PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה הדרך הכי יעילה לעשות חור לשקע חשמל ?

BackDoorMan
05-12-11, 10:36
מאחר ואני לא מצויד במקדחה וכוס יהלום, ובמילא מדובר להערכתי בקיר בלוקים (אם אני לא אפול בטעות על חגורה בטון)
יש משהו יעיל יותר מפטיש איזמל וקצת מלט ?
קיבלתי מפזר-חום לחדר אמבטיה ואין שם שקע חשמל.

meir alony
05-12-11, 10:48
לוקחים קופסא 55 של שקע ומסמנים על הקיר עיגול עם החלק הקדמי של הקופסא, קודחים עם מקדחה חורים צפופים על העיגול ובשלב הסופי מזיזים את המקדחה ימינה שמאלה בתוך החורים בכדי לשבור את דפנות החורים שקדחנו.
רצוי לשים שקע עם מכסה מוגן מים.
את הזנת החשמל רצוי לקחת מנקודה או קופסת חיבורים מהצד השני של הקיר (אם יש) דוך ללא חוטים חיצוניים.

BackDoorMan
05-12-11, 10:52
דווקא יש 2 קופסות חיבורים (אלו העגולות השקועות בקיר) בחדר האמבטיה,
כנראה שאצטרך גם לחרוץ קצת נתיב להשקיע בו את הכבל ולעשות חור בקופסת החיבורים.
הבעיה שאני לא יודע מאיזו קופסת חיבורים לקחת חשמל.

שמוליקו
05-12-11, 13:45
יש דברים שיכולים להיות מאוד לא נעימים כשעושים אותם בהתכתבות
220 וולט זה אחד מהם.
אם אין לך חבר שמבין בזה, המלצה חמה, תקרא לחשמלאי.
מדובר על שקע חשמל במקום רגיש - לחות...
אני גם לא יודע מאיפה לאיפה אתה מתכנן "לחרוץ" בקיר, רק קח בחשבון שהחריץ צריך להיות מספיק ארוך להכנסת צינור שרשורי ובמקביל תראה מאיפה אתה לוקח חשמל, איזה נתיך עומד לרשותך....
מפזר חום מצריך חיבור טוב ולא חפיף.

גלדיאטור
05-12-11, 14:17
מה הבעיה לשים שקע חיצוני?

BackDoorMan
05-12-11, 14:41
יש דברים שיכולים להיות מאוד לא נעימים כשעושים אותם בהתכתבות
220 וולט זה אחד מהם.
אם אין לך חבר שמבין בזה, המלצה חמה, תקרא לחשמלאי.
מדובר על שקע חשמל במקום רגיש - לחות...
אני גם לא יודע מאיפה לאיפה אתה מתכנן "לחרוץ" בקיר, רק קח בחשבון שהחריץ צריך להיות מספיק ארוך להכנסת צינור שרשורי ובמקביל תראה מאיפה אתה לוקח חשמל, איזה נתיך עומד לרשותך....
מפזר חום מצריך חיבור טוב ולא חפיף.

עד כמה שידוע לי כשהפקק הרלוונטי ב- OFF המתח הוא אפס.
אני מתכוון לחרוץ את הקיר בין החור של השקע החדש לבין קופסת החיבורים/צומת, אנ'עארף איך זה נקרא, זה לא פעם ראשונה שאני עושה את זה, אני מחורר את דופן קופסת החיבורים ומשחיל את חוטי החשמל שמשכתי מהשקע החדש לתוכה ומחבר (וכן , ידוע לי שהכל ימצא בתוך צינור שרשורי),
הבעיה שאנל'א יודע עדיין מה תפקיד 2 קופסאות החיבור בקיר ואם יש חשיבות באיזו מהן לבחור.

מה הבעיה לשים שקע חיצוני?

מגעיל ת'שועלים.

meir alony
05-12-11, 15:03
דווקא יש 2 קופסות חיבורים (אלו העגולות השקועות בקיר) בחדר האמבטיה,
.

יש בתים שיש הכנה לחימום באמבטיה אולי זה זה.

BackDoorMan
05-12-11, 15:30
יש בתים שיש הכנה לחימום באמבטיה אולי זה זה.

חחחחחחח...הרגת אותי עכשיו, בבית הזה יש אולי הכנה לחדר מתים.
לא יודע אם אפילו יש הארקה שם, יש מים מהגג לפעמים, מים מהמרפסת, מים מהכביש, אין שסתום אל-חזור בביוב (שפעם חזר באמת).
הבלוקים ממולאים בחול וצדפים מלפני 50 שנה, נראה לך שתהיה שם הכנה לחימום באמבטיה ?

ועל כל זה יש בו נאחס,
ביום הראשון כשקבלן של העירייה עבד בגינה לחבר אותי למים שהיו מנותקים עד אז, הלכתי במסדרון והשפיץ של ארון החשמל פגע לי בראש
שהתמלא מיד בדם, לא להאמין איזו כמות דם יכולה לצאת מהקרקפת, וכל זה כשהבית עדיין לא מחובר למים.
הקבלן שלקח אותי לרחוב פתח ברז כיבוי אש לשטיפת הדם.

אמיר ב.א
05-12-11, 16:00
אם תחבר מפזר חום לקופסת חשמל של תאורה - באמת יהיה לך שמח בבית... במיוחד עם חוטים מלפני 50 שנה.

משהו כמו שריפה למשל ...?!

ניכתב מניסיון ... אין כמו להחליף חוטים בקיר שנישרפו מלפני 50 שנה.

shmil
05-12-11, 16:09
אם אני זוכר נכון, כבר כתבתי לך בעבר לגבי התעסקות בחשמל על ידך, לאור עומק ההבנה.
עשה לעצמך טובה וקרא אותם שוב ושוב.
הפעם זה עוד יותר משמעותי, לאור גיל הבית, החוטים, והלחות שבחדר ואולי גם בקיר. בסוג הזהשל בתים לא הייתי סומך על הפקק בלוח.

eysham
05-12-11, 17:10
אחרי שאתה מוריד את הפקק, רק אל תשכח לבדוק עם הלשון אם יש בחוטים מתח... :)

בחייאת, לפי השאלות שלך, תעשה לעצמך טובה, תמצא מישהו שמבין בזה קצת יותר שיעזור לך.
בתשלום או כטובה מחבר.

ה"קנס" יכול להיות קצת גבוה. בייחוד בית ישן ובחדר רטוב.
שלא תשתמש בהכנה שם של החדר מתים....

לגבי 2 הקופסאות שדיברת עליהם, סביר שהם קופסאות פיצול של התאורה. אם כך, לא מתאימים לשקע כח שדרוש למפזר חום (2000W??).

איל

BackDoorMan
05-12-11, 17:34
אני לא מתכוון להתחיל לפני שאברר מאיזו קופסה להתחבר, אם צילום של המקום יעזור אני אעלה לפה, אם לא, אטריח חבר חשמלאי.
נראה לי שאפשר לנתק פאזה מהקופסת חיבור ולראות אם יש או אין חשמל בשקע הקרוב ביותר, השאלה האם יש שיטה יותר מהירה ?
ולגבי האזהרות:
לפני חודש החלפתי לבד 4 שקעים ישנים לשקעים תקניים, 3 מתגי אורות ישנים בחדשים, לא היתה שום בעיה.
תנור אמבטיה (גוף חימום לא מפזר) שעובד עד היום, חיברתי (כולל חציבה בקיר והתחברות לקופסת חיבור) בבית הורי לפני 16 שנה,
אז לא נראה לי שאני כזה גרוע.

עריכה: טוב, הצקתי לשכן החשמלאי, שפסל מיד את רעיון ההתחברות לקופסאות החיבור בקיר וטען כי צריך להתחבר ישירות לארון החשמל עם פקק 16A חדש שיוקצה למפזר בלבד, וכי על חוטי הכבל להיות בעובי 2.5מ"מ.
אופציה שניה פשוטה יותר שהעליתי לו, היתה לקדוח חור בקיר ולהעביר דרכו כבל עם תקע שיתחבר למפצל בשקע המיועד למכונת הכביסה.
הוא טען שזה יעבוד אבל עם הזמן המפצל יתחמם וישרף, עכשיו אני מתלבט בין שניהן.

shmulikbg
06-12-11, 17:29
הבעייה שלך היא אכן המפצל, שבד"כ לא אוהב לעבוד עם צרכני חשמל גדולים.
תתחבר ישירות לקופסה שמזינה את השקע הזה, ורק תדאג לא לכבס ולהפעיל את המפזר בו זמנית.

BackDoorMan
06-12-11, 19:09
כזה יעשה את העבודה אבל עולה 130 ש"ח
http://www.hometheater.co.il/files/(23984)_p53236b.jpg

-->