PDA

צפייה בגרסה מלאה : תוספת נקודות חשמל ברכב

zerez
28-11-11, 11:36
אני רוצה להוסיף שתי נקודות חשמל בגימני.
שקע מצית אחד בתא הנהג לחיבור ממיר, השקע יהיה מחובר ישירות למצבר דרך פיוז וממסר שיופעל דרך סוויץ' ההצתה,
שקע נוסף בחלק האחורי של הרכב שמיועד למקרר ויחובר ישירות למצבר דרך פיוז.
השקע הקידמי צריך לספק עד 15A והאחורי בערך 6A ויתכן שיצטרכו לספק את מלוא הזרם בו זמנית.

התוכנית שלי היא להתחבר ישירות למצבר עם פיוז של 30A, למשוך חוטים אל מתחת לדשבורד ושם לעשות פיצול, ענף אחד ימשיך ישירות לחלק האחורי של הרכב והשני יעבור דרך ממסר של 30A ויתחבר לשקע המצית הקיים ולשקע חדש שאני אוסיף, הפיקוד לממסר יהיה מחיבורי שקע המצית הקיים.

השאלה שלי היא לגבי קו המינוס, האם כדאי למשוך מהמצבר גם קו מינוס (כלומר שני חוטים) או שאפשר למשוך רק את קו הפלוס ולחבר את המינוס לגוף של הרכב?
מתחת הדשבורד יש כמה נקודות לחיבור מינוס ומאחורי הרכב אני יכול להתחבר לנקודה שבה מחוברים הפנסים האחוריים.

החוטים שאני צריך למשוך מהמצבר עד מתחת לדשבורד הם של #6, על חיבור הפלוס במצבר יש פיוז ראשי של 80A ואני לא רוצה לעבור דרכו, האם יש דרך אלגנטית לחבר אותם למצבר לא עם נעל קבל לבורג החיזוק?

sos4u
28-11-11, 13:02
לא מבין למה הממסרים ? כדי שיכבו עם הוצאת המפתח ?
דבר שני, שקע מצית הוא פטנט נחמד אבל לא הכי הכי ...
למעט במצב בו בתקע המצית יש איזה שהיא אלקטרוניקה , פיוז מיוחד, או משהוא חריג אחר, הייתי ממליץ ללכת על חיבור ישיר.

אישית, הדרך בה נקטתי, קצת שונה, אני התקנתי 2 קופסאות פיצול [ תיבת פיוזים ] אחת לרגלי הנוסע ואחת בחלק האחורי. אליהם אני מחבר את כל האביזרים שיש ברכב כדי להמנע, מפגיעה במערכת המקורית. או הרצה של חוטים רבים עד למצבר.
כל האביזרים, מחוברים לתיבת הפיוזים כאשר כל תיבה בפני עצמה מחוברת ישירות למצבר, עם כבל רתכת 16 מ"מ. ועם פיוז הגנה כמובן בסמוך למצבר.
לא העברתי מינוס נפרד, אני משתמש בגוף הרכב.
ע"מ להתחבר למצבר, תוכל למצוא קטבים עם חיבורים רבים בחנויות העוסקות בזה.

בהצלחה

zerez
28-11-11, 13:17
אני שם ממסר אחד כי אני רוצה שהחיבור בתא הנהג יכבה עם כיבוי הרכב.
אני רוצה להמנע מיותר מידי פיצולים ולכן אני חושב לשים רק פיוז אחד, יכול להיות שבמקום פיוז בתא המנוע אני אשים קופסת פיוזים מתחת לדשבורד ושם יהיה פיוז אחד שילך לממסר ועוד אחד לשקע האחרוי ברכב.
בחלק האחורי אני לא יכול לשים חיבור ישיר כי המקרר הוא נייד עם חיבור לשקע מצית, אני מקבל את ההצעה לחבר את הממיר בחיבור ישיר ובכל מקרה אני אוסיף עוד שקע מצית - זה תמיד חסר.

יש לך המלצה לחנות שבה אני יכול לקנות את כל הרכיבים, כולל חוטים ונעלי כבל, באזור המרכז?

de fox
29-11-11, 22:11
תנסה את תב -אור בטברסקי 12 דרום תל אביב. יש להם הכל באלקטרוניקה לרכב, מה שלא קיים להם במחסן יש להם קטלוג והם יכולים להזמין.

zerez
09-12-11, 11:08
תב-אור מוכר חוטים רק בגלילים של 100 מטר,
יש חנות אחרת באזור המרכז שמוכרת חוטים לפי מטר או שזריך להיו נחמד לאיזה חשמלאי באזור?

-->