PDA

צפייה בגרסה מלאה : חושב על להחליף את הרנגלר שלי ברכב אחר - ישנם מספר סייגים לגביי העניין.

tripuli5
20-11-11, 10:56
שלום חברים !
אני מחזיק ברשותי ג'יפ רנגלר קצר מודל 2006 , דגם unlimited .
הרכב עבר מעט שינויים אצלי , הרחבת צמיגים , הגבהות של oldman וקפיצים של TJM , כמו כן הרכב מלוקק מאד , סה"כ 34,000 מייל.
הרכב בהחלט מעניק תמורה נהדרת בשטח ! הוא חזק מאד , סה"כ יציב מאד , זוויות הגישה והנטישה שלו מספקות ביותר , מרווח גחון מרשים , וכו'...
עכשיו כאן הבעייה....
בכביש !!!
הרכב הוא מאד לא נוח ו "קשה" בכביש , למרות הורדת אוויר מהצמיגים ולמרות הבולמים והקפיצים שהוחלפו הוא עדיין נשאר מאד קשיח ולא נעים לנסיעות בכביש.
בנוסף לכך , יש את צריכת הדלק , דבר אשר היה מובן וברור לי מאליו ברגע שרכשתי את הרכב, לצערי הרב גם הסבה לגז היא לא אופציה שעומדת על הפרק מאחר והג'יפ הוא בעל מרכב קצר , ללא תא מטען סביר.

חשבתי כבר על כמה אפשרויות של החלפת הרכב ,
אולי דגם חדש יותר וארוך והסבה לגז ... או דברים נוספים בסגנון.
אחד הרעיונות שעלה על הפרק הוא לרכוש מיצובישי פאג'רו קינג קצר 2008~ ,
שלפי מיטב הבנתי הרכב מפנק מאד בכביש ובעל ביצועים לא רעים בשטח (לא בקנה המידה של הרנגלר כמובן).
השאלה היא האם הוא אכן מומלץ... האם ניתן להגביהה מעט ? האם ניתן לשפר ביצועי שטח בלי לפגוע משמעותית בביצועי הכביש ?
או בכלל האם יש לכם המלצות נוספות בעניין.
תקציב הרכב הוא עד 170K .

תודה רבה לעוזרים !!!! :)

omri_t
20-11-11, 15:38
ועל זה נאמר צרות של עשירים... (ולא במובן הכספי)

תראה, לקחת ג'יפ אמיתי וציפית שהוא יתנהג כ SUV מפנק- וזה פשוט לא הולך יחד.
יש שיגידו שJEEP לא מתאים לכל אחד. או שלא כל אחד מתאים ל JEEP :) :)

דגם ארוך כנראה יהיה יותר נוח, אבל לא בטוח שיעמוד בציפיות שלך.

השאלה מה אתה מצפה מהרכב בשטח?
איזה סגנון טיולים ומה התדירות שלהם?

יתכן ולנדקרוזר או פג'רו סטנדרטיים או מעט משופרים יעשו את העבודה.
הם בטוח יותר נוחים בכביש.
וצריכת הדלק שלהם אמורה להיות טובה יותר.

שווה לקפוץ לקפיצאי רציני להתייעץ איתו, אולי משהו בתהליך שעשית לא היה נכון ולכן האוטו לא נוח.
שוב, עניין של ציפיות.

בכל מקרה, הסקודה שלי מאוד נוחה, ועושה 1:14 ואני מוכן לראש בראש :)

basel lj
20-11-11, 17:08
אני מעוניין בגיפ שלך 052-7900185

tripuli5
20-11-11, 17:35
ועל זה נאמר צרות של עשירים... (ולא במובן הכספי)

תראה, לקחת ג'יפ אמיתי וציפית שהוא יתנהג כ SUV מפנק- וזה פשוט לא הולך יחד.
יש שיגידו שJEEP לא מתאים לכל אחד. או שלא כל אחד מתאים ל JEEP :) :)

דגם ארוך כנראה יהיה יותר נוח, אבל לא בטוח שיעמוד בציפיות שלך.

השאלה מה אתה מצפה מהרכב בשטח?
איזה סגנון טיולים ומה התדירות שלהם?

יתכן ולנדקרוזר או פג'רו סטנדרטיים או מעט משופרים יעשו את העבודה.
הם בטוח יותר נוחים בכביש.
וצריכת הדלק שלהם אמורה להיות טובה יותר.

שווה לקפוץ לקפיצאי רציני להתייעץ איתו, אולי משהו בתהליך שעשית לא היה נכון ולכן האוטו לא נוח.
שוב, עניין של ציפיות.

בכל מקרה, הסקודה שלי מאוד נוחה, ועושה 1:14 ואני מוכן לראש בראש :)

מה אני מצפה מרכב השטח ? ומה היא התדירות של טיול השטח ?
זה דיי משונה אצלי מאחר ואני לא קבוע מטייל בשטח או יותר נכון לומר שאני קבוע לא יודע מה יהיו התוכניות שלי , אבל לפעמים נכנס השיגעון ומחליטים שיוצאים מספר חברים לטייל יחד בשטח , את סוג הטיול קשה לנחש , זה יכול להיות טיול ביער חורשן ששם יש מקריי עבירות לא פשוטים , וזה יכול להיות סתם טיול באיזה שביל עפר נחמד שלצורך העניין כל רכב יספיק....
כך או כך אני מעדיף להיות ב Safe Side , ולקחת משהו שיענה לי על דרישות של ה "אם יקרה ש...."
השאלה היא איפה הפשרה כאן ? אפשר לומר שאני רוב הזמן על הכביש יותר מ 80% מהזמן , אבל שיוצאים לשטח רוצים לקבל תמורה לאגרה :)

hogi
20-11-11, 18:16
מכיר את הבדיחה/משל על העז והרבי?
תמכור את הרנגלר, תקנה סופה חבוטה ותיסע בה כמו חורני עני איזו תקופה.
אח"כ תשלח אותה אל שדות הנצח ותקנה רנגלר 4 דלתות. הוא פתאום יהיה מה זה מפנק:cool:
[אגב, סופה זה היא, רנגלר זה הוא... אולי זה סוד יחסי האהבה - שנאה שלי עם הסופה?, אבל מה זה אומר עלי שאני חי איתה - עם הסופה , אבל חולם לחיות איתו...עם הרנגלר].

הכלל הבסיסי של רכבי שטח והמוטו שחוזר כאן לאורך מאות פוסטים - או עבירות, או כביש. ככל שמפנק יותר בכביש - זקוק ליותר שידרוגים עבור שטח קשה.
אפשר כמובן לנסוע עם רינג'רובר ספורט שהוא אחלה [בלשון המעטה] בשני המקומות , אבל במחיר שלו ועלות חלקיו אתה לא תעיז להסתכל מקרוב על שטח קשה.

כפי שנאמר - הלנדקרוזר נותן תמורה יפה מאוד בעד האגרה.

עוד שאלה חשובה למרות שאנחנו נוטים להמעיט ממנה כשאנחנו כותבים-
המראה! האם חשוב לך כלי קרבי בביצוע או קרבי במראה?
בחרת ברנגלר שהמראה שלו ומה שהוא מסמל לא משתמע לשתי פנים - המלך!
כל הלנדקרוזרים וחבריהם למחיר הם כלים מצויינים אבל 'אין להם את זה' במראה הקרבי וזוג פנסי ערפל ומדרגה מניקל רק מחמירה את המגוחכות שלהם.
האם אחרי הרנגלר אתה רוצה להיות נמוג בשורת המכוניות ברמזור או להיראות?

ואם כבר להיעלם בשורת המכוניות - תשאר במשפחה. ג'יפ גרנד צ'ירוקי - יש לו את הבסיס לכל שדרוג אפשרי והוא מפנק מעל ומעבר. השוק מוצף בכלים מיבוא אישי והמחירים נמוכים ממפלס המחירון.
אפשר ללכת גם על הבחירה 'הביזרית' - הקומנדר, אחיו המשונה [חיצונית] של הגרנד.

tripuli5
20-11-11, 19:47
מכיר את הבדיחה/משל על העז והרבי?
תמכור את הרנגלר, תקנה סופה חבוטה ותיסע בה כמו חורני עני איזו תקופה.
אח"כ תשלח אותה אל שדות הנצח ותקנה רנגלר 4 דלתות. הוא פתאום יהיה מה זה מפנק:cool:
[אגב, סופה זה היא, רנגלר זה הוא... אולי זה סוד יחסי האהבה - שנאה שלי עם הסופה?, אבל מה זה אומר עלי שאני חי איתה - עם הסופה , אבל חולם לחיות איתו...עם הרנגלר].

הכלל הבסיסי של רכבי שטח והמוטו שחוזר כאן לאורך מאות פוסטים - או עבירות, או כביש. ככל שמפנק יותר בכביש - זקוק ליותר שידרוגים עבור שטח קשה.
אפשר כמובן לנסוע עם רינג'רובר ספורט שהוא אחלה [בלשון המעטה] בשני המקומות , אבל במחיר שלו ועלות חלקיו אתה לא תעיז להסתכל מקרוב על שטח קשה.

כפי שנאמר - הלנדקרוזר נותן תמורה יפה מאוד בעד האגרה.

עוד שאלה חשובה למרות שאנחנו נוטים להמעיט ממנה כשאנחנו כותבים-
המראה! האם חשוב לך כלי קרבי בביצוע או קרבי במראה?
בחרת ברנגלר שהמראה שלו ומה שהוא מסמל לא משתמע לשתי פנים - המלך!
כל הלנדקרוזרים וחבריהם למחיר הם כלים מצויינים אבל 'אין להם את זה' במראה הקרבי וזוג פנסי ערפל ומדרגה מניקל רק מחמירה את המגוחכות שלהם.
האם אחרי הרנגלר אתה רוצה להיות נמוג בשורת המכוניות ברמזור או להיראות?

ואם כבר להיעלם בשורת המכוניות - תשאר במשפחה. ג'יפ גרנד צ'ירוקי - יש לו את הבסיס לכל שדרוג אפשרי והוא מפנק מעל ומעבר. השוק מוצף בכלים מיבוא אישי והמחירים נמוכים ממפלס המחירון.
אפשר ללכת גם על הבחירה 'הביזרית' - הקומנדר, אחיו המשונה [חיצונית] של הגרנד.

תודה רבה על התשובה המעמיקה !
מה באמת הדעות לגביי הגראנד צ'ירוקי.
נסעתי עליו כבר בכביש והוא נהדר ! השאלה היא מה קורה איתו בשטח ?
אני מדבר על שנתון של לפחות 2007.

hogi
20-11-11, 21:52
הגרנד הוא כלי נפלא בעיני!
בתקציב שלך אנחנו מדברים על WK.
בארץ אפשר למצוא אותו בלמעלה מחמש גרסאות מנוע שונות כשהפופולריות ביותר [כך נדמה לי] הן 3700 ו-4700.
לא נסעתי על 3700 אבל הליברטי-צ'ירוקי של זוגתי הוא 3700 וזה קצת 'יותר מדי מנוע' על אוטו קטן יחסית, כך שאני חושב שזה מספיק לגרנד [אם אתה אוהב אקסטרים יש כמובן גם דגם SRT...].
יש כמות עצומה של רכבים למכירה וחלק גדול מהם הוא ביבוא אישי, כך שהם זולים יחסית ואתה מלך בשוק של מוכרים [אבל תהיה בעמדת נחיתות כשתמכור בעתיד...].
מעניין גם שהרכב הזה לא משך כל-כך ג'יפאים 'אמיתיים' ולכן רוב הרכבים אינם משופרים. אני רואה בזה יתרון - - הרי ברנגלר זה הפוך. תוכל למצוא כאלה שהביטוי 'לא ראה שטח' הוא אמיתי.

תוכל גם למצוא כאלה שכבר עשו הסבה לגז אבל אני אישית לא הייתי נוגע בהם [ראה דיונים אחרים בנושא הגז].

יש לא מעט פורומים בארה"ב שעוסקים בו ואתה יכול לראות גם את המחלות האופייניות שלו.
דוגמא לפורום אחד כזה:
http://www.jeepforum.com/forum/f67/

אתה יכול להכנס לתת פרק של 'פורום הבונים' ולראות מה אנשים עשו איתו בין הגבהה מעודנת לבין אקסטרימיות שלא חוקית בארץ.

ביו-טיוב אפשר לראות אותו עושה דברים מדהימים, תלוי נהג, שיפורים ויכולתו של הצלם.

אני הייתי קונה אותו 'בתול', משתמש בו ולומד תוך כדי נסיעה מה הצרכים האמיתיים שלי ועד כמה אני מוכן לוותר בנוחיות בשביל עוד קצת שטח.
זו זווית הראיה שלי. אבל אני לא מייצג חלק גדול מהאנשים כאן.
כשקניתי את הסופה - הייתי קונה בשמחה סופה לא מוגבהת ועם צמיגים של תע"ר, אבל לא היו כאלה בנמצא. אפילו בליברטי האורגינאלי לחלוטין התלונה היחידה שנשמעת בבית עליו - זה צמיגי החצי חצי שמשמיעים רעש מעצבן.

אבל, הפורום הזה בבסיסו כולל לא מעט 'הארד קור' של ג'יפאים טוחני סלעים ומלכי הגבעות. בוא נשמע מה יש להם לומר.

IlanHadar
20-11-11, 22:20
כתב פותח השרשור על שני דברים שמציקים לו:
1. נוחות - גם את הרנגלר בוודאי אפשר לרכך על חשבון העבירות המוחלטת, אני ב WK לא שמתי Oldman בגלל שהם ידועים כקשים. אם אתה כן רוצה לשמור על יכולות שטח אז תחפש סט אחר. אם אתה מוכן להתפשר על יכולות שטח אז תחליף רכב.
2. צריכת דלק - אתה רוצה לחסוך, אישית אני נמנע מגז, אתה צריך רכב שטח מונע בסולר, ה WK בעלי יכולות השטח זה ה 4.7 וההמי בטח לא חסכוניים, יש את ה 3.0 סולר.

ניר ל
20-11-11, 22:41
הרנגלר שלך לא נוח כי אתה הגבהת אותו וקילקלת את הגיאומטריה של המתלה הקדמי. אם תרצה אני אעמיק את ההסבר , אבל בשורה התחתונה - אם אתה רוצה רנגלר נוח, תוותר על ההגבהה . הפגיעה בעבירות היא לא משמעותית ברכב כה קצר. פאג´רו הוא אחלה , מוגבל מאד בהגבהה אבל נועל צמיגים גדולים, אם הוא בעל נעילה אחורית מכאנית אתה יכול להוסיף קדמית ולסגור רכב עביר טכני, מערכות בקרת האחיזה בפאגרואים החדשים עובדות לא רע בכלל. גראנד בשנים שאתה מדבר עליהן הוא ללא סרנים חיים, כלומר מוגבל מאד בהגבהה ונועל צמיגים במידה קטנה משמעותית = פחות עביר מהפאג׳רו.

tripuli5
20-11-11, 22:57
המון תודה לכולם !
הכיוון הכללי שלכם עוזר לי מאד !!!
יש כאן מישהו שיכול לומר מתוך ניסיון אישי את דעתו על הגראנד צ'ירוקי במודלים של 2007 ומעלה ?
האם היא בנויה לשיפורים כמו הגבהות וכו' ?
לפי מיטב הבנתי ברכב יש אפשרות להגביהה את הרכב או להנמיך אותו ע"י בקרת שליטה מתוך הרכב , האם החלפת קפיצים או בולמים לא תפגע ביכולת הזו ?
תודה.

דרור ברלי
20-11-11, 23:07
[אגב, סופה זה היא, רנגלר זה הוא... .

בחייך הוגי.
תסלחו לי שאני סוטה מהנושא אבל...
סופה זה אבי-אבות ה"הוא". כמעט רציתי לכתוב "האמ-אמא של..." אבל עצרתי בזמן...
הנשים של כולנו קוראות לו "המאהבת" אבל כשהן נאלצות לטפס אליו ולנסוע בו, שלא לדבר על לנהוג בו, הן מתלוננות שהוא קשה וגס וגברי מדי. הרבה יותר מדי. פשוט כי זה הג'יפ הכי "גבר" שיש. ג'יפ רד-נק שכזה: קשוח וגס-רוח, עצבני, קצת אהבל, מסוקס עם זיפים חלודים, חולצת פלאנל משובצת, כובע קסקט וסרבל ג'ינס מטונף. דביל, אבל מתחת לכל החזות הרד-נקית שלו הוא טוב-לב. וזה בהחלט "הוא". זכר שבזכרים ללא צל של ספק. אני קורא לסופה שלי בפשטות "הג'יפ".

לעניין הרנגלר - מה לעשות, ג'יפ קצר לעולמים יהיה קופצני ופחות נוח.
הארוך תמיד יהיה נוח יותר, יציב יותר, מטלטל פחות. ולטעמי האישי ברוב המקרים, למעט מעברי סוללות וכו' - גם עביר יותר.
אם תלך עם ההגיון - SUV יפניים הם באול-ראונד מכוניות טובות יותר מכל רנגלר. הפאג'רו והלנדקרוזר נוחים יותר ומתורבתים יותר בכביש והם גם ממש לא רעים בשטח, לפעמים אפילו ממש טובים ומרשימים. ונכון שזה באמת לא כמו ברנגלר... ההבדלים ביכולות העבירות לא כאלה קיצוניים, כמו ההבדלים בתחושה.
כי הג'יפ האמיתי שאולי לא כל כך מרשים בפרמטרים הגיוניים, מצליח לעבוד לך על הבטן ולגעת לך בלב. לתת לך תחושות ולהרעיד לך נימים קטנים שאף SUV לא יכול גם אם נורא יתאמץ. זה סוד הקסם. זה המראה והרעש והריחות והפידבקים שמגיעים אליך ישירות לתחת ולידיים ולרגליים ולעיניים ולאוזניים ולאף ולשיער וזה הקשר הישיר והבלתי אמצעי עם מה שקורה בחוץ, (על אחת כמה וכמה אם תסיר ממנו את הגג, ועוד יותר אם תקפל את השימשה הקדמית, אם היית יכול לקפל אותה... כמובן שבסופה ובסיקס זה אפשרי...) אותו "חוץ" שה-SUV כל כך משתדל לבודד, וגם מצליח. מצליח יותר מדי טוב. הוא מצליח לגרום לך להרגיש בשטח כמו אורח, כמו תייר - זר ומנוכר. סגור בתוך המזגן וה-DVD, מנותק, מנוטרל, בכלל לא חלק ממה שקורה מסביב. לא חלק מהטבע. רק כשהשארתי את הסופה בבית ויצאתי לטיול של שבת במדבר עם לנדקרוזר חדש לפני שנה וחצי בערך, הבנתי את הסוד. הלנדקרוזר בלע את הכביש בהלוך ובחזור כאילו כלום ובמהירויות שאסור לדבר עליהן, ובשטח היה חלק ונעים ועבר כל מכשול שרק רציתי, בצייתנות ובנוחות מרשימים. אני חזרתי מהטיול הזה ללא גרגיר אחד של אבק באוזניים, רענן ונינוח ומדיף ריח טוב של מקלחת ואפטרשייב, אבל מתוסכל ומבואס מהתחת. כי זה פשוט לא היה כמו בטיול, אלא יותר כמו לצפות בטלויזיה בסרט על טיול.
כדי להיות חלק מה"חוץ" אתה צריך סוס, או אופנוע, או ג'יפ. ג'יפ אמיתי בלבד (ובנוסף לרנגלר/סופה/CJ זה יכול להיות גם דיפנדר או לנדקרוזר סדרה 70 או סמוראי. גם הם ג'יפים אמיתיים) ולא שום אקווריום מפלסטיק מיטלי עם ריפודי עור ו-DVD.

לסיום - ונישאר ברשותך בג'יפים אמיתיים ולא בצעצועים מפלסטיק עם פגושים מקלקר - כשאני יורד מהסופה ועולה על רנגלר JK, הוא נראה לי כמו כלי מתורבת ונוח להפליא וקשה לי להבין על מה אתה מתלונן... כי ככה זה בחיים - הכל עניין של פרופורציות...

zviki
20-11-11, 23:19
טריפולי, גנרל אייזנהאואר רכב על ה-JEEP והיה מבסוט, תחשוב עוד פעם, חראם, חראם.

grand
21-11-11, 07:14
הרנגלר שלך לא נוח כי אתה הגבהת אותו וקילקלת את הגיאומטריה של המתלה הקדמי. אם תרצה אני אעמיק את ההסבר , אבל בשורה התחתונה - אם אתה רוצה רנגלר נוח, תוותר על ההגבהה . הפגיעה בעבירות היא לא משמעותית ברכב כה קצר. פאג´רו הוא אחלה , מוגבל מאד בהגבהה אבל נועל צמיגים גדולים, אם הוא בעל נעילה אחורית מכאנית אתה יכול להוסיף קדמית ולסגור רכב עביר טכני, מערכות בקרת האחיזה בפאגרואים החדשים עובדות לא רע בכלל. גראנד בשנים שאתה מדבר עליהן הוא ללא סרנים חיים, כלומר מוגבל מאד בהגבהה ונועל צמיגים במידה קטנה משמעותית = פחות עביר מהפאג׳רו.

ניר..
הפוך מותק...
דווקא הפג'רו קינג הוא בעל מיתלים נפרדים ולא ניתן להגבהה.
גראנד 2007 הוא WK, יש לו סרן מאחור בדיוק כמו בפג'רו הישן.

tripuli5
21-11-11, 08:28
בחייך הוגי.
תסלחו לי שאני סוטה מהנושא אבל...
סופה זה אבי-אבות ה"הוא". כמעט רציתי לכתוב "האמ-אמא של..." אבל עצרתי בזמן...
הנשים של כולנו קוראות לו "המאהבת" אבל כשהן נאלצות לטפס אליו ולנסוע בו, שלא לדבר על לנהוג בו, הן מתלוננות שהוא קשה וגס וגברי מדי. הרבה יותר מדי. פשוט כי זה הג'יפ הכי "גבר" שיש. ג'יפ רד-נק שכזה: קשוח וגס-רוח, עצבני, קצת אהבל, מסוקס עם זיפים חלודים, חולצת פלאנל משובצת, כובע קסקט וסרבל ג'ינס מטונף. דביל, אבל מתחת לכל החזות הרד-נקית שלו הוא טוב-לב. וזה בהחלט "הוא". זכר שבזכרים ללא צל של ספק. אני קורא לסופה שלי בפשטות "הג'יפ".

לעניין הרנגלר - מה לעשות, ג'יפ קצר לעולמים יהיה קופצני ופחות נוח.
הארוך תמיד יהיה נוח יותר, יציב יותר, מטלטל פחות. ולטעמי האישי ברוב המקרים, למעט מעברי סוללות וכו' - גם עביר יותר.
אם תלך עם ההגיון - SUV יפניים הם באול-ראונד מכוניות טובות יותר מכל רנגלר. הפאג'רו והלנדקרוזר נוחים יותר ומתורבתים יותר בכביש והם גם ממש לא רעים בשטח, לפעמים אפילו ממש טובים ומרשימים. ונכון שזה באמת לא כמו ברנגלר... ההבדלים ביכולות העבירות לא כאלה קיצוניים, כמו ההבדלים בתחושה.
כי הג'יפ האמיתי שאולי לא כל כך מרשים בפרמטרים הגיוניים, מצליח לעבוד לך על הבטן ולגעת לך בלב. לתת לך תחושות ולהרעיד לך נימים קטנים שאף SUV לא יכול גם אם נורא יתאמץ. זה סוד הקסם. זה המראה והרעש והריחות והפידבקים שמגיעים אליך ישירות לתחת ולידיים ולרגליים ולעיניים ולאוזניים ולאף ולשיער וזה הקשר הישיר והבלתי אמצעי עם מה שקורה בחוץ, (על אחת כמה וכמה אם תסיר ממנו את הגג, ועוד יותר אם תקפל את השימשה הקדמית, אם היית יכול לקפל אותה... כמובן שבסופה ובסיקס זה אפשרי...) אותו "חוץ" שה-SUV כל כך משתדל לבודד, וגם מצליח. מצליח יותר מדי טוב. הוא מצליח לגרום לך להרגיש בשטח כמו אורח, כמו תייר - זר ומנוכר. סגור בתוך המזגן וה-DVD, מנותק, מנוטרל, בכלל לא חלק ממה שקורה מסביב. לא חלק מהטבע. רק כשהשארתי את הסופה בבית ויצאתי לטיול של שבת במדבר עם לנדקרוזר חדש לפני שנה וחצי בערך, הבנתי את הסוד. הלנדקרוזר בלע את הכביש בהלוך ובחזור כאילו כלום ובמהירויות שאסור לדבר עליהן, ובשטח היה חלק ונעים ועבר כל מכשול שרק רציתי, בצייתנות ובנוחות מרשימים. אני חזרתי מהטיול הזה ללא גרגיר אחד של אבק באוזניים, רענן ונינוח ומדיף ריח טוב של מקלחת ואפטרשייב, אבל מתוסכל ומבואס מהתחת. כי זה פשוט לא היה כמו בטיול, אלא יותר כמו לצפות בטלויזיה בסרט על טיול.
כדי להיות חלק מה"חוץ" אתה צריך סוס, או אופנוע, או ג'יפ. ג'יפ אמיתי בלבד (ובנוסף לרנגלר/סופה/CJ זה יכול להיות גם דיפנדר או לנדקרוזר סדרה 70 או סמוראי. גם הם ג'יפים אמיתיים) ולא שום אקווריום מפלסטיק מיטלי עם ריפודי עור ו-DVD.

לסיום - ונישאר ברשותך בג'יפים אמיתיים ולא בצעצועים מפלסטיק עם פגושים מקלקר - כשאני יורד מהסופה ועולה על רנגלר JK, הוא נראה לי כמו כלי מתורבת ונוח להפליא וקשה לי להבין על מה אתה מתלונן... כי ככה זה בחיים - הכל עניין של פרופורציות...

אני מודה לך מאד על התשובה המפורטת והברורה !
אני מסכים עם דברייך ב 100% , הבעייה היחידה שנותרה כאן היא חלוקת היחסים בין נסיעת כביש לנסיעת שטח ,
אני בתור אדם אשר רוב הזמן נוסע על הכביש (מטעמי עבודה) , אך בהחלט מאד מאד אוהב את השטח ולא מוכן לוותר על הטיול של פעם ב... כן רוצה לקנות רכב שיהיה נהדר בכביש אבל בכל זאת בשטח לא יביא אותי למצב של , "סלח לי אדוני , אכפת לך אולי לחלץ אותי" , וזאת בתדירות גבוהה ומרגיזה.
לפני מספר ימים נהגתי על הגראנד צ'ירוקי , ומה אני אומר לך ... הרכב מדהים בכביש , אבל לצערי לשטח לא נכנסתי איתו , עושה רושם שבעל הרכב גם לא שיפר אותו כלל.
השאלה היא באמת , כמה הוא מתאים לשיפורים ? כמה השיפורים האלו יפגעו ביכולות הכביש שלו (במיוחד העניין של הגבהות ויציבות) ? והאם כל מה שקיבלתי מהרנגלר עד היום בשטח הולך להישכח לחלוטין , או שעדיין ישאר אחוזון גבוהה של תמורה.

תודה !

hogi
21-11-11, 19:43
דרור, הכנסת את הדיפנדר בנשימה אחת עם כל השאר. יש לך 'על תנאי' להערות שאינן פוליטקלי קורקט?:D

נראה שאתה רוצה ללכת עם ולהרגיש בלי... אולי תלך על כוון אחר לחלוטין -
את הסכום שאתה רוצה להשקיע אפשר גם לפרוט לשני רכבים - אכלה-בחלה של רכב שטח, מוכן ומזומן, מוגבה ומדוגם ואפילו אחרי מסכת הייסורים של עמדה מס ' 1 שלא כלכך יכאב הלב לקרוע באיזור ה-40-50000 [החל בסופה ועד פג'רו וטרנו] ועוד רכב 'פרטי' ב120-130 וכאן השמיים הם הגבול לכל האפשרויות ששוק המשומשות העצוב והרווי שלנו יכול להציע..

asafk
21-11-11, 20:45
אני עם החזיר.
מכונית לכביש וג'יפ לשטח.
ואז - איזה מכונית שבא לך עד 100, ובזה נכנסות כמה מכוניות מנהלים משובחות, או האצ'ים חמים ומהירים או... מה שבא... ויופי של סופה (אין יותר ג'יפ אמיתי מזה) ב 60.
(ומה עוד 10 ? שים בצד, חיסכון)

אסף.

tripuli5
21-11-11, 22:50
אני עם החזיר.
מכונית לכביש וג'יפ לשטח.
ואז - איזה מכונית שבא לך עד 100, ובזה נכנסות כמה מכוניות מנהלים משובחות, או האצ'ים חמים ומהירים או... מה שבא... ויופי של סופה (אין יותר ג'יפ אמיתי מזה) ב 60.
(ומה עוד 10 ? שים בצד, חיסכון)

אסף.

זה רעיון שכבר ניסיתי פעם...
לא הלך טוב בכלל.
החזקתי כבר 3 סופות , ומאחר ואני לא אדם שיודע לבצע את התיקונים לבד ... אין לי את הידיים והכישרון לזה... זה פשוט עולה לי המון כסף , והבלאי הוא לצערי כן גבוהה , אז כן הרכב השני נוסע נהדר , אבל טיולי שטח זה עם יד על הדופק כל הזמן.
השאלה היא מה הוא השילוב הראוי הטוב ביותר ?
חלק אומרים קינג , חלק אומרים לאנד קרוזר , וקיבלתי איזה המלצה או 2 על גראנד צ'ירוקי 5700.
השאלה היא מה ... מה הוא השילוב הנכון בין הכביש לשטח , אותו שילוב שיעניק לי נסיעה נעימה בכביש וביצועים סבירים בשטח .
הייתי במפגש של ג'יפולוג שהתקיים ביער חורשן עוד ב 9 באב , עשינו על האש ופגשנו חבר'ה נהדרים , ושם בערך ראיתי את רמת השטח שאני מצפה מהרכב שלי לעשות , אולי קצת מעבר לזה אבל לא יותר מדיי.

asafk
21-11-11, 23:31
אז בוא נתחיל מזה שכל רכב משופר לא יתנהג בכביש כמו רכב לא משופר. כל "שיפור" - מקלקל - וזה כבר אמרו לך.
רנגלר ארוך - יהיה יותר נעים על הכביש מהקצר, אבל צריך "קצת" עזרה כדי להיות רכב שטח בלי להתבייש. שיפור כזה יכול להיות בגבול הסביר (הגבהה קטנה עם בולמים איכותיים מאוד).
וכמובן יש רוביקון. רוביקון ארוך סטנדרטי ייתן לך כל מה שאתה רוצה ויותר בשטח, יהיה יופי בכביש, אבל עם הצריכת דלק שאתה מכיר ולא אוהב (אלא אם כן תסב לגז או תקנה 2012 עם המנוע החדש). ויקר.
כל SUV אחר - גראנד, פג'רו - לא משנה מה - בהחלט יכול להיות רכב טיולים מהנה, אבל בחיים לא יהיה רנגלר, אלא אם כן תהפוך אותו למשהו אחר ... משהו שכבר לא כל כך כיפי בכביש. אתה יכול להתפשר על העבירות ויכולות השטח? מסתפק ברכב טיולים בלי עבירות שהיא יותר ממה שדרוש כדי לטייל בכל מקום ואתר? קח SUV ושפר בעדינות בשביל לא לקלקל. כאן כבר לא משנה אם זה טויוטה או מיצובישי או ניסאן או ג'יפ. כולם יעשו את העבודה.
קיימת עוד אופציה - להנות מכל העולמות במובנים מסויימים, אבל לשלם על זה לא מעט בדרך - וזה דיסקברי 3. גם (כביש) וגם (שטח) וגם (מפלצת מוצצת).

אסף.

freedom
21-11-11, 23:57
ערב טוב
בתור הבעלים של פרדו 2001 ארוך ופגירו Q קצר לשעבר וCJ לשעבר עבר
הטיוטה תוכל לתת לך את כל מה שאתה מחפש
טובה יותר בצריכת דלק,נוחה יותר,בעלת עבירות טובה לאחר שיפורים בסיסיים.
מה שאין לה זה את הפוזה והנשמה של גיפ אמיתי
מקווה שעזרתי
טובי

-->