PDA

צפייה בגרסה מלאה : בניית CJ עם מנוע 5.7 לתחרויות עבירות

ערן CJ
17-01-05, 17:02
הרכב כבר בנוי. (תמונות בקרוב)
קרבורטור הולי יחליף את הקרבורטור המקורי של הואנדורה.
השאלות:
האם משאבת דלק חשמלית תספק את צרכיו של קרבורטור הולי ?

האם בלייזר רשאי לגרור עגלה (עם בלם) שעליה יושב ה CJ שמשקלו כ 1.5 טון ?

בלייזר מודל 79, במצב יפה (כחדש), אחרי פתיחת מנוע שכללה החלפת מיסבים ורינגים, גיר ידני ? ללא טסט מזה שנתיים, ללא שיפורים. מה העלויות להחזרתו לכביש (לא כולל עלות הטסטים) ? במה זה כרוך ? מה ידוע על הגיר הידני (4 הילוכים) ? מה לבדוק ?

תודה לכולם, ערן CJ

חנן א.
17-01-05, 17:14
בלייזר מודל 79, במצב יפה (כחדש), אחרי פתיחת מנוע שכללה החלפת מיסבים ורינגים, גיר ידני ? ללא טסט מזה שנתיים, ללא שיפורים. מה העלויות להחזרתו לכביש (לא כולל עלות הטסטים) ? במה זה כרוך ?

תצטרך לבצע בדיקת מעבדת טכניון, שהיא בעלות של כ800 ש"ח, וכוללת בדיקות מקיפות ביותר של הרכב, שילדה , כולל מדידת אלכסונים, הורדת אנכים לבדיקת התעוותויות וכו' , בדיקת מרכב מקיפה ועוד . לא נעים.

אגב, ברוך הבא. אתה ערן CJ עם הטאטא לשעבר?

אריה פאהן
17-01-05, 22:28
יש שני סוגים של משאבות חשמליות למנוע 5.7 אחת נותנת 8 PSI ,השניה 40 PSI ,אתה צריך את ה-8 PSI ,ה40- יככולה לקרוע את הדיאפרגמה של וסת הלחץ במשאבה,

אריה פאהן
17-01-05, 22:35
וואי סליחה תיקון טעות ,מרוב העסקות בקרבורטור הולי TBI לקחתי כמובן מאיליו שמדובר בהזרקה ,אם לא כך העיניין אז וודאי שהמשאבה החזקה תספק אותו,
וכן התכוונתי כמובן לווסת שנמצא בקרבורטור TBI ולא לווסת במשאבה

ערן CJ
18-01-05, 09:42
אריה תודה על המידע.
חנן שלום. הזיהוי מושלם.
אני אכן: ערן CJ (כבר לא) בטאטא...
אולי בקרוב אהיה ערן CJ "בלי-זר" ?!
ה-CJ ישאר תמיד !!!

שאלה נוספת: אמר לי איציק בריל (מתחרה ראלי מוכר) שניתן להרכיב איזה פלסטיק בתא המצוף של קרבורטור ואנדורה. הפלסטיק הזה יאפשר לקרבורטור להתמודד עם שיפועים. מישהו מכיר ?
שוב תודה.
ערן CJ (מצטרף חדש לעולם הפול סייז)

אריה פאהן
18-01-05, 21:44
למה שלא תעבור להזרקה TBI זה לא סיפור יקר כל כך ?
אם אתה בכל אופן מחפש לאלתר פתרונות לקרבורטור קיים , תראה את הפטנט בקרבורטור של הריינג' רובר הישנים מנוע 3,5 נדמה לי , יש להם משהו שנקרא קרבורטור תלוי עובד גם בשיפועים אולי תקבל מזה רעיון,אין מה להגיד יודעים לבנות האנגלים :D

אריה פאהן
18-01-05, 21:48
כדאי לך לברר לגבי חלפים כגון משאבות וכו' אצל אוטו ליין בת"א ,יבואן מקביל לGM - - 6397287 - 03 .תגיד להם שאתה מכין רכב לתחרות תקבל הנחה יפה

ערן CJ
19-01-05, 12:53
אריה שלום
בגדול, TBI בהחלט אפשרות לגבי הבלייזר.
ב CJ המיועד לתחרויות, אני מעדיף אמצעי שניתן לבצע עליו תיקון דרך. מערכות האלקטרוניקה הקשורות ל TBI הן כידוע, רגישות מאוד למים. (לא שלא ניתן לאטום, אבל מדובר בנקודת תורפה נוספת).
ככל שידוע ליכדי להתקין TBI עלי למצוא את ה"קרבורטור המזריק", ריתמת חשמל, (מחשב מנוע? רגש CO ?). איפה ניתן להשיג ובאילו מחירים.

לגבי הבלייזר - שמעתי שבארגנטינה נוהגים לחבר למנועי הקרבורטור (5.7) מערכת הזנת גז פשוטה. מדובר במערכת שניתנת להתקנה והסרה מהירה. אמנם לא חוקי אבל, מה ידוע לגבי מערכת זו ? האם יש אפשרות לרכוש את המערכת במדינה קרובה לישראל ? איפה ? עד כמה זה יחסוך לי בתור אחד שמתכנן כ 4000 - 6000 ק"מ בשנה (יש לנו בבית רכבים צמודים מהעבודה, בבית) ?
ערן CJ

אריה פאהן
19-01-05, 18:08
אני כרגע מכין בלייזר ,מקווה שהוא ישתתף בתחרות בשבת הבאה,בעת הפרוקים וההרכבות חיזקתי עם מפתח פתוח וקונטרה של היד כמעט ללא מאמץ את הכניסה של צינורית הדלק לקרבורטור ההזרקה וההברגה שם התבקעה(מסתבר שזה תופעה מוכרת וצריך לסגור ממש בעדינות) בכל אופן קניתי אצל דוד כהן(פירוקיה)קרבורטור עם מזרקים תקינים ב-200 ש"ח ,נראה לי שכל המערכת לא תעבור את 1000-500 ש"ח

Bulldog
19-01-05, 20:34
היי ערן, תן עוד פרטים לגבי הCJ, גם בה"פ אם אתה לא מעוניין לחשוף יותר מדי פרטים.
בנוסף, תבדוק טוב אם הקרבורטור הולי שלך מתאים לכביש או לשטח. ובנוסף יש קיטים של מצופים ומחטים לקרבורטורים לשטח שמאפשרים להם עבודה עגולה גם בזווית של 45 מעלות
עומר

אריה פאהן
19-01-05, 20:57
אפשר לכוון קרבורטור הולי לעבודה בזוויות ,יש חבר באתר בשם שי שעשה דוקטורט על כיוון קרבורטור הולי ,רק שלא הייתי לוקח סיכון לגבי זה בתחרות ,חוקי מרפי לא מאכזבים

UNIX
19-01-05, 21:52
אריה מה קנית מדוד כהן ב 200 שקל? את כל יחידת ההזרקה כולל המזרקים ה tps iac?

אריה פאהן
20-01-05, 08:57
כן את יח' הקרבורטור עם המזרקים

-->