PDA

צפייה בגרסה מלאה : טרופר 2001, האם כדאי לי להכנס לזה בכלל?

dtvet
04-12-11, 15:35
אז ככה, הרכב הוא טרופר ארוך, דיזל,2001, יד ראשונה עם 150K ק"מ.
הרכב הוא של דוד שלי ואני מכיר אותו בערך מהרגע הראשון אבל לא ממש עקבתי אחרי כל תקלה או טיפול.
בגדול שמעתי על סיפור המזרקים שמתקלקלים לעיתים לא רחוקות כ"כ ושעלות כ"א היא סביב 2000ש"ח, גם ברכב הזה הוחלפו כבר ארבעתם במשך השנים(ללא עלות)אבל עכשיו אומרים לי בUMI שהם החליפו ללא עלות עד שהרכב בן 10 ומעתה ואילך זה יהיה בתשלום מלא.
האם מישהו יודע מה תכיפות הקילקול של המזרקיםפ האלה ובמה זה תלוי, שאדע למה לצפות?למה בכלל הם כ"כ נוטים להתקלקל והאם אין לזה פתרון קבוע?
ממה עוד לפחד מהאחזקה של רכב כזה?
כיום יש לי C5סיטרואן 2006 שאני מאוד מבסוט ממנה אבל קניה של רכב כזה קורצת לי בגלל האפשרות של לטייל בשטח עם המשפחה(עד היום עשיתי את זה על אופנועים אבל עכשיו עם משפחה זה לא אפשרי)בנוסף הוא גדול ונראה לי גם מאוד נוח כל העניין של העמסת וקשירת הילדים בכסאות הבטיחות בגובה כזה במקום ההתכופפות לפרייבט.
בקיצור, זה ממש לא משהו שאני חייב אלה רוצה והשאלה שלי היא כמה לפחד מזה, שמעתי מכל מני אנשים ש"מה שלא יהיה אתה תוציא על רכב כזה כמה אלפים בחודש" אתם מסכימים לקביעה כזו? אני לא מתכוון "להרוג" את הרכב בכל מני מעלות מסולעים(מחמל/נוח וכו...)אלה יותר טיולים רגועים בשטח(אני יודע שעם האוכל בא התאבון...) הוא ישמש רוב הזמן לנסיעות הרגילות ע"י אישתי, לעבוה ולגנים ואני מאמין ומקווה שפעם בחודש איזה טיול שטח.
אני לא מתכוון להתחיל לחפש SUV אחר(אז אל תמליצו) וחושב על קנייתו של זה הספציפי בגלל שזו קניה ממשפחה ורכב שאני מכיר מאז שיצא מהמפעל וזה מה שקורץ לי.
האם הטרופר מומלץ בכלל או שלא היתם ממליצים לי עליו באופן כללי, ואם כן אז מה לבדוק במיוחד?
אגב,המחירון הוא 44K, משוקלל 48K ואני יכול לקנות אותו ממנו ב35K, יש קצת מה להשקיע בטוח, איזה תיקתוק מכויוון גלגל שמאל קדמי, 2 צמיגים גמורים, צבע על מכסה מנוע מקולף לגמרי וחור בסעפת, זה מה שאני יודע לפחות.
כל המלצה והארה תתקבל בברכה.
תודה.

ניר ל
04-12-11, 17:30
הבעיות בטרופר מהדגם הזה הן בנוסף , לא במקום, הבעיות (בלאי) הקיים ממילא בכלים דומים מדגמים אחרים עם עבר וגיל דומה. תפוחים, צמיגים, מצברים, משולשי מתלה, ציריות וכו׳. הם דברים שתוציא עליהם כמה אלפי ₪ בשנה, לא בחודש. בעיית המזרקים הדולפים לא נגמרת בד״כ בהחלפת מזרקים, כי אם בנזק היקפי עצום למנוע ולטורבו שדורשת החלפתם בסכום גבוה משווי הרכב, ראשי מנוע שהולכים... בקיצור, לא להיט, לא רכב בעל פאסון יוצא דופן כמו ניסן פטרול , כסף מת.

שגיא S
04-12-11, 19:08
אני לא מציע לך...

רק ההרגשה של לחיות בפחד שכל רגע משהו יכול להיהרס..לא שווה את זה.
מה שכן - לרכב יש עלות מול תועלת גבוהה מאוד! ואם לא הבעיה אז הערך שלו היה הרבה יותר גבוה.

נמרוד - מערד
04-12-11, 19:53
היה לי אחד כז הוציא לי את נשמתי ופירק לי את חשבון הבנק.
נמרוד

רגב1971
05-12-11, 22:21
חבר טוב שלי בעל מוסך שמכיר ומטפל ברכבים האלה מגדיר את הרכבים האלה כאוסף של צרות .
מזרקים מנועים מגדשים אלטר' ושאר צרות כיד הדימיון
אל תיגע פן חשבון הבנק שלך יקרע!

שגיא S
06-12-11, 14:43
מה שכן אני אבוא רגע להצלת כבודו של האיסוזו.
היום אפשר למצוא שנתוני 2001 במחירים של סמוראי...עכשיו אני לא אומר שזה בלי סיבה.
אני רק אומר שאם לנד קרוזר אתה קונה ב60-70 אלף, טרופר דיזל אפשר למצוא אפילו בחצי מזה, מה שנותן לך את המרווח נשימה הכלכלי לתיקונים החלפות מנוע ומה שתרצה, אפילו תקנה 2 שיהיה לך אחד לחלקים ;)

וחשוב לזכור ששום רכב לא חף מתקלות..לא טויטות, לנד רוברים, מיצובישי, ניסאן - אפילו לא הסמוראי שלי ;) ואין בו בכלל מה שיתקלקל.

השאלה זה מה אתה מקבל בתמורה למה שאתה משלם - אז בטרופר זה די הרבה!

-->