PDA

צפייה בגרסה מלאה : על פנצ'רים צמיגים וג'קים

ניר_לב
05-12-11, 09:38
שלום לכולם!

למי שעקב לפני כחודש, סחבק קנה סוזוקי ג'ימני ידנית 2007, תותח אמיתי ותענוג של ג'יפ.

מאז יצאתי איתו לטיולים כל שבת ואפילו נסעתי איתו למילואים, היה עשר.

יש לי צמיגי ג'אולאנדר של יוקוהומא (50/50) במצב לא רע בכלל, ואתמול בלילה בתחנת הרכבת נחרדתי לגלות שאחד מהם מפונצ'ר לחלוטין. התבחבשתי שם שעה עם הג'ק, כי הוא ג'ק רגיל של פרייווט, וממש לא מספיק גבוה כדי להרים את הרכב, אז הוספתי משתלבות מתחת מה שלא הספיק גם כן ופירקתי שוב את הג'ק והוספתי עוד משתלבות, בקיצור הייתה חוויה.
השאלות שלי, כמתחיל, הן כדלהלן:
1. בנוגע לפנצ'ר- ראיתי שיש בצמיג בורג די גדול. האם אפשר לתקן כזה דבר או שהלך עלי וצריך לקנות חדש?
2. בנוגע לצמיגים- ככל שהתשובה לשאלה 1 היא שהלך עלי, האם זה אומר שאני חייב לקנות שני צמיגים עכשיו (אם משהו יוכל לתת סדר גודל של עלויות אודה מאוד)? אם כן, הם צריכים להיות כמו הקדמיים? מישהו מכיר חנות צמיגים טובה באזור אשקלון?
3. לגבי הג'ק- האם יש ג'ק נורמלי לג'יפ שאתם יכולים להמליץ עליו? מה העלויות של זה בערך?

תודה רבה!

ניר.

yoni 110
05-12-11, 10:24
לפני שאתה ממהר להספיד את הג'יק, מאיפה הרמת את הרכב?

ניר_לב
05-12-11, 10:33
על אדמה לא על אספלט, הייתה די קשה. נראה לך שהג'ק פשוט שקע? יכול להיות, חשבתי להזיז אותו לאספלט אבל פחדתי לעשות נזק לצמיג.

Pageup
05-12-11, 10:50
רכב שטח מרימים מהסרן או מהמשולש בגלל מהלך המתלה הארוך (במקרה שלך זה מהסרן גם מקדימה וגם מאחורה).
הולכים לפנצ'ריה ובודקים אם אפשר לתקן את הצמיג (אם הוא לא נפגע), אם לא עדיף להחליף זוג צמיגים מאחר
והם לא חדשים (גם בפרייבט). במקרה שלך מאחר והרכב לא 4X4 קבוע אפשר להחליף זוג.
לי יש ברכב גם ג'ק רגיל וגם עגלה (שהוא נוח יותר על הכביש אבל לא יעיל בעליל בשטח).

liorl
05-12-11, 11:16
ג'ימני מרימים באחת משתי דרכים:
1. עם ג'ק עגלה מהביצה (סרן קדמי או אחורי לפי הצורך).
2. עם הג'ק המקורי של האוטו מזרוע הרדיוס. יש לשים לב לא להרים מהחיבור של זרוע הרדיוס לגוף אלא מהמשך הזרוע (בערך בשליש הזרוע) - יש מעין בליטה למטה בכל זרוע רדיוס לסימון המקום.
כמו שכתבו לפני בגלל מהלך המתלה הארוך צריך להרים את הגלגל עצמו ולא את הגלגל באמצעות הרכב. זה גם מצויין בספר הרכב.

eysham
05-12-11, 11:45
מה שעשית זה כמו לדוג עם גומי במקום חוט דייג.... :)

zviki
05-12-11, 12:23
מציע לך לקנות [במידה ואין לך] מדחס טוב וערכת תיקון נקרים [תולעים] .לנפח ,לתקן ושהפנצ'אר מעכר יתבחבש עם החלפת הגלגל. התיקון הנ"ל רק לחרום, רק להגיע אליו לתקן ולהחליף. בכל מקרה - טוב שיש מדחס ברכב. קיימים מכשירי הרמה רבים בשוק, הנוח ביותר הוא מכשיר עגלה, הבעיה שרובם מלוכסני עיניים, לא מחזיקים מים אחרי שימוש קצר. לך על משהו רציני [ההשקעה בהתאם] יתכן מאד שלמרות הבורג הנעוץ היית מצליח לנפח [יתכן והדליפה הייתה איטית, אני לא יודע] להגיע לצמיגאי הראשון עם לחץ אוויר מתאים לנסיעה קצרה.

yoni 110
05-12-11, 13:50
לא מבין מה כולכם מתלהבים מג'יק עגלה, זה אחד הדברים היותר מחורבנים ולא נוחים שיש.
בדר"כ המהלך שלו קצר מאוד מה שאומר שרכבים עם צמיג גדול הוא פשוט לא מצליח להרים.
ודבר שני הוא תופס המון, אבל המון מקום ברכב

גיק בקבוק קטן עם בורג מתכוונן יעשו את העבודה הכי טובה. גם גבוהה, גם קל לשימוש (הידראולי), והכי חשוב לא תופס מקום כמעט ברכב.
אם יש לך אפשרות ג'יק מקורי של לנדרובר אז תשיג ומהר. הידראולי קטן עם 2 בוכנות וU בחלקו העליון שמתלבש מתחת לסרן. להבדיל מכל מה שנמכר שיש לו בוכנה אחת והחלק העליון שלו שטוח.

בכל מקרה עדיף להחזיק ברכב פלטת עץ או ברזל עבה כמפזר לחץ מתחת לג'ק למניעת שקיעתו על קרקע רכה.

יוני
(שנוסע בJEEP עם גיק של LR)

eysham
05-12-11, 17:20
יוני,
הג'ק של לנדרובר לא נוזל??

liorl
05-12-11, 17:40
לא מבין מה כולכם מתלהבים מג'יק עגלה, .....

ודבר שני הוא תופס המון, אבל המון מקום ברכב

יוני
(שנוסע בJEEP עם גיק של LR)

ונראה לך שג'ק בקבוק לא תופס המון מקום בג'ימני? :p

תמיר טל
05-12-11, 17:43
ממליץ על הפנצ'ריה שבהמשך הכביש של מכבי אש מצד שמאל (ממש על הצומת) נראה לי זה "צמיגי 4X4".

ניר_לב
06-12-11, 09:44
חבר'ה תודה רבה לכולם על כל ההמלצות. כרגיל הפורום הזה מוכיח את עצמו כל פעם מחדש. מאוד מעריך את הנכונות של כולכם.

-->