PDA

צפייה בגרסה מלאה : באחה 1000 - תמונה מהמרוץ של רכב עם מתלה קדמי מעניין

lizard
19-11-11, 22:56
היה כבר דיון בפורום על המתלה הזה אבל הייתי שמח אם מישהו מהמומחים וכל להסביר מה היתרון במתלה שכזה. האם הוא חזק יותר או פחות מDOUBLE A ARM "רגיל" ?

Tom Bril
20-11-11, 00:14
לא מתיימר להיות מומחה אבל קצת ממה שאני יודע בקצרה

למה כן:

1 מסורת שיטת הבניה מגיע מטנדרים משנים מוקדמות.
2 ניתן להרוויח מהלך מתלה ארוך ביחס לרוחב נתון (מרכב ברוחב 2 מטר ניתן להוציא מהלך מתלה ארוך יותר בהשוואה למתלה עצמות עצה כפולות).
3 כאשר הרכב בעקומה נוצרת זווית גלגול ,הזרועות הארוכות מאפשרות חזרה מהירה יותר למצב מאוזן לאחר הסיבוב.
4 יש האומרים שמשקל המתלה נמוך ביחס למתלה עצמות עצה אך איני בטוח באמירה זאת.

למה לא?
1 "באמפ סטיר" חזק.
2 קאמבר משתנה לכל אורך מהלך המתלה מפתיחה (קאמבר חיובי) ועד לסגירה (קאמבר שלילי) באופן קיצוני שבדרך כלל לא הולך לפי תנאי הדרך, הגלגל לא עוקב אחרי פני השביל באופן מדוייק .
3 מורכבות מערכת ההיגוי ומספר מפרקים רב .

nati4x4
20-11-11, 00:19
המתלה הזה שנקרא בעברית "מספריים" היה בשימוש מסיבי בבאחה בעבר, למיטב זכרוני הרכב הסדרתי הראשון עם מתלה כזה היה פורד ברונקו.

אני לא יודע מה היתרונות מבחינת חוזק וכו',היתרון העיקרי הוא האפשרות לייצר מהלך ארוך יחסית בלי להגדיל יותר מדי את רוחב הרכב.
עוד סיבה לשימוש בסוג הזה היא העובדה שהמנועים ישבו במקומם המקורי... ולכן היה צריך לייצר מתלה שישב מתחת למנוע ולא במקומו כמו שקורה כיום.

נתי

lizard
20-11-11, 06:19
זה מה שחשבתי. אני מניח שהוא מתאים יותר לרכבים סדרתיים שרוצים לשפר מאשר לTT מבנייה עצמית. ג בתמונה רואים שמדובר על שלדה סדרתית לדעתי. לפחות החלק הקדמי שלה.

פשוט הבאמפסטיר והזוויות המטורפות נראים לי פשרה מאוד לא יעילה מול מהלך מתלה ארוך יותר (שלא בטוח שכלל בא לידי ביטוי).
לדעתי המשקל גדול יותר מאשר מתלה עצה כפולה. הזרוע חייבת להיות מאוד מסיבית על מנת שלא להתעוות. צריך גם מיסבים חזקים בקצוות. שוב בגלל מומנט רציני.

-->