PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה בנושא מסננת הדלק המורכבת על צינור המתכת שיונק את הדלק מתחתית המיכל

eyallvy
27-11-11, 13:53
עקב סיבות שאינן בשליטתי, לא מורכבת אצלי בסיקס המסננת על קצה צינור היניקה בתחתית מיכל הדלק. גם לא ניתן להרכיב אותה, מסיבות שלא אכנס כאן אליהן.

המסננת הזו נועדה, לפי מיטב הבנתי, למנוע מהג'יפה שאולי נמצאת בתחתית המיכל לעלות לתוך הצינור שמוביל אל משאבת הדלק. מדאיג אותי שלכלוך גס יכול להזיק למשאבת הדלק המכאנית. לכן הרכבתי פילטר דלק לפני המשאבה כדי להגן עליה. זה עובד, איכשהו, אבל כנראה מייצר גמגומים באספקת הדלק.

האם יש סיבה להיות מוטרד מהשפעתה של אותה ג'יפה שהזכרתי על משאבת הדלק? חשבתי גם להוסיף משאבה חשמלית של סובארו או מיצובישי בתור למשאבה המכאנית, שתשאב דרך פילטר ותדחוף הלאה אל המכאנית. יש דיונים רבים על נושא הוספת משאבה חשמלית, בתור, במקביל, עם או בלי שסתום אל-חוזר, וכו' וכו'.

אני משתמש בג'יפ לעיתים רחוקות והקרבורטור כנראה מתייבש מפעם לפעם, מה שמצריך הרבה סיבובי סטארטר מיותרים כדי למלא אותו מחדש. למישהו יש מחשבות בנושא? אולי מישהו מכיר סוג של פילטר דלק מאוד גס ודומה למסננת, שלא מהווה חסימה לשאיבה?

תודה,

אייל

coas
27-11-11, 18:55
שים פילטר עם ספיקה מספיק גדולה ביציאה מהמיכל, לא ליד המשאבה.
קנה מינוביץ פילטר של צ'ירוקי, הספיקה די והותר והפילטר צריך החלפה אחת ל40 אלף.

eyallvy
27-11-11, 20:24
תודה. היתה לי הרגשה שלהרכיב את הפילטר קרוב למיכל אמור לתת יותר "גמישות" במערכת במובן של פחות מאמץ למשאבה. העובדה שלמשאבה יש כמות של דלק בקטע צינור ארוך בינה לבין הפילטר, בטח עוזר לעניין. טוב לשמוע שיש לתיאוריה הוכחה של מישהו עם ניסיון בשטח.

אייל

-->