PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעידות תיקתוקים וקפיצות בסרן קידמי היילקס 97

YosSima
21-11-11, 11:21
לפני שבועיים הרכב יצא מהמוסך לאחר ישור קו
בין כל הדברים שופץ גל הינע קידמי מלא
הוחלפו מחזירי שמן בסרן הקדמי + מיסבים
הוחלפו בושינגים בקפיצים
הוחלפו צלחות בלימה + רפידות
טיפול מלא לרכב - שמנים ופילטרים .
כל החלקים מקוריים של טויוטה

עד כאן הכל טוב . כשקיבלתי את הרכב גיליתי למחרת שנועלי הטבור לא הורכבו כמו שצריך (לא הסתובבו)
צד אחד הקפיץ הקטן נדחף בכוח בלי תשומת לב לכוון ולמקום שהוא אמור לשבת בו
בצד השני הוסיפו לי עוד קפיץ (הגדול ) - פשוט הכניסו אותו לפני הנועל וסגרו את הנועל למקום
אני פתחתי הכל סידרתי את הקפיצים במקומם גירזתי (לא יותר מידי) והחזרתי למקום והמערכת חזרה לפעול.

הבעיה -
בשילוב 4X4 כשנועלי הטבור נעולים ובנסיעה בסיבוב (גם שמאלה וגם ימינה) כל הסרן הקדמי מתקתק וקופץ
ונשמע כאילו הוא עומד להשבר.
הרכב אמנם מוגבה אבל לא יותר מידי , צמיגים 31, יש זרוע S והוא לא התנהג כך לפני הטיפול במוסך.
אשמח לקבל רעיונות או כיוון מחשבה מה יכולה להיות הבעיה .

תודה
יוסי

tooshey
21-11-11, 13:12
מממ, באמת, מה זה יכול להיות?!?!

אם חירבנו לך את הלוקר, למה שמשהו אחר בסרן יורכב נכון?

או שתמצא מישהו שמבין בהילקס שיעבור על הסרן מחדש, או שתעשה לבד ובסבלנות, יש שפע מידע ברשת בעניין.

בכל מקרה, למוסך ששיפץ את הסרן עד כה, לא הייתי חוזר.

ד"א, חלקים מקוריים טויוטה אינם תמיד הטובים ביותר, והעבודה במוסך מורשה גם לא ערובה לאיכות, מה שכן, זה בטוח הכי יקר...
בפתיחה הבאה תעיף את מחזירי השמן המקוריים (החדשים), ושים מחזירי שמן HD (יש לי כאלה במקרה...)

בברכה,טושי

YosSima
21-11-11, 15:48
תודה
אבל חוצמזה מה יכול לגרום לתופעה הנ"ל
האם זה חייב להיות בסרן או שהרעשים האלו יכולים להגיע מהדרייבשאפט או מהטרנספר?

tooshey
21-11-11, 18:47
תודה
אבל חוצמזה מה יכול לגרום לתופעה הנ"ל
האם זה חייב להיות בסרן או שהרעשים האלו יכולים להגיע מהדרייבשאפט או מהטרנספר?

כן, יכול להיות.

בברכה,טושי

tallevi
21-11-11, 21:43
מממ, באמת, מה זה יכול להיות?!?!

אם חירבנו לך את הלוקר, למה שמשהו אחר בסרן יורכב נכון?

או שתמצא מישהו שמבין בהילקס שיעבור על הסרן מחדש, או שתעשה לבד ובסבלנות, יש שפע מידע ברשת בעניין.

בכל מקרה, למוסך ששיפץ את הסרן עד כה, לא הייתי חוזר.

ד"א, חלקים מקוריים טויוטה אינם תמיד הטובים ביותר, והעבודה במוסך מורשה גם לא ערובה לאיכות, מה שכן, זה בטוח הכי יקר...
בפתיחה הבאה תעיף את מחזירי השמן המקוריים (החדשים), ושים מחזירי שמן HD (יש לי כאלה במקרה...)

בברכה,טושי

+1

חוצמזה, עד כמה אתה בטוח שמה שעשית עם הלוקרים הוא 100% הצורה הנכונה שאמורה להיות ?

טל.

YosSima
22-11-11, 08:59
+1

חוצמזה, עד כמה אתה בטוח שמה שעשית עם הלוקרים הוא 100% הצורה הנכונה שאמורה להיות ?

טל.
בטוח לגמרי
זה לא פעם ראשונה שאני עושה את זה ואני עובד עם ספר

YosSima
22-11-11, 09:50
ואם זה מגיע מהטרנספר או מהדרייבשאפט למה זה קורה רק בסיבוב?
זה מרגיש שהרכב ממש נבלם

טל חסיד
22-11-11, 19:02
יוסי בגדול זה יכול להיות מספר דברים לכן קשה לדעת בלי לראות לשמוע ולסובב , אם הכיוון שלך הוא הדרישפט והטרנספר ורק בסיבובים כשהפרונט משולב, בשביל התחלה הייתי בודק את שיני ההזחה של היוק נתקלתי לא מזמן בתקלה כזו. לפני הכל בדוק את כל המכלולים שלא צריך לפרק כגון צלבים , חופש ביוק , ועוד.

טל

YosSima
22-11-11, 22:42
תודה

sus
23-11-11, 15:00
תנסה לבדוק את הקרדן הכפול בגל ההינע הקדמי. מספיק חופש די קטן שם כדי לקבל דפיקות חזקות.

-->