PDA

צפייה בגרסה מלאה : מכירות וקניות בפורום-לפעמים אני מחייך בשקט

yes1952
19-11-11, 09:09
אני אוהב מאוד לשוטט במדורי המכירה-הן של הרכבים המוצעים והן של פורום "הכל מיני דברים"
אני לפעמים משתאה מהמחירים
קניתי לא מאט דברים שהתפרסמו כאו ובמחירים או יותר נכון עבור תמורה נאותה
ניתקלתי ביושר יוצא מגדר הרגיל_"זה לא מתאים לך אל תקנה"
ורכשתי לי לא מעט ידידים מהכרויות אילו
אז מה גורם לי לחייך?
שאני רואה רכב משנות ה-90 במחיר של עשרות אלפי שקלים מעל ה-50אלף
חברים רכב אינו השקעה לשם מכירה-אין מחיר להשקעה
מה שנראה לי שזה הטוב ביותר עבורי בשדרוג הרכב הינו הוצאה שלעולם לא תחזיר את עצמה
היא כן נותנת לי סיפוק נהדר וזה הרווח היחיד,
בפורום המוכרים אני נתקל במחירים שלפעמים כדאי לקנות דבר מה שישכב במחסן אולי יום אחד יהיה לכך שימוש
ואני נתקל במירים אחרים לא שפויים מבחינה צרכנית
לדוגמא-אני חולם לי (בשקט שאשת חקי לא תשמע)על כננת-אך לא אשלם אלפי שקלים על כך ובטח לא משומשת-כן כמה מאות בודדות
כן אני תמיד מחכה להזדמנות-כמו עם העגלה שיום אחד תהיה לי
למה?
כי אם אני רוצה לקנות מוצר חדש אז בטח לא פה0אחריות וכו')
ומוצר ישן?מראש אני יודע שיום אחד הוא ישבוק חיים ולא יכאב לי בכיס
רוצים למכור?נהדר-אך אינני מאמין שתוכלו לכסות את ההשקעה
ככה סתם מחשבות של שבת בבוקר
רק אציין שכל החברים שקניתי מהם דבר מה היו הוגנים ישרים וסימפטיים ואני יודע שאת השקעתם הם לא החזירו-אך גם לא הפסידו
יוסי(שמכור לגאג'טים)

lizard
19-11-11, 10:08
כל אחד יכול לדרוש כמה שהוא רוצה, זה לא אומר שהוא יקבל את זה.

itayt
19-11-11, 13:26
אני אישית לא שמעתי על מישהו שקנה כננת משומשת במאות שקלים, אבל תמיד יש הפתעות, אתה נשמע כמו אחד שמחפש מציאות ואכן לפעמים יש כאן גם כאלה, אבל בד"כ המחיר ההוגן הוא המחיר שגם המוכר מרגיש שלא דפקו אותו, אתה מחפש מוצרים שהמחיר יתאים רק לך. אני מסכים עם זה שרכב זה לא השקעה.

zviki
19-11-11, 15:10
התלבטות לגיטימית בהחלט -חדש או ישן [משומש] כבר נאמר מזמן " אין לי מספיק כסף בכדי לקנות זול". כאדם עם נסיון בחיים [אני כבר לא ילד] גבשתי לי כבר את הדעה בנדון. ריהוט סלון, מיטת נוער, חפצי נוי, אפילו צמיגים, מברגה, ארונות בגדים [רשימה חלקית בהחלט] אלה מסוג הדברים שאתה לא צריך להיות מומחה גדול ע"מ לדעת את תקינותם. כננת למשל- אתה ברוב המקרים לא יכול להיכנס לתוך הקרביים שלה, זה מסוג הדברים שיכולים להפיל אותך ברגע האמת, עזוב עכשיו את הקללות, והכסף, האכזבה אוכלת לך את הלב.וודאי שהכל עניין של תקציב,במקרים של ספק לגבי האביזר המשומש שאתה רוצה לרכוש ובעיקר לגבי דברים משמעותיים כמו כננת אפילו מנועים הייתי מתאמץ למרות שזה קשה [אני יודע] לקנות חדש. כננת דפוקה + חילוץ ,שניים ואתה כמעט מתקרב למחיר האביזר כחדש. ואיפה הספק שאוכל אותך כל הזמן עד המבחן האמיתי בשטח- יעבוד או לא יעבוד? כל האמור כאן לא אומר שלא תמצא אביזר משומש ותקין לשביעות רצונך המלאה, זה קורה הרבה פעמים. אבל לך תדע מה יקרה דווקא לך. עזוב כסף , עצם הרגשת הנפילה. לכן דעתי נשארת כשהיתה- להתאמץ ולקנות חדש במה שכרוך לדברים החשובים באמת, ולא לסתם כנפונים כאלה או אחרים. רכב זו השקעה, כן - לתוך הבוץ.

talw
19-11-11, 15:41
היו היו שני חברים, יהודים טובים,עבדו באותו מיפעל,מאותו מעמד,אחד היה הולך עם כובע משומש כל חייו והשני לעומתו עם כובע חדש .
לאחר שנים רבות,אזר אומץ החבר ,שקונה כל חורף כובע משומש,ושאל את חברו,מהיכן אתה משיג את הכסף לקניית כובע חדש כל חורף,גיחך חברו וענה,לשנינו המחיר זהה,ההבדל הוא שבפעם הראשונה קניתי כובע חדש ואתה משומש,כל חורף אני מוכר את הכובע שלי בחצי מחיר ,מוסיף עוד חצי, קונה ונהנה לקרוע את הניילון מהחדש,לעומתך שקונה בחצי כל חורף כובע משומש.:p

zviki
19-11-11, 15:59
למכירה: כובע אוסטרלי משובח, עשה 20.000 חבישות, במצב - כחדש. מחיר למהירי החלטה- 1 שקל ,גמיש

Tourist
20-11-11, 00:22
כשאבא שלי מגיע ל-IKEA הוא בכלל לא עולה למעלה... הוא מדלג מעל הקופות והולך ישר ל'מציאון'. הוא תמיד רואה איזו פלטה/רגל/מגירה/רבע מנורה ויודע לעשות ממנה מטעמים....

זה תלוי באופי. יש מי שמוכן לשלם יותר במקום להוציא על כדורים לכאב ראש, ויש כאלה שההתעסקות והיצירה זה הכיף שלהם.

mik_l86
20-11-11, 00:27
היו היו שני חברים, יהודים טובים,עבדו באותו מיפעל,מאותו מעמד,אחד היה הולך עם כובע משומש כל חייו והשני לעומתו עם כובע חדש .
לאחר שנים רבות,אזר אומץ החבר ,שקונה כל חורף כובע משומש,ושאל את חברו,מהיכן אתה משיג את הכסף לקניית כובע חדש כל חורף,גיחך חברו וענה,לשנינו המחיר זהה,ההבדל הוא שבפעם הראשונה קניתי כובע חדש ואתה משומש,כל חורף אני מוכר את הכובע שלי בחצי מחיר ,מוסיף עוד חצי, קונה ונהנה לקרוע את הניילון מהחדש,לעומתך שקונה בחצי כל חורף כובע משומש.:p

כלכך נכון גם לגבי רכבים ישנים...

מויש
20-11-11, 12:38
אם כבר הזכרנו את שתי היהודים שעבדו במפעל קבלו את הסיפור השני שהיה איתם.
... לאחר שנים רבות של עבודה,וללא חופשה נורמלית רצה אחד החברים לצאת למס' ימים לטיול אבל החבר השני אומר לו אין מצב שהוא מצליח לקבל חופשה ממנהל העבודה ה..., אומר לו הראשון חכה ותראה אז השני אומר לו אם אתה מצליח לצאת לחופש אני בא איתך.
על הבוקר ביום למחרת קושר את עצמו הראשון ברגליים לכננת (חדשה אם שאלת יוסי) ומרים את עצמו הפוך... מנהל העבודה נכנס ומתחיל לצעוק עליו אז הוא אומר לו שהוא מנורה. המנהל משכנע אותו לרדת ואומר לו שיקח לעצמו כמה ימים חופש להתאוורות, איך שיוצא הראשון השני אורז את הדברים והולך גם, המהנהל שואל אותו בו הנה לאן אתה הולך?
אז הוא אומר לו - מצטער מאוד אין אור , אני לא עובד!...

לא קשור לנושא אבל סתם לעלות חיוך

yes1952
20-11-11, 16:05
נו אז לא רק אני מחייך
נער הייתי וגם זקנתי ובעוד חודשיים מינוס יום אני גם מחליף קידומת
לא רק שאמצא כננת ישנה אני גם אשפץ אותה
זה שאני אספן בלתי נלאה של הזדמנויות זו עובדה
דרך אגב תודה על התגובות ובאמת מצאתי את מד הזחיח(קליבר)בקופסאת סולר/נפט-ידעתי תמיד שיש לי שניים,
וזה לא שאני לא קונה מוצרים חדשים נהפוך הוא אני רק מחכה שהספקים יחתכו למחירים שיגרמו לי לחייך
לדוגמא-אני קורא בעיתון יום אחד שיש מבצע לגנרטור מנוע שתי פעימות בהום סנטר-פחות מחמש מאות שקל,בחיי 499 בדיוק
אחרי מסע שיכנועים הבינה זוגתי שתחייה שאולי באמת נצטרך כזה
נסענו קנינו ובדרך לקופה הכרוז הכריז שיש הנחה נוספת של 25% במחלקת כלי עבודה
אז לי יש גנרטור שכבר היה בשימוש כמה פעמים שמתאים בדיוק לצרכים שלי
באוכל אני לא חוסך ויתהפך העולם
אה נו באמת צמיגי קופר לרכב הרי לא קניתי משומשים אני לא דביל אני סתם פסיכי
שיהיה לכם שבוע נפלא
יוסי

zerez
20-11-11, 16:05
המוכר מבקש כמה שהוא רוצה והקונה משלם כמה שהוא חושב שצריך לשלם, כל זה נכון פרט למוכרים שמחפשים פראירים ופראיירים לא מתים, הם רק מתחלפים.
אז יש מוכרים שרוצים להחזיר את ההשקעה אז מה?
אם יש קונה שמוכן לשלם שישלם, ואם לא אז המוכר ישאר תקוע ויוריד את המחיר לבד.

hadtomer
20-11-11, 17:06
כשאבא שלי מגיע ל-IKEA הוא בכלל לא עולה למעלה... הוא מדלג מעל הקופות והולך ישר ל'מציאון'.

כשאבא שלי מגיע לIKEA אז הוא רב עם אמא שלי כבר בכניסה ואז מתיישב באוטו במשך שעה וחצי ושומע חדשות הספורט ומתפלל שהמקום הזה ישרף. אני עושה את אותו הדבר עם אשתי, אבל אני לא שומע חדשות הספורט, אז אני סתם יושב באוטו ועושה טלפונים ומתפלל שהמקום הזה יישרף. לפעמים, חלומות מתגשמים.

לגבי המכירה והקניה- היופי בשוק הרכב הישראלי - ובכל שוק לצורך העיניין, הוא שקיימים כאן כללי היצע וביקוש. אם בן אדם רוצה 90 אלף שקל על הרכב מודל 87 שלו אז או שהוא חי בסרט, או שאולי באמת מדובר ברכב משודרג להפליא, שהקונה שלו יקבל ממנו שנים של הנאה ששום סכום של כסף לא יכול לקנות. בכל מקרה, הכללים מאוד ברורים - רכב יקר מדי, שמחירו אינו פרופורציונאלי למה שהוא מציע, לא יימכר. זה נורא פשוט.

hogi
20-11-11, 21:00
הולך לאיקאה עם אשתי,
היא בוחרת.
אני אומר -כזה?
היא: כן
אני: טוב.
לא קונים.
חוזרים הביתה, יורד למחסן, מפשפש בין ערימות גרוטאות העץ שאני אוסף שנים באופן כפייתי,
חותך, מדביק, מלטש וזה יחזיק גם כשהבניין של איקאה כבר יהיה מוזאון.
מיטה זוגית, מיטה לילד, שולחן כתיבה לילדים, שולחן כתיבה שלי, שולחן אוכל, כוורת, אין ספור מדפים, ארגזים ואדניות נוי, חלונות למחסן - רשימה חלקית שהעלות היחידה היא כלי העבודה וחומרים מתכלים.

איקאה? לא נוגע ברהיטים החד פעמיים שלהם עם מקל.
הזול הזה יקר לי מדי.

zagi
21-11-11, 19:50
יש לי וודוי ... אני גנב עפרונות סידרתי מאיקאה , יוו , העפרונות שלהם מעולים !!! בדיוק באורך המתאים להנחה על האוזן , לא נשבר בקלות , עם מחק ...

אני מגיע לשם פעם בשנה לקבל רעיונות עיצוביים ( ובשביל העפרונות ), האיכות של המוצרים שלהם חרא אבל יש שם כל מיני פתרונות הנדסיים מעולים

ד"א - מדובר בעפרונות שמחלקים בחינם ..

moshik999
21-11-11, 19:59
"כשאני באמת צריך משהו אני לא שואל כמה זה עולה"

-->