ברב המקרים לא מתפתח דיון ענייני שיכול לתרום משהו למישהו (כן, כל דיון כולל עצות מיודעי כל- זו הסיבה שלא מזדיינים ברחוב, לא???)
יכולת התוכן לשמש גם אחרים לא באמת קיים ואת זה האינטלגנטים יותר כבר הבינו,
זה מה שהוביל את קבוצת הסוזוקים ליצור את הכתבות שלהן בהובלתו של גולש מהפורום,
בדיוק מהסיבה הזו- שישמש אחרים גם בעתיד.

מי שחשוב לו השיתוף למען הקהילה ופחות האגו שלו, שיכתוב פה (וגם בפייסבוק)

lizard
04-01-13, 11:23
באמת חבל שלא משתפים אבל האמת המרה היא שמי שבונה לא ממש רוצה לשתף או שאכפת לו לשתף.
חוץ מזה בתכלס הרבה יותר קל לשתף בפייסבוק.

boaz avrahami
04-01-13, 11:35
אחת המוטיבציות של אנשים לשתף היא לקבל הכרה ופידבק.
סיבה נוספת היא שאחרים יפיקו מכך תועלת בעתיד.

ההבדל בין שיתוף בפורום או שיתוף בפיסבוק שקול לפרסום בעיתון יומי שאתה זורק למחרת מול ירחון כרומו שאתה שומר...

מי שמפרסם בפיסבוק חי רק את הרגע.
המאמץ בפרסום כמעט שקול למעט אולי העלאת תמונות בפורום גיפולוג שהיא קצת מבאסת.
מי שמעלה תמונות מנייד יכול בקלות אגב דרך הטאפטוק.

ייתכן שבונים קיבלו פידבק חלש או שלילי ולכן המוטיבציה שלהם ירדה.

בכל מקרה, בהשוואה לאתרים אחרים גיפולוג הוא הספרות הקלאסית והאיכותית מבין הפורומים בעברית.

אריה פאהן
04-01-13, 12:54
פייסבוק וגיפולוג זה 2 דברים שונים לגמרי, הם לא באים אחד על חשבון השני. עובדה שהרבה אנשים לא כתבו ופרסמו בגיפולוג גם לפני שבכלל היה פייסבוק.
אז למה אנשים ועסקים כותבים ומפרסמים בפייסבוק ולא בפורום גיפולוג ? כי הם יודעים שבפייסבוק הם יפרסמו ויקבלו הערכה וכבודם ישמר. מה שבפורום לא השכילו לעשות עד כה במשך כל השנים, לשמור על כבודם של אנשים !
ועדיין מבין הפורומים ברשת בנושא השטח לדעתי פורום גיפולוג הוא המקצועי והענייני ביותר, אבל מהסיבות מעלה הוא לא קפץ מדרגה.

עידו לוריה
04-01-13, 19:04
התשובה לשאלה לא חד משמעית ואפשר לראות את זה בתשובות שלכם , כל אחד עם התשובה שלו למרות שיש דברים מסוימים שאתם כולכם מזכירים , ונכונים.
אני רואה את זה מזווית קצת שונה , פורום הבונים היה בזמנו הארד קור של גיפולוג , ובתור שכזה היה לא סלחן לכול מי שלא התנהל לפי החוקים , האתר הזה עם הזמן רופף את הנוקשות של החוקים שעליו הוא מבוסס וכמובן שגם פורום הבונים סובל מכך , שפת הרחוב חוסר מקצועיות וזלזול זה דבר מקובל , לא בעיני , אין לי סבלנות לשרשור " אחי ..." או " חחחח...." "מלך ה...." שכונה זה מעולה אבל בשכונה כל דבר יכול להיות טוב במקום שהוא מתאים , לפרום גיפולוג ולפרום הבונים זה לא מתאים .
מקצועיות מתחילה ונגמרת בכול פרט גם בשפה והתנהגות .
פרסום אפשר להשיג גם היום בגיפולוג ונראה לי שיותר מכוון שהאתר יותר מסחרי מפעם , ואל תגידו לי שבגלל זה צריך להוריד את הסף .
אני באופן אישי הצעתי לא פעם לסגור את פורם הבונים למורשים בלבד בכדי לשמור על הרמה .
אני באופן אישי הצעתי להחמיר את השמירה על ערכי הפורום באופן כללי גם זה לא קרה .
יש לי תחושה שבגיפולוג רוצים את כולם ולכן גם החוקים צרכים להתאים לכולם מין ממוצע וזה גם נראה כך .
תסלחו לי אבל זו לא הדרך כולם יכולים להיות ברמה יותר גבוהה כמו שהיה פעם ולא הפוך , מי שרוצה להצטרף שיתאים את עצמו לחוקים ולא הפוך .
אין לי חשק לפרסם עבודה שלי ולקבל פוסט שמתחיל במשפט " שמע אחי ..." זה נחמד אבל לא מקצועי .
המדינה הזו נראית יותר ויותר כמו כל מה שמסביב , ופחות ופחות תרבותית , בקיצור "הולך ופוחת הדור" .

עידו

savyon
04-01-13, 19:42
לוריה,
לצערי אני מסכים, עם חלק מהדברים.
נכון, היום פורום ג'יפולוג פתוח להרבה יותר אנשים, גדילה טבעית, מה גם שהיא משרתת את כל הגולשים, הגדילה מאפשרת להביא מפרסמים שממנים את פעילותו של האתר, בעלי האתר כבר לא מביאים כסף מהבית כדי שיהיה אתר לטובת כולם...
אני לא מסכים עם הדעה שפורום הבונים צריך להיות סגור בפני חלק מהאנשים, פורום ג'יפולוג פתוח לכולם, אין כאן מורמים מעם (למעט חברי מערכת ג'יפולוג, לנו יש פורום שלנו שבו אנחנו מלכלכים עליכם ;)).

נכון, פעם מנהלי הפורומים היו הרבה יותר נוקשים, אני חושב שבעיקר בגלל שהיה להם יותר זמן, לרובם אז לא היו ילדים או ילד אחד במקרה הטוב, היום לכולם יש משפחה שלמה...
לאף אחד ממנהלי הפורום, אף פעם, לא ניתנה כל "הוראה" ולא היתה כל החלטה שאומרת שצריך לרופף את החוקים או שמותר להוריד את הסף, ממש לא. אממה, המציאות חזקה יותר מאיתנו וככל שהתעבורה גדלה (מבורך מאוד!) למנהלים קצת יותר קשה ויש יותר דברים שעוברים תחת הרדאר, כנראה שיש לזה השפעה גדולה יותר ממה שחשבנו, ועל כן נשתדל לשים לב יותר.

קרא את המשפט שלך: "המדינה הזו נראית יותר ויותר כמו כל מה שמסביב , ופחות ופחות תרבותית , בקיצור "הולך ופוחת הדור", אם יש מישהו שרואה את העבודה שלך וחושב שהיא לא מקצועית, זו דעתו וזו זכותו (הלוואי והיה לי פרומיל מחוסר המקצועיות שלך), אבל חלק מהתרבות היא להיות סבלן ולקבל דעות של אחרים, גם אם הן שונות משלך.

אני מוכן לעשות הסכם,
אתה (וכולם) תפרסם עבודות בפורום הבונים (אם תרצה) ואני אאכוף את החוקים.
וגם אם לא תפרסם, אנחנו נשים לב יותר לחוקים.

סופ"ש נעים,
סביון

baga
04-01-13, 22:39
ואולי זה התקציב ?
200K +/- כמינימום לפרויקט , לפני גרגר מירוץ :)
נמרוד תמיד מזכיר לי תיסוד F=MA
מה לעשות ? זה יקר.
ולא לכולם וריאטור עושה נעים.
חוץ מזה שאני חושב שיש עוד הרבה לסקר שלא נסקר.
אם הפורום הזה יכבה לי זה יהיה עצוב.
מה עם מאמרי מערכת בפורום הבונים על כלים שכבר נבנו ? (אולי עבר מספיק זמן ולבעלים לא אכפת לחשוף ?).
יש בארץ כמה מכונות יפות וחלקן עם תעודות יוחסין מאבק דק דק.
מה עם רכב מירוץ למערכת גיפולוג ? מתכנון ועד ים סוף. תקציב :)
שבת שלום
בז :)

נמרוד
05-01-13, 10:16
הפורום - נשאר פורום. הבונים? אני מניח שכל התשובות נכונות במידה זו או אחרת, השנים עוברות ואנשים משתנים, אופנות מתחלפות... וכן, יש מצב שכל סיפור חוק הספורט המוטורי השפיע - הישיבה על הגדר (שאמורה להסתיים עכשיו שהדברים ברורים) וגם ההתמקצעות של הענף - קריא, המעבר של יותר ויותר עבודות לסדנאות מקצועיות, שבאופן טבעי פחות משתפות (ככה זה גם בפורומים אמריקאיים מקבילים).

עוד סיבה טכנית - אם פעם הפרויקטים כולם היו מרוכזים בפורום הבונים, היום תמצאו שפרויקטי שיפוץ ושיפור ג'יפים "רגילים" נמצאים דווקא בפורומים הטכניים האחרים ובפורום RR - יש שיפוצי בלייזרים, וסמוראים, וג'יפים וכל מיני דברים מוזרים אחרים, כולל, כך שמעתי - משאית ריו??? - הם פה, אבל לא בפורום הבונים, שנשאר לכאורה רק לפרויקטים של בנייה מאפס, ואלו תמיד היו במשורה.

דבר אחד אני יכול להגיד - כל העניין של רמת הפורום - כבוד, לא כבוד, אחי, לא אחי - זה הגולשים. אתם, אני, אנחנו, הם. הפורום הוא כאמור, כולה פורום, תוכנת מחשב, הוא משקף את מי שבוחר לכתוב בו, לטוב ולרע. היכולת לשלוט, ולנהל מוגבלת, וגם כמשתמשים בה יותר מדי, היא מבריחה אנשים.

JustDoB
05-01-13, 11:26
אני אישית מאוד מבסוט מהאתר ואין ספק שבארץ הוא מוביל ובפער גדול. למרות זאת, אני עדין צעיר פה (3 שנים...) וברמה טכנית בינונית ומטה בהשוואה, ולכן מתוך רצון אמיתי וכנה לשפר, אני יכול לתת את הסיבות שאני מוצא :

1. יש באמת עודף ביקורתיות עד כדי התנשאות ושרלטנות של חלק מהתגובות שמוצאות את הרוח מהמפרשים של מי שחושב לשתף בדילמה מחוץ לקופסא. אתה יכול לשאול על רעיון ולקבל בעיקר 10 תשובות של 'למה לא' במקום 'איך כן' ובואו נודה על האמת - אפשר ממש לנחש מראש מי יגיד מה ובאיזה סגנון. אגב, בסופן תמיד יהיה מי שיצביע על הדרך ה'נכונה' שהיא כמעט תמיד לקנות יקר וטוב על חשבון הניסיון לבנות לבד ויעביר אותנו שוב לדיון על כסף במסווה של בטיחות ועל טכניקות יבוא על חשבון טכניקות בניה.
2. חסר שיתוף מושקע ומצולם של שרשורי "How-to" - ברוב האתרים הזרים אפשר למצוא ממש הדרכות על בסיס ניסיונם של אחרים על איך לבצע תהליכים ובג'יפולוג, לצערי, כמעט ולא. הייתי מאוד שמח אם אחרי ששאלתי איך להחליף נאבה לדוגמא, (ועוד דוגמאות רבות) הייתי יכול למצוא שרשור עברי ובעברית כולל תמונות ולא רק באנגלית. זה יכול לשים אותנו במקום אחר לגמרי. תכלס, את כל התהליכים הטכניים שעשיתי לבד עשיתי מול שרשור באנגלית.
אגב, בכלל, כשיש 0 תגובות לשאלה טכנית 'פשוטה', של מתחילים, זה אומר דרשני.
3. עניין החוקיות. בסדר, נכון, ולא ממש פתיר, אבל חלק גדול מאוד מהנושאים לא חייב ליפול על זה. מציע שלא ניתלה בזה - זה כמו מזג אוויר, לא ממש בשליטתנו.
קיצר, אם נעשה מאמץ לקצת יותר סולידריות מקצועית, ולא נתבייש להוריד את רף המקצוענות בדיאלוג הטכני (קצת מתחת לרמה של מי שהוא בעל סדנה או מוסכניק 60 שנה) לדעתי הדרך חזרה לרלוונטיות לא ארוכה מדי.
..ומסכים לגמרי עם נמרוד - רמת הפורום תלויה בכל אחד מאיתנו דבר ראשון.
שבת שלום !

עידו לוריה
05-01-13, 11:37
נמרוד אני לא מסכים עם :

דבר אחד אני יכול להגיד - כל העניין של רמת הפורום - כבוד, לא כבוד, אחי, לא אחי - זה הגולשים. אתם, אני, אנחנו, הם. הפורום הוא כאמור, כולה פורום, תוכנת מחשב, הוא משקף את מי שבוחר לכתוב בו, לטוב ולרע. היכולת לשלוט, ולנהל מוגבלת, וגם כמשתמשים בה יותר מדי, היא מבריחה אנשים.

זה לא אחריות של מנהל פורום, זה להגיד לנו אתם אשמים תתנהגו יפה יהיה יפה , אתה מורח מסיר אחריות.
אתה מפחד מזה שאנשים יברחו , דבר ראשון זה כבר קרה בגלל המעבר לפורמט החדש , דבר שיני חוקים הם חוקים ועם אחד או שנים יברחו אז כנראה שהם לא היו צריכים להיות פה מלכתחילה , אבל לפחות שמרת על רמת הפורום ,אתה בזמנו שכנעת אותי להצטרף לפרום , ומה שקנה אותי זו הרמה , חוסר רמה גורם גם לבריחה של אנשים , אני פחות שותף בדיונים בדיוק בגלל זה , אין קשר בין עולם מקצועי עם שפה מקצועית לשפת רחוב/שכונה וזה לא קשור לרגש עליונות /גזענות זה קשור לרצון להבין אחד את הישני .
סביון לא אמרתי סגור בפני אנשים אלה סגור בפני כאלה שלא עמדו בחוקים .
אין לכם זמן , הפורם מסחרי , תעסיקו כאלו שיטפלו במה שצריך .
אני לא עיוור אני רואה את "האח הגדול " שומר יפה מאוד על כל הנעשה בפורום רק מה בין עם תודו או לא אתם בוחרים לא לאכוף את החוקים איפה שלא נוח לכם .
וחוץ מזה אתם תמיד מאוד גאים לנופף שזה הפורם עם הרמה הגבוהה ביותר אז.....:confused:
אני לא זוכר שהיד של מנהלי הפורם היתה קשוחה מאוד היתה עזיבה נהפכו זה מה שגרם לפרום להיות מה שהוא היום עם למעלה מ 30 אלף חברים , רמה נמוכה תביא אותו להיות בדיוק כמו "הצהוב" .
אבל שמע אחי הכול בסדר :pחחחח....

עידו

עידו לוריה
05-01-13, 11:44
אני אישית מאוד מבסוט מהאתר ואין ספק שבארץ הוא מוביל ובפער גדול. למרות זאת, אני עדין צעיר פה (3 שנים...) וברמה טכנית בינונית ומטה בהשוואה, ולכן מתוך רצון אמיתי וכנה לשפר, אני יכול לתת את הסיבות שאני מוצא :

1. יש באמת עודף ביקורתיות עד כדי התנשאות ושרלטנות של חלק מהתגובות שמוצאות את הרוח מהמפרשים של מי שחושב לשתף בדילמה מחוץ לקופסא. אתה יכול לשאול על רעיון ולקבל בעיקר 10 תשובות של 'למה לא' במקום 'איך כן' ובואו נודה על האמת - אפשר ממש לנחש מראש מי יגיד מה ובאיזה סגנון. אגב, בסופן תמיד יהיה מי שיצביע על הדרך ה'נכונה' שהיא כמעט תמיד לקנות יקר וטוב על חשבון הניסיון לבנות לבד ויעביר אותנו שוב לדיון על כסף במסווה של בטיחות ועל טכניקות יבוא על חשבון טכניקות בניה.
2. חסר שיתוף מושקע ומצולם של שרשורי "How-to" - ברוב האתרים הזרים אפשר למצוא ממש הדרכות על בסיס ניסיונם של אחרים על איך לבצע תהליכים ובג'יפולוג, לצערי, כמעט ולא. הייתי מאוד שמח אם אחרי ששאלתי איך להחליף נאבה לדוגמא, (ועוד דוגמאות רבות) הייתי יכול למצוא שרשור עברי ובעברית כולל תמונות ולא רק באנגלית. זה יכול לשים אותנו במקום אחר לגמרי. תכלס, את כל התהליכים הטכניים שעשיתי לבד עשיתי מול שרשור באנגלית.
אגב, בכלל, כשיש 0 תגובות לשאלה טכנית 'פשוטה', של מתחילים, זה אומר דרשני.
3. עניין החוקיות. בסדר, נכון, ולא ממש פתיר, אבל חלק גדול מאוד מהנושאים לא חייב ליפול על זה. מציע שלא ניתלה בזה - זה כמו מזג אוויר, לא ממש בשליטתנו.
קיצר, אם נעשה מאמץ לקצת יותר סולידריות מקצועית, ולא נתבייש להוריד את רף המקצוענות בדיאלוג הטכני (קצת מתחת לרמה של מי שהוא בעל סדנה או מוסכניק 60 שנה) לדעתי הדרך חזרה לרלוונטיות לא ארוכה מדי.
..ומסכים לגמרי עם נמרוד - רמת הפורום תלויה בכל אחד מאיתנו דבר ראשון.
שבת שלום !

רוב מה שכתבת נופל בקטגוריה " לא חיפשת לפני באתר שרשורים ישנים " ולחברי הפורום ה"ותיקים" אין סבלנות למקרים כאלו .
על סעיף 2 למה אתה לא כותב ומצלם ומעלה לאתר את כל מה שאתה עושה ?
עידו

JustDoB
05-01-13, 12:04
1. אני תמיד מחפש לפני ובאף מקרה לא הטרדתי את הפורום בנושא טחון - תבדוק אותי. המנוע חיפוש עד לאחרונה היה בלתי נסבל אם להיות כנה, מבין שיש חידוש ומקווה שאכן השתפר. וחוסר סבלנות לגיטימי כמובן, אבל זה המחיר שלו.
2. אני כן. תבדוק אותי גם בזה.

אריה פאהן
05-01-13, 12:27
אני מסכים עם כל מה שעידו לוריה כתב, לפני שנים ברחנו מהאתר הצהוב בגלל רמת השיח שם . אולם היא הגיעה לפה ומנהלי הפורום מאפשרים זאת ולפעמים חלק מהם אף מעודדים זאת בחימום האווירה ( שינתי רק את שם הערס )

ניקלים וניטרוס זה לא משנה עדיין אני פותח לך תשושנה

זה לא האוכלוסיה והשפה שחיפשנו בגיפולוג שברחנו מהצהוב.

talw
05-01-13, 12:49
Here it comes again

savyon
05-01-13, 12:54
Here it comes again

לא בהכרח,
זה עדיין בגדר ענייני ומאיר את הנושאים, שלדעת אנשים, דרושים תיקון.

עידו לוריה
05-01-13, 19:19
1. אני תמיד מחפש לפני ובאף מקרה לא הטרדתי את הפורום בנושא טחון - תבדוק אותי. המנוע חיפוש עד לאחרונה היה בלתי נסבל אם להיות כנה, מבין שיש חידוש ומקווה שאכן השתפר. וחוסר סבלנות לגיטימי כמובן, אבל זה המחיר שלו.
2. אני כן. תבדוק אותי גם בזה.

זה לא היה באופן אישי אלא באופן כללי .
מצטער עם לא הובנתי נכון .

עידו

עידו לוריה
05-01-13, 19:21
לא בהכרח,
זה עדיין בגדר ענייני ומאיר את הנושאים, שלדעת אנשים, דרושים תיקון.

ו......

עידו

JustDoB
05-01-13, 19:40
זה לא היה באופן אישי אלא באופן כללי .מצטער עם לא הובנתי נכון .עידו
אין בעיה הכל בכוונה טובה
המעבר מטוב לטוב מאוד תמיד הכי קשה - כולנו למטרה טובה.

יריב קלר ברוך
05-01-13, 20:11
אני מסכים עם כל מה שעידו לוריה כתב, לפני שנים ברחנו מהאתר הצהוב בגלל רמת השיח שם . אולם היא הגיעה לפה ומנהלי הפורום מאפשרים זאת ולפעמים חלק מהם אף מעודדים זאת בחימום האווירה ( שינתי רק את שם הערס )

נכתב במקור על ידי ערס מצוי http://www.jeepolog.com/forums/images/BP-White/buttons/viewpost-left.png (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?p=450863#post450863)
ניקלים וניטרוס זה לא משנה עדיין אני פותח לך תשושנה
זה לא האוכלוסיה והשפה שחיפשנו בגיפולוג שברחנו מהצהוב.

***נמחק כי זה ממש לא שייך לדיון***

ולגבי פורום הבונים האנשים לא רושמים כי יש הרבה תגובות לא קשורות או לא מקצועיות או חוסר פרגון או פחד במה או כל התשובות נכונות !
עדיין אני לדוגמה בונה את רכב הטיולים שלי ולא בפורום הבונים אבל את המשך בניית הצייסר כן !
ושבניתי והועלתי פרויקטים בעבר קיבלתי תגובות שאני מגלה סודות מקצוע מסדנאות אחרות ואני עניתי הכול קיים כבר באינטרנט אני לא מחדש כלום ורק מראה פרויקט חדש ומשתף.
ואני לא חושב שצריך למחוק כל שרשור או משהו בסגנון אחי אחלה גם אני רוצה או דברים דומים אלה עם זה ממש לא קשור לשרשור .
אבל בשרשור על תחרות לרשום אני אפתח לך את השושנה למרות כל השיפורים זה על הגבול ומעורר עיניין בקרב ומראה את האש אשצל הרבה אנשים כבתה מזמן והפחו להיות רק קלדנים וחבל מר שובה של המפלצת המצחיקה
שהיה ערב טוב והמשך בנייה מהנה

savyon
05-01-13, 20:30
אבל בשרשור על תחרות לרשום אני אפתח לך את השושנה למרות כל השיפורים זה על הגבול ומעורר עיניין בקרב ומראה את האש אשצל הרבה אנשים כבתה מזמן והפחו להיות רק קלדנים וחבל מר שובה של המפלצת המצחיקה

אז זהו, שלא.
רמת השיח תעלה ותחזור לרמה שהיתה נהוגה פה או שהיא לא תתנהל פה.

סביון

יריב קלר ברוך
05-01-13, 20:48
תגדירו גבולות ועם זה היה רשום למרות כל השיפורים ידידי המשקיען אני עדיין ינצח אז זה בסדר ?

savyon
05-01-13, 21:06
תגדירו גבולות ועם זה היה רשום למרות כל השיפורים ידידי המשקיען אני עדיין ינצח אז זה בסדר ?

מאחר ואתה בטח יודע את התשובה,
נוותר על ההתנצחות, הולך?
(במידה ואתה באמת לא יודע אז התשובה היא כן, זה בסדר)

אין צורך להגדיר גבולות, הם כבר מוגדרים בכללי האתר (http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=2033)

תמצית הכללים החשובים והרלוונטטים לדיון:

כללי "אל תעשה":

כבד את הפורום ואת החברים בו, גם כשחילוקי הדעות כבדים. דיונים שיגלשו לפסים אישיים, ימחקו או יצונזרו לפי שיקול דעת בלעדי של אחראי הפורומים. אנחנו ידועים בזכות היד הקשה בנושא זה – וגאים על שמירת מערכת פורומים ברמה גבוהה לאורך שנים.

המנע מתגובות סרק. אם אין לך משהו עניני ותורם, אל תגיב. חבל על נפח האכסון, חבל על התעבורה, חבל על העצבים של הגולשים האחרים.

את הבדיחות, הסרטונים השמועות והמשחקים שאתה מקבל בדוא"ל (או בקיצור: זבל) שלח לחבריך, או, עדיף, שמור לעצמך. אל תשתף את הפורום, תודה.

המנע מפניות אישיות לחבר/ים מסוימ/ים. בשביל זה יש הודעות פרטיות.

בבקשה להישאר ענייניים ומרוכזים בנושא של פותח השרשור. לא להפוך שרשורי מידע לצ'אטים, ולהשתדל לא לחטוף או להוריד דיונים מהפסים המקוריים שלהם. לעיתים דיון תופס כמה כיוונים שונים, ואז אחראי הפורומים יכולים לפצל אותו לדיונים נפרדים, וזה בסדר גמור.

יריב קלר ברוך
05-01-13, 21:19
האמת שאני לא בטוח מה התשובה אבל נוטה לחשוב שהגישה של
למרות כל השיפורים ידידי המשקיען אני עדיין ינצח
צר לי שאני קשה הבנה :)
יש בארצנו הקטנה הכול וגם בגיפולוג !

דרור ברלי
05-01-13, 21:33
כן יריב, זה בסדר. והגבולות הוגדרו באופן מפורש, אבל תודו שלאף אחד אין כוח לקרוא עד הסוף את כללי הפורום, כל פורום, בכל אתר בעולם...

ולידידי עידו - מי כמוני יכול להבין את כל מי ש"שכונה" ושפת רחוב מעצבנות אותו. אבל...
לגיטימי שאתם לא רוצים שכונה, אז מה לעזאזל יש לכם לחפש בפייסבוק?..... האמא של כל השכונות.

עידו לוריה
05-01-13, 21:45
[QUOTE=דרור ברלי;489097

ולידידי עידו - מי כמוני יכול להבין את כל מי ש"שכונה" ושפת רחוב מעצבנות אותו. אבל...
לגיטימי שאתם לא רוצים שכונה, אז מה לעזאזל יש לכם לחפש בפייסבוק?..... האמא של כל השכונות.[/QUOTE]

זה שיש לי חשבון בפיסבוק לא אומר שאני שם .

עידו

talilim
05-01-13, 22:40
עידו - אתה לא צריך להצטדק.
פיסבוק הוא כלי תקשורת לכל דבר וזה שכאן בג'יפולוג יש כאלה שלא מחבבים אותו זה לא בעיה שלך.
שכונות?
כל אחד בוחר לו את השכונות שלו והפייס כלול בבחירה הזאת.
אני לא באה להיות מליצת יושר של שום דבר, אבל עם כל הכבוד למקום הזה, החשיפה של היצירות הנהדרות שלך , למשל, בכלי כמו הפייסבוק , תהיה אדירה-
וזה כמובן במידה ואתה מעונין בזה.החשיבות של היכולת הארכיונית של הפייסבוק לא כל כך ברורה לי בהקשר הזה.למי שזה חשוב- יש העתק הדבק.....

ואריה,
גם בפייס אתה יכול לקבל "חבטות" לאגו ,בלי קשר לכללי פורום (אני לדוגמא חטפתי דווקא בפרופיל של ג'יפולוג ואיש לא קם להגנתי חלילה )
ודווקא כאן אני בטוחה שאם היו נאמרים אותם דברים, מישהו מהעורכים היה דואג להסירם מיד.

אז - כאן טוב ושם טוב
וכל אחד והבחירה שלו....

Tourist
06-01-13, 01:18
אישית, אני מאוד אוהב את הפורום.
אכן נפתחים פחות שירשורים מעניינים.
יש גם פחות כתבות מערכת מעניינות לאחרונה.

רעיון שאולי יכול לעזור-
שמתי לב שהרבה משתמשים מתלוננים על ממשק העלאת התמונות.
אולי אם אפשר היה לפשט אותו, היו יותר אנשים שמעלים שירשורי בנייה או מדריכי HOW TO

Sent from my iPhone using Tapatalk

huski360
06-01-13, 02:53
אישית, אני מאוד אוהב את הפורום.
אכן נפתחים פחות שירשורים מעניינים.
יש גם פחות כתבות מערכת מעניינות לאחרונה.

רעיון שאולי יכול לעזור-
שמתי לב שהרבה משתמשים מתלוננים על ממשק העלאת התמונות.
אולי אם אפשר היה לפשט אותו, היו יותר אנשים שמעלים שירשורי בנייה או מדריכי HOW TO

Sent from my iPhone using Tapatalk

אני פתחתי הערב שרשור חיזוק ג'אנטים לרנג'ר/RZR (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=72125) והעלתי תמונות אחרי צפיה במדריך להעלאת תמונות (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=66133) ולא נתקלתי בשום בעיה!
תמיד נמנעתי מלהעלות תמונות, כי חשבתי שזה מסובך!
אבל זה לא! זה ממש פשוט ולא דורש מהמשתמש להיות "גאון מחשבים" שאני ממש לא.
נכון שרצף התמונות בשרשורר לא מסונכרן עם רצף העשיה, אבל זאת כבר היתה טעות שלי ואני אתקן טעות זאת להבא!

תדהר.

avikkllk
20-01-13, 23:10
אולי בעקבות המיסים ששוחטים אותנו
ובעקבות עלויות כל דבר בארץ הזו קשה מאוד להקים פרוייקט.

קליקליק

-->