PDA

צפייה בגרסה מלאה : מתלבט בקניית ג'יפ ראשון

faitn11
04-12-11, 00:19
שלום

יש לי רכב מהעבודה, כך שאני מתלבט על קניית רכב לסופי שבוע לטיולי ג'יפים בלבד.
הסכום העומד לרשותי הוא 20,000 ש"ח לכל היותר.
סוג הטילוים שאנו ארצה לעשות: הכל שהג'יפ לא יגביל אותי.
כמות המטיילים: זוג +2 ילדים (16, 11).
בהתאם לכך אני מתלבט בין מס' גיפים:
ניסן טראנו 1994-1996. סוזוקי סמוראי 1993-1994. קאיה ספוטאז' 1994-1996, סוזוקי ויטרה 1993-1995. דייהטסו פרוזה 1993-1996. ניבה 1994-1997

מס' שאלות לי אליכם:

האם קניה בסכום כזה בשנים כאלה, תכניס אותי "לסרטים" של טיפולים במוסכים כל הזמן ואפס הנאה ?
איזה רכב עדיף מבין הרכבים שציינתי, והאם יש לכם הצעה טובה יותר (דרך אגב אני מתלהב מהסוזוקי סמוראי, בגלל האמינות שלו ,צריכת הדלק הנמוכה שלו וזה שיש לו ברזנט).
בתודה מראש.

FAITN11

רגב1971
06-12-11, 14:01
טראנו-בשנים האלה קשה מאוד מאוד לימצוא אחד במצב סביר רובם בנזין שצורכים לא מעט דלק
סמוראי - תנסו להיכנס כולכם למשהו קצת יותר גדול ממכונת כביסה הרכב קטן למישפחה אלה עם לוקחים עגלה קטנה
קאיה -לוגם דלק כמו סוברבן דורש הגבהה ומיגון לנסיעה בשטח
ויטרה -יש ארוכות צריך המון סבלנות לימצוא אחת טובה לפי דעתי הכי מתאימה לך
פרוזה- מהיכרות קצרה איתו כלי מאוד מאכזב חיסרון נוסף רק שתי דלתות מאוד לא נוח עם ילדים (מניסיון)
ניבה- ראה סמוראי

שגיא S
06-12-11, 14:11
סמוראי קצר באמת לא מתאים ליותר מגיחות לשטח לארבעה אנשים, לטיולים של יום ויותר צריך כבר להגביל את עצמך לזוג בלבד..וארוכים הם כבר שנתון 87-88.
קאיה ספורטאז' - רכב טוב, יכול להתאים לצרכיך, אבל צריכת דלק של 1 ל6-7.
ויטרה ארוכה, אין הרבה בכלל, אבל עכשיו יש כמה טובות שמפורסמות בלוחות...שווה להתסכל, אבל שוב הן לא יעלו 20K שקל.

בנוסף, כל רכב שתרצה ידרוש יישור קו בכמה אלפי שקלים - יש לך כסף בצד לזה?
ורכבים ב20 אלף הם לרוב לא משהו...ואם באמת תרצה לטיל איתם בעבירות בינונית בלי להסתכן בנזקים - תצטרך להשקיע גם כמה אלפי שקלים במיגון/הגבהות/נעילות/צמיגים מה שזה לא יהיה...

דרור ברלי
06-12-11, 14:19
אם תמצא טראנו ארוך במצב טוב בסכום כזה - כנראה שזה מה שאתה צריך.
גם ויטארה ארוכה זה ממש טוב, אם תמצא. אישית - זו הבחירה שלי מבין כל אלה שהזכרת.
קיה ספורטאז' - גם טוב. אפשר להגיע איתו לרמות שיפורים ועבירות יפות..
סמוראי - כיף של כלי. מגניב, עביר ואמין - אבל קטן מדי. ארבע נפשות? הגזמת. זה אוטו לזוג צעיר ללא ילדים ועם גב קשוח.
פרוזה - נדיר, צפוף, בעיית חלפים מסויימת, מנוע מחורבן באמת - מתחמם כרוני, קורוזיה... שומר נפשו וכיסו ירחק מכל דייהטסו ישנה.
ניבה - יותר מרווח מסמוראי אבל עדיין צפוף. הרוב גרוטאות, בעיית חלקים קשה. ב-20K יש לך שלוש ניבות טובות + הרבה עודף, אבל חבל על הכסף...

faitn11
06-12-11, 14:37
תודה על התגובות
ראיתי היום קיה ספורטאז' 95 עם מיגון תחתון ומגן חזירים במחיר יפה מה אתם חושבים עליה
עוד דבר שמעתי שיש בעיה עם הלוקרים של ההספורטאז' מה זה לוקרים?

רון נחמן
06-12-11, 18:59
קודם כל, אם החלטת ללכת על ספורטאז' - קרא את הכתבה הזו (http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=2226-%D7%9E%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9A-%D7%9C%D7%91%D7%93%D7%99%D7%A7%D7%AA-%D7%95%D7%A8%D7%9B%D7%99%D7%A9%D7%AA-%D7%A7%D7%99%D7%94-%D7%A1%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%98%D7%90%D7% 96), מאת אדם שלקח את הקיה כמה צעדים מעבר להגיוני.

חוץ מזה, הלוקרים נמצאים במרכז הגלגלים הקדמיים. הסיפור הוא כזה:
כשאתה נוסע, הגלגלים הקדמיים מסתובבים גם אם אתה נוסע בהנעה אחורית בלבד (2x4). הם, בתורם, מסובבים את הציריות, שמסובבות את הדיפ', שמסובב את הדרייב שאפט הקדמי שמסובב כמה גלגלים בתיבת ההעברה ("טרנספר").
כל זה יוצר חיכוך רב, ולכן גם בזבוז אנרגיה (ודלק), וגם שחיקת מכלולים מיותרת.

מה עשו היצרנים? הוסיפו חלק שמנתק את הציריה מהגלגל. כך, אם אתה נוסע בהנעה אחורית בלבד, הגלגלים מסתובבים - אבל לא מסובבים שום דבר איתם.

בעבר כל הלוקרים היו ידניים, ולאט לאט הם נעלמו מהשטח (בעיקר לטובת לוקרים שעובדים על ואקום, ויוצרים בעיות מדיי פעם..).
הפתרון הכי זול ואמין - להחליף אותם לידניים.

לא מכיר עלויות.

raanan
06-12-11, 19:39
שכחת מועמד טוב יותר מכולם .
טרופר בנזין 93-95 (אפשרי ומפורסם בתקציב שלך).
בנוי הכי חזק ואיכותי מכולם .
עביר יותר , מרווח יותר , מהיר יותר.

חסרון , צריכת דלק . אבל לא משמעותי אם משווים לספורטאז'

רענן

ishc
06-12-11, 22:28
אם הרכב הוא רק לסופ״ש, אם יש לך פנאי, יכולת ומקום לטפל לבד אז התשובה שלך היא סיקס אספנות. ג׳יפ אמיתי, פתוח, גדול מספיק להכיל 4 אנשים לטיול. עם הרבה סבלנות אפשר למצוא משהו בתקציב.
אם הכיוון זה איזה SUV טז אני עם הבחירה של רענן.

faitn11
08-12-11, 06:39
שלום ושוב תודה לכל הפונים.

אני חייב לציין שאני עדין מתלבט לגבי רכישת ג'יפ בכלל (שכל מטרתו היא הנאה בסופי שבוע, כמו שאמרתי יש לנו 2 רכביי ליסינג מהעבודה).

כשאני מתייעץ אם משהו מחברי כולם בודקים אם יש לי חום, מדוע אני רוצה להכניס ראש בריא למיטה חולה.

מהסיבות:
לקנות ג'יפ ולהתחיל להכנס להוצאות אחזקה מיותרות.
לקנות רכב ישן - שלטענת כולם רכב מהשנים 1995/6 - ישן ובוודאות בא עם המון תקלות.
רכב מהשנים האלה (1995/6) כבר בן 16 ובגיל 18 כבר צריך אישורי בלמים כל טסט ובגיל 20 חייב טסט פעמים בשנה (האם זה באמת כך ?)
תמיד ההתלבות יורדת אחרי חודש חודשיים ונשארים עם אנדרטה בחנייה.
בגלל כל אלה אני מתלבט, אבל בנתיים אני מתלבט ומתחיל להיות יותר ממוקד:

ניסן טראנו: עדיף קצר על ארוך (עדיף בשטח, יפה יותר), עדיף בניזין על סולר (אמין יותר).
איסוזו טרופר (בנזין בלבד - הבנתי שאסור להתקרב לסולר).
מה אם אומרים על יונדאי גלופאר - איתו אני יכול להתקדם בשנים ?

אשמח לקבל הצעות ותובנות ממנוסים ממני.

יום טוב.

faitn11

raanan
08-12-11, 07:43

אני חייב לציין שאני עדין מתלבט לגבי רכישת ג'יפ בכלל (שכל מטרתו היא הנאה בסופי שבוע, כמו שאמרתי יש לנו 2 רכביי ליסינג מהעבודה).

כשאני מתייעץ אם משהו מחברי כולם בודקים אם יש לי חום, מדוע אני רוצה להכניס ראש בריא למיטה חולה.

מהסיבות:

לקנות ג'יפ ולהתחיל להכנס להוצאות אחזקה מיותרות.
לקנות רכב ישן - שלטענת כולם רכב מהשנים 1995/6 - ישן ובוודאות בא עם המון תקלות.
רכב מהשנים האלה (1995/6) כבר בן 16 ובגיל 18 כבר צריך אישורי בלמים כל טסט ובגיל 20 חייב טסט פעמים בשנה (האם זה באמת כך ?)
תמיד ההתלבות יורדת אחרי חודש חודשיים ונשארים עם אנדרטה בחנייה.

בגלל כל אלה אני מתלבט

faitn11

שמע, כמעט שיכנעת אותי ....
המעניין, אם תחליף את המילה ג'יפ באישה, תגלה את אותה התלבטות .... (מזל שאישתי לא מתעניינת בג'יפים ובפורומים)
מזכיר לי בדיחה,
ילד בא לאביו ושואל אותו, "אבא זה עולה הרבה להתחתן ? "
האב עונה, "לא יודע ! אני עדיין משלם ...,"

אכן גועלפר יתן לך שנתון גבוה יותר . אבל אין ארוחות חינם .
גם טרופר דיזל 3.0 שנת 2000 ניתן לרכוש בתקציב הנ"ל. השאלה תוך כמה זמן תכפיל או תשלש באחזקה ותיקונים.

המלצה שלי, כול רכב שתרכוש, תתרחק מדיזל.
הסיכוי ליפול על "נבלה" גדול יותר מאשר עם בנזין.
אכן בתחנת הדלק תרגיש חסכון קל. אבל בחשבון הכולל של האחזקה, היתרון דווקא לבנזין.
הערה- הנ"ל מתייחס לרכבים ישנים בתקציב שציינת.

בהצלחה
רענן

moshik999
08-12-11, 10:12
אם החברים אומרים לך שלא כדאי לך לך על זה (זה אומר שזה מאד כדאי)

nirs
08-12-11, 10:52
האם עשית טיולי שטח בעבר?
כמה המשפחה מתחברת לעיניין?
גיפים (בעיקר כרכב שלישי) הוא תחביב יקר להחריד.
בסכום שהקצבת אין גיפים אמינים ורוב הסיכויים שתמצא את עצמך עם בור שואב מזומנים (או במקרה היותר קשה עם נבלה סרוחה).
אני הייתי שוקל לוותר על ליסינג אחד (שעולה גם כך כמה אלפי שקלים בחודש) ולרכוש SUV ראוי משנתון מתקדם.
במקרה הגרוע מוכרים אחרי שנה וחוזרים לליסינג.

whisky
08-12-11, 11:33
לדעתי הכנה,

הם פשוט מקנאים, כשיהיה לך אחד, תראה כמה מהם ירצו לבוא איתך לטייל....

whisky

אם החברים אומרים לך שלא כדאי לך לך על זה (זה אומר שזה מאד כדאי)

zerez
08-12-11, 12:16

אשמח לקבל הצעות ותובנות ממנוסים ממני.

יום טוב.

faitn11

הייתי בדיוק באותה התלבטות, ויתרתי על רכב החברה וקניתי ג'יפ יותר חדיש מזה שחשבתי בתחילה.

אם אין לך סידור מיוחד אז רכב חברה זה תענוג לא זול בכלל, במחיר שאתה משלם אתה יכול להחזיק רכב לא רע בכלל.
אם יש לכם שני ריכבי חברה הסיפור הוא אחר, תלוי כמה ק"מ כל רכב עושה.

חשבת לוותר על רכב אחד ולקנות SUV במקומו?

joconto
08-12-11, 13:50
רכב ליסינג סטנדרטי קבוצה 2 - נגיד מזדה 3 - עולה לך לא פחות מ 3500 ש"ח נטו לחודש, כלומר 42,000 ש"ח לשנה.
בעלות הזו אתה יכול להחזיק לנד קרוזר 2005-2006 או פאגרו 2008-2009 (כולל פחת, דלק, ביטוח ותיקונים).

nirs
08-12-11, 14:36
אגב, אני מחזיק דיפנדר מדוגם (אם כבר אז כבר) כרכב שלישי, ומרוצה עד הגג (ה- 2 האחרים ליסינג עבודה).
את הסידור הזה אני ממליץ, כאמור, רק למשוגעים לדבר.

faitn11
08-12-11, 20:08
שלום

ותודה על התגובות, רענן התגובה שלך חזקה ! ! !

ויתור על הליסינג לא אפשרי ! - אני לא יכול לוותר על אף אחד מהם כי שני הרכבים משמישים את שנינו במהלך היום לעבודה (הגעה לדיונים במקומות שונים...). דרך אגב כל אחד מאיתנו עובד בעבודה שונה במקום (גאוגרפי) אחר.

לא עשינו מעולם טיולי שטח (פרט לטיולי טרקטורונים, שמשכרים בצפון לטיול של שעתיים/שלוש).

2 הבנים שלי מתלבים מהרעיון, אשתי פחות (הרבה פחות, לא טעיתי, הרבה, הרבה, הרבה פחות).

עלויות אחזקה שנתיות לג'יפ (פרט לרכישה הראשונית = כ-20,000 ש"ח, ניסן טראנו 1995/6 עם מיגון תחתון):

טסט +ביטוח חובה + צד ג' = כ- 3,000 ש"ח.
תיקונים = עד כ-5,0000 ש"ח לשנה.
דלק = בהתאם לטיולים - כ- 300 ש"ח לטיול.

האם אני טועה בהערכה (כמובן שהכל תלוי אם לא אפול עם ג'יפ "על הפנים").

לסיכום - אני מבין שעלי להתרכז ב- ניסן טראנו שנת 1995/6, בנזין,

או שנקנה ג'יפ על שלט ואולי בגלגול הבא נהיה מיליונרים ואז נקנה ג'יפ אמיתי ואמין ?
:rolleyes:

faitn11
08-12-11, 20:34
שלום, מה ג'יפ SUV האם הכוונה לג'יפ תע"ר ?

אם כן הוא מאוד מאוד יקר, ב- 20,000 ש"ח אפשר להשיג לכל היותר שנת 1989, שזה תיכף 24 שנים על הכביש מה שמחייב פעמים בשנה טסט + אישור מכון על תקינות הבלמים...

שי קרנצלר
08-12-11, 22:45
שלום
נראה לי ששיקול הדלק הוא זניח מאחר וזה רכב שלישי לטיולים בלבד.
ממליץ בחום על כלי אמריקאי, חזק,מרווח,אוטומטי ,ממוזג וכו'
נטו הנאה בשטח....
כמו כן ב 20,000 קשה למצוא כלי מסודר ומטופל.

oferbr5
10-12-11, 00:00
אני מבטיח לך שאחרי 2 טיולים תמצא את עצמך לבד בג'יפ, אולי עם האשה וגם זה לא בטוח? ילדים בגילאים 11 ו 16 ימצו את העניין מהר מאוד, ברכב שטח הנהנה העיקרי הוא הנהג, נקודה.
הייתי כבר בסרט הזה, הילדים והאשה רוצים טיולים קצרים, שעתיים גג ולחזור, הם מזמן לא מצטרפים אלי, מה לעשות ג'יפ זה לא משחק מחשב, טיול שורף יום שלם!

קנה ג'ימיני מתחילת שנות ה 2000, תשקיע קצת יותר מ 20K כדי לא לבזבז את הזמן במוסכים במקום בטיולים, רכב יחסית אמין שיקח אותך כמעט לכל השבילים המסומנים בארץ.

faitn11
12-12-11, 22:12
שלום

תודה ל העצה, בעיקר לעופר שנותת הרבה חומר למחשבה.

יום טוב.

אודי פ.
12-12-11, 23:34
...עלויות אחזקה שנתיות לג'יפ (פרט לרכישה הראשונית = כ-20,000 ש"ח, ניסן טראנו 1995/6 עם מיגון תחתון):

טסט +ביטוח חובה + צד ג' = כ- 3,000 ש"ח.
תיקונים = עד כ-5,0000 ש"ח לשנה.
דלק = בהתאם לטיולים - כ- 300 ש"ח לטיול.
האם אני טועה בהערכה (כמובן שהכל תלוי אם לא אפול עם ג'יפ "על הפנים").

:rolleyes:

שלום, אני משלם חובה 2,100, צד ג'+גרירה 1,300, טסט 1,100. יותר מ-3,000 וגם מ- 4,000.
SUV זה פג'רו, לנד-קרוזר, טרנו, טרופר וכו'.
תיקונים - 5,000 לשנה זה סביר לרכב תקין ומטופל היטב. ב- 20,000 אתה קונה את ההזנחה של קודמיך.
אצלי למשל היה משולש שבור, משאבת הזרקה נוזלת, מצבר פעמיים (!) ועוד. יותר מ-10,000 ש"ח. ויש גם צמיגים...
אני אגב בעד ג'יפ כרכב שלישי אם הרכב השני נוסע 10,000 ומעלה ק"מ בשנה.

איך שאני רואה את זה, רכב עומד בחנייה עולה 500 ש"ח לחודש. זה תחביב לא כזה יקר. שאר הכסף זה בהתאם לנסיעה בפועל. יקר לך - סע פחות או תטייל קרוב, ותיזהר על הרכב. מבחינת סוג הרכב, אצלנו הדבר החשוב הוא הגודל שיהיה מספיק והאמינות. בינתיים הגעתי לכל מקום שרציתי אז אני לא משפר כלום. ג'יפ רק לטיולים עדיף בעיניי שיהיה פשוט ופרימיטיבי ככל האפשר - בנזין, ידני, כמה שפחות שכלולים.
בג'ימיני או סמוראי אתה מבטיח את זה שתטייל לבד, הייתי הולך על טרופר בנזין או טראנו עם עדיפות לטרופר כדי לאפשר טיול משפחתי.

raanan
13-12-11, 00:45
אני אגב בעד ג'יפ כרכב שלישי אם הרכב השני נוסע 10,000 ומעלה ק"מ בשנה.

איך שאני רואה את זה, רכב עומד בחנייה עולה 500 ש"ח לחודש. זה תחביב לא כזה יקר. שאר הכסף זה בהתאם לנסיעה בפועל. יקר לך - סע פחות או תטייל קרוב, ותיזהר על הרכב. מבחינת סוג הרכב, אצלנו הדבר החשוב הוא הגודל שיהיה מספיק והאמינות. בינתיים הגעתי לכל מקום שרציתי אז אני לא משפר כלום. ג'יפ רק לטיולים עדיף בעיניי שיהיה פשוט ופרימיטיבי ככל האפשר - בנזין, ידני, כמה שפחות שכלולים.
בג'ימיני או סמוראי אתה מבטיח את זה שתטייל לבד, הייתי הולך על טרופר בנזין או טראנו עם עדיפות לטרופר כדי לאפשר טיול משפחתי.

איך אומרים , "קלעת בול" בכול משפט !

אני גם הגעתי למסקנה שעדיף שהג'יפ יהיה רכב שלישי לטיולים בלבד.
זה יוצא יותר זול בשורה הסופית.
ההעדפה שלך לבנזין היא גם במקום . בנזין זה מנוע פשוט ואמין וגם בשורה הסופית האחזקה זולה יותר (כולל גם בתחשיב הדלק).

בקיצור אני בחרתי,
לאשה, מזדה ליום יום
לי, קוואליר ידנית (בכלום כסף) ליום יום
לטיולים וגיבוי לפרייבטים, טרופר בנזין ארוך

רענן

david4runner
14-12-11, 11:23
אין על 4RUNNER
כלי חתיך חזק נוח שטח\כביש , אני מאוהב כבר למעלה משנתיים , אני מבטיח לך לא תתחרט ולא אני לא מוכר!
היתרון- מרווח ,אמין, לא מוגבל מהירות [גימני,סמוראי] עבירות , שיפורים,חלקים
חיסרון-מנוע חלש יחסית לסופה ,ארוך,שותה [1-6 קאיה] אבל אני מרוצה וזה מה שקובע! ואתה לא מתפשר על נוחות , מהירות, עבירות אמינות בקיצור תימצא כלה.

ניר ל
16-12-11, 09:15
בתקציב של 20k אתה צריך לחפש הייטב ולדעת להבדיל בין מציאה לגרוטאה, לא לשלול שום דגם, לא לקנות סיקס (ג´יפ תער) . אני לא בטוח שהייתי שולל לנדרובר דיסקברי ידני אפילו, אבל לא נראה לי שתהיה מסוגל לאתר רכב כזה בעצמך ואל תתקרב למכוני בדיקה עם רכב כזה, לא תקבל שום ערך מוסף מהם.

ניר ל
16-12-11, 09:30
עברתי על לוח יד2 והאמת היא שמכל ההיצע שיש שם סביב התקציב שלך, דווקא הג׳ימי (gmc) נראה כמועמד מתאים לרכב שלישי - מהנה בטרוף, נוח ומפנק, שפע חלפים במחיר זול יחסית, חפיפה עם סונומה, אמינות גבוהה של המכלולים העיקריים. החיסרון הוא שהוא נמוך יחסית לכלים יפנים. שים לב שרוב ההיצע הוא מסוחרי רכב. שווה בדיקה.*

RONI
16-12-11, 09:47
לדעתי האישית ב20000 שח,לא תמצא כלי תקין שכל אשר תצטרך יהיה לטייל עם המשפחה,ולא משנה מי יהיה הנבחר,
רובם ככולם כלים שעבדו קשה ובמצב לא מי יודע מה.
אל תלך על גיפ סיקס או סופה כי אם הם לא מטופלים היטב ,תאלץ להוסיף עוד 20 אלף לפחות להגיע לרמת נסיעה בטוחה עם המשפחה לנסוע לטיול ולחזור ממנו
בחתיכה אחת.[כלים אלה רובם ככולם עבדו ועובדים ועוברים התעללויות בלתי נתפסות] כלי טוב ומטופל לא יעלה לך פחות מ40 אלף גם אם זה אומר ,אספנות,
שעלות הביטוחים וטסט שלו שוליים.
ניבה ,לא נראה לי בטוח לנסיעה..
הכי טוב לדעתי הוא הניסן טרנו הארוך ,תחפש את הכלי הכי שמור והכי סטנדרטי ולך עם חבר מבין לבדוק אותו.
הוא יתן לך את התמורה הכי טובה לכספך ,במיוחד כרכב של סופש בלבד ,

ניר ל
16-12-11, 14:32
לדעתי סיקס/סופה לא באים בחשבון במקרה הזה, לא בגלל עלות האחזקה, כי אם בגלל הנוחות והפרקטיות שתשאיר אותם כאנדרטה בחנייה אחרי טיול אחד עם המשפחה ( יכול להיות גם ההיפך הגמור , אבל בהסתברות נמוכה...). לגבי הסיכוי למצוא בתקציב הזה רכב תקין שלא יוציא את הנשמה - אכן נמוך מאד , אבל לא בלתי אפשרי.

-->