PDA

צפייה בגרסה מלאה : נר הנשמה מכה שנית.

BackDoorMan
21-11-11, 23:15
היום בניתי סורג , אממה התעקשתי על מוטות ברזל 12 מ"מ, שקיבלתי מפועלים בבנין קרוב, הייתי בטוח שמספריי הברזל הנאמנות יתגברו על הקוטר,
אבל הפעם המספריים הכזיבו, עוד לא קניתי דיסק 4.5" השכנים הקרובים החשודים בהחזקת משחזת לא ענו לפעמון,
אז נשאר לי לכתת רגליים, במורד הרחוב פגשתי בחור נחמד שמשפץ ג'יפ מוזר וישן, משיחה על דא והא הגענו לנושא הדיסק והוא מייד נידב לי בשמחה את הכלי.
שמח חזרתי להמשך העבודה אבל השמחה לא נמשכה הרבה כשהדיסקית חיתוך שהיתה שם עמדה להגמר ודרשה החלפה.
הדיסקית שייבת-אבטחה סירבה להפתח למרות כל המאמצים והקללות, לא מבין למה אין בבוש או מקיטה או סקיל את האופציה לשחרור ע"י שתי מפתחות פתוחים מלמעלה ולמטה.
בצר לי נזכרתי בנר הנשמה, רצתי למזווה הדלקתי וחיממתי היטב את דיסקית הנעילה, אחרי 2-3 מאמצים עם המפתח והדיסקית השתחררה.
סיפרתי לבחור כשהחזרתי לו את הכלי והוא אמר שאצלו זה גם מלחמות בשחרור הדיסקית ומעכשיו הוא ישתמש בחום, אבל הוא לא הבטיח להשתמש בנר נשמה.

אז הנה, להקלת המאבק בשחרור דיסקית מלפיתת השייבה נסו נר נשמה.

hogi
21-11-11, 23:49
חבילתץ נרות כבר קניתי,
בדיסק הגדול שלי אין בורג נעילה וגם המפתח כבר שבור מזמן.
שיטת האיזמל והמלחציים משרתים אותי הרבה זמן אבל זה תמיד קשה וסרבן.
.
סוף סוף יש פתרון!

zviki
22-11-11, 00:24
נר נשמה בתור פנס תת ימי גם עובד? ניסיתם? חלפו עברו ימי הסוללות?

טלטולי
22-11-11, 15:29
נר נשמה בתור פנס תת ימי גם עובד? ניסיתם? חלפו עברו ימי הסוללות?
חכה שתנסה לחמם איתו את הבית חיסכון אדיר בחשמל;)

דרור ברלי
22-11-11, 16:43
שימי, בפעם הבאה שתצטרך משחזת, במקום לכתת רגליים ולשחק באש (כשהיית ילד קטן אמא שלך לא הזהירה אותך שמי שמשחק באש עושה פיפי במיטה?...), תתקשר, תטריח את הסיטרואן שלך או את האופניים עד אלי (כולה קילומטר-קילומטר וחצי ממך, יא אהבל) ותיקח משחזת 4.5 ישנה, סינית, דפוקה, אבל עובדת מצוין. עם מפתח מתאים שפותח וסוגר מעולה. בלי נרות ובלי טובות.
תסיים לעבוד מתי שתסיים, תחזיר אותה. זה הכל.

zviki
22-11-11, 17:53
היום בניתי סורג , אממה התעקשתי על מוטות ברזל 12 מ"מ, שקיבלתי מפועלים בבנין קרוב, הייתי בטוח שמספריי הברזל הנאמנות יתגברו על הקוטר,
אבל הפעם המספריים הכזיבו, עוד לא קניתי דיסק 4.5" השכנים הקרובים החשודים בהחזקת משחזת לא ענו לפעמון,
אז נשאר לי לכתת רגליים, במורד הרחוב פגשתי בחור נחמד שמשפץ ג'יפ מוזר וישן, משיחה על דא והא הגענו לנושא הדיסק והוא מייד נידב לי בשמחה את הכלי.
שמח חזרתי להמשך העבודה אבל השמחה לא נמשכה הרבה כשהדיסקית חיתוך שהיתה שם עמדה להגמר ודרשה החלפה.
הדיסקית שייבת-אבטחה סירבה להפתח למרות כל המאמצים והקללות, לא מבין למה אין בבוש או מקיטה או סקיל את האופציה לשחרור ע"י שתי מפתחות פתוחים מלמעלה ולמטה.
בצר לי נזכרתי בנר הנשמה, רצתי למזווה הדלקתי וחיממתי היטב את דיסקית הנעילה, אחרי 2-3 מאמצים עם המפתח והדיסקית השתחררה.
סיפרתי לבחור כשהחזרתי לו את הכלי והוא אמר שאצלו זה גם מלחמות בשחרור הדיסקית ומעכשיו הוא ישתמש בחום, אבל הוא לא הבטיח להשתמש בנר נשמה.

אז הנה, להקלת המאבק בשחרור דיסקית מלפיתת השייבה נסו נר נשמה.

שיטת שני המפתחות היא שיטת הדור הקודם. מומחי הנדסת האנוש פיתחו את שיטת הפין הננעץ ובעזרת מפתח אחד עם שני פינים לשחרור הדיסק מתוך כוונה להקל בעבודה השוטפת.זה דבר ידוע. יש עוד שיטה פשוטה,ישנה מאד, במידה ואתה לא מכיר. במקום לנסות לשחרר ע"י סיבוב המפתח ביד הכה בו בפטיש מכה מהירה [מכת הלם], ע"י כך אתה גורם לאום להסתובב מהר יותר ולפני הציר וברוב המקרים זה פועל היטב. כך גם ניתן לשחרר תפסנית עם המפתח של עצמה ממקדחה ידנית וכו'.

BackDoorMan
22-11-11, 22:36
המומחים האלו גרועים מאוד בהנדסת אנוש, אם הפין הננעץ היה ננעל זה היה אמריקה, אבל המצב הוא שיד אחת צריכה להחזיק אותו לחוץ ולהחזיק גם את הכלי שלא יזוז כשהיד השנייה מסובבת את המפתח.
בקיצור זה בדיוק דוגמה קלאסית של אנטי-ארגונומיה.
אני לא אוהב לתת מכות פטיש למשהו שמחובר לכלי חשמלי עם מעגלים אלקטרוניים, מעדיף דרך אלגנטית יותר.
מכל ה 3, שיטת שני המפתחות עדיפה.
דבר אחד בטוח, הדיסק הבא שאקנה לא יהיה סיני ולא יהיה עם שיטת הפין הננעץ הארורה גם אם המשחזת תיוצר ברייכסטאג.

דרור, לקחתי בחשבון בפעם הבאה , האופניים כבר לא במצב רכיבה, לא יודע איך אבל החלק החיצוני בנאבה הכמעט אקזוטית של הרולף נקרע קצת והגלגל עושה שמיניות מטורפות, עד שאמצא נאבה כזאת ועד שאמצא בונה גלגלי רולף בארץ האופניים מושבת לצערי.

zviki
22-11-11, 23:26
החיים הם לא ז.ן, הם תמיד קשים.

zviki
23-11-11, 00:01
אפשר תמיד לתפוס את הלהב השורף במלחציים ,ווייס גריפ,והרי לך שתי ידיים פנויות

BackDoorMan
23-11-11, 00:09
נכון, אפילו חשבתי לרשום על זה קודם, אבל זה מסרבל את העבודה בשטח,
תהליך ההחלפה צריך להיות קל ופשוט, נקודה.
לא רוצה מלחמה,
לא רוצה אלתורים,
לא רוצה להעזר בכלים כבדים וגם לא רוצה להשתמש במקורות חום אזוטריים.
עד שמומחי הנדסת האנוש ילמדו את מלאכתם אני מסרב לרכוש את מרכולתם הקלוקלת.

zviki
23-11-11, 00:13
בבניין הארץ ושגשוגה ננוחם אבויה

tallevi
24-11-11, 17:54
המומחים האלו גרועים מאוד בהנדסת אנוש, אם הפין הננעץ היה ננעל זה היה אמריקה, אבל המצב הוא שיד אחת צריכה להחזיק אותו לחוץ ולהחזיק גם את הכלי שלא יזוז כשהיד השנייה מסובבת את המפתח.
בקיצור זה בדיוק דוגמה קלאסית של אנטי-ארגונומיה.
אני לא אוהב לתת מכות פטיש למשהו שמחובר לכלי חשמלי עם מעגלים אלקטרוניים, מעדיף דרך אלגנטית יותר.
מכל ה 3, שיטת שני המפתחות עדיפה.
דבר אחד בטוח, הדיסק הבא שאקנה לא יהיה סיני ולא יהיה עם שיטת הפין הננעץ הארורה גם אם המשחזת תיוצר ברייכסטאג.

ממש לא נכון,
אחרי שפין הנעילה בפנים ואתה מפעיל מומנט על האום, אין שום סיבה להמשיך ללחוץ את הפין. הוא פשוט נתפס מהכוח המופעל עליו, ולא מסוגל לחזור אחורה.
רק ברגע שהכוח מופסק. הוא מסוגל לסגת אחורה בעזרת כוח הקפיץ המחזיר שלו.
ככה בכל אופן זה עובד אצלי, אף פעם לא נתקלתי בבעיה מיוחדת לשחרר את הדיסק.

טל.

shmil
24-11-11, 18:06
אפשר תמיד לתפוס את הלהב השורף במלחציים ,ווייס גריפ,והרי לך שתי ידיים פנויות
רע מאד, צביקי.
רע מאד, מסוכן ומאד לא בטיחותי.
זו בדיוק השיטה לסדוק את הדיסקה, לא להרגיש, ואז להפעיל את הדיסק.

PW
24-11-11, 18:34
רע מאד, צביקי.
לפחות נר הנשמה כבר דולק.....

zviki
24-11-11, 18:39
רע מאד, צביקי.

שמיל
אני יודע ,האמן לי שאני יודע. עכשיו אני מרגיש כמו אידיוט שצריך להסביר את עצמו. [פיניתי עובד לחדר מיון בשל אי שמירת כללי הבטיחות]

ובכן, לעולם כולל לעולם לא מחליפים דיסק ללא ניתוק מה- 220. [אני כבר לא מדבר על הסרת המגן וחבישת משקפי המגן] תמיד המפסק יכול לפעול לא בכוונה.
הבנתי שפותח השרשור מתקשה בהחלפת הלהב השורף ומחמם עם נר נשמה , גם לא נוח לו הסידור של הפין הננעץ. [לי זה מאד נוח, לוחץ עם האגודל ופותח]
הבנתי גם שיש לא בעיה בהברגה של הדיסקה הסוגרת. [עלות חדשה -שקלים מעטים, המידה סטנדרטית בכל הפירמות] לכן הצעתי לו אלטרנטיבה. כשהתכוונתי ללחוץ במלחציים או בווייס גריפ התכוונתי חלש וברגש, אני סומך עליו [ילד גדול] שלא ישבור את הלהב, בברכה

zagi
24-11-11, 19:35
היו כבר כמה שרשורים כאלו , בפעמים קודמות הבעיה היתה בסגירת יתר של הדיסקה .

כאשר מרכיבים דיסקה חדשה אין צורך לחזק את הדיסקה עם שום כלי , הדיסק בנוי ככה שככל שיש עליו יותר עומס הדיסקה מתהדקת יותר , ככה שאין באמת צורך לחזק אותו יותר מידי .

אני לוחץ ביד אחת על הפין וביד השניה מחזק את הדיסקה , מעולם לא נתקלתי בקושי לשחרר את הדיסקה , ובד"כ אני משחרר את הדיסקה ביד באותה צורה שאני סוגר וללא שום כלי .

יש לציין שמעולם לא עפה לי דיסקה ואף לא קרוב לזה , אני משתמש בדיסק בעבודה שלי באופן כמעט יום יומי ב-4.5" וב- 9" .

shmil
24-11-11, 20:07
אוי, איך שהשרשור הזה מדרדר בטיחותית.
שגיא מתאר מצב, שכבר ראיתי איך טירונים מעיפים ממנו דיסקיות.

צביקי, אתה לא הבנת למה הוא לא מצליח - כפתור הנעילה התבלה, וכבר לא מצליח להחזיק נעול.
יש לי דיסק אחד כזה. ואז הפתרונות לפתיחה הם או שני מפתחות, או באמת פטיש ואזמל.

עדיין, חברים, תזכרו שיש כאן גם כאלו שהדיסק אינו לחם חוקם....

reuvenk
24-11-11, 20:38
אפשר להתאים מפתח שיתפוס את הציר לפני האום התחתון אצלי זה 17 מ''מ ( מקיטה ) צריך להשחיז את המפתח שיכנס
לחריץ ( קצת פרדוקס אם הדיסק לא כשיר בדיוק כשצריך אותו ) ואז מפתח מותאם למטה מפתח מקורי למעלה ואין בעיה

hogi
24-11-11, 21:07
אפשר להתאים מפתח שיתפוס את הציר לפני האום התחתון אצלי זה 17 מ''מ ( מקיטה ) צריך להשחיז את המפתח שיכנס
לחריץ ( קצת פרדוקס אם הדיסק לא כשיר בדיוק כשצריך אותו ) ואז מפתח מותאם למטה מפתח מקורי למעלה ואין בעיה

זה רעיון. תודה.
ב- 9'' חסר לי בכלל הפין הננעץ [כלומר למקיטה, לא לי, ברוך השם:p].

BackDoorMan
24-11-11, 21:30
אוי, איך שהשרשור הזה מדרדר בטיחותית.
שגיא מתאר מצב, שכבר ראיתי איך טירונים מעיפים ממנו דיסקיות.

צביקי, אתה לא הבנת למה הוא לא מצליח - כפתור הנעילה התבלה, וכבר לא מצליח להחזיק נעול.
יש לי דיסק אחד כזה. ואז הפתרונות לפתיחה הם או שני מפתחות, או באמת פטיש ואזמל.

עדיין, חברים, תזכרו שיש כאן גם כאלו שהדיסק אינו לחם חוקם....

נכון מאוד.

אתה חושב שנולדנו אתמול ? מכיר את הפתרון הזה, לא הלך לי בזמנו, המפתח נהיה כל כך דק שבנסיון הראשון הוא התעוות ויצא מכלל שימוש.

זה רעיון. תודה.
ב- 9'' חסר לי בכלל הפין הננעץ [כלומר למקיטה, לא לי, ברוך השם:p].

:D:D

ד ו ר ו ן
24-11-11, 21:35
התכוונתי חלש וברגש, אני סומך עליו [ילד גדול] שלא ישבור את הלהב, בברכה
אין חלש וברגש בדבר הזה,
אחרי שתראה דיסק מתפרק טס למישהו במקרה הספציפי לתוך הבטן ובמקרה אחר אולי לאיבר אחר תבין שאין "חלש וברגש", אז אולי כדאי לחסוך את הנסיון?

BackDoorMan
24-11-11, 21:51
האמת שלא קראתי בעיון מספיק את ההצעה של צביקי, ומשום מה חשבתי שהוא רשם בהצעה להחזיק את גוף המשחזת במלחציים.
עכשיו כשאני רואה את ההצעה המקורית אז אני יכול להרגיע את כל המודאגים, אין מצב שבעולם שהייתי נוהג כך.
בזמן האחרון שאלתי 3 משחזות 4.5 ממכרים, מה שהדהים אותי שכולן ללא יוצא מהכלל היו ללא מגן.
בפעם הראשונה עבדתי בחיי עם המכשיר ללא מגן ובחשש כבד.
היו לי כמה סיטואציות לא נעימות תוך כדי חיתוך שדיסקית החיתוך "טיפסה" פתאום למעלה וכמעט העיפה את המוט ברזל, לא נעים בכלל
ואני מקווה עד לפעם הבאה שאצטרך , לקנות כבר אחת נורמלית.

zviki
24-11-11, 22:55
תרגיעו , אני בכלל לא בעד אלתורים בנושאים האלה, התכוונתי באופן חד פעמי, פעמיים , לפתוח ולרוץ לקנות דיסקה חדשה.אגב, הפרטית שלי דה- וולט ואין אפשרות לשני מפתחות. לפני שיטת האיזמל והפטיש אפשר גם עם שפיץ פלייר בריא. כל זה רעעעעעעעעע, רעעעעעעע, כלי מסוכן עם קבלות. ולכל המתחילים: לא להתעסק עם כל האלתורים ותמיד תמיד לנתק את הכלי מהחשמל לפני החלפת הלהב.

מוכן להשאיל את המכשיר שלי לכל אחת ואחד הזקוק לעבודה קצרה ומיידית [בתנאי שאין לי עבודה דחופה באותו יום, בעצם גם רתכת אלקטרודה]
למי ששאל כאן על חיתוכים ישרים בלבד, יש מכשירים גדולים [14] עם מלחציים מסתובבות לזווית רצויה

Saar
24-11-11, 23:01
דיסק חיתוך (לפחות ה 4.5" ) הוא אחד הכלים החשמליים הזולים שניתן למצוא.
לא עדיף לקנות חדש ולא להתעסק עם פינים משתחררים דיסקיות עפות וכו'?

zviki
24-11-11, 23:07
דיסק חיתוך (לפחות ה 4.5" ) הוא אחד הכלים החשמליים הזולים שניתן למצוא.
לא עדיף לקנות חדש ולא להתעסק עם פינים משתחררים דיסקיות עפות וכו'?
היה לי פעם זול, מהתחנה המרכזית הישנה, החזיק כשנה. לחובבנים שלא מתעסקים הרבה עם השחזות.

נמרוד
24-11-11, 23:39
כשפין הנעילה מתבלה, סיבוב פשוט שלו כדי שמשטח חדש יבוא במגע עם השקעים ברוטור בדרך כלל פותר את הבעייה... אם לא, אפשר לפרק ופשוט להשחיז את הפין כדי להעניק לו חיים חדשים.

Saar
25-11-11, 07:54
יש לי של מקיטה,עלה בערך 400 שחזה עדיין זול ביחס לכל איבר בגוף...ובטח למישהו שצריך את זה יום יוםסער

shmulikbg
25-11-11, 11:56
התיאורים הבלתי בטיחותיים בעליל, יחד עם כותרת השרשור,
גורמת ל....הרגשה לא נוחה..:)

-->