PDA

צפייה בגרסה מלאה : פענוח תוצאות בדיקה - לחץ עוקה גבוה

YUVALCH
25-11-11, 17:32
שלום לכולם .
אתמול לקחתי לבדיקה פגארו 98. אצטט חלק מהממצאים ואשמח לקבל תגובה מה הדברים המשמעותיים שאכן מעידים על בעיה רצינית לעומת מה סביר ומתאים לרכב בגיל כזה שפשוט זקוק לתיקון.
הדגש בתוצאות היה על "לחץ עוקה גבוה (מבלאי), מנוע שורף שמן, הזרקת דלק לקויה -עשן יתר, משאבת דלק פגומה נוזלת, מגדש טורבו והספק מנוע נמוך." בנוסף לעוד רשימת דברים נכתב "שמן כהה בלאי דסקיות הילוכים, חופש ונקישה בשילוב הילוכים, רעש מסרן אחורי , חופש ורעש דיפרנצילאים וממערכת 4*4".
ממה שהבנתי הדבר החמור היה לחץ העוקה שמכונאי אחר הסביר לי שזה אומר שהמנוע בדרך לסיום חייו. אשמח לקבל התיחסות והסבר לגבי איך להבין ממצאים אלו . בתודה מראש, יובל.

zerez
25-11-11, 17:45
קודם כל מכוני הבדיקה לא יכולים להוציא אף מכלול ברכב כזה מושלם כי אז הם אחראים במקרה של תקלה ולכן הם תמיד ימצאו דברים.
בלאי דיסקיות בגיר אוטומטי הוא דבר סטנדרטי שנכתב בבדיקה, אין לי מושג איך הם יכולים לראות את דיסקיות הגיר ולקבוע את מצבן.

לחץ עוקה ומנוע שורף שמן זאת אינדיקציה לרינגים שחוקים ולא אוטמים, לחץ המנוע בורח דרך הרינגים לעגן השמן והשמן שנמצא על הצילינדרים לא מתנקה ע"י הרינגים ונשרף בתוך המנוע.
אפשר להחליף רק רינגים (מה שנקרא חצי אוברול ולא מומלץ) או לשפץ מנוע.

רעש מסרן אחורי או מערכת 4X4 יכול לנבוע מתושבות גיר או תימסורת, צלב שחוק או דברים הרבה יותר רצינייים ואת זה יכול לאבחן לך מכונאי שמכיר את הרכבים האלה ולתת לך הצעת מחיר לתיקון.
אני מציע לך לא לסמוך על "בדיקה בהתכתבות" אלה לקחת את הרכב למכונאי שאתה סומך עליו שיתן לך הצעת מחיר לתיקון ואז תוכל לקבל החלטה.

ניר ל
25-11-11, 17:58
עם כמה ק״מ הרכב וכמה ידיים עבר?

רגב1971
25-11-11, 21:16
עם אתה רוצה לדעת מה מצב הרכב כך אותו למוסך , גם יבדקו כמו שצריך ליבדוק וגם יגידו כמה עולה לתקן .
מכוני הבדיקה טובים לנושא פגיעות שילדה ופח וגם זה באופן מוגבל כל שאר הבדיקות שלהם לא שוות את הנייר
שעליו הן כתובות.

YUVALCH
28-11-11, 16:45
הרכב יד שלישית ועבר מאה ארבעים אלף קמ' . בדקתי את רשומות הטיפולים כמה שנים לאחור ולא נראה שעשו "תיקון" לקילומטרז. העברת הידיים גם הי א נעשתה בתוך המשפחה - יש את מסמכי הבעלות שניתן לראות לפי השמות את קירבת המשפחה. בכל אופן החלטתי לרדת מהרכב ולהמשיך לחפש, הקטע המעניין הוא שלאחר הבדיקה וכששמעו על כל הבעיות ולאחר שהודעתי שלא אקנה, ראיתי באינטרנט שהם הקפיצו את המחיר ל 50.000 שקל .....

אלי אהרוני
29-11-11, 20:59
דווקא לפי היד והקילומטראז' נשמע מציאה.
הייתי לוקח לבדיקה אצל מכונאי שמכיר את הג'יפים האלה.
עדיף עשרות מונים על בדיקה במכון. כל מכון.
חוץ מעילה להוריד מחיר למוכר, הכל שם כסת"ח אחד גדול.

RONI
29-11-11, 21:22
כל הסימנים מראים על השקעה לתיקון ,ממנוע ,דרך גיר ,דיפרנציאל ועוד .אתה פותח תיבת פנדורה ועוד לא התחלת ל"שפר".
נכון המכונים מקצינים ,אבל אין עשן בלי אש.
כמו כן ראה את החבילה בגדול,מה זה אומר ?! מצב הגחון??!יכול להעיד על ... מצב הבודי ,יכול להעיד ולרמוז על ... וכן הלאה.
50 אלף זה סכום נכבד מאד בתקופה כזו ,וזה לא משנה מה סוג הרכב ,ואם נמכר ,או לא ,מעל ל"למחירון" סו קולד!!!

ויופי שהגעת למסקנה לבד..חבל רק על 700 שח בדיקה.

ניר ל
01-12-11, 19:52
מנוע עם 140 אלף קמ מוכחים הוא במצב חדש. אם יש לרכב הסטורייה שמוכיחה ביצוע טיפולים כנדרש , אז אני לא רואה שום סיבה לנזק במכלולים שתיארת, מלבד כסת״ח של מכון הבדיקה. אני מוכן ולו מתוך סקרנות, לקפוץ ולראות את הרכב. הסיבה שהעלו את המחיר היא כדי להוריד אותו אחרי הבדיקה הבאה... בק״מ הזה צפוי שיפוץ משאבת סולר אם לא בוצע עדיין.

YUVALCH
02-12-11, 12:08
תודה ניר על הנכונות לעזור. כרגע ירדתי מהנסיון להתקדם מולם . הם בעמדה של יש להם מציאה נדירה ביד, ושכל נסיון כנה לבדוק מה באמת קורה עם הרכב ולקחת אחריות במובן של אם יש בעיות אז יש צורך לתקן דברים, כל נסיון כזה נתפס על ידם כתרגיל להוריד להם במחיר והם נוקשים בענין הזה. חוץ מזה , יתכן שגם אם המנוע נחשב כחדש לפי מספר הקילומטרים , לפי אחד הדברים שהם סיפרו בצורה פתוחה, על נסיעה שבה הרכב התחמם מאד, ונגמרו המים , ופתחו למלא מים ושמן , וכל השמן השפריץ החוצה, ייתכן ואכן היתה שם התחממות בעיתית מאד של המנוע שלא שמו לב אליה בזמן ושגרמה לנזק , גם אם המנוע נחשב כחדש. אם הם היו מוכנים להתקדם באופן שלוקח אחריות מסוימת על הבעיות שעלו, יכול להיות שאפשר היה להתקדם . כנראה שהם צריכים שעוד כמה יבדקו ויגידו את אותו הדבר עד שמשהו בעמדה שלהם תשתנה או לחכות לאדם שיקנה בלי ממש לבדוק.

ניר ל
02-12-11, 12:33
צודק, זה בהחלט מסביר דליפות לחץ מהותיות במנוע עם קמ כזה , אם ככה אז אין לך מה לשקול אפילו קנייה שלו.

-->