PDA

צפייה בגרסה מלאה : מתלבט בעניין קניית דיסקאברי 3 - צריך עצות מבעלי ידע

כי אני הבוס
20-11-11, 11:31
היי,

אני לא מחדש את הליסינג מהעבודה ואחרי בדיקת אלטרנטיבות שונות והתלבטות ארוכה החלטתי לנסות לקנות ג'יפ משומש אם אמצא אחד לצרכים והיכולות שלי. אחרי עוד חפירות בנושא התחלתי להתמקד בדיסקאברי 3 אבל אני חושש שהוא יהרוס לי את החיים במוסכים. אני לא עכבר מוסכים, לא מתקן דברים בעצמי ולא ממש נהנה מאספקט זה באחזקת רכב בבעלות פרטית. ברור לי שכל רכב משומש מתקלקל פה ושם ועלויות התיקונים ברכב יוקרתי הן בהתאם למעמדו אבל עדיין, אני אחד שחי ממשכורת, לא מדיבידנדים.

הצרכים שלי:
שימוש ביומיום: הרכב ישמש בעיקר כרכב פנאי לטיולים ומטרייה על גלגלים לימי החורף . אני גר קרוב מאד לעבודה ורוכב על אופניים כשמזג האוויר מאפשר.
שטח: שבילים עד שטח קל מאד בלבד.
צריכת דלק פחות רלוונטי לאור הקילומטראז' הנמוך.
סגנון נהיגה: מאופק וזהיר.

שאלות:
1. האם בתקציב של כ- 150 אש"ח יש מצב לקנות דיסקאברי 3 שלא יהווה כאב ראש רציני במוסך? או שאלה הפוכה, כמה צריך להוציא כדי לקנות דיסקאברי 3 שנותן שקט נפשי יחסי?
2. ראיתי שלהרבה כלים שמתפרסמים ביד 2 יש קילומטראז' גבוה מאד (180-200-250 אלף ק"מ ולפעמים אפילו יותר). כמה ק"מ יכול לספוג דיסקאברי 3 לפני שהופך לאסון (כלכלי) ? במכונית פרטית למשל לא הייתי מעז לגעת במכונית משומשת עם יותר מ 100K ק"מ.
3. על מה לשים דגש בבדיקה ואיפה כדאי לבדוק?

המון תודות למגיבים.

zerez
20-11-11, 12:16
לא מכיר את הדיסקברי אבל לא כתבת כמה אנשים יסעו ברכב.
אתה בטוח שלשבילים ושטח קל מאוד כדאי לך לקנות "חיית שטח" כמו דיסקברי?

בתקציב של 150 אלף אתה יכול למצוא גרנד ויטרה או טריוס ממודל חדש יחסית, שתיהן זולות יותר באחזקה מדיסקברי וימלאו את הדרישות שלך.

כי אני הבוס
20-11-11, 15:15
לא מכיר את הדיסקברי אבל לא כתבת כמה אנשים יסעו ברכב.
אתה בטוח שלשבילים ושטח קל מאוד כדאי לך לקנות "חיית שטח" כמו דיסקברי?

בתקציב של 150 אלף אתה יכול למצוא גרנד ויטרה או טריוס ממודל חדש יחסית, שתיהן זולות יותר באחזקה מדיסקברי וימלאו את הדרישות שלך.

1. תודה על התגובה.

2. ג'יפונים למיניהם לא מדברים אלי ולא באים בחשבון. אם לא ג'יפ "אמיתי" אז אני מעדיף מכונית מנהלים טובה.
התלבטותי כרגע היא בין דיסקאברי 3 שמאד מפחיד אותי מבחינת תתחזוקה לבין גרנד צ'רוקי שמאפשר באותו תקציב קנייה של רכב כמעט חדש.

3. ברכב ייסעו כל הרכב בין 1 ל-5 אנשים, אולי באופן מזדמן, לעיתים רחוקות ביותר, נשתמש גם בספסל האחורי, אם יצטרפו חברים של הילדים או אירוע בלתי צפוי אחר אבל זה קריטריון לחלוטין שולי בבחירה.

ניר ל
20-11-11, 22:48
אני אתן לך תשובה נקודתית - ביד2 מתפרסם דיסקברי 3 שנת 2006 עם 120 אלף קמ , יד ראשונה, רוצים עליו 150 . זה הדגם עם קפיצים וללא מערכות האלקטרוניקה המורכבות = הדיסקברי 3 הכי אמין שתמצא. אני לא מכיר אותו, אבל חבר הלך לבדוק והתרשם מאד.

דרור ברלי
20-11-11, 23:50
בוא ונאמר את האמת העירומה - אחרי שמסיימים להתפעל מהיכולות האדירות של האוטו הזה (כשהוא תקין אין לו באמת מתחרים) וחוזרים למציאות... אל תצפה לאמינות של משפחתית יפנית. גם בדגם ה"פשוט" זה לא אוטו פשוט. כשאומרים "פשוט" מתכוונים שפשוט תתכונן נפשית לביקורים במוסך מדי פעם. אזהרה - כאמור, כשהוא תקין, הוא מאוד מרשים ואתה תתאהב בו די בקלות, ואז סכומי הכסף שתזיע עליו לא כל כך יפריעו לך, העיקר שיהיה תקין, עד הפעם הבאה... אז בזהירות.

כי אני הבוס
21-11-11, 11:50
לא ראיתי אותו אבל אחפש שוב, נשמע טוב. אתה זוכר במקרה באיזה איזור בארץ מוצע?

אני אתן לך תשובה נקודתית - ביד2 מתפרסם דיסקברי 3 שנת 2006 עם 120 אלף קמ , יד ראשונה, רוצים עליו 150 . זה הדגם עם קפיצים וללא מערכות האלקטרוניקה המורכבות = הדיסקברי 3 הכי אמין שתמצא. אני לא מכיר אותו, אבל חבר הלך לבדוק והתרשם מאד.

כי אני הבוס
21-11-11, 11:56
אז זהו, השאלה באמת כמה יותר עולה התחזוקה ולא אם.
האם זה אומר שעבור התענוג אצטרך להיפרד מ 5K, 10K, 15K, 20Kש"ח בשנה בשוטף?

האם התחזוקה של גרנד צ'רוקי יותר חדש בכמה שנים ועם הרבה פחות ק"מ (עד 50 אלף ק"מ ) תעלה הרבה פחות?

תודה

בוא ונאמר את האמת העירומה - אחרי שמסיימים להתפעל מהיכולות האדירות של האוטו הזה (כשהוא תקין אין לו באמת מתחרים) וחוזרים למציאות... אל תצפה לאמינות של משפחתית יפנית. גם בדגם ה"פשוט" זה לא אוטו פשוט. כשאומרים "פשוט" מתכוונים שפשוט תתכונן נפשית לביקורים במוסך מדי פעם. אזהרה - כאמור, כשהוא תקין, הוא מאוד מרשים ואתה תתאהב בו די בקלות, ואז סכומי הכסף שתזיע עליו לא כל כך יפריעו לך, העיקר שיהיה תקין, עד הפעם הבאה... אז בזהירות.

ניר ל
21-11-11, 12:45
זאת מודעה מה 14 לחודש, רכב לבן מראש העין עם GPSומיגון תחתון. כמו שדרור ציין - גם הפשוט הוא מפואר ומתוחכם . זה יחסי לא אבסולוטי...

רוצה לדעת כמה עולה - תבקש לראות הסטוריית מוסך של הרכב. לדעתי ההוצאות הגדולות הן לא בשוטף אלא אחת ל... כשהולך דיפרנציאל או מכלול דומה ולא הייתי שם את הראש על זה שגראנד צ'רוקי הרבה יותר אמין.

תשמע - לדעתי ההסתכלות על כלים כאלה צריכה להיות בהשוואה לחדש מאותו סוג. אז אתה מגלה שבמחיר איבוד הערך השנתי של רכב כזה חדש, אתה מחזיק את המשומש 4 שנים ומקבל תמורה די דומה .
אני מחזיק עכשיו ביד הסטוריית מוסך של פאג'רו בן 13 עם 170 א' ק"מ , שטופל אך ורק במורשה . בשוטף הוחלפו בו פילטרים ושמנים כמובן, מצברים, גומיות צירייה שלוש פעמים רצועות מנוע , פעם אחת זרועות הגה, פעם אחת משאבת מים, פעם אחת שיפוץ משאבת סולר, פעם אחת החלפת תושבות מנוע וגיר, פעם בשנתיים החלפת בלמים. נראה לי שההוצאה הממוצעת היא 3500 ש"ח בשנה עם 15 אלף ק"מ בממוצע , אז דיסקברי יעלה לך פי 3 ותיסע בקלאסה אחרת לחלוטין.
הלך גיר/ מנוע/ ??? - זה כבר משהו שקשה לצפות ולהעריך אותו אלא אם אתה מחזיק טרופר 3.0D או פטרול... אפרופו כלי רכב יפאניים.

whisky
22-11-11, 10:13
כל הנאמר כאן הוא על דעתי, דעתי בלבד, וזה אני אומר לך כאחד שמחזיק לנד רובר ומחזיק מלנד רובר:

דיסקו, זו בעיה, לנד רובר יודעים ליצור כלים שיודעים לנוע בשטח כמעט ללא תחרות, אבל ברמת התחזוקה שלהם אם לא מדובר בכלי טיפש (והיחיד הטיפש הוא הדיפנדר) יש בעיה. אז יכול להיות שתמצא כלי מיוחד במינו שלא יכנס למוסך אלא לטיפולים אבל הסיכוי לכך הוא נמוך, נמוך מאוד.

דיסקברי מתקלקלים, תעשה חיפוש בפורום ותגלה עד כמה, נכון, גם רכבים אחרים מתקלקלים, אלא שהתדירות של דיסקברי גבוהה יותר.

יש יתרונות ללנד רובר, אפילו בארץ, לאחד מהם קוראים אוטומיני, שמביא לך חלקי OEM ומקוריים ותחליפיים ביבוא מקביל, במחירים סבירים (לא נעים לי להגיד זולים, אבל זולים) מכמעט כל חלף של רכב אחר שתמצא בארץ, וזה כולל את הטיוטות, ניסאנים.... אלא שזה עוזר כשהרכב בבית ואתה יודע איזה חלק אתה רוצה להחליף ולמה, אם אתה שם את הרכב במוסך, בלי שתדע יכולים לדחוף לך חלף במחיר גבוה יותר והמצב שלך הוא בדיוק כמו של בעל הטיוטה. ואני מזכיר לך אתה לא אוהב לטפל ברכב לבד!

אישית, אני חושב שדיסקברי לצרכים שלך זה overkill מטורף, יש כל כך הרבה דברים יותר טובים ומתאימים עבורך ברמת המחירים שציינת: פאג'רואים, טיוטות, אפילו סובארו פורסטר מוגבהה יעשה את מה שאתה רוצה.

המצב שאתה מתאר הוא של בחור שהולך להיכנס למיטה של הומאים כשהוא בכלל רוצה ילד מאישתו, מה הקשר? בדיוק, מה הקשר... סע ברכב שמתאים לך ולאתגרים שאתה רוצה להעמיד בפניו, או שאל תבכה על זה שהרכב לא התאים לצרכים שלך וגזל את קרן הפנסיה של הילדים.

my 2 cents

whisky

דרור ברלי
22-11-11, 13:14
בג'יפים אין "צריך".
מה שאנחנו צריכים בחיי היומיום זה לא ג'יפ אלא מרצדס.... לבנה - עם כובע צהוב של מונית וחשבון נסיעות פתוח שמשולם על ידי מישהו אחר....

גם אני לא "צריך" סופה וגם וויסקי לא "צריך" דיפנדר.
אבל מה? אנחנו רוצים, ויש לנו, ואנחנו אוהבים את זה.

הבעיה עם דיסקברי 3/4 זה שאחרי שאתה עושה סיבוב, אתה שוכח לחלוטין שאתה לא צריך - כי תיכף ומיד ברור לך שזה מה שאתה רוצה.
וזו מילת המפתח: "רוצה".

אין מה להשוות בכלל את חוויית הנסיעה לזו של הכלים היפנים. כשאתה יורד מדיסקברי 3 ללנדקרוזר או פג'רו, זה כמו לעוף אחורה 30 שנה בזמן. הם מרגישים כמו משאיות ישנות לעומתו.
אבל המוניטין השלילי של לנדרובר הוא כזה, שיש אנשים מפחדים מתקלות ומהוצאות. ודי בצדק. עובדה - אחרת לא היית מתלבט.

אני נוטה להאמין שמכנית הדיסקו 3 ו-4 טוב יותר מדיסקברים I ו-II, אבל מה שמפחיד בו זו האלקטרוניקה ועודף הטכנולוגיה המיותרת - כל מיני גאדג'טים ומחשבים ומערכות ניהול שכל הזמן שהן תקינות, הן חכמות יותר מהנהג ומתפקדות סוף הדרך, עד ליום הדין בו הן לא יהיו תקינות.

אחרי שנהגתי בו לראשונה, הייתי מאוהב בו לגמרי. מזל שלא היה לי כסף לקנות אחד.
היום, במבט מפוכח, אני לא אקנה כזה גם כשהוא יהיה שווה 50K בקושי. וזה יקרה די מהר, ממש עוד מעט. תאמין לי. שמירת ערך אינה מהתכונות הבולטות בכלים כאלה...

ואני דווקא כן נוטה להאמין שגרנד צ'רוקי WK יהיה אמין יותר. הוא אוטו זול ופשוט יותר בכל פרמטר, ובהתאם גם פחות מרשים ביכולותיו (במצב סטנדרטי, למעט תאוצות וכו', על הכביש)

whisky
22-11-11, 13:30
דרור,

באופן עקרוני, וגם מעשי, אני מסכים איתך לא במאה אחוז, אלא בכל וודאות שיש בליבי על זה שאני מוכן להצהיר שאני נהנה לנהוג בדיפנדר שלי מירושלים לת"א יותר משאני נהנה על המרצדס של אבא, שריטה היא בעיה נפשית של כולנו, למזלנו התרופה שלנו היא היכולת לחיות איתה בשלום ולתת לה להישרט עוד קצת בקיר המוות או בדר למשלט 21 או במעלה עשוש.

אלא שהתגובה שלי באה לאחר שקראתי טוב טוב את ההודעה הראשונה שלו, הוא רוצה רכב לשבילים בלבד, אולי שטח קל בלבד, לא רוצה לטפל לבד, לא יודע להתעסק עם מוסכים...

בהינתן הפחד שלו מהצרכים של הכלי, לא מהצרכים שלו, אני חושב שהתגובה שלי היא נכונה. תקן אותי אם אני טועה...

whisky

סוזי המשתוללת
22-11-11, 13:48
דרור
אתה מפריז בסופרלטיבים ולא מעט
הכלי נח בכביש אבל לא הפיל אותי לקרשים וכך גם לא רמת העבירות ,בוא נגיד שדיפנדר חלש בהרבה טיפס יותר טוב בדיונות ממנו ולו בגלל האלקטרוניקה שסירסה אותו
כנ"ל לפני שבוע כשנהגתי על אחד כזה עת חילצתי אותו מהחלקה ביער ביריה משפחה עם שלשה ילדים שסמכה יותר מדי על האלקטרוניקה
היא נכשלת במצבי קיצון ומשאירה אותך עירום אלא אם ..... אתה יודע לנהוג , ואז אתה לא צריך אותו
זה כלי נחמד ולא הייתי מתנגד לאחד כזה בתנאי שממון לא היה הצד החלש שלי :)
לשכיר בעל מסכורת בינונית הרכב כזה יהיה עול כלכלי כי זה לא מסתכם רק בתיקונים
יש גם את השוטף כמו ביטוחים , אגרות ועוד
כמו שכבר הציעו לך לא הייתי פוסל על הסף סוברו פורסטר

דרור ברלי
22-11-11, 14:40
שמוליק, אתה מדבר כאילו בהגיון.
מי שהגיון בראשו, מלתחילה לא מסתבך עם לנדרוברים.

ברור שפורסטר הכי יתאים לצרכים, אבל לתחושתי יש כאן "רוצה" הרבה יותר מאשר "צריך".
מי כמוך יודע שלרצונות יש מחיר.

ליאור מ
22-11-11, 21:05
יש לי דיסקברי 2 ואני מסכים עם דרור...
אחלה רכב, מספק ים של הנאה, מבחינתי שווה את הטרייד אוף מול האמינות.
גם אני לא מושלם, לא רק הדיסקו.

אוקטבה
02-12-11, 12:36
אני בעלים של גיסקברי כבר 3 רכבים.
בעיה אבל זה מה יש...
הראשון היה TD5
השני דיסקברי 3 במשך קצת יותר מ200,000 ק"מ
וכיום דיסקברי 4 עם כ 36,000 קילומטר.

אין מה להשוות את הרכב הזה(3או 4) מול SUV כלשהו.

בכביש הוא נוסע כמו BMW סידרה 5 ובשטח בטיולין החברה אומרים לי:"עזוב אותך לא צריך לכוון...

האוטו עובר הכול ובקלות.

עברתי את הגיל של לחפש לשבור את האוטו אבל הוא עובד אצלי לא קל.

לחדשים יש אחריות של 4 שנים או 150,000 קילומטר של שקט נפשי.

טיפול זה פעם ב24,000 או במקרה שלי פעמיים בשנה.

טיפול רגיל עולה אלף ומשהו שקל

טיפול גדול כשלושת אלפים ומשהו כולל ברקסים וצלחות.

ביטוח שנתי קצת פחות מתשעת אלפים שקל.

אני מחייך בכל לחיצת גז.

רק לידיעה אני מאמין שאת רוב המסלולים בארץ ניתן לעבור גם אם טרנו 95.

מה שהאוטו הזה עושה הוא עושה בנינוחות וללא מאמץ נראה לעין ואת זה אין לאף רכב אחר חוץ מהרינגרובר לדעתי.

סופשבוע נעים לכולם.

צחי

disckobi
02-12-11, 17:01
המלצה: לך על זה. - נקודה.
ראשית חיים פעם אחת ואף פעם לא יודעים מתי זה נגמר, אז פשוט תהנה ובגדול.

גם אני שרוט על ל"ר, היה לי בנזין דור 1 תקופה של 7.5 שנים ו 245000 ק"מ- אחלה רכב שבעולם, במקביל היה לי פוקוס, אלמרה, וקורולה (כל אחד בתקופה אחרת), ההוצאות ב ל"ר לא היו גבוהות הרבה יותר מאשר בפריווטים !

כבר שנה + יש לי דיסקברי 2 עם 220000 ק"מ

אין לי ספק שהרכב הבא הוא דיסקברי 3.

אין על המכוניות האלו, נכון שיש תקלות, אבל הטיפול בהן לעומת היפאניות זול הרבה יותר.

חכמים אמרו, "יש לי כי אני יכול" (יכול=רוצה)

asafk
02-12-11, 22:45
היחיד שבינתיים כתב מנסיון אישי זה צחי (אוקטבה). ומהיכרות שלי עם בעלי דיסקברי 3 אחרים - זה המצב פחות או יותר.
לדעתי - כל כלי מהשנתונים האלו וברמות המחיר האלו, הוא "מפלצת מוצצת", והשאלה היא רק מה תקבל בתמורה. הדיסקברי לא פחות אמין או יקר יותר לאחזקה מ SUVים אחרים באותן רמות איבזור ושיכלול, אבל הוא באמת עם יכולות יוצאות דופן כשזה מגיע לשטח - וזה הערך המוסף האמיתי שלו.

אסף.

landY
03-12-11, 08:15
משמועות יד ראשונה, דיסקו3 זה רכב מצויין כל עוד הוא בתקופת האחריות.
או שהוא שייך למישהו אחר.

landY
03-12-11, 08:42
משמועות יד ראשונה, דיסקו3 זה רכב מצויין כל עוד הוא בתקופת האחריות.
או שהוא שייך למישהו אחר.

KOOKE
05-12-11, 02:05
צחי

האם במהלך התקופה שאתה מחזיק את הרכב נסעת במסלולים המוגדרים בעבירות קשה ?

איך הרכב שרד זאת ?

שואל כי גם אצלי על הכוונת דיסקו 3 בתור הרכב הבא אבל אני בהחלט אוהב טיולים שמשלבים גם עבירות קשה.

אוקטבה
05-12-11, 12:15
שלום שלמה,

כן בודאי זרון,יאיר,עשוש ורדית וכדומה.

כל הנחלים בערבה

מדבר יהודה מכל כיוון לכל כיוון ועוד.

לרכב אין בעיה עם זה.

במעלה יאיר נשבר לי הקומפרסור שמרים ומוריד את הרכב ואת רוב הדרך למטה עשיתי במצב מונמך עם 3 חברה שרצים לפני ומפנים אבנים מעל גודל מסוים.

חזרתי אליו עוד מספר פעמים בעליה.

כנו גם מסלולים רבים אחרים.

המטרה מבחינתי היא לא לשבור את האוטו אלא לטייל.

מצד שני לא היה מסלול שביטלתי/דחיתי בגלל מעלה כזה או אחר להיפך...

החוסן של האוטו הוא רב.

אני היום מעדיף לגדר סיכונים ולכן נוסע באוטו חדש עם אחריות.

יש לי שקט ל150,000 ק"מ מלבד עלויות דלק טיפולים וביטוח.

אני מניח שב80-90,000 אחליף צמיגים.

זהו בינתיים

צחי

KOOKE
05-12-11, 17:40
צחי

תודה על התשובה. הנתונים שסיפקת בהחלט מספקים אותי מבחינת העבירות.

עוד שאלה קטנה - נדרשו התאמות ברכב לרמות עבירות שכאלה וכוונתי היא למיגון ? החלפת צמיגים וג'אנטים ?

למיטב ידיעתי - החלפת הג'אנטים הכרחית כדי שניתן יהיה לשים צמיגי שטח או "חצי חצי" נורמליים הנדרשים לצורכי טיולים כאלו.

בזמנו טייל בחבורה שלנו דיסקו 3 - הרושם שלי היה שהוא לא ישרוד עבירויות שכאלו ובמיוחד הציקה לו הבעיה שמערכת ה"טריין ריספונס" התעקשה להנמיך את הרכב גם בשטח קשה יחסית ברגע שהמהירות הייתה גבוהה מ-40 קמ"ש. החבר היה מתלונן בפנינו בקשר ומבקש שנוריד מהירות כי הרכב "צועק" עליו ומנמיך את עצמו..

אוקטבה
06-12-11, 10:39
שלמה שלום,

לכל הגיפים שהיו וכנראה יהיו לי הרכבתי מיגונים בשבוע הראשון.

ישנם צמיגי "גנרל" שמתאימים לגאנטים האורגינליים והם מספקים לחלוטין מבחינת השימושיות בכביש ובשטח.

אין צורך להחליף גאנטים.

הטרין ריספונס מיועדת לשינוי הגדרות מחשב ניהול המנוע והגיר.

הגובה מוגדר על ידי מערכת אחרת.

קיימת הגבלה מהמפעל לגבי מהירויות נסיעה במצב "גבוה" ובמצב "מונמך"

לידע כללי מצב רגיל מקביל לSUV אחרים

מצב מוגבה הוא יותר גבוה מהסטנדרט.

תמליץ לחבר שלך לקבל הסבר על האוטו, בדגם הזה יש מה לשמוע מהספק/משתצשים אחרים.

יום טוב

אם יש לך שאלות אתה יכול להתקשר ולבוא לעשות סיבוב

צחי 0544-525942

KOOKE
06-12-11, 14:43
קיבלתי. תודה.

ייתכן ואנצל את הזמנתך האדיבה למידע ולסיבוב. תודה מראש על הנכונות.

דרור ברלי
06-12-11, 15:45
בקבוצה שאני אוהב לטייל איתה יש גם דיסקו 3 אחד. לפעמים יש גם עבירויות קשות, אבל בגדול נוסעים לטייל, לא לשבור.
עדיין לא היה מקום שאנחנו הצלחנו לעבור והוא לא. אז נכון שמצד אחד לא עשינו שום דבר שהוא באמת אקסטרים, מצד שני בכל טיול שלנו לפחות מעבר אחד שאפשר לקרוא לו "מאתגר" לפי כל קנה מידה. היתה לפחות סיטואציה צפופה אחת שבה הוא גירד קצת פחים ופלסטיקים. אותם גירודים ושריטות בפח שבסופה ובדיפנדר לא יזיזו בכלל לבעל הרכב, באוטו יקר כמו דיסקו 3 זה קצת יותר מטריד, אבל שוב - מבחינת עבירות, לא היתה לו שום בעיה.
יש לציין שבעל הרכב ג'יפאי ותיק ומנוסה וגם מספיק מבוגר ושקול ורגוע כדי לדעת איפה הגבולות, מתי להתעקש ואיך, ומתי לוותר.

האלקטרוניקה בדיסקו 3 עובדת מדהים כשהיא תקינה, אבל מה קורה כשהיא לא?
פעם אחת בנחל ערוד, התחלפנו קצת במכוניות. אופיר נהג בסופה שלי ואנחנו התארחנו קצת אצל רן (אבא שלו) בדיסקו 3. כמובן שהכל היה נוח וחרישי וכייפי, עד שפתאום כל לוח המחוונים התחיל להבהב. אורגן אורות. רן לא התרגש. עצר, דומם, המתין כמה שניות, התניע וזהו. הבעיה נעלמה. וירוס? סוס טרויאני?... כמו ב-PC שמזייף - גם כאן עושים לאוטו RESTART.... זה מצחיק בהתחלה, אבל כשאני חושב על זה - על מחשבים שמתחרפנים, אני מבין עד כמה אני לא רוצה אוטו כזה ומעדיף בכל מצב ברזלים טיפשים על פני אלקטרוניקה חכמולוגית.

-->