PDA

צפייה בגרסה מלאה : ההיילקס לא מניע

Yosi123
17-11-11, 05:55
ככה יש לי היילקס 98 4X4 עכשיו שאני בא להניע נותן סטרטר הוא עושה תיק אחד ולא מניע
בדקתי חשמל הכל תקין גם שהאוטו מכובה וגם שהוא מונע (שהאוטו מונע 14v - שהאוטו מכובה 12v)
הצלחתי להניע תאוטו בדחיפה בלבד
יש מצב שזה הסטרטר למרות שהוא לא מחליק אז נראה לי קצת מוזר
מה יכול להיות ?

tooshey
17-11-11, 06:13
מגעי הנחושת בחלקו האחורי של הסולונואיד שחוקים.
פרק הסטרטר מהאוטו.
פתח את הסולונואיד מאחור ( מכסה משולש, 3 ברגים)
הוצא את גרעין הסולונואיד, ומתחת לדיסקה תגלה מגע נחושת בכל צד.
פרק את המגעים, שים לב לסדר הדיסקיות והבידוד.
קח המגעים לחמלאי רכב בתור דוגמא. לגרינוולד בת"א יש כאלה. עשרות שקלים בודדות לזוג.
אם אתה רוצה, אתה יכול גם לפתוח את החלק האחורי של מנוע הסטרטר ולהחליף פחמים ומיסב, אבל זה כבר למתקדמים...

http://www.ebay.com/itm/starter-repair-kit-Toyota-Pickup-2-2L-2-4L-diesel-81-85-/220761537977?hash=item336669bdb9&item=220761537977&pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&vxp=mtr

בברכה,טושי

טל חסיד
17-11-11, 07:07
יש עוד בדיקה הכי פשוטה, לפני פרוקים של חלקים תנסה להניע אם כבלים אולי הלך המצבר ? (תנסה אם רכב שיש לו לפחות 80 אמפר) אתה אומר שניסית רק בדחיפה .
הרבה פעמים תיק זה מצבר. אחרי זה תמשיך הלאה אם לא הלך.

טל

אלי טמבור
17-11-11, 10:04
מגעי הנחושת בחלקו האחורי של הסולונואיד שחוקים.
פרק הסטרטר מהאוטו.
פתח את הסולונואיד מאחור ( מכסה משולש, 3 ברגים)
הוצא את גרעין הסולונואיד, ומתחת לדיסקה תגלה מגע נחושת בכל צד.
פרק את המגעים, שים לב לסדר הדיסקיות והבידוד.
קח המגעים לחמלאי רכב בתור דוגמא. לגרינוולד בת"א יש כאלה. עשרות שקלים בודדות לזוג.
אם אתה רוצה, אתה יכול גם לפתוח את החלק האחורי של מנוע הסטרטר ולהחליף פחמים ומיסב, אבל זה כבר למתקדמים...

http://www.ebay.com/itm/starter-repair-kit-Toyota-Pickup-2-2L-2-4L-diesel-81-85-/220761537977?hash=item336669bdb9&item=220761537977&pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&vxp=mtr

בברכה,טושי

לא יותר פשוט להרכיב 33 ולדחוף את האוטו...חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח חחח

moshik999
17-11-11, 19:58
תנסה לחבר את הסטרטר ישירות למצבר
יכול להיות שהריליי שמחבר מתח לסטרטר תקול.(הזרם הגבוה לא עובר דרך הסוויטש אלא דרך קונטקטור שהסוויטש מפעיל).

tooshey
17-11-11, 20:51
בואנ'ה, אלי, עלית פה על סטרטאפ מדהים!
ככל שקוטר הגלגל גדל, יותר קל להניע בדחיפה.
לפי חישובים שעשיתי, אם עולים לצמיג "44 אפשר לוותר על הסטרטר לגמרי, ולעבור למצבר ואלטרנטור של סמארט רק בשביל האורות והדיבורית...
החיסכון במשקל יתן מהירות סופית גבוהה גבוהה יותר שתאפשר לעקוף זקנות בקלנועית, ואם לא לעקוף אז בטוח לדרוס בעזרת ה "44 ...

מתי אתה בא אלי עם האוטו שנבצע את ההסבה בסבבה ???

בברכה,טושי

אלי טמבור
18-11-11, 10:03
בואנ'ה, אלי, עלית פה על סטרטאפ מדהים!
ככל שקוטר הגלגל גדל, יותר קל להניע בדחיפה.
לפי חישובים שעשיתי, אם עולים לצמיג "44 אפשר לוותר על הסטרטר לגמרי, ולעבור למצבר ואלטרנטור של סמארט רק בשביל האורות והדיבורית...
החיסכון במשקל יתן מהירות סופית גבוהה גבוהה יותר שתאפשר לעקוף זקנות בקלנועית, ואם לא לעקוף אז בטוח לדרוס בעזרת ה "44 ...

מתי אתה בא אלי עם האוטו שנבצע את ההסבה בסבבה ???

בברכה,טושי

בוקר טוב .........

אם לא היינו חיים בארץ הקודש ,סביר להניח שהייתי מסתובב ביום יום עם 44 ,ולשטח מחליף ל54 ,כל זאת
עם מנוע 2.4 אטמוספרי, ועולה את העליות של סדום בין 90 ל100 קמש .

אני יגיע רק אם אתה מבטיח שיש סלעים גדולים באזור ,וכך בחשבון שתגיע איתי כל יהדות תימן מראש העין בעליי
ההילקסים.....

.
רק לפני שבוע ראיתי קולנועית עוקפת היילקס לקראת סוף העליה של הקסטל ,וואלה עם להילקס היה טורבו
היה נותן לקולנועית בראש........

שבת שלום................

tooshey
18-11-11, 12:03
הסלע הרציני היחידי באיזור זהו הבן שלי, ששמו סלע, ומחר חוגג יומולדת 11. כל השאר חצץ...

אל תאיים עלי עם תימנים, יש לי תימניה צמודה בבית.
מתי שתגיע יהיה ג'חנון, קובנה, סלוף, זלביה, מרק זנב, חילבה,סחוג וגישר לקינוח...

חוץ מזה, לא הייתם אמורים להיות באיזור שלי בסופשבוע הזה?

בברכה,טושי

tooshey
18-11-11, 12:07
תנסה לחבר את הסטרטר ישירות למצבר
יכול להיות שהריליי שמחבר מתח לסטרטר תקול.(הזרם הגבוה לא עובר דרך הסוויטש אלא דרך קונטקטור שהסוויטש מפעיל).

הסטרטר מחובר ישירות למצבר.
הממסר מעביר חשמל פיקוד לסולנואיד.

אם שומעים תק חזק סימן שהסולונואיד קופץ אבל לא מגשר את הפלוס למנוע

בברכה,טושי

-->