PDA

צפייה בגרסה מלאה : נעילה קידמית להיילקס 97

דורוןוינ
26-11-11, 16:06
אני מתחיל ללמוד את הנושא ודיברתי עם כמה ממוחים
הבנתי שישנם שני אופציות
א דפרנציאל אחורי של היילקס כולל נעילה ומנוע שמצריך התאמה על מנת שיהיהפוך לנעילה קידמית מה העלות של הדיפרניאל ושל ההרכבה ?.
ב. אחת מהנעילות הנשלטו כמו ARB או נעילה קבועה וכ' כרגע יש לי הזדמנות להביא מארה"ב נעילה ,בן משפחה עובד בחנות לח"ק וידאג להכל
ויש כמה שאלות לפני קבלת החלטה :
האם יש בכלל נעילה מתאימה??אם כן אז יוזו מ?
מה העלות כזאת נעילה בארה"ב
אשמח לקבל שם ומס קטלוגי מדויקכדי שיוכלו לבדוק לי ב USA
תודה

tooshey
26-11-11, 21:09
מבחינת אמינות,לעניות דעתי נעילה חשמלית מקורית טויוטה עדיפה על ARB.
מבחינת מחיר,בקניה בארץ נעילה חשמלית זולה יותר, אם תייבא ARB במזוודה המחיר דומה.

בברכה,טושי

דורוןוינ
28-11-11, 00:18
טושי האם ידוע לך מה המחירים של נעליה חשמלית מקורית ושל ARB איז דגם מתאים לייילקס ?

tooshey
28-11-11, 07:44
כתבת שדיברת עם כמה מומחים, לא אמרו לך מחירים ?

אני לא מומחה, אז אני אגיד לך.

ביצה נעולה חשמלית מקורית טויוטה, ביחס העברה המתאים להילקס ישן,משומשת, תקינה, כולל מנוע חשמלי - כ 4500 ש"ח.
על זה צריך להוסיף התאמת מסגרות בסרן ופיקוד חשמלי לנעילה - עוד כ 1500 ש"ח.

נעילת ARB חדשה, כולל מדחס, כ 1100 $ בארה"ב.

בשתי האפשרויות יש להוסיף את מחיר ההתקנה בסרן 1000 - 1500 ש"ח.

מכיוון שפותחים את הסרן הקדמי יש לשקול שיפוץ כללי של קצוות הסרן הכולל בלמים,מיסבים , מחז"ש, מנגבים וכו' - 600- 2000 ש"ח נוספים , תלוי בצורך.

בברכה,טושי

טל חסיד
28-11-11, 07:49
נעילה קדמית חשמלית מקורית עולה בסביבות 3000 ש"ח חלקים + עבודה 2000 ש"ח תלוי אם אתה עושה שיפוץ לנבות על הדרך.
ARB קידמי עולה בסביבות 8000 ש"ח .

טל

אלי טמבור
28-11-11, 19:28
אני מתחיל ללמוד את הנושא ודיברתי עם כמה ממוחים
הבנתי שישנם שני אופציות
א דפרנציאל אחורי של היילקס כולל נעילה ומנוע שמצריך התאמה על מנת שיהיהפוך לנעילה קידמית מה העלות של הדיפרניאל ושל ההרכבה ?.
ב. אחת מהנעילות הנשלטו כמו ARB או נעילה קבועה וכ' כרגע יש לי הזדמנות להביא מארה"ב נעילה ,בן משפחה עובד בחנות לח"ק וידאג להכל
ויש כמה שאלות לפני קבלת החלטה :
האם יש בכלל נעילה מתאימה??אם כן אז יוזו מ?
מה העלות כזאת נעילה בארה"ב
אשמח לקבל שם ומס קטלוגי מדויקכדי שיוכלו לבדוק לי ב USA
תודה

arb להילקס למה ראש בריא במיטה חולה ..
הנעילות המקוריות טובות בהרבה מarb ולמעשה הם הכי אמינות ,גם הטיפול התחזוקתי בהם מתבצע ללא פירוק הסרן
מבחוץ...
העלות שלהם נמוכה יותר מכל אופציה אחרת .
תחזוקה קלה .
שפע של חלקים ..
יש כמה בעליי מקצוע [בודדים] שיכולים לבצע את העבודה בצורה מושלמת טושי בדרום טל בצפון וטומי במרכז ..
נעילה שהורכבה ברכב שלי בשנת 1997 על ידי טל חסיד והרכב עבר שבעה מהדוריי גהינום [ויעבור עוד עשרים]מתפקדת עד היום
ללא תקלות .
נסעתי מהמרכז עד לחניתה והעבודה בוצעה על ידי טל במסירות ודייקנות שווה כל שקל ..
אצל שלושת המוסקטרים האלה תקבל תמורה מלאה לכסף בדוק......
הפתרון נמצא מתחת לאף למה לך לחפש אותו מעבר לים...

בהצלחה.............

דורוןוינ
02-12-11, 09:40
השתכנעתי הולכים על נעילה חשמלית מקורית של היילקס .
אבל הייכן מוצאים ? בפירוקיות איזו ? תנו כיוון באזור הצפון עדיף .
וכשמוצאים מה צריך לבדוק? האם ניתן לראות במקום שהיא עובדת ?
האם נעילה של פראדו או היילקב החל מ98 גם תתאים ?
דורון

נמרוד
02-12-11, 11:19
אני אספר לך מנסיוני...

התאמת נעילה לסרן הקדמי ניתנת לביצוע עצמי. נדרש לפרק את הסרן לגמרי, רצוי מאד להפריד מהרחב ולהניח על סטנדים, לחתוך ולקדוח (ואולי גם למלא קצת בריתוך, כבר לא זוכר) כדי להתאים את מעגל הברגים של הביצה הלא נעולה לנעולה. זו ההתאמה המכנית. חשמלית, יש לייצר צמה חדשה.

אני ביצעתי את העבודה הזו בזמנו, לפני כשבע או שמונה שנים, בעזרת אלון_ק, בחצר הבית. זה היה סופ"ש אחד של עבודה. ואז גילית שהביצה שקניתי, הייתה טחונה לגמרי... לא היה לי את הניסיון לזהות את מצבה מראש. וזה הסיכון העיקרי כאן בעניין.

מצ"ב דיון מהתקופה ההיא:

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=4337&page=1

ב (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=4337&page=1)ינתיים העסק התמסד - יש לך כאן אנשים (שניים נתנו לך הצעות מחיר - טושי וטל) שכבר צברו ניסיון רב שנים ויודעים לתת לך מוצר עובד ביד. אם אתה בעד עבודה עצמית - לך על זה, ואני יודע שהם יתמכו בך בעצות. הבעיה היא כאמור זיהוי המצב האמתי של המכלולים, והערכה מה נדרש בדיוק כדי לתקן אותם. תזכור שבדרך כלל סרן אחורי שהגיע למגרש פרוקים, הגיע לשם לא בגלל שהוא תקין פיקס...

ד ו ר ו ן
02-12-11, 11:23
אלי טמבור;הנעילות המקוריות טובות בהרבה מarb ולמעשה הם הכי אמינות ,גם הטיפול התחזוקתי בהם מתבצע ללא פירוק הסרן
מבחוץ...
ועד יתרון, אם יש תקלה בצמה, תמיד אפשר לפתוח/לסגור ידנית בצורה די פשוטה ישירות דרך המנוע החשמלי.

יצא לי לראות לא מעט תקלות ב-ARB, לרוב בגלל בעיות אטימה ווקומפרסורים שלא מתפקדים (בכמה וכמה רכבים), במיוחד כאלו שהנעילה מופעלת מעט יחסית, יכול להיות שגומיות מאבדות עם הזמן את הגמישות שלהן ועם זה את האטימה והיכולת לתפקד.
אני עם המקורית, ממליץ בהחלט.

שלב ה"פחחות" בהתקנה די פשוט, לא דורש כלים מיוחדים, אבל כמו שנאמר- תיקח בחשבון שאם פתחת להתקין נעילה (ולא משנה אם ARB או מקורית) אז יהיו עוד מכלולים לשפץ/לתחזק.

tooshey
02-12-11, 14:04
אתה צריך ביצה של הילקס משנתון 93-97 . הסיכוי שתמצא ביצה כזו הוא קטן, ואם תמצא צריך לוודא שהביצה תקינה.
ביצה של הילקס משנתון גבוה יותר או פראדו מתאימה גם כן, אבל יש להחליף יחסי העברה. מצריך ידע ,ויקר.
ביצה תקינה ומתאימה יש לי, התקנה מקצועית בצפון פנה לטל 052-2263868.
חלקים לשיפוץ קצות הסרן כגון מחזירי שמן HD וכו' יש אצלי.

בברכה,טושי
054-4517924

-->