PDA

צפייה בגרסה מלאה : בניית מדרגות להייליפט

ספרדי
29-11-11, 21:25
אני מעוניין לבנות מדרגות להייליפט לטויוטה היילקס שנת 2005, למישהו יש שרטוט או רעיון?
תודה רבה לכל העונים

zviki
29-11-11, 21:48
אולי בשיטת ה"דובון" . הרמה בעזרת רצועות עם אנקולים מהג'אנט [אם ניתן] + בול עץ, פרופיל אלומיניום תומכי גלגל. לא כמו משטחי פלדה מסיביים, אבל חוסך כסף. .זהירות כלי "הורס"

דורוןוינ
02-12-11, 08:32
שלום אם אתה מוכן לנסוע לצפון הלא רחוק סביבות עפולנ אתן לך דם ממולץ וזול 0506261244
דורון

alteritay
02-12-11, 10:35
אני גר בעפולה (סליחה על ההתפרצות)
מה יש בעפולה ?
אני מחפש מדרגות להיילקס 96
(:

savyon
02-12-11, 17:28
בשתי הכתבות המצורפות אתה יכול לקבל כיוון כללי:

http://www.jeepolog.com/jp_archive/jplg_storys_nerfbars.htm

http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1039-jeepolog-archive

סביון

פלג_
02-12-11, 19:17
שלום

בזמנו בניתי מדרגות להיילקס שהיתה לי, אומנם 99 אבל אותו מבנה בדיוק
האוטו נמכר לא מזמן, אז יש לי רק תמונות להראות לך.
קח רעיונות, זה מה שאני עשיתי, נכנסתי לאתרים בארץ ובחול לראות תמונות.
ואז בניתי.

מה שבניתי לא שימש כמדרגה, רק כהגנה,
עכשיו אני מתכנן לבנות לפראדו, אבל שם אני עושה משהו דומה וגם איזה חיבור מהיר למדרגות המקוריות.
כי ביום יום לא נוח לעלות לרכב, בעיקר לא לאישתי.

בהצלחה
פלג_

ד ו ר ו ן
02-12-11, 21:34
דוגמאות יהיו טובות רק בשביל לקבל רעיונות לעיצוב ולאן לעגן בשילדה.
ברגע שהרכב שלך עבר אי-אלו עשרות אם לא מאות אלפי ק״מ, המידות של רכב אחד לא יהיו המידות של רכב אחר.
הפתרון הוא לתפור ספציפית לרכב שלך, לפי עיצוב/רעיון שלמישהו אחר.

טל חסיד
02-12-11, 23:27
דורון מה שאתה אומר הוא ממש לא נכון לגבי מגיני צד מצינור אפשר להרכיב מרכב לרכב כמובן מאותו דגם רכב. יש תמיד חופש קטן בתושבות לכיוון. רק במצב אחד יהיה קשה אך לא בלתי אפשרי זה אם השילדה עקומה מתאונה שלא תוקנה כמו שצריך.

טל

ד ו ר ו ן
02-12-11, 23:43
מה שכתבתי מאד נכון לרכבים שתיארתי, מנסיון התאמת מדרגות שנתפרו לשני רכבים כביכול זהים.
אני כותב ״כביכול״ כי שניהם ללא תאונות וללא עבר ״אלים״, אלא ״סתם״ שימוש סטנדרטי של רכב עבודה.
ההבדל היה באותם מ״מ בודדים שגרמו לתושבות לא להיות צמודות לשילדה,בדיוק אותם רווחים שהתייחסת אליהם.
מה שאומר שאם אתה מהדק וכן מצמיד את התושבות לשילדה,אתה מעוות משהו ויוצר עומס שבתורו משנה את גמישות השילדה לעבודה נכונה ויכולת להתמודד עם עומסים.
תסתכל על התושבות של מי שמייצרים מדרגות בכמויות גדולות,שהבינו מזמן שכמעט ואין דבר כזה 2רכבים זהים,גם כשהם חדשים מהמפעל.
הפתרון שלהם הוא תושבות בשני חלקים כך שניתן לבצע את ההתאמות לכל רכב לפי ההבדלים שלו.

פלג_
03-12-11, 08:53
שבת שלום ובוקר טוב

לזה בדיוק התכוונתי, שתיקח רעיונות.

היי דורון
אני חשבתי שבחברות הגדולות זה מחולק לשני חלקים בגלל שזה חוסך להם מלאי ובלגן.
הרי המוט של היילקס, פוראנר, וסביר להניח שגם של פראדו ארוך ועוד לא מעט רכבים, הוא אותו מוט.
ואז הם רק מחליפים את התושבות ומרכיבים את המוט "המתאים".

ד ו ר ו ן
03-12-11, 09:11
התושבות שונות,בהיילקס למשל,הזויות של השילדה שונות בין השנתונים ובטח מפראדו.
גובה ועובי הקורות לא זהה, האורך של המוטות הניצבים מהשילדה לסף הדלתות שונה.
2 מ״מ הבדל באורך המוט הניצב יגרום מעבר ללחץ מיותר,גם חוסר מקבילות של המדרגה מתחת לקאנט של המרכב (צד בולט וצד שקוע מעט ובמדרגות ארוכות זה בולט לעין) -לדעתי זה מכוער.
בחלק הקדמי השילדה מתכנסת, באמצע צריך להתמודד עם הצנרת שצמודה לשילדה ובחלק האחורי יש את מיכל הדלק.. ולא באותו המקום בכל רכב.

פלג_
03-12-11, 10:07
זה שהתושבות שונות, בזה אין ספק בכלל.
וגם המרחקים בניהם משתנים, לא תמיד יש גישה באותו מקום.

אבל ראיתי לא מעט מוטות שלא באמת יושבים על הרכב בצורה מושלמת.
כלומר אתה יכול ראות רכב שבמוט מתחיל ממש בקצה הכנף ומוט שמתחיל 10 ס"מ אחרי וכו'.....

ד ו ר ו ן
03-12-11, 10:18
בגלל זה, לדעתי, כדאי לו לקחת רעיון ולתפור לרכב שלו ולא לבנות על עיוור ממידות של רכב אחר.

אכלתי קצת קש בעניין, וזו התובנה שלי.

פלג_
03-12-11, 10:31
זה בטוח, גם אני בניתי את זה על הרכב שלי.
בכל מקרה לקחת רעיונות זה בעיקר על הצורה של המדרגה.

כבל מקרה ניראה לי שאנחנו כבר אומרים את אותו דבר, ומתכוונים לאותו דבר.
שהיה לנו אחלה שבת.

פלג_

ספרדי
04-12-11, 10:39
אני גר בעפולה (סליחה על ההתפרצות)
מה יש בעפולה ?
אני מחפש מדרגות להיילקס 96
(:
אם אתה מחפש יש לי שרטוטים לבנית מדרגות להיילקס שנת 95-97.

ספרדי
04-12-11, 11:17
שלום אם אתה מוכן לנסוע לצפון הלא רחוק סביבות עפולנ אתן לך דם ממולץ וזול 0506261244
דורון
דרון שלום,
אני גר באיזור עפולה על מה אתה מדבר?

ספרדי
04-12-11, 11:19
יש לי כבר רעיון למדרגות לטנדר אבל ישנה בעיה שבצד של מיכל הדלק יש צינורות מחוברים לקורה והמיכל דלק צמוד לקורה, אז איך אני יכול לחבר את המדרגה בצד הזה,
למישהו יש רעיון?

savyon
04-12-11, 12:34
כן,
הצינורות דלק, כנראה, מחוברים לשלדה עם "בנדים" בכמה מקומות לאורך השלדה,
שחרר קצת את הבנדים באיזור שאתה צריך, תשחיל את הפלח / חבק וסגור את הבנדים בחזרה.
בד"כ, אפשר להזיז את הצנרת ואפשר גם בעדינות לעוות אותה טיפה- אתה צריך מרווח של 5 ממ'.
רצוי לעטוף את הצינור דלק בחתיכת גומי או משהו כזה כדי שלא ייווצר חיכוך / שיפשוף / חתך בגלל המגע והוויבראציות.

סביון

ד ו ר ו ן
05-12-11, 21:30
יש לי כבר רעיון למדרגות לטנדר אבל ישנה בעיה שבצד של מיכל הדלק יש צינורות מחוברים לקורה והמיכל דלק צמוד לקורה, אז איך אני יכול לחבר את המדרגה בצד הזה,
למישהו יש רעיון?
יש חורים בשילדה שעוברים מצד לצד.

-->