PDA

צפייה בגרסה מלאה : ברז למכונת כביסה מסרב לצאת מההברגה בקיר.

BackDoorMan
18-11-11, 16:05
לא יודע מה לעשות כבר, ניסיתי עם מפתח שבדי בכל הכוח שיכולתי למרות שהייתי צריך להצמיד את המפתח ככל האפשר לקיר נוצרה זוית מסוימת
ובכל זאת הכוח הרב שהפעלתי לא הזיז לו.
הוא תקוע בהברגה הרבה שנים כנראה, ואני חושש שיותר כוח פשוט ישבור אותו ואז אשאר גם בלי ההברגה שיוצאת מהקיר.

נפדלי
18-11-11, 16:21
מפתח צינורות נכון יותר ובתנאי שהצנרת בבית ממתכת תנסה לחמם את התושבת של הברז
בכל מקרה כדאי שיהיו לך את כל העיניינים ערב שבת וסגור לא נעים
בהצלחה

אמיר ב.א
18-11-11, 16:25
לא בהכרח יעזור , אבל ספרי שמן חודר , וקצת מכות מתונות עם פטיש לא יזיק ...כמו שנאמר גם לחמם יכול לעזור.

zviki
18-11-11, 16:48
צרה צרורה, איכס, אתה צריך ברנר [אם יש לך גישה] סמרטוטים רטובים מסביב אם זה בארונות מטבח למשל, אפשר גם במכות עם 2 פטישים, אחד קונטרה לשני לפורר את הגי'פה בהברגה.אם אתה מחמם עם מבער אז רק בנקבה כמובן

BackDoorMan
18-11-11, 16:51
ניסיתי עם מפתח צינורות גדול אחרי חימום מתון ולא עזר, הדלקתי בינתיים נר נשמה מתחתיו ואתן לו כמה דקות ארוכות.

zviki
18-11-11, 16:55
נר נשמה לא יעזור הרבה, אולי אתה יכול לפתור את הבעיה עם " רוכב" , אני פשוט לא יודע מה הולך שם

BackDoorMan
18-11-11, 17:23
צרה צרורה, איכס, אתה צריך ברנר [אם יש לך גישה] סמרטוטים רטובים מסביב אם זה בארונות מטבח למשל, אפשר גם במכות עם 2 פטישים, אחד קונטרה לשני לפורר את הגי'פה בהברגה.אם אתה מחמם עם מבער אז רק בנקבה כמובן

האא ??? איזה נקבה ? אפשר בעברית ?
יש לי מבער בונזן ישן אבל אין לי צינור גז מספיק ארוך לסחוב מהמטבח.
בינתיים מקור החום הנייד היחיד שיש לי זה הנר נשמה מאיקאה.

אמנון
18-11-11, 17:53
צביקה התכוון שתחמם בעיקר את מחבר הנקבה, ולנסות שהזכר יקבל כמה שפחות חום. למה? כי אתה רוצה שהנקבה תתחמם ותתרחב, והזכר שישאר בממדיו המקוריים (בתאוריה אם היית יכול לקרר אותו כנגד זה היה אידאלי). הנקבה מתחממת ומתרחבת, הזכר נשאר באותו המצב, נוצר חופש וקל יותר להבריג החוצה.

היה לי מקרה דומה עם זווית של המקלחון שהייתי צריך להוציא. כוח עם מפתח צינורות שבר את הזווית ככה שהצוואר של ההברגה נשאר בנקבה שבקיר.
הכנתי מן מברז הפוך מבורג M16. דפקתי אותו לתוך הצוואר השבור והברגתי הפוך. זה עבד.

zviki
18-11-11, 17:55
האא ??? איזה נקבה ? אפשר בעברית ?
יש לי מבער בונזן ישן אבל אין לי צינור גז מספיק ארוך לסחוב מהמטבח.
בינתיים מקור החום הנייד היחיד שיש לי זה הנר נשמה מאיקאה.
יש לך שם צינור ברזל מגולוון סטנדרטי חצי צול. כשאני מתכוון לנקבה אני מתכוון לחימום רק על המופה ,זווית,או על ה- T [תלוי מה יש לך שם] שבקיר. לא לחמם את הקטע שאתה רוצה לחלץ. ובכלל- אני מייעץ לך לא להתעסק עם זה בשבת אם אין לך חלקי חילוף לאינסטלציה למקרה של שבר. לא נעים להשאר עם ברז ראשי סגור בשבת. דחה ליום א. אתה צריך ערכת הלחמה קטנה כמו של קרורניקים, לחימום

BackDoorMan
18-11-11, 18:18
טוב , הנר נשמה בכל זאת עזר, הברז הוחלף ותודה לכל העוזרים.

hogi
18-11-11, 22:00
אבל עכשו גילינו את הסוד - שאין לך ערכת קפה בג'יפ.

zviki
18-11-11, 22:33
הוגי, חזרזיר, אנא עארף. הצליח לו, סחטיין, אולי הוא מרתיח מים לקפה עם הנרות. גם שיטה, כנראה שיש לו הרבה סבלנות

yes1952
19-11-11, 08:45
שבת בבוקר וגשם בחוץ
נר הנשמה לא נתן לי מנוח
קמתי לי ב שש בבוקר הכנתי לי כוס קפה והתחלתי לחפור לעצמי במח
לפני שנים הייתי אינסטלטור(רב מיקצועי אמרתי?)וזכרתי שיש לי סט מברזים גרמני בן מאתיים מיליון שנה בטח ששימש בעבר למטרות חילוץ בושינגים זוויות ותיקון הברגות בצינורות,
מה להגיד לכם-הצלחתי למצוא את הסט(אני כבר מסדר את חדר העבודה שלי שלוש שנים)
והתכוננתי לבשר זאת בשמחה גדולה
אני שמח שהבעיה שלך נפתרה
ואילו אני מתכנן אולי פעם לעשות סדר של יקים ולכתוב על כל אריזה מה יש בתוכה
יוסי

BackDoorMan
19-11-11, 12:51
תודה על המאמץ, אני גם שמח שזה הסתדר בסוף, לפחות צרה אחת פתרתי,
עכשיו אני צריך לחשוב איך למנוע מהמים ברחוב בזמן מבול להשפך לבית.

zviki
19-11-11, 17:51
בחיים לא יהיה לך סדר בארגז הכלים, ארון הכלים. מי שעובד ברצינות הבארדאק אצלו חוגג. תעשה סדר, תעשה, יחזיק לך 3 ימים ואז עוד פעם - קופסאות הצבע על הברגים, הדיבלים בתוך השייבות, המקדחים עם המסמרים,הקליבר עדיין בטינר,בוקסות הרצ'אט- עוד פעם המילמטרי עם האינצ'י :) ככה זה אצל מי שעובד רצוף יום יומי,אני התייאשתי. אבל זה עוד כלום ,מה שהכי מבאס זה להחליף כל פעם את הדיסק מחותך למלטש [יש לי רק דיסק 1]:(

hogi
19-11-11, 21:04
בחיים לא יהיה לך סדר בארגז הכלים, ארון הכלים. מי שעובד ברצינות הבארדאק אצלו חוגג. תעשה סדר, תעשה, יחזיק לך 3 ימים ואז עוד פעם - קופסאות הצבע על הברגים, הדיבלים בתוך השייבות, המקדחים עם המסמרים,הקליבר עדיין בטינר,בוקסות הרצ'אט- עוד פעם המילמטרי עם האינצ'י :) ככה זה אצל מי שעובד רצוף יום יומי,אני התייאשתי. אבל זה עוד כלום ,מה שהכי מבאס זה להחליף כל פעם את הדיסק מחותך למלטש [יש לי רק דיסק 1]ואני חשבתי שאני היחידי שמתעצבן מזה כל פעם מחדש.:(

אחרי שראיתי מה אפשר לעשות עם נר נשמה בבעיות אינסטלציה-
ביום שישי קניתי נרות נשמה, אשתי שאלה 'מי מת?' ואני אמרתי לה 'שיהיה'.
היא מייד עשתה 'טפו טפו טפו' ואני חשבתי על ברזים תקועים.
[רק אח"כ נזכרתי שמאז השיפוץ כל הצנרת שלי מפלסטיק.]

BackDoorMan
19-11-11, 21:42
אני רואה שאנקטודת נר הנשמה עוררה תהודה פה, רק שמישהו לא יקבל רעיונות בראש ויחזור בתשובה בעקבות המקרה.
אז קצת עובדות, טמפרטורת הלהבה הממוצעת בנר למי שלא מודע היא 1000 מעלות, והחלק החם ביותר בה מרקיע ל 1400, אמנם מדובר בכמות חום קטנה, אבל אם מדובר באיזור חימום קטן ויש סבלנות אפשר להגיע לתוצאות יפות.

וסיפור נוסף על חילוץ :
לפני מספר שנים רכשתי מבחור חלקלק אופני כביש נהדרות, רק בעיה אחת העיבה על שמחת הרכישה: הבחור היה גבוה ממני משמעותית
מספיק שהמושב הועלה לגובה לא נוח בעליל, הבעיה שמוט הכיסא עליו הורכב המושב היה עשוי מסיבי פחם ויקר להחריד (800 ש"ח) נדבק קצת לצינור החלול
בתוכו הוא ישב, ולא היה לנו זמן להתעסק בשיחרור, ואני פתי שכמוני האמנתי לבחור שהבטיח לי שאם תהיה בעיה הוא ירכוש מוט כזה חדש עבורי.
שילמתי לבחור את כספו ודיוושתי לי שמח מרעננה לחולון.
כשניסיתי בבית לשחרר את המוט ממרבצו התברר לי גודל התקיעה, הלה היה דבוק בעוצמה רבה לדופן הפנימית של הצינור, טלפונים לבחור לא עזרו
הוא סירב לעמוד בהבטחתו והציע פתרונות משונים אבל באף אחד מהם הוא לא התחייב לעמוד בהטחתו הראשונה במקרה והמוט ישבר בחילוץ.
אח"כ התחוור לי מבעלי חנויות שמדובר בצלופח ובחור מאוד לא אהוד עליהם בלשון המעטה, הבעלים של ציר מרכז ז"ל תיאר אותו במשפט אחד
הולם: "הוא משקר גם כשהוא שואל", לבסוף בניתי מכשיר מיוחד הבנוי משתי אומגות מרותכות לידיות ארוכות, שני חצאי המכשיר התלבשו על מוט הכיסא
היקר והאומגות הודקו עם ברגים מצד אל צד, ובעל החנות החסון במיוחד ניסה בכל כוחו לסובב את המוט הארור אבל התוצאה היתה רק
שהחיכוך בין האומגות (ריפדתי את המרווח עם המוט בגומי ) לא הספיק והן החליקו מסביב למוט.
הנחתי מראש כשבאתי לחנות שהמכשיר יכשל, והבאתי איתי ליתר בטחון גם פן לשיער שהפעם שימש לחימום ארוך של צינור הברזל הנקבה, לאחר כרבע שעה
הבחור שוב ניסה את מזלו והפעם המוט השתחרר.
אבל בלי נקמה על הטירטורים שהצלופח מרעננה העביר אותי אי אפשר, וביודעי עד כמה ישר בעל החנות מיד השבעתי אותו לא לגלות לאף אחד במיוחד לא למוכר
הנוכל את מה שקרה עכשיו, הוא היסס ולבסוף הסכים. למחרת התקשרתי לבחור שגם לו נמאס מכל הסיפור ובטון מתנצל אמרתי לו שאני רוצה לסיים את הפרשה בינינו בדרך מכובדת ואני מוכן להתחלק בחצי מעלות המוט, הלה הסכים לפשרה והנקמה המתוקה הושלמה.

zviki
19-11-11, 22:15
זה לא שלא ניסיתי,לא הצלחתי אף פעם עם נר נשמה להלחים נחושת בכסף. וכאן אתה צריך טווח של 600-800 מעלות בלבד. הצלחתי פעם אחת בקושי ע"י כירת הגז עם הלהבה הכחולה [פשוט חסר חמצן זורם] , בדוק נתונים שנית, 1400 צלזיוס פשוט לא יתכן. כן הצלחתי בהלחמות בדיל.
הוגי, הפיתרון האולטימטיבי לבריאות הנפש והאצבעות 2דיסקים עם 2 שורפים שונים, גם חוסך זמן והחלפת דיסק לא אחראית כשלא מנתקים מה- 220 וזה קורה לעיתים מהלחץ, יאללה בטטה ,קום לצקת עוד שכבת פיברגלס, איחס

BackDoorMan
19-11-11, 22:21
אתה מודע להבדל בין כמות חום לטמפרטורה? אתה צריך אמנם 600-800 מעלות אבל כמות חום הרבה יותר גדולה ממה שלהבת נר יכולה לספק,
להבת גז הרבה יותר קרה וחסרת מיקוד לעומת נר אבל מייצרת כמות חום גדולה שלא עוזרת אם הטמפרטורה נמוכה מידיי.
נר לא יכול לחמם ברז ל 1000 מעלות כי מדובר במערכת פתוחה בה חלק נכבד מהחום נמסר לסביבה.

zviki
19-11-11, 22:39
שיא החום במוקד [הקונוס] של הלהבה,.איתו אנחנו משתמשים גם לחיתוך פלדות של מס' סנטימטרים במבער חותך תוך כדי התאמת המרחק , הגובה. במקרה שלך שהצלחת לשחרר את הברז עם נר-פשוט כל הכבוד. אבל מטרת החימום במבער דו גז לצורך חילוץ אלמנט תקוע היא לא רק לחמם ולהרחיב, אלא גם לרכך את החומר.

-->