PDA

צפייה בגרסה מלאה : שחיטה כשרה

hadtomer
16-11-11, 07:44
אחרי 3 ימים של מזג אוויר מחורבן וקר, חברים ששמחים לעזור, בירה, דלקת ביד ימין (בפעם המי יודע כמה, לא מדובר בתאונת אוננות, זה בגלל שאני עובד על מחשב! **), ילדה אחרי חיסוני שפעת ושכנים שלא ראו בעין יפה את העובדה שיש להם בחניה גרוטאה של ספורטאז' שהולכת ומאבדת חלקים מדי יום (בעיקר לילה), סיימתי. אני עייף.

נקודת הפתיחה: הספורטאז' שלי- חום שלשול קזחסטני- עם דלתות דפוקות (הסלע ניצח) ועוד כמה חלקים חסרים- ועוד ספורטאז' חום מודל 2001, די משופר, שעבר פצצה שהשביתה אותו.

השלל: פגוש מתכת, דלתות חדשות, מיגונים, שנורקל, חלקי פנים, ובעצם..כל המכאניקה. אפשר לומר שיש לי במקלט ספורטאז', מעניין אם השכנים ירגישו.

תודות - לעופר, לטל, לקובי, לרון נחמן שאומנם לא היה שם, אבל בהחלט הציע עזרה וזה גם דבר שנחשב. חוסר תודות- לשכנים שלי, למרות שאני בהחלט מבין אתכם. אם אתם גרים ברמת גן ליד הרחוב שלי, אז עובדתית אחרי 11 הפסקתי לעשות רעש. גם אני לא אוהב שעושים לי את זה.

תמונות - בקרוב.

**אין ספק שאוננות מחמירה את הדלקת

רון נחמן
16-11-11, 19:57
תומר, תמונות.

ואם אפשר, כאלה שאתה לא מופיע בהן. סתם יהרוס.

zviki
16-11-11, 20:11
אם בשחיטה כשרה עסקינן- אז לי עשו שחיטת קשירה, מזל שאחד הדיירים סובל מבעיות פרוסטטה,קם בלילה להטיל את מימיו , הדליק אור והסופה עדיין אצלי.

hadtomer
17-11-11, 06:39
אם בשחיטה כשרה עסקינן- אז לי עשו שחיטת קשירה, מזל שאחד הדיירים סובל מבעיות פרוסטטה,קם בלילה להטיל את מימיו , הדליק אור והסופה עדיין אצלי.
אין קללות במילון שלי שמתארות ת מה שמגיע להם. לגבי תמונות- בקרוב

Tourist
17-11-11, 11:23
תומר, לדעתי אתה צריך להתחיל לכתוב בצורה מקצועית. אולי פה בג'יפולוג. יש לך את זה.

savyon
17-11-11, 11:38
פה בג'יפולוג לא לוקחים כל אחד לכתוב, יש קריטריונים שצריך לעמוד בהם...

הם לא חלים על בעלי מוסו :p

zviki
17-11-11, 14:11
אין קללות במילון שלי שמתארות ת מה שמגיע להם. לגבי תמונות- בקרוב

כריתת יד צפונה מהמרפק [יש מה ללמוד מהסעודים]. בינתיים אני עם שינויים מפליגים בתרשים ה-א.ק.ג.

hadtomer
17-11-11, 16:59
תומר, לדעתי אתה צריך להתחיל לכתוב בצורה מקצועית.

אם אתה מכיר מישהו שמתעסק בדברים האלה, אני אשמח לעזרה! ! ! ! ! אפשר גם בהודעה פרטית.

לגבי התמונות- התהליך לא צולם, אני לא כל כך מאלה שמתעדים כל שלב (שזה דרך אגב סתם עומד בעוכרי בסופו של דבר)- אך כשירגעו הגשמים אשתדל לזרוק איזו תמונה של התוצאה.

hadtomer
19-11-11, 07:42
למרבה הצער, מנגנון העלאת התמונות אינו מאפשר שימוש סביר למי שאינו דובר אוזבקית, או לסירוגין מחזיק בתואר מMIT במדעי המחשב. לכן אני נאלץ להוסיף סתם קישור לפיקאסה.....

https://picasaweb.google.com/108546094129487904656/NewBumper#5676575672297569298

savyon
19-11-11, 07:55
בכיין...

52542525435254452545

אורי.ר
19-11-11, 09:28
תומר

נראה מדליק ביותר, חבל שלא בנו את הסורנטו כמו את הספורטאז'.

פשוט לא נתפס לי איך בונים רכב גדול יותר אבל מוגבל לעומת האח הקטן ועוד בתקופה בה קיה מעוניינת להיתפס כיצרנית רכבי שטח.

הסורנטו רכב טוב נוח אבל מוגבל מבחינת אפשרויות שיפורים.

אכול "קינאה" הכול חיובי כמובן, כל הכבוד הרכב נראה קטלני לא פחות מצ'ירוקי משופרים שרואים כאן בג'יפולוג.

hadtomer
19-11-11, 10:40
הסורנטו רכב טוב נוח אבל מוגבל מבחינת אפשרויות שיפורים.

ראשית, תודה. שנית, אני לא יודע למה, אבל רוב בעלי הסורנטו (ישן, הילוך כוח) שאני מכיר תופסים את הרכב שלהם משום מה כרכב שבילים. כל פעם שאני רואה חבר'ה עם סורנטו מטיילים הם "מתמודדים" בדרך כלל עם אתגרים שראויים בהחלט....לדייהטסו טריוס או לכל היותר לגרנד ויטארה חדשה. אני לא כותב את זה מנקודה של דפקט שכל היום זוחל על הסלעים וחושב שמה שיש לאחרים זה לא טוב, אלא בגלל שיצא לי לא מעט לנהוג על סורנטו (הידעתם: פעם עבדתי ביבואנית קיה).

ובכן-זה מאוד לא נכון. לסורנטו, שתכלס אינו שונה בשום דבר מהמבנה הבסיסי של הספורטאז', יש נעילות אחוריות, יש הגבהות, יש הילוך כוח. סה"כ זה יופי של רכב. לאחרונה יואב קווה (ההוא מספרי ההדרכה לשטח), שמטייל איתי רכש סורנטו. הגבהה, מיגון, נעילה והרכב הזה עושה כמעט הכול. לאחרונה יצאנו לטיול מעלות והצטרף אלינו בחור עם סורנטו נעול אחורה בצבע שחור-ואין דבר שהוא לא עשה עם קצת סבלנות וכיוונים.

אורי.ר
19-11-11, 11:34
ובכן אני יכול להסכים להרבה ממה שציינת, רוב בעלי הסורנטו אמנם לא מזהים ברכב את הפוטנציאל ואולי בגלל זה היציע השיפורים קטן.
אבל אני לא רואה כיצד החלק הקידמי של הסורנטו מתמודד עם הגבהה של יותר מ - 2", כמי שמוכן להכין את הרכב ליותר מטיול שבילים: הרכב הוגבהה, ממוגן מלא כולל מיגון סף וצמיגים 50/50 ע"פ האילוצים, לגבי נעילה אחורית אני עדיין מחכה לחברה מקיה יפו (עדיין לא יכולים לספק את המוצר מחכה 4 חודשים מתעדכן אחת לשבועיים).
אשמח לקבל את השם או נייד של הבחור עם הסורנטו שנעל את רכבו לקבל חוות דעת והתרשמות על הנעילה ( לא חשבתי שהנעילה הגיע לארץ הקודש טרם הפירסום האחרון של קיה יפו).
ועוד הערה קטנה אני זוכר את ההזמנה האחרונה שלך לבעל הסורנטו במפגש השלישי של הספוראטז'ים (שהתקיים יום לאחר מפגש הג'יפולוג השנתי האחרון) , לצערי לא יצא לי להגיע, בפעם הבאה נשקיע יותר תיכנון ומאמץ בתקווה שכבר הרכב יהיה נעול (ועדיין נהיה מוזמנים).

נחמד לראות ולקרוא את הדברים שאתה כותב, חזק ואמץ.

hadtomer
19-11-11, 11:52
לצערי אני לא כל כך זוכר את שמו של הבחור עם הרכב השחור. אני כן זוכר שהוא שינה את הגריל הקדמי-ושהוא מהנדס שעוסק במטוסים. לאריאל יש את הטלפון שלו-אריאל גם התקין לו את הנעילה. הבנתי מהחבר'ה ביפו שיש בעיה עם הנעילות של הסורנטו-כי בדומה לספורטאז' גם בסורנטו הנעילה מותאמת לקייס פתוח והרכב מגיע ארצה עם דיפרנציאל מוגבל החלקה. בעצם, פשוט צריך להמתין לקייסים שיגיעו. מה שכן-גם 2 אינטש זה לא מעט.

אני זוכר -לפני 4 שנים- כשהיבואן דאז הרכיב ערכות 2 אינטש על הסורנטו-ויצאנו לבחון אחד רגיל ואחד מוגבה. שניהם התמודדו באופן מרים מול רוב האתגרים שהוצבו בפניהם. לדעתי עם 2 אינטש ונעילה -וגם בלי נעילה- הסורנטו יכול להיות יופי של רכב שיכול לנסוע בשטח הרבה יותר רציני ממה שנוסעים בארץ.

למען האמת -זה קטע די מוזר- בכל פעם שיצאנו לטייל ובאו חבר'ה עם סורנטו הם שאלו כמה המסלול יהיה קל (במקום כמה קשה)- אני חושב שמדובר ברכב שבעליו באמת לא מעריכים נכון את היכולות שלו.

אורי.ר
19-11-11, 12:06
אני עדיין לא לקוח של קיה יפו. מקווה להיות לאחר התקנה של הנעילה (את הסיבה לעיכובים אני מכיר, לא מפחית מהרצון לספק יצרים) , בכול אופן אם הבחור גם ביצע שינוי לגריל, זה מעלה עוד יותר את רמת הסקרנות, אני אתקשר מחר לקיה יפו לדבר אם אריאל ולבקש פרטים (בתקווה שהוא גם יהיה מוכן להעביר את הפרטים), אלה אם אותו בעל סורנטו חבר באתר ומוכן להגיב.
בכול אופן תודה.

hadtomer
19-11-11, 16:26
בשמחה-אבל בשביל לטייל בכיף לא חייבים נעילה. לעניות דעתי אתה עלול לפספס לא מעט טיולים טובים-רק עקב חוסר מודעות ליכולת של הרכב שלך. לא כל טיול מורכב מטיפוס על סלעים ושבירת הרכב-אך לפעמים כדי להגיע למקומות ממש יפים צריך קצת לשלב את הידית הקטנה- ולא רק לבחור בספרי מסלולים את המסלול של "מיועד לרכב שטח רך".
נ"ב-למי ששלחו הודעות-אני לא מעוניין למכור או למסור חלקים.

-->