PDA

צפייה בגרסה מלאה : בניית ממ"ד

מירי פוקס
29-11-11, 21:45
ערב טוב,
מעוניינת לברר פרטים לגבי הוספת ממ"ד : אילו אישורים דרושים, האם יש צורך בקבלן מורשה לתחום או כל קבלן העוסק בבנייה פרטית, האם משטח בטון יצוק בעומק של חצי מטר ובמידות 3X2 הצמוד לבית יכול לשמש בסיס לממ"ד או שיש צורך בחפירת יסודות עמוקים יותר וקונסטרוקציה מסויימת, האם ניתן להשתמש בשני קירות חצוניים-גובלים כקירות למרחב או שיש צורך בחיזוקים מסוג מסויים, האם ניתן לבנות את המרחב עם דלת יציאה לחצר או רק דלת פנימית מתוך הבית והאם יש יתרון לבניה מרוכזת של ממ"דים במושב (כספי ואדמיניסטרטיבי...). אשמח לקבל מידע מכל מי שהתנסה או מי שמבין/עוסק בתחום. מירי

omri_t
29-11-11, 22:05
המפרט לממד נקבע ע"י פיקוד העורף.
"בשלוף" מהזיכרון:
מינימום 9 מ"ר
חלון ודלת נגד הדף- חלון חיצוני דלת פנימית.
מול הדלת צריך להיות קיר במרחק וזוית מסויימת.

למיטב הבנתי- חייבים לעשות ביסוס רציני יותר ממשטח הבטון שהזכרת.
לא ניתן להתבסס על קירות הבית.

אדריכל ידע להכין תוכניות ולהתחשבן על התוספת ב % הבניה.
כמו כן יש חברות שבונות ממדים יבילים וכאלו שמתמחות בבניית ממדים בבתים קיימים.

בהצלחה.

BackDoorMan
30-11-11, 09:59
לפני מספר ימים היתה לי שיחה עם איש צבא, כשהגענו לנושא הממ"ד הוא צחק ואמר שמדובר בכוסות רוח למת בהתחשב ברקטות והטילים שנכנסו או אמורים להכנס בעתיד הקרוב.
רקטה פשוטה לדבריו חודרת בפגיעה ישירה קיר/תקרת בטון בעובי חצי מטר, הכבדות ממש מורידות חצי רחוב.

אוקטבה
30-11-11, 15:38
לפני מספר ימים היתה לי שיחה עם איש צבא, כשהגענו לנושא הממ"ד הוא צחק ואמר שמדובר בכוסות רוח למת בהתחשב ברקטות והטילים שנכנסו או אמורים להכנס בעתיד הקרוב.
רקטה פשוטה לדבריו חודרת בפגיעה ישירה קיר/תקרת בטון בעובי חצי מטר, הכבדות ממש מורידות חצי רחוב.

תגיד מה הוא עושה בצבא כי הוא ממש לא בתחום הנכון...

עובדות: ראש קרבי של מה שקרוי "גראד"=רקטה (קטיושה)122מ"מ כ 10 קילו חומר נפץ.

זה לא מוריד ממ"ד תקני.

אם מדובר על סקאד זה כ 700 קילו חנ"מ וזה מוריד בפגיעה ישירה.

שני הנזכרים למעלה חסרי יכולת דיוק והסיכוי הוא בעיקר לנזק סביבתי/היקפי ממ"ד מצוין לרסיסח\ים והדף.

צחי (שטיפל בכמה וכמה כאלה ואחרים...)

ולפותחת השרשור: מה מתאים תלוי בסוג הקרקע אין אפשרות רצינית לקבל תשובה באינטרנט.

ישנם ממדים יבילים(טרומיים) או מיגוניות במשקל שנע בין 40 - 60 טון.

תמיד יש יתרון לגודל בהתארגנות למרות שמדובר על מספר אתרי עבודה.

יום טוב

צחי

Tourist
30-11-11, 19:31
מחילה אם אני פולש לדיון בטחוני אבל לא עניתם על השאלה....

רוב האנשים בונים ממ"ד כי זו אפשרות לבנות עוד חדר לבית באופן חוקי מעבר לאחוזי הבניה הקיימים. לא נגד גראדים.

מירי פוקס
30-11-11, 20:31
תודה על ההתייחסות לנושא.

אני רק אחדד כמה פרטים -

נושא בנית ממ"דים הועלה במועצה איזורית באיזור ורציתי לקבל קצת אינפורמציה לפני הצטרפות (או לא...) לבניה.

מדובר בבית משוחזר בן כמעט מאה שנה (שמן הסתם לא שמעו אז על דברים כאלה...).

הבית גדול דיו והייתי שמחה להוציא את הכסף לבניית הממ"ד על דברים טובים ונעימים יותר.

ברור לי שיעילות הממ"ד שנויה במחלוקת, בטח בפגיעה ישירה, אך לאור העובדה שקטיושות ו"אכבאר 1" לא פסחו עלינו במלחמה האחרונה יש לדעתי עדיין ערך מסויים למרחב המוגן (או שלא ?...).

"תשובה רצינית" ? אולי לא, אבל לפחות "העשרת ידע" לפני ביצוע...

מירי

-->